Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

glitter

Νεοφερμένος

Η glitter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πείτε τρόπους για να δείξετε σε κπν ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Περιμένω και τις απόψεις και προτάσεις και των δύο φύλων!

εγω ειμαι 25 (εσεις?γραψτε την ηλικια σας)και ενδιαφερομαι για ενα παιδι στην ηλικια μου . . . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πείτε τρόπους για να δείξετε σε κπν ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Του γράφεις γράμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα. Αν ενδιαφέρεσαι του το λες, και μάλιστα πρόσωπο με πρόσωπο. Όλα τα υπόλοιπα είναι μισοδουλειές που μπορεί να φέρουν και το αντίθετο αποτέλεσμα.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα. Αν ενδιαφέρεσαι του το λες, και μάλιστα πρόσωπο με πρόσωπο. Όλα τα υπόλοιπα είναι μισοδουλειές που μπορεί να φέρουν και το αντίθετο αποτέλεσμα.-
Διαφωνώ, χάνει τη μαγεία του το πράγμα.

Του προτείνεις να βγείτε οι δυο σας; Του λες ότι παίζει ένα έργο στο cinema που σου αρέσει πολύ και αν θα ήθελε να σε συνοδεύσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κανονίζω με έμμεσους τρόπους να βγούμε οι 2 μας, ακόμα και για καφέ (αν δεν επιτευχθεί το ξεγράφω αμέσως). Βασικά αν γίνει το ραντεβού δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι special, θα μιλήσει η χημεία σας. Αν δεν γίνει τίποτα, δώσε κι άλλο 1 ραντεβού περιθώριο. Κι αν πάλι δεν γίνει ρίξε μαύρη πέτρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Διαφωνώ, χάνει τη μαγεία του το πράγμα.

Του προτείνεις να βγείτε οι δυο σας; Του λες ότι παίζει ένα έργο στο cinema που σου αρέσει πολύ και αν θα ήθελε να σε συνοδεύσει;
Ε ντάξει, προφανώς δεν θα πας να του πεις "Γεια, σε γουστάρω". :lol: Απλώς θέλω να πω ότι δεν γίνεται να μείνεις απλώς εκεί, θα πρέπει κάποια στιγμή ή να του πεις κάτι ή να κάνεις κάτι.;) Απλώς αυτό που λέω είναι ότι οι προθέσεις σου πρέπει να είναι αρκετά σαφείς, όχι να θίγεται το ζήτημα τελείως ξόφαλτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glitter

Νεοφερμένος

Η glitter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ε ντάξει, προφανώς δεν θα πας να του πεις "Γεια, σε γουστάρω". :lol: Απλώς θέλω να πω ότι δεν γίνεται να μείνεις απλώς εκεί, θα πρέπει κάποια στιγμή ή να του πεις κάτι ή να κάνεις κάτι.;) Απλώς αυτό που λέω είναι ότι οι προθέσεις σου πρέπει να είναι αρκετά σαφείς, όχι να θίγεται το ζήτημα τελείως ξόφαλτσα.

Αυτο που αναζητουσα,ανοιγοντας αυτο το post ηταν να παρω αποψεις απο αλλα ατομα για το θεμα κ να το δω ισως πιο ρεαλιστικα η με αλλη ματια...να παρω ιδεες+συμβουλες+γνωκες για το τι θα εκανε κπς αλλος στη δικη μου θεση!
Καλοδεχουμενες καθε καλοπροαιρετες ''κριτικες''-συμβουλες....
Ενας απο τους λογους για τους οποιους ΔΕΝ ΘΕΛΩ να κανω εγω καποια κινηση(που ειναι πολλοι....σημειωτεον) ,ειναι οτι δε θελω να ενδωσει στο ενδιαφερον μου,σε περιπτωση που τυχαινει να μη εχει κατι αλλο στο μυαλο του τη δεδομενη περιοδο .....
αυτο που θελω ειναι να τον γνωρισω+να με γνωρισει...κι επειται αν ειναι να γινει κατι ,θα γινει ....μια ευκαιρεια αναζητω η μια αφορμη για να γινει η αρχη +να αποκτησουμε μια καποια επικοινωνια!!!Αλλα αυτη η αρχη μου φαινεται αρκετα ΔΥΣΚΟΛΗ!

