Βαθύ ντεκολτέ και αδιάκριτα βλέμματα

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
Μεταφορικα το πα μωρε χιμελα!:D
στην ψυχη εννοω μεσα πως το λενε?
μεσα στην ψυχη!

συμφωνω μαζι σου!;)

Δεν κατάλαβες, κι εγώ συμφωνώ μαζί σου. Ήθελα να πω, εφόσον υπήρξε αυτή η πρόταση, πώς μπορεί και συνεχίζεται μια τόσο ευτελής κουβέντα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Δεν είπα κάτι τέτοιο, θα την έβλεπα το πολύ πολύ ως αμαζόνα με λίγη φαντασία.

Aρα,πάλι θα ζοριζόσουν / κατεφευγες σε φαντασιώσεις - συνεπώς θα την ειχες ουσιαστικα απορρίψει μεσα σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δε ντυνόμαστε για να τραβήξουμε τα βλέμματα των ανδρών, όσο δύσκολο κι αν είναι να το καταλάβετε.
Γενικά δε ντυνόμαστε για εσάς. Ο,τι κάνουμε, το κάνουμε αποκλειστικά για εμάς.
Τώρα γιατί εσείς νομίζετε ότι ζούμε και υπάρχουμε για να σας ικανοποιούμαι δε ξέρω.
Αν βάλω μπλούζα με βαθύ ντεκολτέ, το κάνω για μένα, επειδή μου αρέσει και όχι για να με κοιτάει ο κάθε ανώμαλος.
Αν δεν μπορείς να κρατήσεις το βλέμμα σου στα μάτια της κοπέλας, τότε είσαι απλά αξιολύπητος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ειχα μια ταση να φοραω βαθυ ντεκολτε παρα πολυ συχνα στα early 20s μου. Αν πω οτι δεν τραβουσε τα βλεμματα θα ηταν ψεμμα. Αν πω οτι δεν ηθελα να τραβηξω τα βλεμματα, θα ηταν επισης ψεμματα. Οσο σκεφτομαι πως ντυμονουν τοτε μου ερχεται να χωσω το κεφαλι μου σε μια τρυπα στο εδαφος οπως κανουν οι στρουθοκαμηλοι. Τωρα εχω σοβαρευτει καπως και προτιμω το sophisticated look, αλλα καπου καπου φοραω βαθυ ντεκολτε (οι κακιες συνηθειες δεν κοβονται, χαχα!). Δεν πιστευω ομως οτι πολλες το φορουν και καλα για τον εαυτο τους. Προσωπικα οταν επιλεγω ντεκολτε το κανω για να προσελκυσω ατομα του αντιθετου φυλου και για να τραβηξω την προσοχη γενικοτερα. Οταν ντυνομαι για τον εαυτο μου προτιμω κατι πιο conservative γιατι κακα τα ψεμματα το ντεκολτε δειχνει αρκετα trashy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Δε ντυνόμαστε για να τραβήξουμε τα βλέμματα των ανδρών, όσο δύσκολο κι αν είναι να το καταλάβετε.
Γενικά δε ντυνόμαστε για εσάς. Ο,τι κάνουμε, το κάνουμε αποκλειστικά για εμάς.
Τώρα γιατί εσείς νομίζετε ότι ζούμε και υπάρχουμε για να σας ικανοποιούμαι δε ξέρω.
Αν βάλω μπλούζα με βαθύ ντεκολτέ, το κάνω για μένα, επειδή μου αρέσει και όχι για να με κοιτάει ο κάθε ανώμαλος.
Αν δεν μπορείς να κρατήσεις το βλέμμα σου στα μάτια της κοπέλας, τότε είσαι απλά αξιολύπητος.

