Φεμινισμός στον 21ο αιώνα και ισότητα των 2 φύλων

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΥΓ: Δημιουργήστε όσα τέτοια θεματάκια θέλετε περι γυναικών. Ξεπηδάνε σα τα μανιτάρια τώρα τελευταία. Απλά εμένα δε με τιμά να τα διαβάζω και μετά να βγαίνω στην κοινωνία και να υπόκειμαι στα μαρτύρια τα οποία τελετουργούν επι των ανδρών, οι εκπρόσωποι του ασθενούς φύλου (το ασθενούς χωρίς εισαγωγικά όχι για ρατσιστικούς λόγους αλλά γιατί κατήντησε αρρώστια η όλη ιστορία και σας κατατρώει.)
Δυστυχως αυτος ειναι ο μοναδικος λογος που οι ελληνιδες στο μεγαλυτερο συνολο τους με εκαναν να "ψυχρανθω" με αποτελεσμα να μην νιωθω καμια ελξη και ορεξη για να κυνηγησω ή να ασχοληθω σοβαρα με μια ελληνιδα.

Δεν ειπα οτι το κανω σε ολες,το ξεκαθαριζω για να μην καταπιαστειτε με το παραμικρο,απλα συμβαινει σε τεραστιο ποσοστο,πραγμα εμενα που με διωχνει πολυ μακρια.Ευτυχως πολλες απο τις φιλες μου εχουν μεινει απαραλλακτες μεσα στο περασμα του χρονου και ουδεποτε ειχαν τετοιες αντιληψεις.

Για να το πω αλλιως,με εχουν ξενερωσει οι ελληνιδες,λυπαμαι μεσα απο την ψυχη μου που το λεω που συμβαινει αυτο το πραγμα για τις κοπελες της πατριδας μου.:/:
Κριμα γιατι υπαρχουν μερικα διαμαντια ελληνιδες που δεν αξιζουν να στιγματιζονται απο ολες τις υπολοιπες,ευτυχως που εμαθα να ξεχωριζω την ποιοτητα στην ζωη μου,δοξα τον Παναγαθο.

Δεν εχω δει πουθενα αλλου τετοιου ειδους αντιμετωπιση και αυτο ειναι ενας λογος παραπανω για να υπερεκτιμησω τις ξενες κοπελες στην ζωη μου και ας μην μιλαμε την ιδια μητρικη γλωσσα,σαν να γνωριζω απο την αρχη το πανεμορφο "ασθενες" φυλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τι συγκρινεις κι εσυ βρε Covenant...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Mαριε, ναι θα με πείραζε αλλά πιθανόν να μην το έλεγα μιας και δεν με αφορά το ίδιο. Αλλά οτι θα με ενοχλούσε είναι σίγουρο, εκτός αν το έβαζε άνδρας το ανέκδοτο οπότε θα το έπαιρνα σαν αυτοσκαρκασμό. ;)

Valder, "complex περι ανδρικής ανωτερότητας"??? Δηλαδή πιστευεις οτι οι άνδρες είναι ανώτεροι? :confused: Απο ποιάς απόψεως?

Covenant συμφωνώ οτι πολλές ελληνίδες συμπεριφέρονται απαίσια, αλλά έχεις προσέξει και πως συμπεριφέρονται πολλοί έλληνες? ;) Δεν νομίζω να πιστευεις οτι όλοι οι έλληνες είναι τα αγγελούδια και οι "κακές" ελληνίδες τους ταλαιπωρουν? Δεν τις δικαιολογώ βέβαια, αλλά προσπαθώ να σου εξηγήσω οτι κάθε δράση έχει και αντίδραση και άντε μετά να βρεις αν έκανε η κότα το αυγό ή το αυγό την κότα ;)

Α, κάτι άλλο για να μην μιλάμε στον αέρα... Επειδή σε έχω δει σε πολλά θέματα να καταφέρεσαι κατά των ελληνίδων (όχι πως έχεις -πάντα- άδικο) μήπως μπορείς να αναφέρεις κάποια παραδείγματα άθλιας κατ'εσε συμπεριφοράς? Για να δω αν μιλάμε και για τα ίδια πράγματα βρε αδερφέ! ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Φυσικα και μιλαω για μονο τις ελληνιδες,καθως με αυτες ειχα σεξουαλικες σχεσεις,οχι με τους αντρες :P
Απο την πλευρα σου και την οποια εμπειρια σου πες μου για αυτους τους ελληνες,που φυσικα και υπαρχουν και αμαυρωνουν τα καλα παιδια.

Δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο οσο την κακια συμπεριφορα προς το ατομο μου απο ελληνιδα (καθως ποτε δεν τις αφηνα να ολοκληρωσουν οτι κακο αρχιζαν) αλλα μπορω να σου πω περιστατικα που πρωτη φορα τα βλεπω στην ζωη μου να συμβαινουν,οσο καιρο ειμαι εκτος Ελλαδος και αυτα μου κανουν τεραστια εντυπωση καθως ποτε μου δεν ειχα συναντησει τοσο αψογες συμπεριφορες απο θηλυκα,παντα μιλωντας σε γενικο επιπεδο,κυριως φιλικο και οχι μονο ερωτικο.

Οσο για το ερωτικο το ειχα πει και παλιοτερα,οι ελληνιδες (οι περισσοτερες παντα αναφερομενος,ποτε για ολες) πολλες φορες σου δινουν την εντυπωση οτι κανεις σεξ μαζι τους και οτι σου κανουν την χαρη,δεν το βλεπουν σαν μια αμοιβαια απολαυση που ο καθενας συνεισφερει συνηθως.
Οι ξενες σου λενε και ευχαριστω που εκανες την τιμη να περασεις την βραδια μαζι τους,το εκτιμουν απεριοριστα.

Τωρα οσο για το γενικο-φιλικο επιπεδο,αυτο που μας αφορα ολους θα περιγραψω ενα περιστατικο που μου συνεβει λιγες μερες νωριτερα στην εκδρομη που πηγα,καθως εκει γνωρισα παρα πολλες κοπελες απο ολη την ευρωπη (για την ακριβεια απο ολο τον πλανητη!!) και αμεσα διαπιστωσα μεγαλες διαφορες.

Το περιστατικο που μου συνεβει:
Γνωριζω μια γερμανιδα στο τυχαιο,συμπαθητικη κοπελα εκ πρωτης οψεως (δεν ειπα ομορφη,μην με φατε) αν και φαινοταν πολυ μικρη (την εκανα 19-20 το πολυ).
Την γνωριζω τελοσπαντων και μαθαινω οτι ειναι 24 !
Απο την αρχη η σταση της ηταν πολυ φιλικη,παρα πολυ ευχαριστη στην συζητηση και ψιλογνωριστηκαμε (κανα 20λεπτο στο ορθιο).

Επειτα πηγαμε ολοι μαζι σε ενα μπαρακι (pub για να ειμαι ειλικρινης) και ετυχε και μιλησαμε λιγο ακομα,αλλα τιποτα το σπουδαιο καθως ολοι μας αλλαζαμε παρεες και συζητουσαμε.

Επειτα απο αυτην την pub αποφασιζουμε να παμε (κανα 15 ατομα) σε ενα πολυ κυριλλε club καθως ηταν Σαββατο βραδυ και αναμενοταν να ηταν αψογα.
Στο Ην.Βασιλειο απαγορευεται η εισοδος σε κλαμπ σε ατομα κατω των 21 και επισης η ποση αλκοολ,μονο με επιδειξη ταυτοτητας σου επιτρεπονται και τα 2.

Οταν φτασαμε στην εισοδο του κλαμπ που γινοταν το κλασικο face-control,ετυχε να παω μονος μου στην εισοδο για να μπω μονος σου,ωστε να βρω τους αλλους μεσα και να μην επιχειρησουμε να μπουμε σαν μπουλουκι.
Καποια στιγμη νιωθω απο πισω μου ενα σωμα να με πιεζει στο αλλο μου μισο σωμα και γυρναω και βλεπω την φιλη μου την γερμανιδα,να μου λεει διακριτικα στο αυτι "I need your help".
Δεν της απαντω,βγαζω την ταυτοτητα μου και απευθειας την αγκαλιαζω,ανταποδιδοντας και αυτη αμεσα.
Ερχεται η σειρα μας και ενω σε ολους τους προηγουμενους ελεγχαν τις ταυτοτητες,σε εμας δεν χρειαστηκε καν καθως ο μπραβος μας ειπε να μπουμε απευθειας.
Με το που μπαινουμε στο μαγαζι,γυρναει η κοπελα μου λεει ευχαριστω με μεγαλη χαρα και με φιλαει στα 2 μαγουλα.

