Το ξεκίνημα μιας σχέσης: αυθορμητισμός ή μετριοπάθεια;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Δε διαφωνώ. Γι΄αυτό είπα, να είμαστε ο εαυτός μας στην αρχή και καθ' όλη τη διάρκεια φυσικά. Απλά όσο περνάνε τα χρόνια μπορεί να επιλέξεις να κάνεις κάποιους συμβιβασμούς για να κάνεις καλό στη σχέση. Εκεί ναι, ας γίνει μια αλλαγή. Αν ας πούμε ο άντρας μου θέλει να ακούει ροκ κι εγώ το σιχαίνομαι θα πάω μια φορά στο τόσο μαζί του να του κάνω το χατήρι. Αυτό είναι άλλο. Αλλά στην αρχή πρέπει να δείχνεις τα χαρτιά σου, τον εαυτό σου, τα θέλω σου, για να μπορέσει κι ο άλλος να δει αν τού ταιριάζεις και να μην μπει σε μια σχέση που βασίζεται στην υποκρισία και το ψέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μπορούσα να πω οτι αυθορμητισμός ισοδυναμεί με αλήθεια και μετριοπάθεια με ψέμα ή έστω με στρατηγική. Αν δε δείξεις τον πραγματικό σου εαυτό στην αρχή της σχέσης πριν δεθείς με τον άλλον και για να ελέγξεις στην πράξη αν είσαι αρεστός, πότε θα το κάνεις; Νομίζω οτι αυτός είναι ο λόγος που πολλά ζευγάρια μετά από κάποια χρόνια σχέσης ή γάμου φτάνουν στο σημείο να σιχαίνονται ο ένας τον άλλον και να έχουν άσχημα συναισθήματα: δεν έδειξαν τον πραγματικό τους εαυτό από την αρχή, άφησαν τον έρωτα να αναλάβει τη σχέση και να την καθοδηγήσει κι όταν ο έρωτας πήγε να δώσει τη θέση του στην αγάπη ξαφνικά έπεσαν οι μάσκες και μείναν και οι δυο σύξυλοι ο καθένας με κάποιον άνθρωπο που δε γνώριζε, δεν αναγνώριζε και μάλλον αντιπαθούσε.

Γι' αυτό θα πω, αυθορμητισμός στην αρχή της σχέσης. Δείχνουμε ποιοι είμαστε και αν ο άλλος το αποδεχτεί και μείνει, είναι μια πολύ γερή βάση για την αντιμετώπιση της πραγματικής ζωής και των προβλημάτων της. :)

Διαφωνώ.Ο αυθορμητισμός δεν ισοδυναμεί με αλήθεια και σίγουρα η μετριοπάθεια δεν ισοδυναμεί με ψέμα ή στρατηγική.Με άλλα λόγια, αυτός που είναι μετριοπαθής(ή πιο εγκρατής αν θες)δεν έχει απαραίτητα κάποιο game plan/στρατηγική ή οτιδήποτε και αντίστοιχα αυτός που φαίνεται αυθόρμητος μπορεί να σου δείχνει διαφορετικά πράγματα από αυτό που είναι.Πρόκειται απλά για διαφορετικό τρόπο που λειτουργεί ο καθενας στις σχέσεις του γενικότερα όχι μόνο ερωτικές.

Στην αρχή της κάθε σχέσης εκ των πραγμάτων δεν θα δείξεις τον πραγματικό σου εαυτό αλλά μια super fun πλευρά αυτού γιατί θες να δείξεις το καλύτερο δυνατό πρόσωπο στο έτερον ήμισυ οπότε θα καμουφλάρεις όσο μπορείς αρνητικά traits της προσωπικότητας σου τα οποία με το καιρό γίνονται αντιληπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.

Δεκτή και σεβαστή η διαφωνία σου αλλά όταν λες:

Στην αρχή της κάθε σχέσης εκ των πραγμάτων δεν θα δείξεις τον πραγματικό σου εαυτό αλλά μια super fun πλευρά αυτού γιατί θες να δείξεις το καλύτερο δυνατό πρόσωπο στο έτερον ήμισυ οπότε θα καμουφλάρεις όσο μπορείς αρνητικά traits της προσωπικότητας σου τα οποία με το καιρό γίνονται αντιληπτά.