lel ,do you even biology brah? Οτιδηποτε κανεις σχετικα με την εξωτερικη εμφανιση ,το κανεις για να γινεις αρεστη απτα αρσενικα.Ή αυτο ,ή για να ξεχωρισεις μεταξυ των θηλυκων,που ουσιαστικα ειναι το ιδιο πραγμα με το να εισαι αρεστη στο αντιθετο φυλο
Ολα τα αλλα ειναι ψεματα που εχεις πει στον εαυτο σου για να νιωθεις καλυτερα
Deal with it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δε ντυνόμαστε για να τραβήξουμε τα βλέμματα των ανδρών, όσο δύσκολο κι αν είναι να το καταλάβετε.
Γενικά δε ντυνόμαστε για εσάς. Ο,τι κάνουμε, το κάνουμε αποκλειστικά για εμάς.
Τώρα γιατί εσείς νομίζετε ότι ζούμε και υπάρχουμε για να σας ικανοποιούμαι δε ξέρω.
Αν βάλω μπλούζα με βαθύ ντεκολτέ, το κάνω για μένα, επειδή μου αρέσει και όχι για να με κοιτάει ο κάθε ανώμαλος.
Αν δεν μπορείς να κρατήσεις το βλέμμα σου στα μάτια της κοπέλας, τότε είσαι απλά αξιολύπητος.

σοβαρά τώρα, το πιστεύεις αυτό? δηλαδή εσύ περιμένεις απλά την επόμενη έξοδο για να ντυθείς και να νιώσεις καλά για τον εαυτό σου? τις υπόλοιπες ώρες? έλα τώρα, δεν έχεις ποτέ σκεφτεί αν θα προκαλέσεις/αρέσεις/απωθήσεις κάποιον με το ντύσιμό σου?
οκ, φοράμε ό,τι γουστάρουμε. συμφωνώ. αλλά νομίζεις πως, στο πίσω μέρος του μυαλού μας, δε σκεφτόμαστε αν θ' αρέσουμε στους άλλους ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δε ντυνόμαστε για να τραβήξουμε τα βλέμματα των ανδρών, όσο δύσκολο κι αν είναι να το καταλάβετε.
Γενικά δε ντυνόμαστε για εσάς. Ο,τι κάνουμε, το κάνουμε αποκλειστικά για εμάς.
Τώρα γιατί εσείς νομίζετε ότι ζούμε και υπάρχουμε για να σας ικανοποιούμαι δε ξέρω.
Αν βάλω μπλούζα με βαθύ ντεκολτέ, το κάνω για μένα, επειδή μου αρέσει και όχι για να με κοιτάει ο κάθε ανώμαλος.
Αν δεν μπορείς να κρατήσεις το βλέμμα σου στα μάτια της κοπέλας, τότε είσαι απλά αξιολύπητος.

Οπως μπορεις και εσυ να θαυμασεις το απιστευτο 6-pack μου και τα μεγαλα δικεφαλα μου(που λεει ο λογος) μπορω και εγω νομιζω να ριξω 1-2 ματιες στο στηθος μιας κοπελας. Ποσο κακο ειναι δηλαδη? Αμα αρχισω και φωναζω μεσα στο κοσμο " τι βυζαρες εχει η γκομενα ρεεεε" τοτε ναι ειμαι ανωμαλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Ναι βρε κορίτσια, όταν φοράτε το βαθύ ντεκολτέ, το μάτι μας εκεί πέφτει, (διατί να το κρύψωμεν άλλωστε; ), προφανώς όσο πιο διακριτικά μπορούμε. Αλλά κι εσείς που το φοράτε, για να κοιτάξουμε το κάνετε, (γιατί να το αρνηθείτε; ). Το ντεκολτέ δίνει μια αίσθηση μυστηρίου, (έτσι κι αλλιώς όλα στο μυαλό μας βρίσκονται).
Κάποτε σε διακοπές στη βραδινή έξοδο, μια κοπέλα της παρέας είχε ένα πολύ όμορφο και βαθύ ντεκολτέ. Ένα αγόρι της συντροφιάς κοίταζε έντονα και χωρίς (την απαιτούμενη) διακριτικότητα. Η κοπέλα το παρατήρησε και το σχολίασε αστειευόμενη. Ο λόγος; Όλη τη μέρα πριν ήμασταν όλοι μαζί σε παραλία γυμνιστών και ο νέος δεν είχε κοιτάξει το στήθος (και όχι μόνο) της κοπέλας που ήταν σε δημόσια θέα, αλλά το βράδυ καρφώθηκε στο ντεκολτέ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
και όχι για να με κοιτάει ο κάθε ανώμαλος

