Κολώνιες και αρώματα

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Επίσης μια άλλη απορία μου.Υπάρχει πρόβλημα να φοράμε άρωμα ενώ έχουμε deodorant?Δηλαδή επικαλύπτεται το άρωμα και γίνεται ένας χαμός? Ποιά η λύση? Deodorant άοσμο? Πού έχουν τέτοια? Ή αν βάζω λίγο σχετικα δε θα υπάρχει πρόβλημα?

Μη παίρνεις αποσμητικό σπρέι. Πάρε αποσμητικο roll-on. Σιγά λίγο αρωματάκι έχει μονο στις μασχάλες, υπάρχει και άοσμο, αλλά δε μυρίζει δα και τόσο το αποσμητικό.
No aroma έχει της Noxzema, υποθέτω είναι unisex αφού δεν μυρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης100

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πολύ πολύ ωραία είναι η Dior Homme Intense.



Και συμφωνώ ότι κορυφαία είναι και η Burberry London (For Men).



Όπως εξαιρετική είναι και η Armani Code Black.



Επίσης, η 1 Million του Paco Rabanne είναι όντως πολύ γλυκιά και βαριά, αλλά αρκετά καλή, εμένα μου άρεσε. Αν ενοχλεί το πόσο γλυκιά είναι, η 1 Million Dollar είναι λιγότερο γλυκιά αλλά το ίδιο έντονη.




Επίσης μια άλλη απορία μου.Υπάρχει πρόβλημα να φοράμε άρωμα ενώ έχουμε deodorant?Δηλαδή επικαλύπτεται το άρωμα και γίνεται ένας χαμός? Ποιά η λύση? Deodorant άοσμο? Πού έχουν τέτοια? Ή αν βάζω λίγο σχετικα δε θα υπάρχει πρόβλημα?



















Burberry the brit



View attachment 57768
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • s1561182-main-zoom.jpg
    s1561182-main-zoom.jpg
    327 KB · Εμφανίσεις: 178
Τελευταία επεξεργασία:

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
green_tea_yuzu_ad_s320.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

Burberry Body rose gold, limited.

Την αγόρασα πέρυσι τέτοιαν εποχή. Την έχω λατρέψει γιατί διαρκεί πάααρα πολύ και συνδυάζει γλυκά, ώριμα αρώματα που την κάνουν ιδανική για να συνοδεύει πιο βαρύ ρουχισμό χωρίς η ίδια να είναι βαριά. Θα αργήσω να αναζητήσω αντικαταστάτρια, ευτυχώς είχα πάρει το μεγάλο μπουκάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.


Ωραία κολώνια αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 301 μηνύματα.

υπεροχη <3

την εχω στην κατοχη μου .

τωρα θα ξαναπαρω την ultra sexy απο avon που την βρηκα σε προσφορα μαζι με το body lotion της 20 ευρω

την αγαπω



Ακόμα θελω την miss dior ....<3

ναι ξέρω...τι να κανω; οι μυρωδιες με ηρεμουν .Προσωπικα περνω μονο αφεντικες διοτι διαρκουν περισσοτερο...οχι στο δερμα μου ..γενικα.αλλες μεσα στο 6μνο "ληγουν"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ocean dream

Νεοφερμένος

Ο ocean dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κάποιο καλό και δοκιμασμένο αρωματοπωλείο έχει κάποιος να προτίνει? Αν κάνει και αποστολές ακόμα καλύτερα!
Εγώ τελευταία φορά αγόρασα απο ένα αρωματοπωλείο στο Μοσχάτο.. Η μία απο τις 2 κολώνιες που αγόρασα δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε σαν ποιότητα.. Έχω αγοράσει την ίδια και απο άλλο μαγαζί και τότε είχε πολύ μεγαλύτερη διάρκεια και ταύτιση μυρωδιάς σε σχέση με την πρωτότυπη.

Ευχαριστώ!

Εγώ και η φίλη μου έχουμε βολευτεί πολύ με το www.aromapandoras.gr
Το πολύ καλό με αυτό το αρωματοπωλείο είναι το ότι τους τηλεφωνούμε και τους ρωτάμε για το πόσο καλές απομιμήσεις έχουν στα αρώματα που θέλουμε και μας λένε ειλικρινά ποια είναι πολύ καλή και ποια όχι, ποια ταυτίζεται με την ορίτζιναλ και πόσο κρατάνε.
Έχουμε γλυτώσει πολύ χρήμα έτσι και έχουμε χαρεί τα αρώματα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γενικά δεν φοράω αρώματα, οι κοπέλες προτιμάτε να έχει κάποιο ο άλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γενικά δεν φοράω αρώματα, οι κοπέλες προτιμάτε να έχει κάποιο ο άλλος?