Που θελω να καταληξω με βαση το σκηνικο που σας περιεγραψα.

Η συγκεκριμενη κοπελα μου εκανε εντυπωση οτι μου ζητησε την βοηθεια μου,καθως και 2 οι μας θα επωφελουμασταν απο την εισοδο μας στο κλαμπ,οπως και εγινε στην πραξη.
Η εντυπωση ειναι οτι με ευχαριστησε με παρα πολυ θερμο τροπο,χωρις να ειναι αναγκασμενη/υποχρεωμενη να το κανει,καθως και οι 2 βγηκαμε κερδισμενοι και δεν ειχα αναγκη το ευχαριστω της.

Στην αντιθετη περιπτωση στην ωραια μας Ελλαδα,επειδη εχω ζησει τετοιο σκηνικο (οχι σε μενα,το ειδα να διαδραματιζεται),η κοπελες δεν νοιαζονται για το αν προσεφερες κατι για αυτες (εστω τοσο ασημαντο και μικρο) δεν σου ανταποδιδουν την καλοσυνη σου και εκτος απο αυτο εχουν και την εντυπωση και το τουπε ,οτι χαρη σε αυτην μπηκες στο μαγαζι.
Οι περισσοτερες ελληνιδες εχουν την θλιβερη εντυπωση,οτι ολες οι κινησεις/πραξεις μας,αποσκοπουν για να σας ριξουμε στο κρεβατι μας!!
Ειπαμε,αλλα δεν ειστε και οι θεες να σας θελουν ολοι να σας κουτουπωσουν (το καλαμι που λεγαμε)!!Υπαρχουν και αλλα πραγματα εκτος απο το σεξ,δεν ειμαστε τετοιοι.

Αντιθετα ομως η συγκεκριμενη του το ειχε κανει θεμα ολο το βραδι,οτι χωρις αυτην δεν ειναι τιποτα,αν δεν ηταν ομορφη τοτε δεν θα μπαιναν σε κανενα καλο μαγαζι και τετοια.Εν τω μεταξυ ηταν ζευγαρι για κανα μηνα και.

Αυτα ειναι πραγματα ντροπης και αθλιοτητας.Δεν προκειται να μην σιχαθω καθε ανθρωπο που εχει ελλειψη βασικης εκτιμησης και σεβασμου προς τον συνανθρωπο του,ασχετως φυλου.

Για τετοια δραματικη διαφορα μιλαω Michelle,απο μια κοπελα που ισως να μην ξαναδω ποτε μου.Ελπιζω να καταλαβες γιατι εχω απομακρυνθει απο τις ομορφες ελληνιδες μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αγαπητε Covenant! Τωρα πειραζει που δεν συμφωνω καθολου με ολα αυτα που αναφερεις παραπανω?:(
Ειδικα οι Γερμανιδες φημιζονται για την τρυφεροτητα τους!(Εδω γελανε!:D )
Το ξερω απο πρωτο χερι καθως τους ζω εδω και 5,5 χρονια(φυσικα υπαρχουν κι εξαιρεσεις!)
Οσο για την αποψη σου για τις Ελληνιδες θεωρω οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα της γνωμης του! Εγω παλι πιστευω οτι δεν υπαρχει αλλος λαος τοσο ανθρωπινος οσο οι Ελληνες!;)
Μην ξεχνας οτι οι Ελληνιδες ειναι οι μονες ισως μανες που φροντιζουντα παιδια τους και μετα τα 18! Οι Γερμανιδες τα πετανε στον δρομο!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kassie:
Μην ξεχνας οτι οι Ελληνιδες ειναι οι μονες ισως μανες που φροντιζουντα παιδια τους και μετα τα 18! Οι Γερμανιδες τα πετανε στον δρομο!:whistle:
Δεν ζητησα απο κανεναν και καμια να συμφωνησει στο βιωμα μου,απλα περιεγραψα ενα περιστατικο,δεν ζητησα την ψηφο σας.