Είμαι βέβαιος πως δεν τραβάς την προσοχή των...συγκεκριμένων, αλλά η διατύπωση ήταν ατυχής! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ναι βρε κορίτσια, όταν φοράτε το βαθύ ντεκολτέ, το μάτι μας εκεί πέφτει, (διατί να το κρύψωμεν άλλωστε; ), προφανώς όσο πιο διακριτικά μπορούμε. Αλλά κι εσείς που το φοράτε, για να κοιτάξουμε το κάνετε, (γιατί να το αρνηθείτε; ). Το ντεκολτέ δίνει μια αίσθηση μυστηρίου, (έτσι κι αλλιώς όλα στο μυαλό μας βρίσκονται).
Κάποτε σε διακοπές στη βραδινή έξοδο, μια κοπέλα της παρέας είχε ένα πολύ όμορφο και βαθύ ντεκολτέ. Ένα αγόρι της συντροφιάς κοίταζε έντονα και χωρίς (την απαιτούμενη) διακριτικότητα. Η κοπέλα το παρατήρησε και το σχολίασε αστειευόμενη. Ο λόγος; Όλη τη μέρα πριν ήμασταν όλοι μαζί σε παραλία γυμνιστών και ο νέος δεν είχε κοιτάξει το στήθος (και όχι μόνο) της κοπέλας που ήταν σε δημόσια θέα, αλλά το βράδυ καρφώθηκε στο ντεκολτέ.



Η περιγραφη σου φανταζει να ειναι γραμμενη απο την οπτικη γωνια ενος ρομαντικου γεροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν βάλω μπλούζα με βαθύ ντεκολτέ, το κάνω για μένα, επειδή μου αρέσει και όχι για να με κοιτάει ο κάθε ανώμαλος.
Αν δεν μπορείς να κρατήσεις το βλέμμα σου στα μάτια της κοπέλας, τότε είσαι απλά αξιολύπητος.

Ότι ας πούμε αν κάποιος σούπερ γυμνασμένος (όχι Σβαρτσενέγκερ:P), φοράει αρκετά κολλητή μπλούζα για να διαγράφεται η γράμμωση, δεν θα τον κοιτάξεις.
Ότι αν κάποιος έχει ωραίο και σφιχτοδεμένο κωλαράκι και δεν φοράει πανταλόνα για να το κρύψει, δεν θα τον κοιτάξεις.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Απέχει παρρασάγκας το οφθαλμόλουτρο από το να πάω να χουφτώσω τον άλλον επειδή πιστεύω ότι αυτό περνάει με τα ρούχα του και το στυλ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Η περιγραφη σου φανταζει να ειναι γραμμενη απο την οπτικη γωνια ενος ρομαντικου γεροντα.
Αυτό να το θεωρήσω σαν κοπλιμέντο;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Αυτό να το θεωρήσω σαν κοπλιμέντο;


Δε θα το ελεγα και κοπλιμεντο αλλα οι προθεσεις ηταν φιλικοτατες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η περιγραφη σου φανταζει να ειναι γραμμενη απο την οπτικη γωνια ενος ρομαντικου γεροντα.
Καλά, όταν σου 'χουν κάνει προξενιό την μέλλουσα γυναίκα σου από κούνια, έχεις γεράσει και λίγο πριν την ώρα σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanyT99

Νεοφερμένος

Η DanyT99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτό να το θεωρήσω σαν κοπλιμέντο;

Eγώ κοπλιμέντο θα το θεωρούσα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanyT99