εμένα μού φαίνεται σαν να έρχεται σε αντίθεση με το:

η μετριοπάθεια δεν ισοδυναμεί με ψέμα ή στρατηγική.

Δηλαδή λες οτι στην αρχή της σχέσης δείχνεις μια fake πιο χαρούμενη κι απροβλημάτιστη πλευρά του εαυτού σου για να δείξεις τον καλύτερο εαυτό σου. Αν αυτό δεν είναι ψέμα ή έστω στρατηγική τι είναι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έρχεται σε αντίθεση γιατί δεν είναι fake.Όταν λέω αυτό που υπογράμμισες εννοώ πως θα προσπαθήσεις να βγάλεις στο άλλο άτομο την καλύτερη πτυχή της προσωπικότητας σου,όχι μια ψεύτικη. Είναι ουσιώδης η διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Δεν έρχεται σε αντίθεση γιατί δεν είναι fake.Όταν λέω αυτό που υπογράμμισες εννοώ πως θα προσπαθήσεις να βγάλεις στο άλλο άτομο την καλύτερη πτυχή της προσωπικότητας σου,όχι μια ψεύτικη. Είναι ουσιώδης η διαφορά.

Δεν θα είναι μια ψεύτικη πτυχή θα είναι όμως μια πτυχή που έχει γίνει εξαναγκαστικά. Δε λέω να τον βρίζεις τον άνθρωπο, προφανώς θα είσαι κεφάτος και ανοιχτός στο ραντεβού ή στη συζήτηση. Αλλά αν με κάτι πχ παρεξηγηθείς ή θυμώσεις, δεν είναι καλύτερο να το συζητήσεις - εκφράσεις παρά να πεις "ας πάει το παλιάμπελο, δε λέω τίποτα γιατί θέλω να κάνω καλή εντύπωση"; Αυτό το κάτι όταν έχει περάσει καιρός στη σχέση και επανέλθει, αν πεις τότε οτι αυτό σε ενοχλεί, προφανώς θα σού πει κι ο άλλος, μα παλιά δε σε ενοχλούσε. Και τότε όχι απλά θα έχεις το ίδιο πρόβλημα που είχες και τότε και δεν το έλυσες αλλά θα σού πει κι ο άλλος οτι έκρυβες πράγματα και δεν ήσουν ειλικρινής. Έτσι το βλέπω εγώ. Χύμα όλα (με ευγένεια) στην αρχή για να χτιστούν γερές βάσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Nαι να ειμαστε ο εαυτος μας Χιμελα και μολις δεν γελάσουμε με ένα αστειο που θα πεις! Να το delete έφυγε.

χαχαχα

μ αρεσει που ακομα μετα από τοσα χρονια κάνουμε τέτοιες συζητήσεις και κοροϊδεύουμε τους εαυτους μας. Είναι λογικο και φυσικο να κρατησεις κάποιον ο οποιος σου καλυπτει τις συναισθηματικες ανάγκες. Μια από αυτές μπορει να είναι η περιεργεια! Και επισης κάποιον που σε κάνει να νιώθεις ωραια και κολακευμενη. Και βεβαια κολακευμενη είναι εκεινη που ακουει ποσο ωραιες είναι οι αποψεις της ... ποσο ωραια τα λέει κτλπ.


Παλαιοτερα ηταν μια που εμφανισιακά ηταν σουπερ μετα μας εδειξε τον δικο της .... ενταξει μη σχολιασω θα γινω κακος. Λεει ερχοταν κάθε μερα επι 2 μηνες και μου έλεγε ποσο ερωτευμενος είναι. Για αυτό με έριξε.Η ανθρωπινη ψυχολογια είναι μυστηριο πράγμα τωρα και τι μου λες εσυ είναι για φιλοσοφικές κουβέντες αυτά. Και ως γνωστον η φιλοσοφια δεν εχει πρακτική ισχύ.