Οσο για τα παιδια...δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν με την φιλικη συμπεριφορα μια γερμανιδας απεναντι σε εναν ξενο/αγνωστο (εμενα):/:

Υ.Γ.Ενας ελληνας φιλος μου εχει σχεση με γερμανιδα (η οποια ηταν μαζι μας) και μου ειπε τα καλυτερα λογια,δεν ακουσα καναν παραπονο.
Μην ξεχνας οτι αναφερουμε μεμονωμενα σκηνικα που εζησα εγω ή εσυ,δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα για το συνολο,απλη ανταλλαγη αποψεων και βιωματων κανουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μη τους βάζετε όλους στο ίδιο καζάνι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Δεν ζητησα απο κανεναν και καμια να συμφωνησει στο βιωμα μου,απλα περιεγραψα ενα περιστατικο,δεν ζητησα την ψηφο σας.

Οσο για τα παιδια...δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν με την φιλικη συμπεριφορα μια γερμανιδας απεναντι σε εναν ξενο/αγνωστο (εμενα):/:
Aυτο ακριβως εννοω Covenant! Ηταν μονο μια Γερμανιδα! Και η αλλη ηταν μια Ελληνιδα! Δεν το βρισκεις λιγο αδικο να καταδικαζεις ολες τις Ελληνιδες αλλα να επαινεις ολες τις ξενες?
Οσο για το αν ζητησες την ψηφο μου φυσικα και οχι! Αλλωστε εγραψα και πιο πανω οτι η γνωμη σου ειναι απολυτα σεβαστη! Ομως οπως εσυ εχεις το δικαιωμα της γνωμης σου ετσι το χουν κι ολοι οι υπολοιποι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ειλικρινά έχω αρχίσει να βαριέμαι την αναφορά και την σύγκριση μεταξύ γυναικών απο την Ελλάδα, την Αγγλία, την Αμερική κ.τ.λ. Ο.Κ αντιλαμβάνομαι πως υπάρχει διαφορά νοοτροπίας αλλά μην τρελαθούμε κι όλας! Δεν μπορούμε να ερμηνεύουμε την κάθε συμπεριφορά ενός ατόμου με οδηγό την ενθνικοτητά του. Νομίζω πως η γενίκευση αυτή είναι άδικη για κάποιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Ειλικρινά έχω αρχίσει να βαριέμαι την αναφορά και την σύγκριση μεταξύ γυναικών απο την Ελλάδα, την Αγγλία, την Αμερική κ.τ.λ
Αναφορα βιωματων κανουμε,δεν κανουμε συγκρισεις.Εσυ βαζεις μονη σου τον ευατο σου σε υποθετικες συγκρισεις.

Ο.Κ αντιλαμβάνομαι πως υπάρχει διαφορά νοοτροπίας αλλά μην τρελαθούμε κι όλας!
Πως να μην τρελαθουμε οταν στα περισσοτερα πραγματα η διαφορα ειναι χαωδης και μας αφηνει με το στομα ανοιχτο οταν βλεπουμε εντελως πρωτοτυπες συμπεριφορες σε σχεση με αυτα που μεγαλωσαμε;

Δεν μπορούμε να ερμηνεύουμε την κάθε συμπεριφορά ενός ατόμου με οδηγό την ενθνικοτητά του. Νομίζω πως η γενίκευση αυτή είναι άδικη για κάποιους.
Ποιος ειπε οτι γνωμονας και κριτηριο ειναι η εθνικοτητα;
Απλα αυτο που μου συνεβει διαδραματιστηκε με γερμανιδα,εντελως τυχαιο περιστατικο.
Απλα τυγχανει περα απο τα 5 εκατ ελληνιδες να υπαρχουν μερικα δισ. ακομα γυναικων ανα τον κοσμο που μας κανουν να διαπιστωνουμε καθε φορα κατι διαφορετικο.
Δεν γενικευουμε τιποτα,ουτε βγαζουμε συμπερασματα απο το μυαλο μας.