Νεοφερμένος

Η DanyT99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και για να απαντήσω, δεν νομίζω να ενοχλούν καμία οι ματιές εφόσον είναι διακριτικές.Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς/καμία που να μη θαυμάζει το ωραίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αν βάλω μπλούζα με βαθύ ντεκολτέ, το κάνω για μένα, επειδή μου αρέσει και όχι για να με κοιτάει ο κάθε ανώμαλος.
βάλτο εσύ, και άσε εμάς τους ανώμαλους να κοιτάμε:hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ έχω αρκετά μεγάλο στήθος για την ηλικία μου. Παρόλα αυτά, αν κάποιος κοιτάξει εκεί δε θα με πειράξει καθόλου, είτε αδιάκριτα το κάνει είτε διακριτικά. :P Μου φαίνεται απολύτως λογικό το μεγάλο στήθος να μαγνητίζει, άρα ποιος ο λόγος να με πειράξει; Σπάνια θα νιώσω άβολα γι'αυτό...


Έχω πολλούς φίλους αγόρια που όποτε βγαίνουμε (για όσους είναι κοντά) ή μιλάμε Skype (για αυτούς που είναι μακριά) καρφώνουν το βλέμμα στο συγκεκριμένο σημείο και φοβούνται μη τους παρεξηγήσω. :hehe: Αλλά εμένα δε με ενοχλεί. Απο την άλλη έχω μερικές φίλες που όποτε βγαίνουμε τρέχουν να.. μαζέψουν το στήθος μου μη φανεί.

Δε ξέρω πως να σας το εξηγήσω αλλά μετά απο ένα μέγεθος δεν κρύβεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Εγώ έχω αρκετά μεγάλο στήθος για την ηλικία μου. Παρόλα αυτά, αν κάποιος κοιτάξει εκεί δε θα με πειράξει καθόλου, είτε αδιάκριτα το κάνει είτε διακριτικά. ... Αλλά εμένα δε με ενοχλεί.
Να υποθέσω ότι σε κολακεύει επίσης;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγώ έχω αρκετά μεγάλο στήθος για την ηλικία μου. Παρόλα αυτά, αν κάποιος κοιτάξει εκεί δε θα με πειράξει καθόλου, είτε αδιάκριτα το κάνει είτε διακριτικά. :P Μου φαίνεται απολύτως λογικό το μεγάλο στήθος να μαγνητίζει, άρα ποιος ο λόγος να με πειράξει; Σπάνια θα νιώσω άβολα γι'αυτό...


Έχω πολλούς φίλους αγόρια που όποτε βγαίνουμε (για όσους είναι κοντά) ή μιλάμε Skype (για αυτούς που είναι μακριά) καρφώνουν το βλέμμα στο συγκεκριμένο σημείο και φοβούνται μη τους παρεξηγήσω. :hehe: Αλλά εμένα δε με ενοχλεί. Απο την άλλη έχω μερικές φίλες που όποτε βγαίνουμε τρέχουν να.. μαζέψουν το στήθος μου μη φανεί.

Δε ξέρω πως να σας το εξηγήσω αλλά μετά απο ένα μέγεθος δεν κρύβεται. :P

Καλα κανεις. Δε ξερω για τις υπολοιπες κοπελες, ας με διαψευσουν, αλλα κι εγω αν δω μια κοπελα ειτε με βαθυ ντεκολτε ειτε με μεγαλο στηθος γενικοτερα αναποφευκτα το ματι μου εκει θα πεσει (το ιδιο παθαινω και με τα οπισθια). Δε σημαινει απαραιτητα οτι μου αρεσει ή δε μου αρεσει, απλως ειναι αυτοματη αντιδραση. Στην τελικη, εφοσον τα εχεις γιατι να μη τα χαρεις και εσυ και οι αλλοι βρε αδερφε; (καλα με μετρο παντα εννοειται. μην καταντουμε και χυδαοι ^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top