• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Λοιπον...παρ'ολο που διαβαζω αρκετο καιρο τα θεματα σας και τα βρισκω πολυ ενδιαφεροντα θα ηθελα να θεσω και εγω τις αποριες μου σχετικα με το προβλημα ολων των εφηβων...την ακμη...Εγω προσωπικα εχω κοντα 5 χρονια ακμη και θα ηθελα να ακουσω τροπους αντιμετοπισης αλλα και διαφορα τρικ που ισως βοηθησουν....Εαν ειχατε ακμη,ποσα χρονια κρατησε και πως μπηκε ενα τελος σε αυτο το θεμα....Ευχαριστω και σορρυ αν υπαρχει και αλλο παρομοιο θεμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν και δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη ακμή (μόνο μια εποχή σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο μάγουλο και έφταιγα κι εγώ που τα έσπαγα συνεχώς), πολλοί φίλοι μου που είχαν σοβαρό πρόβλημα βοηθήθηκαν φοβερά από φαρμακευτική αγωγή. Φυσικά πρέπει να τη συνταγογραφήσει δερματολόγος και έχει πολλούς περιορισμούς (νομίζω ότι πρέπει να αποφεύγεις την έκθεση στον ήλιο για παράδειγμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Και εγω κανω αλλα δεν βλεπω σημαντικη πρόοδο...Καπου στο χρονο ειμαι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποσων ετών είσαι? Πηγες σε δερματολόγο?

Edit:
Ποια θεραπεία κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα, αν και στο ξέμπαρκο, όταν ήμουν 21, έβγαλα απότομα κάποια σπυράκια πολύ ενοχλητικά. Πήρα κάποια προϊόντα 1 σειράς και μετά από λίγο καιρό έφυγαν κι από τότε δεν έχει παρουσιαστεί πάλι πρόβλημα.

Όλες μου οι φίλες που είχαν έντονο πρόβλημα έκαναν την θεραπεία με το γνωστό πολύ ισχυρό χάπι κι είχαν αποτελέσματα. Είχαν όμως ενηλικιωθεί όταν άρχισαν την θεραπεία (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) και παράλληλα έκαναν συνέχεια εξετάσεις, επειδή το φάρμακο αυτό μπορεί να βλάψει κάποια όργανα (το συκώτι νομίζω και δεν ξέρω τι άλλο). Μετά την θεραπεία δεν αντιμετώπισαν άλλα προβλήματα, εκτός από 1 που αναγκάστηκε να ξανακάνει την αγωγή ύστερα από 1-2 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Και εγώ για ένα χάπι ξέρω το οποίο όμως αν το παίρνεις δεν πρέπει να πίνεις αλκοόλ καθόλου. Είναι βαριά χημεία αλλά καθαρίζεις. Ο αμορεμίος είχε έντονη ακμή once upon a time και μου είχε πει γι αυτό το χάπι με τις 34632 παρενέργειες αν δεν ακολουθείς τις οδηγίες κατά γράμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εγω ειμαι 16 μισο και εχω ακμη απο τα 11...Βασικα εχει αραιωσει πολυ και τον τελευταιο καιρο βγαζω κανενα ξεκαρφωτο αλλα εχω κυριως μαζεμενο σμιγμα στα πλαγια....Πλενομαι καθε πρωι-βραδυ και βαζω μια λοτιον και μονο το βραδυ βαζω μια αλυφη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο δερματολόγος σου τι λέει? Γιατί αυτό είναι θέμα γιατρού. Αν και είσαι στην ηλικία που λογικό να έχεις σπυράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αυτος λεει να κανουμε καθαρισμο αλλα μετα παλι θα βγουνε λεει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν το πρόβλημα παραμένει και σε ενοχλεί, γιατί δε συμβουλεύεσαι άλλον? Εκτος βεβαια αν είναι απλά τις ηλικίας σου και φύγουν με τον καιρό... αν δηλαδή δεν είναι κάτι σοβαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αν και δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη ακμή (μόνο μια εποχή σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο μάγουλο και έφταιγα κι εγώ που τα έσπαγα συνεχώς), πολλοί φίλοι μου που είχαν σοβαρό πρόβλημα βοηθήθηκαν φοβερά από φαρμακευτική αγωγή. Φυσικά πρέπει να τη συνταγογραφήσει δερματολόγος και έχει πολλούς περιορισμούς (νομίζω ότι πρέπει να αποφεύγεις την έκθεση στον ήλιο για παράδειγμα).