Η συγκεκριμενη κοπελιτσα ηταν ωραιοπαθής. Οποτε βρέθηκε κάποιος που έθρεφε αυτό με τα λογια του. Αυτό ηταν δεν ήθελε τιποτα άλλο. Κάποιος πιο πάνω εμφανισιακά δεν θα το έκανε αυτό γιατι θα ειχε και αυτος τον εγωϊσμο του όπως τον έχουν και οι κοπελίτσες οι ωραιες. Και θα σκεφτοταν ότι γιατι ρε φιλε να την παρακαλάω εγω. Η άλλη θα σκεφτοταν ακριβως το ιδιο οποτε το χάσμα το καλυπτει ο τυπάκος που δεν έχει τέτοια κολληματα. Σου λεει θα ριχνω επι 2-3 μηνες ετσι και αλλιως τέτοια γκομενα δεν προκειται να ξαναδω! χαχα ε ρε γλεντια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Nαι να ειμαστε ο εαυτος μας Χιμελα και μολις δεν γελάσουμε με ένα αστειο που θα πεις! Να το delete έφυγε.


χαχαχα


μ αρεσει που ακομα μετα από τοσα χρονια κάνουμε τέτοιες συζητήσεις και κοροϊδεύουμε τους εαυτους μας. Είναι λογικο και φυσικο να κρατησεις κάποιον ο οποιος σου καλυπτει τις συναισθηματικες ανάγκες. Μια από αυτές μπορει να είναι η περιεργεια! Και επισης κάποιον που σε κάνει να νιώθεις ωραια και κολακευμενη. Και βεβαια κολακευμενη είναι εκεινη που ακουει ποσο ωραιες είναι οι αποψεις της ... ποσο ωραια τα λέει κτλπ.

Δεν προτιμάς να σε απορρίψει κάποια νωρίς παρά όταν έχεις αρχίσει να νιώθεις συναισθήματα για αυτήν; Δεν προτιμάς να δεις τον πραγματικό εαυτό της από την αρχή παρά κάτι φτιαχτό για να σού αρέσει που αργά ή γρήγορα θα εξαφανιστεί - ελαττωθεί; Λέω κάτι παράλογο; Θέλετε θέατρο δηλαδή;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Στις αρχές μιας σχέσης και τα δυο μέλη του ζευγαριού δείχνουν τον καλύτερο εαυτό τους, κι αυτό δεν είναι υποκρισία, γίνεται ενστικτωδώς.
Πυροδοτείται αυθόρμητα από τον έρωτα, ή τον ενθουσιασμό του ενός για τον άλλον. Κι αυτό δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ανειλικρινές, γιατί πρόκειται για "ειλικρινέστατο" συναίσθημα.
'Ετσι, ορισμένες αδυναμίες και ελαττώματα μοιραία παραβλέπονται. Για να επανέλθουν αργότερα, όταν η σχέση γίνει δεδομένη και ο έρωτας έχει τελειώσει.

Επίσης, το να είναι κάποιος μετριοπαθής δεν αποκλείει τον αυθορμητισμό (και τούμπαλιν).
Το "αυθόρμητος", δεν έρχεται σε κόντρα με την έννοια "μετριοπαθής", αλλά με το να είναι κάποιος συγκρατημένος: να μην παρασύρεται από ενθουσιασμούς και να βάζει στου μυαλού του το τιμόνι τη λογική πρώτα κι όχι τα συναισθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Δεν προτιμάς να σε απορρίψει κάποια νωρίς παρά όταν έχεις αρχίσει να νιώθεις συναισθήματα για αυτήν; Δεν προτιμάς να δεις τον πραγματικό εαυτό της από την αρχή παρά κάτι φτιαχτό για να σού αρέσει που αργά ή γρήγορα θα εξαφανιστεί - ελαττωθεί; Λέω κάτι παράλογο; Θέλετε θέατρο δηλαδή;:hmm:


Καλα ασε τι θέλουμε εμεις. Εμεις μπορει να θέλουμε πολλά.