Ντάξει δεν είναι must αλλά κακό δεν κάνει να φοράς κάποιο σε ιδιαίτερες περιστάσεις. Κακό είναι το να αδειάζεις ολόκληρο μπουκάλι πάνω σου για να πάθει δύσπνοια οποιος σε πλησιάζει. :P



Εγώ τελευταία αγαπώ το Chanel Chance. Να χα και τα λεφτά να πάρω το γνήσιο. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Από την άνοιξη και μετά χρησιμοποιώ το Body Burberry και μου αρέσει πολύ. Πριν είχα αδειάσει δύο κολώνιες La vie est belle της Lancome. Παλαιότερα είχα δοκιμάσει Kenzo, ήταν ωραίο, φρέσκο, νεανικό(τουλάχιστον έτσι μου φαινόταν). Φυσικά όλα ήταν των 30ml και σε έκπτώσεις. Μακάρι να είχα δοκιμάσει περισσότερα μέχρι τώρα, αλλά από το να έχω ανοιχτά πολλά, προτιμώ να έχω ένα άρωμα και καλό. :) Μία φορά που δοκίμαζα αρώματα στα Sephora μου άρεσε και το Si απο Dior. To έχει δοκιμάσει κάποια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ψάχνω άρωμα που να περιέχει και να μυρίζει...πατσουλί. Κάποτε υπήρχαν σε μορφή κρέμας-κεριού σε βαζάκια, αλλά τώρα δεν βρίσκω.. Αν και θεωρείται από πολλούς "ευτελής" η μυρωδιά του, εγώ τρελλαίνομαι.
Αν λοιπόν γνωρίζετε κάποιο, ας με ενημερώσετε κι εμένα, που ψάχνω..απεγνωσμένα :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.

Εγω θελω παρα πολυ αυτη.Ειναι καινουργια ακομη στην αγορα και η τιμη λιγο ανεβασμενη...Η μυρωδια ομως που αφηνει ειναι τελεια.Και οσο περνανε οι ωρες τοσο πιο ωραια μυριζει.Ειναι πολυ απαλη και για ολες τις στιγμες της ημερας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Εγώ τελευταία αγαπώ το Chanel Chance. Να χα και τα λεφτά να πάρω το γνήσιο. :'(

Πόσο πάει στην Ελλάδα; Αν γνωρίζεις κάποιον που να μένει Γαλλία σε συμφέρει περισσότερο να σου την αγοράσει από εκεί όταν έχει εκπτώσεις. Είχα πάρει τα 50ml από το Chance Eau Tendre κάπου στα 55€ στις Galeries Lafayette (πολλά, το ξέρω, αλλά στα αρώματα πιστεύω πως αξίζουν, προσωπικά δεν αλλάζω εύκολα άρωμα και μου κρατάνε πολύ καιρό). :)

Ψάχνω άρωμα που να περιέχει και να μυρίζει...πατσουλί. Κάποτε υπήρχαν σε μορφή κρέμας-κεριού σε βαζάκια, αλλά τώρα δεν βρίσκω.. Αν και θεωρείται από πολλούς "ευτελής" η μυρωδιά του, εγώ τρελλαίνομαι.
Αν λοιπόν γνωρίζετε κάποιο, ας με ενημερώσετε κι εμένα, που ψάχνω..απεγνωσμένα :rolleyes:

Καλέ ξέρω εγώ ένα, αλλά νομίζω δεν έχουν έρθει ακόμα στην Ελλάδα. :P Υπάρχει αυτό, της Rituals, με σανδαλόξυλο και πατσουλί το οποίο το είχαν κάνει δώρο στην μαμά μου, αλλά δεν το έχει φορέσει ακόμα. Να σου πω αν ήταν δικό μου θα στο χάριζα γιατί μου φάνηκε πάρα πολύ περίεργη η μυρωδιά του και δεν θα το φορούσα με τίποτα. :D

Edit: Μόλις είδα πως είναι ανδρικό. Παιδιά όχι, όχι, αν έρθει άντρας και μυρίζει έτσι θα τρελαθώ, είναι υπεργλυκό το άρωμα! :wall:



Εγω θελω παρα πολυ αυτη.Ειναι καινουργια ακομη στην αγορα και η τιμη λιγο ανεβασμενη...Η μυρωδια ομως που αφηνει ειναι τελεια.Και οσο περνανε οι ωρες τοσο πιο ωραια μυριζει.Ειναι πολυ απαλη και για ολες τις στιγμες της ημερας.:P