Κανονίζω με έμμεσους τρόπους να βγούμε οι 2 μας, ακόμα και για καφέ (αν δεν επιτευχθεί το ξεγράφω αμέσως). Βασικά αν γίνει το ραντεβού δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι special, θα μιλήσει η χημεία σας. Αν δεν γίνει τίποτα, δώσε κι άλλο 1 ραντεβού περιθώριο. Κι αν πάλι δεν γίνει ρίξε μαύρη πέτρα.:P

NAI,αλλα πως?με το παιδι δε μιλαμε,δε λεμε καν ενα ''γεια''.
Πως θα γινει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
NAI,αλλα πως?με το παιδι δε μιλαμε,δε λεμε καν ενα ''γεια''.
Πως θα γινει αυτο?

Συγγνώμη αν η ερώτησή μου είναι χαζή, αλλά αν δεν έχετε μιλήσει πώς ενδιαφέρεσαι?:eek: Σε τι πλαίσιο τον ξέρεις? Αν είναι 1 ξέμπαρκος που δεν έχετε κοινούς φίλους και τον βλέπεις ξέρω εγώ στο καφέ που πας το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του μιλήσεις και να του πεις να πάτε για κανά καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glitter

Νεοφερμένος

Η glitter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Συγγνώμη αν η ερώτησή μου είναι χαζή, αλλά αν δεν έχετε μιλήσει πώς ενδιαφέρεσαι?:eek: Σε τι πλαίσιο τον ξέρεις? Αν είναι 1 ξέμπαρκος που δεν έχετε κοινούς φίλους και τον βλέπεις ξέρω εγώ στο καφέ που πας το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του μιλήσεις και να του πεις να πάτε για κανά καφέ.

πηγαίναμε μαζί σε κάποιες τάξεις στο σχολείο αλλά..ούτε εγώ ούτε κ κείνος κάνει κίνηση να μου μιλήσει ... Η παρέα του αποτελείται από άτομα της ηλικίας μου κυρίως κ μάλιστα συμμαθητές μου αλλά σε άλλα τμήματα που μʼ αυτούς δεν είχαμε ποτέ χαιρετούρες κ τέτοια καν) με το παιδί που αναφέρω κάποτε -παλιά- λέγαμε ένα γεια. Τώρα ΌΧΙ δυστυχώς!
Είναι πολύ φίλος με ένα μακρινό μου ξάδερφο, με τον οποίο μιλάμε-τώρα τελευταία λόγω περιστάσεων-)

Ώρες -ώρες σκέφτομαι μήπως είναι ιδέα μου, μήπως δε κοιτάζει εμένα αλλά κάτι άλλο κοντά σε μένα κ εγώ το ερμηνεύω λανθασμένα έτσι... Όμως έχω παρατηρήσει μια κάποια αμηχανία όταν βρισκόμαστε σε κοντινή απόσταση (χωρίς να είμαι σίγουρη).. Ίσως γιατί σκέφτεται κ κείνος πως βλακεία να είμαστε από την ίδια πόλη, να συναντιόμαστε στο δρόμο η σε cafe όπου... τέλος πάντων κ να μη μιλάμε, ίσως ντρέπεται ή ίσως κάτι άλλο που δε μπορώ να σκεφτώ.
Ένας άλλος λόγος είναι ότι πέρυσι είχε προσπαθήσει ο ξάδερφος μου να προσεγγίσει μια φίλη της αδερφής μου (με την οποία τυχαίνει να κάνουμε παρέα) αλλά τελικά δν έγινε τίποτα κ έμεινε εκεί το θέμα. οπότε... Δεν ξέρω κατά πόσο οι ματιές του πάνε αποκλειστικά σε μένα. ή απλά θέλει να κόψει κίνηση γενικά για το φίλο του. Μπέρδεμα?
ειμαστε και οι δυο απο Κρητη

εγω ειμαι στο πτυχιο Αθηνα ,αλλα κατεβαινω αρκετα συχνα
αυτος Κρητη δουλευει στην πολη αποπου ειμαστε.Εχει τελειωσει κατι σε σχεση με λογιστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Επαναφέρω το topic... Είμαι στην ίδια θέση με μια κοπέλα που μιλάμε 2 μήνες τώρα....