Εγω σου λέω για εσάς τωρα. Ψάξε (αν και πλέον δεν τα έχει δυστυχως) ένα επεισοδιο στο love bites που επαιζε παλαιοτερα στον ΑΝΤ1 ηταν μια τυπισα που ειχε πάει σε έναν διαγωνιζομενο (τον Λουκα για οσους θυμούνται) ε και του αρχιζε τα κλασσικά "ο αντρας πρεπει να εχει αυτό να εχει εκεινο να τα σκάει κτλπ" ηταν και οι εποχές τοτε που ευνοουσαν. Ε μολις ο Λουκας αρχισε να της μιλάει λογικά η τυπισα στράβωσε. Στο τέλος ήρθε δεύτερος αυτος (από τους 4) και αυτή επέλεξε έναν που εκανε το κοροϊδο δεν μιλουσε πολύ και δεν της πηγαινε και πολύ κοντρα. Τυχαιο ; =D όχι πως αντιπροσωπευει αυτή ολες τις γυναικες αλλα οι πιο πολλες τι νομιζεις ετσι και πας σε ένα ραντεβού και αρχισεις θα κάνεις κακη εντύπωση.


Ο τύπος που λέω παντως ειχε μιλήσει πολύ λογικά τοτε. Αλλα αμα σε δούν να το ψιριζεις πολύ θα σε περάσουν για μιζερο και αυτό είναι καταστροφικο και η μετριοπαθεια που προτείνεται παραπανω μπορει να μην είναι πάντα σωστή τακτική. Γιατι σου λεει η άλλη βγηκαμε ραντεβού γιατι ηταν σφιγμένος. Μην περιμενεις να κάτσει καμια να ενδιαφερθεί πολύ μπορει να νιώσει και προσβεβλημενη επειδή δεν της έδωσες τοση σημασια στο ραντεβού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Σού έχω λοιπόν ένα σενάριο για να καταλάβεις τι λέω και στην πράξη. Είσαι εσύ κι έχεις γνωρίσει μια πολύ καλή κοπέλα, ξεκινάτε μια σχέση και κάποια στιγμή εσύ της λες οτι κοίταξε να δεις, εμένα δε μού αρέσει να μιλάς με πρώην σου και είμαι πολύ απόλυτος σε αυτό (έτσι είναι, το ξέρω). Αυτή διαφωνεί αλλά για να μη χαλάσει τη σχέση και να δείξει τον καλό της εαυτό που λέτε κι εσείς δείχνει οτι συμφωνεί μαζί σου. Περνάνε 4 χρόνια και όλα έχουν πάει καλά και ετοιμάζεστε για γάμο. Την προηγουμένη του γάμου σού τσαμπουνάει οτι στο γάμο θα έρθει κι ο πρώην της, η πρώτη της σχέση και μεγάλη της αγάπη, κι οτι όλα αυτά τα χρόνια μια φορά το τρίμηνο μιλούσαν στο τηλέφωνο γιατί "γιατί να μην μπορώ εγώ να μιλήσω με όποιον θέλω; αφού είμαι πιστή σε σένα".

Και σε ρωτώ λοιπόν: ποια είναι η θέση σου εσένα εκείνη την ώρα; Δε θα μπορούσαν όλα αυτά να είχαν αποφευχθεί αν εκείνη την πρώτη φορά σού έλεγε "κοίταξε να δεις γλυκέ μου, εγώ διαφωνώ με αυτό που λες για τον τάδε και τον δείνα λόγο" και είτε να βρίσκατε μια λύση είτε να το διαλύατε νωρίς προτού περάσετε χρόνια μαζί, αγαπήσει - συνηθίσει ο ένας τον άλλον κλπ;

Όσο για αυτήν στο love bites (που δεν έχω ιδέα τι είναι, προφανώς κάποιο παιχνίδι με ραντεβού; ), αν αυτή έλεγε οτι της αρέσει κάποιος να μιλάει και επέλεξε αυτόν που δε μιλάει, μάλλον αυτή το έχει το πρόβλημα. Εξάλλου καμιά φορά η χημεία είναι τόσο δυνατή με κάποιον που πραγματικά θέλοντας και μη παραβλέπεις πάρα πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Καλα για τόσο ύπνο με έχεις;;; χαχα θα μιλουσε η άλλη με τον πρώην της θα τα ειχε μαζι μου και δεν θα το ειχα πάρει χαμπάρι; στον μήνα πανω θα το ειχα καταλαβει (και πολύ λέω).