Όλες μου οι φίλες που είχαν έντονο πρόβλημα έκαναν την θεραπεία με το γνωστό πολύ ισχυρό χάπι κι είχαν αποτελέσματα. Είχαν όμως ενηλικιωθεί όταν άρχισαν την θεραπεία (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) και παράλληλα έκαναν συνέχεια εξετάσεις, επειδή το φάρμακο αυτό μπορεί να βλάψει κάποια όργανα (το συκώτι νομίζω και δεν ξέρω τι άλλο). Μετά την θεραπεία δεν αντιμετώπισαν άλλα προβλήματα, εκτός από 1 που αναγκάστηκε να ξανακάνει την αγωγή ύστερα από 1-2 χρόνια.

Και εγώ για ένα χάπι ξέρω το οποίο όμως αν το παίρνεις δεν πρέπει να πίνεις αλκοόλ καθόλου. Είναι βαριά χημεία αλλά καθαρίζεις. Ο αμορεμίος είχε έντονη ακμή once upon a time και μου είχε πει γι αυτό το χάπι με τις 34632 παρενέργειες αν δεν ακολουθείς τις οδηγίες κατά γράμμα.

Για την ιδια θεραπεια μιλατε ολοι. Εχει οντως πολυ καλα αποτελεσματα, αλλα οπως ειπωθηκε πρεπει καταρχας να εισαι ενηλικος για να την ξεκινησεις. Κατα δευτερον, σε περιπτωση που ο ασθενης ειναι γυναικα και ειναι / μπορει να μεινει εγγυος, απαγορευεται γιατι μπορει να οδηγησει σε τερατογενεσεις. Ισχυει οτι πρεπει ανα τακτα χρονικα διαστηματα να κανεις αιματολογικες γιατι μπορει να ανεβουν καποιοι δεικτες, και να χρειαστει να σταματησεις την θεραπεια. Επισης, σε σπανιες περιπτωσεις μπορει να υπαρξουν ψυχολογικα προβληματα.

Προσωπικα, το μονο προβλημα που ειχα ηταν αυτο της εντονης αφυδατωσης του προσωπου. Λογω του φαρμακου πρεπει να μην εκτιθεσαι πολυ στον ηλιο, ενω πρεπει να βαζεις συνεχεια στο προσωπο σου ενυδατικες ωστε να μην ειναι πολυ ερυθρο (ερυθρο παντως παραμενει σχετικα). Το ζητημα ειναι ομως, οτι δεν ειναι για περιπτωσεις οπου το ατομο που θα το παρει εχει ελαφρια περιπτωση ακμης ή καποια σπυρακια, ουτε πρεπει να την παιρνει καποιος που μπορει να ξεχναει δοσεις, να μην παρακολουθει την υγεια του, ή να μην ενυδατωνεται.

Βασικη πρωτη συμβουλη ειναι να πας και σε καποιον αλλο δερματολογο να δεις αν θα σου πει τα ιδια. Συνηθως συνταγογραφουν αντιβιοτικα, ενω υπαρχουν και τα ρετινοειδη για πιο δυσκολες περιπτωσεις. Εγω με τα πρωτα ειχα σχετικα αποτελεσματα (αλλα οχι δραστικα), ενω με τα δευτερα αισθητα καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Να σε πω την αληθεια δεν ειναι κατι το τραγικο....Απλα δεν μου αρεσει εμενα....Το πόσο αυνανίζεσαι παιζει ρολο γιατι ετσι εχω ακουσει...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
παιδια οτι και αν εκανα στην ακμη μου...οσες κρεμες και πιλινγκ και αν εχω παρει...και σε δερματολογο που πηγα τιποτα δεν εγινε...ομως τωρα στα 18 μου εχει σχεδον εξαφανιστει...σε σχεση με πιο πριν...ορμονες ειναι...δεν μπορεις να τις ελεγξεις... :whistle:

Να σε πω την αληθεια δεν ειναι κατι το τραγικο....Απλα δεν μου αρεσει εμενα....Το ποσο μαλ....κια βαρας παιζει ρολο γιατι ετσι εχω ακουσει...??
λενε οτι οσο περισσοτερο το σκεφτεσαι τοσο περισσοτερο σπυρακια βγαζεις...δεν ξερω αν ισχυει...μπορει να ειναι και φημες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Να σε πω την αληθεια δεν ειναι κατι το τραγικο....Απλα δεν μου αρεσει εμενα....Το πόσο αυνανίζεσαι παιζει ρολο γιατι ετσι εχω ακουσει...??
Αυτο ειναι παρα πολυ συνηθησμενο λογικο σφαλμα.

Συσχετισμος ΔΕΝ σημαινει αιτιοτητα.

Η αυξημενη σεξουαλικη διαθεση της εφηβιας οφειλεται στην εκριση τεστοστερονης και οιστρογονων που εχουν οι εφηβοι.

Η ακμη που παρουσιαζεται στην εφηβια οφειλεται στην εκριση τεστοστερονης και οιστρογονων που εχουν οι εφηβοι.

Αυτο σημαινει οτι ΔΕΝ υπαρχει αιτιοτητα ανεμεσα στα δυο (επισις δεν βγαζει τριχες στα χερια και δεν σε τυφλωνει...)

Το χαπι στο οποιο αναφερεστε ειναι το accutane και οντως κανει θαυματα για την ακμη αλλα ειναι αρκετα βαρυ πραγμα.

Ειναι ρετινοειδες, δηλαδη ειναι ενα παραγωγο της βιταμινης Α, δεν ξερουμε ακριβως πως λειτουργει αλλα για καποιο λογο αλαζει την μεταγραφη του DNA αποτρεποντας τα κυταρα να παραγουν σμηγμα.

Δινεται και σε ανηλικους αν υπαρχει πολυ μεγαλο προβλημα ακμης.

Αλλα πρεπει να ειαι η τελευταια γραμμη λυσης καθοτι ειναι αρκετα εως πολυ τοξικο για το συκωτι και εχει αρκετες παρενεργιες οι οποιες σπανια εκφραζονται σε χαμηλες δωσεις αλλα ακομα και ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Να σε πω την αληθεια δεν ειναι κατι το τραγικο....Απλα δεν μου αρεσει εμενα....Το πόσο αυνανίζεσαι παιζει ρολο γιατι ετσι εχω ακουσει...??

παιδια οτι και αν εκανα στην ακμη μου...οσες κρεμες και πιλινγκ και αν εχω παρει...και σε δερματολογο που πηγα τιποτα δεν εγινε...ομως τωρα στα 18 μου εχει σχεδον εξαφανιστει...σε σχεση με πιο πριν...ορμονες ειναι...δεν μπορεις να τις ελεγξεις... :whistle:


λενε οτι οσο περισσοτερο το σκεφτεσαι τοσο περισσοτερο σπυρακια βγαζεις...δεν ξερω αν ισχυει...μπορει να ειναι και φημες...

100% αναληθες ειναι παιδια. Αλλιως σχεδον ολοι, ανηλικοι και ενηλικοι, θα κυκλοφορουσαν με σπυρακια. Δεν σκεφτονται πολυ το σεξ / αυνανιζονται μονο οι εφηβοι, αλλα ολοι, ανεξαρτητως ηλικιας. :) Δεν επηρεαζουν οι συνηθειες και η συμπεριφορα σας, παρα μονο αναφορικα με την καθαριοτητα του προσωπου σας, και το ποσο "πειραζετε" τα σπυρακια.