Απ'ο,τι καταλαβαίνω ενδιαφέρεται, απλά δεν ξέρω πως να το φέρω και φοβάμαι μην την χάσω... ήδη 2 μήνες πήγαν έτσι... :redface:

Έχετε κάτι να προτείνετε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κτούπατης κτούπατης :P

Πλάκα κάνω. Δώσε κανά στοιχείο. Πως τη γνώρισες, τι σχέση έχετε; Ηλικία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glitter

Νεοφερμένος

Η glitter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τη θετικη σας ενεργεια κ το ενδιαφερον σας!!να ειστε καλα!

Εχω μια απορια ομως..
Αντε πεστε και γινονται οι συστασεις!
Να του πιασω κουβεντα επιτοπου?

Επισης, πεστε οτι γνωριζομαστε ...την επομενη φορα που θα τον ξαναδω..να περιμενω να μιλησει εκεινος πρωτος ή να κανω εγω κινηση να τον χαιρετισω?
Ποια η αποψη σας ???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επαναφέρω το topic... Είμαι στην ίδια θέση με μια κοπέλα που μιλάμε 2 μήνες τώρα....

Απ'ο,τι καταλαβαίνω ενδιαφέρεται, απλά δεν ξέρω πως να το φέρω και φοβάμαι μην την χάσω... ήδη 2 μήνες πήγαν έτσι... :redface:

Έχετε κάτι να προτείνετε; :hmm:

Όταν λες μιλάτε; Λέτε απλά ένα γεια; Από πού την ξέρεις;
Πες μας κάτι παραπάνω βρε συ. :)

Μα και με αυτά μόνο που μας λες, εγώ θα σου έλεγα να συνεχίσεις να της μιλάς- μετά το γεια πρόσθεσε και ένα "τι κάνεις" και αν βλέπεις ότι υπάρχει ανταπόκριση, ή έστω θετική αντιμετώπιση ρίξε μια ιδέα να πάτε για καφέ- nothing wrong with that :angel:



Παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τη θετικη σας ενεργεια κ το ενδιαφερον σας!!να ειστε καλα!

Εχω μια απορια ομως..
Αντε πεστε και γινονται οι συστασεις!
Να του πιασω κουβεντα επιτοπου?

Επισης, πεστε οτι γνωριζομαστε ...την επομενη φορα που θα τον ξαναδω..να περιμενω να μιλησει εκεινος πρωτος ή να κανω εγω κινηση να τον χαιρετισω?
Ποια η αποψη σας ???????

Την επόμενη φορά που θα τον δεις, θα πιάσεις το βλέμμα του, θα ρίξεις χαμόγελο, θα του γνέψεις "γεια", αν είναι μακριά, (αλλιώς θα του πεις γεια- δεν δαγκώνει καλέ :D) και τα υπόλοιπα θα έρθουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Όταν λες μιλάτε; Λέτε απλά ένα γεια; Από πού την ξέρεις;
Πες μας κάτι παραπάνω βρε συ. :)

Μα και με αυτά μόνο που μας λες, εγώ θα σου έλεγα να συνεχίσεις να της μιλάς- μετά το γεια πρόσθεσε και ένα "τι κάνεις" και αν βλέπεις ότι υπάρχει ανταπόκριση, ή έστω θετική αντιμετώπιση ρίξε μια ιδέα να πάτε για καφέ- nothing wrong with that :angel:



Την είχα γνωρίσει το καλοκαίρι (κοινή φίλη), απο τότε μιλούσαμε (επι ώρες)στο MSN/κινητό για καιρό... Πρίν 2 εβδομάδες αποφάσισα να πάω να την 'δώ ξανά. Τότε κατάλαβα οτι θέλω κάτι παραπάνω απο εκείνη.... :redface:

Επίσης, απο τότε έχω την εντύπωση οτι έχει αυξηθεί το ενδιαφέρον της προς εμένα απο την τελευταία φορά που την είδα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Την είχα γνωρίσει το καλοκαίρι (κοινή φίλη), απο τότε μιλούσαμε (επι ώρες)στο MSN/κινητό για καιρό... Πρίν 2 εβδομάδες αποφάσισα να πάω να την 'δώ ξανά. Τότε κατάλαβα οτι θέλω κάτι παραπάνω απο εκείνη.... :redface:

Επίσης, απο τότε έχω την εντύπωση οτι έχει αυξηθεί το ενδιαφέρον της προς εμένα απο την τελευταία φορά που την είδα... :)

Πωπω τα ίδια ακριβώς μου έλεγε χθές ένας φίλος μου :D

Λοιπόν, αφού είσαι ξεκάθαρος ως προς το τι θέλεις (εκείνη :P), θα έλεγα να της το δείξεις. Την επόμενη φορά που θα μιλήσετε πες της ότι θα ήθελες να την ξαναδεις και ότι την προηγούμενη φορά που βρεθήκατε ένιωσες ότι ήρθατε πιο κοντά ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων- θα σου βγει από μόνο του εκείνη την ώρα, τραστ μι. Από την απάντησή της πιστεύω θα καταλάβεις τι περίπου παίζει. :)

πς. Όπως μας τα λες, μια χαρά τα βλέπω πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Λοιπον...

Την ειπα οτι μ'αρεσει και μ'ενδιαφερει... Μου ειπε πως δεν το περιμενε, πως δεν εχει τι να μου πει και στο τελος οτι με συμπαθει πολυ και δεν θελει να αλλαξει αυτο που ειχαμε ως τωρα...

Εγω πως να συμπεριφερθω τωρα, μετα το ακυρο; Μετα απο αυτο που μιλησαμε μου φαινοταν πως απαντουσα με το ζορι, μου εφυγε ο ενθουσιασμος - "ξενερωσα" πληρως. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoulini

Νεοφερμένος

Η nikoulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Νομίζω οτι μπορεί κάποιος να καταλάβει οτι ενδιαφέρεσαι με τα ματάκια σου..Ο τρόπος που θα κοιτάξουμε κάποιον λέει πολλά.Η ηλικία μου είναι 31..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glitter

Νεοφερμένος

Η glitter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ενα ...γεια ειπαμε μονο..ΔΗΛ.φευγωντας απο το μαγαζι που ημασταν,σταματησε ενας φιλος μου να του μιλησει κ πανω στηνκοθβεντα τον ρωτησε....
Γνωριζοσαστε με την ...ετσι?Εκεινος ειπε ναι ,βεβαια ,ημασταν συμμαθητες παλια,
μου εδωσε το χερι του ...και αυτο ηταν ολο....
Επρεπε να του πιασω κουβεντα επιτοπου?
Βασικα ενω το ειχαμε σχεδιασει,ημουν τοσο κομπλαρισμενη που δεν μπορουσα να τον κοιταξω καταματα καλα-καλα!!Δεν ξερω αν ηταν γιάυτο αλλα.... νομιζω πως κι εκεινος ηταν..καπως!Μπορει να μην το περιμενε...δεν ξερω..Τι γνωμη εχετε???

Αποδω και περα ......... τωρα.....TI???
την επομενη φορα που θα τον ξαναδω..να περιμενω να μιλησει εκεινος πρωτος ή να κανω εγω κινηση να τον χαιρετισω?
Ποια η αποψη σας ???????
Την επόμενη φορά που θα τον δεις, θα πιάσεις το βλέμμα του, θα ρίξεις χαμόγελο, θα του γνέψεις "γεια", αν είναι μακριά, (αλλιώς θα του πεις γεια- δεν δαγκώνει καλέ :D) και τα υπόλοιπα θα έρθουν
πως εννοεις να του γνεψω δηλ?με κατεβασματου κεφαλιου?