Κανουμε καθαρα ανταλλαγη εμπειριων και αποψεων,τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.

Υ.Γ.Νομιζω οτι μερικες φορες ταιριαζει γαντι η φραση :
"Οποιος εχει την μυγα,μυγιαζεται"


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Αναφορα βιωματων κανουμε,δεν κανουμε συγκρισεις.Εσυ βαζεις μονη σου τον ευατο σου σε υποθετικες συγκρισεις.


Πως να μην τρελαθουμε οταν στα περισσοτερα πραγματα η διαφορα ειναι χαωδης και μας αφηνει με το στομα ανοιχτο οταν βλεπουμε εντελως πρωτοτυπες συμπεριφορες σε σχεση με αυτα που μεγαλωσαμε;

Ποιος ειπε οτι γνωμονας και κριτηριο ειναι η εθνικοτητα;
Απλα αυτο που μου συνεβει διαδραματιστηκε με γερμανιδα,εντελως τυχαιο περιστατικο.
Απλα τυγχανει περα απο τα 5 εκατ ελληνιδες να υπαρχουν μερικα δισ. ακομα γυναικων ανα τον κοσμο που μας κανουν να διαπιστωνουμε καθε φορα κατι διαφορετικο.
Δεν γενικευουμε τιποτα,ουτε βγαζουμε συμπερασματα απο το μυαλο μας.

Κανουμε καθαρα ανταλλαγη εμπειριων και αποψεων,τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.

Υ.Γ.Νομιζω οτι μερικες φορες ταιριαζει γαντι η φραση :
"Οποιος εχει την μυγα,μυγιαζεται"


οτί πεις εσύ Covenant...:fool:
οσο για την μυγούτσα μάλλον εσύ την έχεις γιατί εγώ δεν αναφέρθηκα σε σενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
οτί πεις εσύ Covenant...:fool:
οσο για την μυγούτσα μάλλον εσύ την έχεις γιατί εγώ δεν αναφέρθηκα σε σενα....
Eγω νομιζω ξεκινησα να αναφερομαι στις ξενες σε αυτο το θεμα ,σε ποιον αλλον να απευθυνεσαι:ermm:,εφοσον μιλησες και εσυ για αυτες; :confused:

Οσο για την μυγα...δεν νομιζω οτι θελει πολυ για να καταλαβεις οτι αναφερομαι για τις θηλυκες μυγες,καθως ειμαστε σε καθαρα γυναικειο θεμα...

Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Ειλικρινά έχω αρχίσει να βαριέμαι την αναφορά και την σύγκριση μεταξύ γυναικών απο την Ελλάδα, την Αγγλία, την Αμερική κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Οσο για το ερωτικο το ειχα πει και παλιοτερα,οι ελληνιδες (οι περισσοτερες παντα αναφερομενος,ποτε για ολες) πολλες φορες σου δινουν την εντυπωση οτι κανεις σεξ μαζι τους και οτι σου κανουν την χαρη,δεν το βλεπουν σαν μια αμοιβαια απολαυση που ο καθενας συνεισφερει συνηθως.
Οι ξενες σου λενε και ευχαριστω που εκανες την τιμη να περασεις την βραδια μαζι τους,το εκτιμουν απεριοριστα.
Συμφωνώ σε αυτό, έχεις δίκιο. Αν και περισσότερο συνέβαινε σε παλιότερες γενιές, όσο περνούν τα χρόνια αλλάζει :)
Πρέπει όμως να αλλάξει και η νοοτροπία μερικών ελλήνων που αν σε γ***σουν νομίζουν οτι έκαναν κανα κατόρθωμα :mad:

Οι περισσοτερες ελληνιδες εχουν την θλιβερη εντυπωση,οτι ολες οι κινησεις/πραξεις μας,αποσκοπουν για να σας ριξουμε στο κρεβατι μας!!
Ειπαμε,αλλα δεν ειστε και οι θεες να σας θελουν ολοι να σας κουτουπωσουν (το καλαμι που λεγαμε)!!Υπαρχουν και αλλα πραγματα εκτος απο το σεξ,δεν ειμαστε τετοιοι.
Σαφώς και δεν είστε όλοι τέτοιοι αλλά δεν φαντάζεσαι πόσοι είναι. Δεδομένης της κατάστασης στην ελλάδα, φαντάζεσαι πως θα αντιμετώπιζε ο μέσος έλληνας μια συμπεριφορά σαν της γερμανίδας που περιγράφεις, στην ελλάδα απο ελληνίδα?? Με τη γερμανίδα λες, αλλιώς μεγάλωσε, δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα. Αλλά ο έλληνας, που έχει μεγαλώσει με ελληνίδες και έχει δει πως σκέφτονται οι περισσότερες, κατα 99% θα το πάρει σαν πέσιμο και μάλιστα χοντρό. :/:
Προσωπικά, προτιμώ να πω ένα ευχαριστώ (και να φαίενεται οτι το εννοώ) που δεν μπορεί να το παρεξηγήσει και ο πιο κολλημένος.
Επίσης, ξέρεις πόσοι άνδρες υπάρχουν που βλέπουν τις γυναίκες καθαρά για σεξ και ποτέ φιλικά? Που αν δεν είναι όμορφες δεν τις κάνουν καν παρέα?? Αν δεν με πιστευεις κοίτα στο τοπικ για τη φιλία ανδρών γυναικών πόσοι απάντησαν οτι δεν υφίσταται. :/:
Επειδή γενικά συνηθίζω να μην προσβάλλω κάποιον, και όταν κάποιος με φλερτάρει, ακόμα και άκομψα ποτέ δεν θα γυρίσω να τον βρίσω όπως κάνουν μερικές έχω βρεθεί πολλές φορές να παρεξηγούμαι και η ευγένεια μου να θεωρείται οτι "γουστάρω αλλά κάνω τη δύσκολη" και ο άλλος να με ενοχλεί μετά επι πόση ώρα.
Δυστυχώς μερικοί έλληνες σε κάνουν να μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή που τους φέρθηκες ευγενικά, και γιάυτό πιστευω οτι έχουν γίνει πολλές ελληνίδες έτσι. :(

Αντιθετα ομως η συγκεκριμενη του το ειχε κανει θεμα ολο το βραδι,οτι χωρις αυτην δεν ειναι τιποτα,αν δεν ηταν ομορφη τοτε δεν θα μπαιναν σε κανενα καλο μαγαζι και τετοια.Εν τω μεταξυ ηταν ζευγαρι για κανα μηνα και.
Είσαι σίγουρος οτι δεν έκανε πλάκα? Γιατί μου φαίνεται λίγο κουλό να λεει "είμαι όμορφη και γι'αυτό μπήκαμε, νιε νιε νιε". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Σαφώς και δεν είστε όλοι τέτοιοι αλλά δεν φαντάζεσαι πόσοι είναι. Δεδομένης της κατάστασης στην ελλάδα, φαντάζεσαι πως θα αντιμετώπιζε ο μέσος έλληνας μια συμπεριφορά σαν της γερμανίδας που περιγράφεις, στην ελλάδα απο ελληνίδα?? Με τη γερμανίδα λες, αλλιώς μεγάλωσε, δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα. Αλλά ο έλληνας, που έχει μεγαλώσει με ελληνίδες και έχει δει πως σκέφτονται οι περισσότερες, κατα 99% θα το πάρει σαν πέσιμο και μάλιστα χοντρό. :/:
Προσωπικά, προτιμώ να πω ένα ευχαριστώ (και να φαίενεται οτι το εννοώ) που δεν μπορεί να το παρεξηγήσει και ο πιο κολλημένος.