epote, προσωπικα αποφευγω να αναφερομαι σε ονοματα φαρμακων, μιας και ποτε δεν ξερεις ποιος διαβαζει, και ποσο "απεγνωσμενος" ειναι για θεραπεια. ;) Κοινως, αν κανενας εφηβος εχει απελπιστει με την κατασταση μπορει να παει στον φαρμακοποιο του και να το ζητησει, χρησιμοποιωντας το χωρις να υπολογιζει τις παρενεργειες (κ συνηθως οι Ελληνες φαρμακοποιοι τα δινουν δυστυχως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
epote, προσωπικα αποφευγω να αναφερομαι σε ονοματα φαρμακων, μιας και ποτε δεν ξερεις ποιος διαβαζει, και ποσο "απεγνωσμενος" ειναι για θεραπεια. ;) Κοινως, αν κανενας εφηβος εχει απελπιστει με την κατασταση μπορει να παει στον φαρμακοποιο του και να το ζητησει, χρησιμοποιωντας το χωρις να υπολογιζει τις παρενεργειες (κ συνηθως οι Ελληνες φαρμακοποιοι τα δινουν δυστυχως)

νομίζω αυτό το φάρμακο επειδή ειναι πολύ "βαρύ" καποιος μπορεί να το πάρει μονο με συνταγή γιατρου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
νομίζω αυτό το φάρμακο επειδή ειναι πολύ "βαρύ" καποιος μπορεί να το πάρει μονο με συνταγή γιατρου...

Θεωρητικα ή πρακτικα; Θεωρητικα, προφανως και ναι. Πρακτικα...μην το εχεις και σιγουρο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αυτο το φαρμακο το παιρνει ενας φιλος μου που εχει πολυ σοβαρο προβλημα...Αναγκαζεσαι να κανεις καθε μηνα εξετασεις αιματος και να προσεχεις τι τρως....Παντως και εγω θα προτεινα να μην λεμε ονοματα γιατι ποτε δεν ξερεις....;)Εγω παντως εχω ακουσει οτι οταν πας να βγαλεις ενα μεγαλο σπυρακι βαζοντας πανω ενα παγακι αυτο φευγει....Μυθος η αληθεια εγω δεν το εχω δοκιμασει για να πω τη γνωμη μου....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θεωρητικα ή πρακτικα; Θεωρητικα, προφανως και ναι. Πρακτικα...μην το εχεις και σιγουρο! ;)
Συμφωνώ κι εγώ ότι καλό είναι να μην προτείνουμε (εννοείται) και να μην υπονοούμε τη διαθεσιμότητα ενός φαρμάκου, που μπορεί να αποδειχτεί πραγματικά επικίνδυνο.
Πολλοί ξέρουμε για ποιο μιλάμε και όσοι δεν το γνωρίζουν, θα μπορούσαν να μάθουν ποιο είναι.

Το συγκεκριμένο έχει πάρα πολλές παρενέργειες, το έχω πάρει και έπρεπε να προσέχω τη χοληστερίνη μου, δεν μπορούσα να ανοίξω καλά το στόμα γιατί είχα πολλή ξηρότητα σε όλο το πρόσωπο, έκανα αιματολογικές εξετάσεις κάθε μήνα.
Είναι πάντως για πολύ προχωρημένες καταστάσεις, και πάνω απ' όλα για ακμή που απέτυχε να καταπολεμηθεί με άλλες θεραπείες. Υπάρχουν πάντως πολλές εξωτερικές αλοιφές, ειδικά σαπούνια αλλά και θεραπείες (με αντιβιοτικό ή χωρίς) που μπορούν να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Γι' αυτό ρώτησα το φίλο που άνοιξε το θέμα τι έχει κάνει για την ακμή του και αν όντως είναι κάτι το σοβαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εγω πλενομαι με ενα σαπουνι πρωι-βραδυ(λεεμε τωρα γτ τ εχω ψιλοπαρατησει τωρα....) Κ βαζω μετα μια λοσιον....Τελος καθε βραδυ βαζω μια αλοιφη που πολλες φορες τν αλλη μερα ξεφλουδιζετε τ δερμα....Εγω βρισκομαι στα τελευταια σταδια της ακμης γιατι σταδιακα εχει αρχισει να υποχωρει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top