Νομίζω οτι μπορεί κάποιος να καταλάβει οτι ενδιαφέρεσαι με τα ματάκια σου..Ο τρόπος που θα κοιτάξουμε κάποιον λέει πολλά...
ξερεις τι γινεται ομως?οταν τον κοιταζω κομπλαρω κυριως απο αμηχανια και επιπλεον επειδη και κεινος ειναι τελειως ανεκφραστος κ με προβληματιζει αυτο!με κανει να νοιωθω καπως αβολα!περιεργα!Δεν ξερω τι να σκεφτω κ πως να αντιδρασω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ενα ...γεια ειπαμε μονο..ΔΗΛ.φευγωντας απο το μαγαζι που ημασταν,σταματησε ενας φιλος μου να του μιλησει κ πανω στηνκοθβεντα τον ρωτησε....
Γνωριζοσαστε με την ...ετσι?Εκεινος ειπε ναι ,βεβαια ,ημασταν συμμαθητες παλια,
μου εδωσε το χερι του ...και αυτο ηταν ολο....
Επρεπε να του πιασω κουβεντα επιτοπου?
Βασικα ενω το ειχαμε σχεδιασει,ημουν τοσο κομπλαρισμενη που δεν μπορουσα να τον κοιταξω καταματα καλα-καλα!!Δεν ξερω αν ηταν γιάυτο αλλα.... νομιζω πως κι εκεινος ηταν..καπως!Μπορει να μην το περιμενε...δεν ξερω..Τι γνωμη εχετε???

Αποδω και περα ......... τωρα.....TI???
την επομενη φορα που θα τον ξαναδω..να περιμενω να μιλησει εκεινος πρωτος ή να κανω εγω κινηση να τον χαιρετισω?
Ποια η αποψη σας ???????

Μίλησέ του εσύ, για να μην σε τρώει το ''μήπως'' και ''δεν το προσπάθησα''. Κι ανάλογα με την συμπεριφορά του βλέπεις. Δεν είναι ωραίο να μπαίνουμε σε διαδικασίες σκέψης κι ανάλυσης για κάποιον που δεν μιλάμε. Στην εφηβεία είναι συνηθισμένο, κι όλοι θυμόμαστε πόσο επώδυνο. Πια όμως καλό είναι να παίρνουμε πρωτοβουλίες. Κι αν μιλήσετε πιθανώς να μην σου αρέσει πια. Βασικά ρίσκαρέ το (καταλαβαίνω πως καθώς τα βλέπεις βουνό το να του μιλήσεις σου φαίνεται ρίσκο). Όμως ούτε θα καταλάβει, ούτε θα του φανεί περίεργο. Θα είναι αφορμή να γνωριστείτε. Κι αν αδιαφορήσει θα είναι εύκολο να ξεκολλήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glitter

Νεοφερμένος

Η glitter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μίλησέ του εσύ, για να μην σε τρώει το ''μήπως'' και ''δεν το προσπάθησα''. Κι ανάλογα με την συμπεριφορά του βλέπεις. Δεν είναι ωραίο να μπαίνουμε σε διαδικασίες σκέψης κι ανάλυσης για κάποιον που δεν μιλάμε. Στην εφηβεία είναι συνηθισμένο, κι όλοι θυμόμαστε πόσο επώδυνο. Πια όμως καλό είναι να παίρνουμε πρωτοβουλίες. Κι αν μιλήσετε πιθανώς να μην σου αρέσει πια. Βασικά ρίσκαρέ το (καταλαβαίνω πως καθώς τα βλέπεις βουνό το να του μιλήσεις σου φαίνεται ρίσκο). Όμως ούτε θα καταλάβει, ούτε θα του φανεί περίεργο. Θα είναι αφορμή να γνωριστείτε. Κι αν αδιαφορήσει θα είναι εύκολο να ξεκολλήσεις.
Πολυ λογικα ακουγονται ολα αυτα που λες....και λιγο-πολυ ειναι σκεψεις που εχουν περασει απο το μυαλο μου,κατα καιρους!
Εκτος απο τη δουλεια του ομως,τι αλλα θεματα θα μπορουσα να τον ρωτησω στην προσπαθεια μου να ανοιξουμε συζητηση ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top