Έχετε λυσάξει με τους πρώην σας πάντως ρε παιδια .... αφου τους θέλετε τοσο πολύ στη ζωη σας γιατι δεν συνεχιζατε να ειστε με αυτους. Εγω δεν έχω κρατησει επαφή με καμια πρώην μου. Ειναι φυσιολογικο επακολουθο να ενοχλει και να οδηγει στην ανασφάλεια κάποιον άνθρωπο να νιώθει οτι η δικιά του μιλάει και κρατάει συχνές επαφές με άτομα που ειχαν και μπορει ακομα να έχουν ερωτικά κινητρα. Με την στάση της αποδέχεται αυτα τα πιθανά ερωτικά κίνητρα. Αυτη ειναι η θεση μου την ειχα γράψει και τοτε κάποιες παρεξηγηθηκαν δεν πειράζει. Καλη καρδιά. Δεν θα γινουμε και υποχειρια για να έχουμε μια σχέση. Αν θα έχουμε θα ειναι σωστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Καλέ μου Ντέβιλ, πες οτι δεν το έπαιρνες χαμπάρι, σιγά το δύσκολο να πάρει ένα τηλέφωνο την ώρα που είσαι στη δουλειά ξέρω γω ή την ώρα που έχει πάει για καφέ με τις φίλες της. Απάντα σε αυτό που σε ρωτάω. Πηδάς από το ένα θέμα στο άλλο ανεξέλλεγκτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Καλέ μου Ντέβιλ, πες οτι δεν το έπαιρνες χαμπάρι, σιγά το δύσκολο να πάρει ένα τηλέφωνο την ώρα που είσαι στη δουλειά ξέρω γω ή την ώρα που έχει πάει για καφέ με τις φίλες της. Απάντα σε αυτό που σε ρωτάω. Πηδάς από το ένα θέμα στο άλλο ανεξέλλεγκτα! :P

Θα τον έχει στο φβ και κάποια στιγμη θα ξεφυγει έβνα λαϊκ και θα το δώ και θα καταλαβω οτι έχουν επαφή. Αν γινοταν μετά απο 4 χρονια δεν θα ηταν εύκολο να την χωρισω αλλα θα της ζητουσα να το κοψει τοτε.

Ξαναρωταω και εγω ομως ρε κοριτσια αφου θέλετε επαφές με τους πρωήν γιατι χωριζετε τοτε;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Πωωω ρε αδελφάκι μου, δεν πιάνεσαι εσύ. Κι εγώ σού λέω οτι όταν μια γυναίκα θέλει να στη φέρει θα πάει τρεις φορές κι εσύ ακόμα θα γυρνάς την πρώτη.
Οπότε μετά από 4 χρόνια σχέση δε θα ήταν ένα αγκάθι αυτό στην αγάπη σας έτσι; Και δε θα προτιμούσες να το ξέρεις από την αρχή οτι διαφωνεί μαζί σου στο τάδε θέμα; Εντάξει λοιπόν, κορίτσια, λέτε ό,τι σας έρθει στα πρώτα ραντεβού, προσποιηθείτε οτι όλα καλά κι ωραία, ο σκοπός είναι να τον δέσουμε το γάιδαρο και μετά από χρόνια ας γίνουν τα αποκαλυπτήρια, ποιος νοιάζεται. Είναι πολύ πιο τίμιο αυτό ε; .....
Εγώ πάντως πιο πολύ θα φοβόμουν μια απιστία με κάποιον καινούριο και άφθαρτο παρά με κάποιον παλιό και φθαρμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Πωωω ρε αδελφάκι μου, δεν πιάνεσαι εσύ. Κι εγώ σού λέω οτι όταν μια γυναίκα θέλει να στη φέρει θα πάει τρεις φορές κι εσύ ακόμα θα γυρνάς την πρώτη.

Καλα αυτο το λές εσύ. Δεν σημαινει οτι θα δουλέψει και στην πράξη απαραίτητα.