"Γίνομαι ακοινώνητο γιατί μερικοί έγιναν κολλημένοι!" δηλαδή! Εύγε! Τίποτε άλλο για δικαιολογία;:confused:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επίσης, ξέρεις πόσοι άνδρες υπάρχουν που βλέπουν τις γυναίκες καθαρά για σεξ και ποτέ φιλικά? Που αν δεν είναι όμορφες δεν τις κάνουν καν παρέα?? Αν δεν με πιστευεις κοίτα στο τοπικ για τη φιλία ανδρών γυναικών πόσοι απάντησαν οτι δεν υφίσταται. :/:

Τώρα θες να με καραφλιάσεις; Δηλαδή για σενα υπάρχουν 5 εκατομμύρια αθώες κοπέλες και 4 εκατομμύρια "κάτω κεφάλια"; Εδω έρχεται η ερώτηση μου λοιπόν: Αφου εσυ έχεις αγόρι, άρα δεν είσαι ελεύθερη για σχέση, γιατί έχεις ακόμα φίλους; Αν πεις οτι σε κηνυγάνε γιατί σε βλέπουν μόνο σεξουαλικά και για να σε χωρίσουν απ τον Πάνο θα σε πω ψώνιο. Αν πεις οτι δεν έχεις φίλους θα σε πω ακοινώνητο. Αν πεις οτι έχεις φίλους και όλα είναι τέλεια τότε θα πω οτι αντιφάσκεις!

Διαλέγεις και παίρνεις!

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επειδή γενικά συνηθίζω να μην προσβάλλω κάποιον, και όταν κάποιος με φλερτάρει, ακόμα και άκομψα ποτέ δεν θα γυρίσω να τον βρίσω όπως κάνουν μερικές έχω βρεθεί πολλές φορές να παρεξηγούμαι και η ευγένεια μου να θεωρείται οτι "γουστάρω αλλά κάνω τη δύσκολη" και ο άλλος να με ενοχλεί μετά επι πόση ώρα.
Δυστυχώς μερικοί έλληνες σε κάνουν να μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή που τους φέρθηκες ευγενικά, και γιάυτό πιστευω οτι έχουν γίνει πολλές ελληνίδες έτσι. :(

Σύμφωνοιιιι, εδω έχεις δίκιο γι αυτούς τους κολλημένους αλλά μήπως αυτό γίνεται διότι απο τις Ελληνίδες υπάρχει έλειψη ειλικρίνειας ή ενίοτε είναι ευγενικές για να τους ξανακολλήσει ο άλλος και να δουν ως που περνάει η μπογιά τους σαν γκόμενες;

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Είσαι σίγουρος οτι δεν έκανε πλάκα? Γιατί μου φαίνεται λίγο κουλό να λεει "είμαι όμορφη και γι'αυτό μπήκαμε, νιε νιε νιε". :P

Υπάρχουν πολλά τέτοια ζωα,πίστεψέ με και μόλις δουν οτι δε γελάει το χειλάκι σου, σου πετάνε κι ενα "πλακούλα έκανα μωρέ, αφού είμαι ψωνάκι το ξέρεις" για να δικαιολογήσουν τη μ@λ@κία τους.


ΥΓ: Για το complex ανδρικής ανωτερότητας άλλο εννοούσα αλλά εσυ κλασσικά ψειρίζεις τις λέξεις και δεν έχεις την ικανότητα να πιάνεις νοήματα. Τι να σε κάνω... Εννοούσα οτι ΕΣΕΙΣ έχετε κόμπλεξ οτι εμείς την έχουμε δει ανώτεροι και σας καταπιέζουμε... Wake up!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
"Γίνομαι ακοινώνητο γιατί μερικοί έγιναν κολλημένοι!" δηλαδή! Εύγε! Τίποτε άλλο για δικαιολογία;:confused:

A δηλαδή όποιος δεν είναι σούπερ διαχύτικός είναι ακοινώνητος?
Μέση λύση δεν υπάρχει?

Τώρα θες να με καραφλιάσεις; Δηλαδή για σενα υπάρχουν 5 εκατομμύρια αθώες κοπέλες και 4 εκατομμύρια "κάτω κεφάλια"; Εδω έρχεται η ερώτηση μου λοιπόν: Αφου εσυ έχεις αγόρι, άρα δεν είσαι ελεύθερη για σχέση, γιατί έχεις ακόμα φίλους; Αν πεις οτι σε κηνυγάνε γιατί σε βλέπουν μόνο σεξουαλικά και για να σε χωρίσουν απ τον Πάνο θα σε πω ψώνιο. Αν πεις οτι δεν έχεις φίλους θα σε πω ακοινώνητο. Αν πεις οτι έχεις φίλους και όλα είναι τέλεια τότε θα πω οτι αντιφάσκεις!

