Απόκριες!

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εσυ τι θα ντυθείς παλτέ δε μας είπες...

εγώ λέω να βάλω μόνο τον εαυτό μου. κοινώς θα ντυθώ (ή γδυθώ, όπως το βλέπει κανένας :P) επηδηξίας (όχι, δεν υπάρχει κανέναν ορθογραφικό λάθος :D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Πέρσι εγώ είχα ντυθεί φυλακισμένος και ο Γιάννης είχε ντυθεί παπάς (δίνω ιδέες). Φέτος σκέφτομαι να ντυθω ντομάτα και ο Γιάννης αγγούρι, για να είμαστε το ζευγάρι "σαλάτα"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
καλό πολύ καλο Ελενίτσα:clapup::clapup::clapup:

θα ντύσετε και κανένα φίλο φέτα να γίνεται χωριάτικη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
καλό πολύ καλο Ελενίτσα:clapup::clapup::clapup:

θα ντύσετε και κανένα φίλο φέτα να γίνεται χωριάτικη:P


Χαχαχαχαχα! Άψογη ιδέα! Τι θα κάνεις στις Απόκριες? Προσφέρεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Χαχαχαχαχα! Άψογη ιδέα! Τι θα κάνεις στις Απόκριες? Προσφέρεσαι?

Α εγώ φέτος λέω να ντυθώ άνθρωπος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Έπισης μπορείτε γυμνοί να καρφώσετε μια οδοντογλυφίδα στην πλάτη και να ντυθήτε "μεζές" :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Έπισης μπορείτε γυμνοί να καρφώσετε μια οδοντογλυφίδα στην πλάτη και να ντυθήτε "μεζές" :P :P :P


Στην πλάτη καλά θα'ναι!!!! Πουθενά αλλού μήπως είναι το σωστό????;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
~~~Σημείωση από Γιώργος~~~
Έγινε συγχώνευση θέματος
με το παρόν θέμα.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Σας αρέσουν τα αποκριάτικα party? Αν ναι…τι στολή θα φορέσετε? Κανονίσατε ή ακόμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τηλεόραση, καλά έ πέθανα στο γέλειο όταν την είδα και την πήρα αμέσως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
μπράβο βρε ρουμάνα. κ γω αυτό το θέμα θ'ανοιγα. είχα ένα ξαφνικό πα΄ρτυ προχθές κ κολλησα. τελικα ντύθηκα με χρυση μπλούζα, μακριά μαυρη φουστα κ μαωρη καπα με την βενετσιανικη μάσκα μου κ το'παιξα βενετσιάνα. αλλά μαρέσουν τα πρωτότυπα.

μια κοπέλα είχε βάλει μια τεράστια περούκα τύπου νταλιας (παρα πέντε). θεϊκό. κ είδα ένα καπέλο-καμπινε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νταξη εχουνε την φαση τους η αποκριες αλλα για φετος δεν ξερω ουτε αν θα εχει κανενα παρτυ ουτε αν και τι θα ντυθω... Θα μου αρεσε να ντυθω punk κανοντας μοΐκανα το μαλι, αλλα τετιο μαλλι που ειναι που να κατσω να το κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Λοιπον.....Φετος θα ντυθω disco girl!!
Ωραιες ειναι οι αποκριες....Βγαζεις ολη την τρελα απο μεσα σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν νομίζω να ντυθώ φέτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ποτε δεν με συγκίνησαν οι απόκριες αν και υπάρχουν ντοκουμέντα υπό την κατοχή κάποιου εδώ που πρέπει να εξαφανίσω.
Μετά από 7/8 αποκριές στην Πάτρα, σκέφτομαι μήπως να κατέβω σαν επισκέπτης φέτος.Αν και ξέρω ότι αν έχει κόσμο άθλια θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμένα μου πάει η στολή του άραβα; Τι λέτε; :panwkatw:
Απλά αλλά θαυματουργή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν με καλεσουν σε κανα πάρτυ (μιας που εγω δεν μπορω να κάνω :() θα ντυθω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ....
τωρα το τι, δεν το ξέρω ακόμα... κάτι θα βρω να αυτοσχεδιάσω....
η matrix φάση παντως παιζει ανετα πάντα.... ας ειναι καλα η δερμάτινη καπαρντινα μου και το κοντο μαλλι μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω ένα πάρτυ στις 10/2, αλλά δεν έχω ιδέα τι να βάλω.. και δεν έχω και διάθεση δηλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Θέλω να κάνω μια -συγγενή με το θέμα- παρέμβαση:

Καρναβάλι, μασκαράδες, ξεσάλωμα... Τα λένε όλα οι τρείς αυτές λέξεις. Κάτι σαν "αρχέγονα τελετουργικά" που μετατράπηκαν σε μια τεράστια παρέλαση ανθρώπων που "ντύθηκαν" κάτι άλλο, για να γδύσουν τις ενδότερες πτυχές της ψυχής τους, να κάνουν ένα μεγάλο ξεσάλωμα, να φανερώσουν όλα όσα κρύβουν τις άλλες μέρες του χρόνου, υπό το πρίσμα της γενικής παράνοιας που θα επικρατεί, εκεί όπου κάθε "παράπτωμα", συγχωρείται.

Απόκριες... Η πιό ιδανική εποχή του χρόνου για να παρατηρήσεις ως που μπορεί να φτάσει η δυναμική του κάθε ανθρώπου, η φαντασία του, οι επιθυμίες του, ή και η ηθική ακεραιότητά του. Ειδικά το τελευταίο πάει περίπατο σε πολλά καρναβάλια, τα οποία μετατρέπονται σε ενα τεράστιο μπαρ/κρεβάτι. Νεαροί και νεαρές στα πρόθυρα ηπατικής κατάρρευσης να επιδίδονται σε σεξουαλικές πράξεις με αγνώστους ενώ από το δίπλα στενό περνούν παιδάκια μασκαρεμένα μέσα στην αθωότητά τους... Την επόμενη μέρα, όλα είναι ένα κακό όνειρο και ένα γεγονός άξιο συγχώρεσης από την κοινωνία.

Ναι στα καρναβάλια, όχι στα υπαίθρια αλκοολοσεξοφεστιβάλ! Το μόνο γεγονός στο οποίο θα συμμετείχα ευχαρίστως εαν γινόταν και φέτος (που δε γίνεται) είναι τα πάρτυ της σχολής μου (πέρισυ είχε γίνει αποκριάτικο πάρτυ), στα οποία αν πήγαινα θα ντυνόμουν Απόλλων ή αξιωματικός του Αποικιακού Στόλου από το Battlestar Galactica.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
στα οποία αν πήγαινα θα ντυνόμουν Απόλλων ή αξιωματικός του Αποικιακού Στόλου από το Battlestar Galactica.:clapup:
Ήμουν σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
φτου, υπηρχε μωρε το θεμα και πηγα κι ανοιξα αλλο? γκρρρρ!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top