Οπότε μετά από 4 χρόνια σχέση δε θα ήταν ένα αγκάθι αυτό στην αγάπη σας έτσι; Και δε θα προτιμούσες να το ξέρεις από την αρχή οτι διαφωνεί μαζί σου στο τάδε θέμα; Εντάξει λοιπόν, κορίτσια, λέτε ό,τι σας έρθει στα πρώτα ραντεβού, προσποιηθείτε οτι όλα καλά κι ωραία, ο σκοπός είναι να τον δέσουμε το γάιδαρο και μετά από χρόνια ας γίνουν τα αποκαλυπτήρια, ποιος νοιάζεται. Είναι πολύ πιο τίμιο αυτό ε; .....
Εγώ πάντως πιο πολύ θα φοβόμουν μια απιστία με κάποιον καινούριο και άφθαρτο παρά με κάποιον παλιό και φθαρμένο.

Αμα δεν ειχε κάνει τιποτα μαζι του θα συνεχιζαμε. Αλλα θα ήθελα να κοψει μαζι του τα πολλά-πολλά.
Δεν καταλαβαινω προς τι το κολλημα με τους πρώην. Μάλλον θέλουμε μια καβατζα να πεταχτούμε στα γρηγορα αν ο νυν μας κάνει την κουτσουκέλα.

Τι θα πει παλιος και φθαρμενος .... απο τη στιγμη που κρατάς επαφές με πρωην σου δεν ειναι καλο σημαδι. Κρατας καβάτζες με αγνωστο κινητρο για το μέλλον. Αυτη ειναι η γνώμη μου.

Στη τελικη αφου δεν μπορειτε να τους ξεπεράσετε ρε παιδια .... τι τους χωριζετε;;;; ημαρτον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ψηφίζω αυθορμητισμό με δόσεις στρατηγικής.
Βασικά δεν μαρεσουν τα δυο άκρα ούτε να τα κάνω ούτε και να τα λαμβάνω.
Έχω ζήσει και τις δυο πλευρές και μπορώ να πω ότι τρόμαξα και απομακρύνθηκα.
Από την άλλη έχω υπάρξει και εγώ πολύ αυθόρμητη και πολύ ο εαυτός μου αλλά τρόμαξα τον άλλον.
Τώρα παίζω μπαλίτσα με αυτό που προείπα. Ναι μεν ν είμαι ο εαυτός μου να να να... αλλά χωρίς στρατηγική δεν πας πουθενά.
Το ίδιο κάνω και στις φιλίες μου. Έχω μια φίλη που είναι παχύσαρκη. Όταν πάμε στα μαγαζιά δεν της λέω να μη μπούμε κάπου γιατί δεν παίζει να βρει νούμερο. Πάντα της λέω ας πάμε και καταλήγει μόνη της αν της κάνει η δεν της κάνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ψηφίζω αυθορμητισμό με δόσεις στρατηγικής.
Βασικά δεν μαρεσουν τα δυο άκρα ούτε να τα κάνω ούτε και να τα λαμβάνω.
Έχω ζήσει και τις δυο πλευρές και μπορώ να πω ότι τρόμαξα και απομακρύνθηκα.
Από την άλλη έχω υπάρξει και εγώ πολύ αυθόρμητη και πολύ ο εαυτός μου αλλά τρόμαξα τον άλλον.
Τώρα παίζω μπαλίτσα με αυτό που προείπα. Ναι μεν ν είμαι ο εαυτός μου να να να... αλλά χωρίς στρατηγική δεν πας πουθενά.
Το ίδιο κάνω και στις φιλίες μου. Έχω μια φίλη που είναι παχύσαρκη. Όταν πάμε στα μαγαζιά δεν της λέω να μη μπούμε κάπου γιατί δεν παίζει να βρει νούμερο. Πάντα της λέω ας πάμε και καταλήγει μόνη της αν της κάνει η δεν της κάνει κάτι.

εδώ θα αναφωνήσω εγώ το Πες τα χρυσόστομη. (κι ας με χάλασες λίγο πριν με την εξομοίωση σχεδόν, κ#@%λόμπαρων με τσάτρουμσ :loltooth:, τε σπα). Και επίσης, ας μην συγχέουμε τον αυθορμητισμό με την αχαρακτήριστη παρορμητικότητα. Αλλά χωρίς στρατηγική, όντως ισχύει το κουόουτ που πα' ρε καραμήτροοοο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
σε ποιο θέμα; Γράψε μου στο ανάλογο θέμα. Μαλλον εννοείς το άλλο με τα τσατ ρουμς. Γράψε μου εκεί για να μη βγαίνουμε εκτός θεματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top