Την διαφημίζανε παντού όταν βγήκε στην Γαλλία και μια μέρα έκανα το λάθος να δεχτώ να με ψεκάσουνε. Κόντεψα να λιποθυμήσω. :loltooth: Απ' ό,τι θυμάμαι από την πωλήτρια έχει βγει σε τρεις version, η μόνη από τις τρεις που μου φαίνεται πιο υποφερτή είναι αυτή που λέει Eau de Parfum Couture (την έχω και σε δειγματάκι, αλλά δεν την έβαλα ποτέ). Λίγο που έψαξα, έχουν όλα της σειράς νότες από τριαντάφυλλο στην καρδιά και μάλλον έτσι εξηγείται η απέχθειά μου. Το μισώ το τριαντάφυλλο σε καλλυντικά. :redface: Όμως @alcyone, έχουν επίσης πατσουλί, οπότε μπορείς να τις μυρίσεις μήπως και σου αρέσει καμία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τα Eau de Parfum είναι δυνατά αρώματα και με μια πολύ μικρή δόση η μυρωδιά μένει για ώρες. Ωστόσο είναι πολύ πιο ακριβά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Πόσο πάει στην Ελλάδα; Αν γνωρίζεις κάποιον που να μένει Γαλλία σε συμφέρει περισσότερο να σου την αγοράσει από εκεί όταν έχει εκπτώσεις. Είχα πάρει τα 50ml από το Chance Eau Tendre κάπου στα 55€ στις Galeries Lafayette (πολλά, το ξέρω, αλλά στα αρώματα πιστεύω πως αξίζουν, προσωπικά δεν αλλάζω εύκολα άρωμα και μου κρατάνε πολύ καιρό). :)



Καλέ ξέρω εγώ ένα, αλλά νομίζω δεν έχουν έρθει ακόμα στην Ελλάδα. :P Υπάρχει αυτό, της Rituals, με σανδαλόξυλο και πατσουλί το οποίο το είχαν κάνει δώρο στην μαμά μου, αλλά δεν το έχει φορέσει ακόμα. Να σου πω αν ήταν δικό μου θα στο χάριζα γιατί μου φάνηκε πάρα πολύ περίεργη η μυρωδιά του και δεν θα το φορούσα με τίποτα. :D

Edit: Μόλις είδα πως είναι ανδρικό. Παιδιά όχι, όχι, αν έρθει άντρας και μυρίζει έτσι θα τρελαθώ, είναι υπεργλυκό το άρωμα! :wall:




Την διαφημίζανε παντού όταν βγήκε στην Γαλλία και μια μέρα έκανα το λάθος να δεχτώ να με ψεκάσουνε. Κόντεψα να λιποθυμήσω. :loltooth: Απ' ό,τι θυμάμαι από την πωλήτρια έχει βγει σε τρεις version, η μόνη από τις τρεις που μου φαίνεται πιο υποφερτή είναι αυτή που λέει Eau de Parfum Couture (την έχω και σε δειγματάκι, αλλά δεν την έβαλα ποτέ). Λίγο που έψαξα, έχουν όλα της σειράς νότες από τριαντάφυλλο στην καρδιά και μάλλον έτσι εξηγείται η απέχθειά μου. Το μισώ το τριαντάφυλλο σε καλλυντικά. :redface: Όμως @alcyone, έχουν επίσης πατσουλί, οπότε μπορείς να τις μυρίσεις μήπως και σου αρέσει καμία!
Σ'ευχαριστώ, θα το έχω στα υπ'όψη. :flowers:
Το θέμα το δικό μου είναι οτι ενώ λατρεύω το πατσουλί, συγχρόνως απεχθάνομαι τα βαρειά αρώματα, μου αρέσουν αυτά που δεν περιέχουν μπαχάρια, αλλά εσάνς λουλουδιών, όπως αυτό της Prada
Π.χ. ένα που δεν μπορώ είναι το "Angel" του Thierry Mugler.
Μέχρι τώρα με πατσουλί έχω βρει μόνο ένα της Chanel, όμως πανάκριβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Την διαφημίζανε παντού όταν βγήκε στην Γαλλία και μια μέρα έκανα το λάθος να δεχτώ να με ψεκάσουνε. Κόντεψα να λιποθυμήσω. :loltooth: Απ' ό,τι θυμάμαι από την πωλήτρια έχει βγει σε τρεις version, η μόνη από τις τρεις που μου φαίνεται πιο υποφερτή είναι αυτή που λέει Eau de Parfum Couture (την έχω και σε δειγματάκι, αλλά δεν την έβαλα ποτέ). Λίγο που έψαξα, έχουν όλα της σειράς νότες από τριαντάφυλλο στην καρδιά και μάλλον έτσι εξηγείται η απέχθειά μου. Το μισώ το τριαντάφυλλο σε καλλυντικά. :redface: Όμως @alcyone, έχουν επίσης πατσουλί, οπότε μπορείς να τις μυρίσεις μήπως και σου αρέσει καμία!
Τι να σου πω εμενα δεν μου φανηκε πατσουλι.Γενικα μου αρεσουν οι μυρωδιες απο λουλουδια και ισως για αυτο.Βεβαια επηρεαζει και το δερμα καθε ανθρωπου στην μυρωδια της κολονιας.Εχω παρατηρησει πως αλλιως μυριζει μια συγκεκριμενη κολονια σε μενα και αλλιως σε μια φιλη μου.
Alcyone με αφορμη την Angel που ανεφερες μου αρεσει πολυ,αλλα ετυχε να την βαλω στην Γερμανια που ημουν και μυριζε πολυ ασχημα αρχικα.Με την παροδο της ωρας γλυκανε η μυρωδια.Δεν ξερω πως να το εξηγησω αυτο.
Με αυτα και με αυτα μου θυμισατε και το hypnotic poison-dior.Εχει μια μυστηρια μυρωδια και την φορουσε η μητερα μου παλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει παααρα πολύ το άρωμα καρύδας :redface: Απλά τρελένομαι,και σε κρέμες σώματος,και σε άρωμα,σε όλα. Επίσης,αυτό το άρωμα μου αρέσει πάρα πολύ
Δεν είναι μάρκα,από τα ζάρα είναι αλλά έχει ένα υπέροχο καλοκαιρινό άρωμα φρούτων :D Επίσης μου αρέσει από τα Sephora,το Lagon. Πάλι δεν είναι καμιά μάρκα αλλά μου θυμίζει κάτι καλοκαιρινό από θάλασσα και αερα,πολύ δροσερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Καλέ ξέρω εγώ ένα, αλλά νομίζω δεν έχουν έρθει ακόμα στην Ελλάδα. :P Υπάρχει αυτό, της Rituals, με σανδαλόξυλο και πατσουλί το οποίο το είχαν κάνει δώρο στην μαμά μου, αλλά δεν το έχει φορέσει ακόμα. Να σου πω αν ήταν δικό μου θα στο χάριζα γιατί μου φάνηκε πάρα πολύ περίεργη η μυρωδιά του και δεν θα το φορούσα με τίποτα. :D

Edit: Μόλις είδα πως είναι ανδρικό. Παιδιά όχι, όχι, αν έρθει άντρας και μυρίζει έτσι θα τρελαθώ, είναι υπεργλυκό το άρωμα! :wall:
Γενικά και απ' όσο ξέρω, ίσως βέβαια να κάνω και λάθος, το σανδαλόξυλο το χρησιμοποιούν μόνο σε ανδρικά αρώματα και κολώνιες. Αυτό και τον καπνό.
Εγώ πάλι τρελλαίνομαι για τα ανδρικά αρώματα, θα μπορούσα να τα φοράω άνετα. Κάποτε φορούσα το one man show, μετά ανακάλυψα την Cabotine του Gres και κόλλησα εδώ και 16 χρόνια. Γενικά πάντως δεν μου αρέσουν κι εμένα τα αρώματα με εσσάνς λουλουδιών και κυρίως ότι έχει γιασεμί.:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Γενικά και απ' όσο ξέρω, ίσως βέβαια να κάνω και λάθος, το σανδαλόξυλο το χρησιμοποιούν μόνο σε ανδρικά αρώματα και κολώνιες. Αυτό και τον καπνό.
Εγώ πάλι τρελλαίνομαι για τα ανδρικά αρώματα, θα μπορούσα να τα φοράω άνετα. Κάποτε φορούσα το one man show, μετά ανακάλυψα την Cabotine του Gres και κόλλησα εδώ και 16 χρόνια. Γενικά πάντως δεν μου αρέσουν κι εμένα τα αρώματα με εσσάνς λουλουδιών και κυρίως ότι έχει γιασεμί.:sick:

Για τον καπνό δεν ξέρω, αλλά το σανταλόξυλο το χρησιμοποιούν και σε γυναικεία, το έχω καρα-τσεκάρει, γιατί ακριβώς επειδή περιέχουν αυτό, δεν τα προτιμώ;)
Αντίθετα, μου αρέσουν όσα περιέχουν ιδιαίτερα γιασεμί και νυχτολούλουδο.
Πόσο δεν ταιριάζουμε!...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top