Διαλέγεις και παίρνεις!

Είπα οτι είναι όλοι έτσι? Υποτίθεται οτι διαλέγεις και λίγο με ποιούς συναναστρέφεσαι. Είπα οτι είναι έτσι αρκετοι. Θέλω να πιστευω οτι οι φίλοι μου δεν ενήκουν σε αυτή την ομάδα.

Σύμφωνοιιιι, εδω έχεις δίκιο γι αυτούς τους κολλημένους αλλά μήπως αυτό γίνεται διότι απο τις Ελληνίδες υπάρχει έλειψη ειλικρίνειας ή ενίοτε είναι ευγενικές για να τους ξανακολλήσει ο άλλος και να δουν ως που περνάει η μπογιά τους σαν γκόμενες;

Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα?

ΥΓ: Για το complex ανδρικής ανωτερότητας άλλο εννοούσα αλλά εσυ κλασσικά ψειρίζεις τις λέξεις και δεν έχεις την ικανότητα να πιάνεις νοήματα. Τι να σε κάνω... Εννοούσα οτι ΕΣΕΙΣ έχετε κόμπλεξ οτι εμείς την έχουμε δει ανώτεροι και σας καταπιέζουμε... Wake up!:whistle:

Ενώ εσύ δεν τις ψειρίζεις, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Mια και το θυμηθηκα,και πιστευω οτι ειναι το πιο βασικο που ξεχασαμε.

Μιλουμε για ισοτητα αλλα δεν ειδα ποτε καμια ελληνιδα να συμφωνει στην υποχρεωτικη θητεια στον ελληνικο στρατο να πηγαινουν και γυναικες...δηλαδη στο Ισραηλ ειναι χαζες ή μηπως αγαπουν πιο πολυ την πατριδα τους; (ειναι διαρκως και σε εμπολεμη κατασταση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
A δηλαδή όποιος δεν είναι σούπερ διαχύτικός είναι ακοινώνητος?
Μέση λύση δεν υπάρχει?

Δεν είμαι γυναίκα για να σου απαντήσω! Άντρας γεννήθηκα και μπορώ να πω οτι έχω μια χαρά συμπεριφορά απέναντι στα ακοινώνητα:clapup:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Είπα οτι είναι όλοι έτσι? Υποτίθεται οτι διαλέγεις και λίγο με ποιούς συναναστρέφεσαι. Είπα οτι είναι έτσι αρκετοι. Θέλω να πιστευω οτι οι φίλοι μου δεν ενήκουν σε αυτή την ομάδα.

Άρα έχεις φίλους, αρα ΑΝΤΙΦΑΣΚΕΙΣ! Ευχαριστώ!:clapup:




Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα?

Εγω ξέρω οτι υπάρχουν μόνο κότες που δεν πιάνουν αυγά πλέον... Προτιμούν να μας τα σπάνε!:clapup:




Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ενώ εσύ δεν τις ψειρίζεις, ε?

Δεν είπα το αντίθετο! Εγω τουλάχιστον πιάνω και τα νοήματα!:clapup:



Περαστικάαααα!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Xαίρομαι που διαβάζεις και κατανοείς αυτά που γράφω :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Mια και το θυμηθηκα,και πιστευω οτι ειναι το πιο βασικο που ξεχασαμε.

Μιλουμε για ισοτητα αλλα δεν ειδα ποτε καμια ελληνιδα να συμφωνει στην υποχρεωτικη θητεια στον ελληνικο στρατο να πηγαινουν και γυναικες...δηλαδη στο Ισραηλ ειναι χαζες ή μηπως αγαπουν πιο πολυ την πατριδα τους; (ειναι διαρκως και σε εμπολεμη κατασταση)
Προσωπικά πιστευω οτι πρέπει να καταργηθεί και για τα 2 φύλα και να πηγαίνουν μόνο αυτοί που θέλουν, οι οποίοι είναι αρκετοί και στα 2 φύλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Xαίρομαι που διαβάζεις και κατανοείς αυτά που γράφω :rolleyes:

Νιε βλε :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: Χικ χικ χικ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top