• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Καλημέρα.
Δεν είχα σκοπό να ξανασχοληθώ με το θέμα αλλα είδα κάποια πράγματα άκρως προκλητικά. Δεν θα μπω στην διαδικασία να χάσω το χρόνο μου για να απαντήσω σε κάποιον απλά θα εκφερω γνώμη οταν διαφωνώ και αυτό δεν μπορεί να μου το αφαιρέσει κανένας!Καταρχήν αυτό οτι έχουν φοβηθεί άνθρωποι και δεν συμμετέχουν στην συζήτηση επειδή τους έχω τρομοκρατήσει μου προκαλεί κλαυσίγελο. Δεν επιτίθεμαι σε κανεναν άνθρωπο ο οποίος έχει ερωτήσεις στο θέμα ρινοπλαστική ούτε και σε κάποιον που έχει κάνει.Απεναντίας, έχω βοηθήσει άτομα απο εδώ στο θέμα αυτό και μάλιστα έχω συνομιλήσει και μαζί τους απαντώντας ερωτήσεις και δίνοντας πληροφορίες. Αυτή την εβδομάδα μια γλυκιά μου φίλη η οποία μπαινει στο steki είναι πολύ πιθανόν να έχει μπει στο χειρουργείο και περιμένω νέα της.
Αυτό που με πείραξε τρομερά είναι ο τρόπος παρουσίασης του θέματος, η μεγάλη αναφορά στα πλεονεκτήματα και πολύ λιγότερο στα μειονεκτήματα.Έχει αναφερθεί οτι ακόμα και μια επέμβαση δευτερη και τρίτη αν δεν πειραχθούν τα ίδια σημεία είναι ασφαλής, και ΠΑΛΙ λεω, δευτερη τομή, δευτερη νάρκωση, δευτερη φορά αιμορραγιά, δευτερη πληγή, δευτερη φορα πρήξιμο, ίσως και μουδιασμά, διαφορά στην όσφρηση, και πολλα άλλα, ΔΕΝ είναι ότι καλύτερο άσχετα αν ο γιατρός ειναι προσεκτικός η όχι.Ξαναλέω ΑΝ γίνει επειδή υπάρχει λειτουργικό πρόβλημα θα το κάνει κάποιος αναγκαστικά και πάλι και εκεί το σκέφτεται αν δεν είναι και τόσο σοβαρό το πρόβλημα, αλλα για αισθητικούς λόγους το θεωρώ ΥΠΕΡβολικό. Είναι άποψη μου την υποστηρίζω και θα το κάνω άσχετα αν ενοχλεί κάποιους.Αυτή η μανία κάποιων ανθρώπων για συμμετρία ίσως πρέπει να μας προβληματίζει κάπως. Δεν λέω μπορεί κάποιος να τύχει να χειρουργηθεί απο κομπογιαννίτη γιατρό και να αναγκαστεί να κανει δευτερη επέμβαση μετά, αλλά ΑΝ δεν υπάρχει λειτουργικό πρόβλημα σοβαρό ίσως θα πρέπει να κάθεται στα αυγά του, διότι δεν είναι το παν η συμμετρία σε αυτη τη ζωή αλλα η υγεία μας.
Η κοπέλα στη φότο δεν είναι καθόλου άσχημη και πραγματικά η μύτη της είτε πριν ειτε μετα είναι σχεδον ίδια. Όλοι έχουμε την χάρη μας και την ομορφιά μας άσχετα αν δεν συμφωνεί το σχήμα του προσώπου μας η οποιοδήποτε χαρακτηριστικό μας με την μάσκα προτυπου ομορφιάς.Σε λίγο θα αρχίσουμε να μετράμε τις μύτες μας με χάρακες. Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
[...]
Αυτη την καραμέλα οτι επειδή δεν εχω κανει ρινοπλαστική δεν δικαιούμαι να μιλάω please μην την αναμασας, διότι με την ίδια λογική θα μπορούσα να σου πω, οτι ούτε εσύ πρέπει να μιλάς για πωγωνοπλαστική με μόσχευμα διότι δεν έχεις βάλει αρα ΔΕΝ ξερεις απο πρώτο χέρι!Απλα έχεις κάνει πωγωνοπλαστική χωρίς μόσχευμα το οποίο ΔΕΝ είναι το ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Η ομορφιά είναι κατι το υποκειμενικό.Αν εγω θεωρώ οτι κάτι είναι άσχημο επάνω μου οτι και να μου λεει ο άλλος ακόμα και οτι δεν εχω πρόβλημα εγω θα επιμένω οτι δεν έχει δίκιο.Ο καθένας το πρόβλημα του το θεωρεί τεράστιο και πολλές φορές δεν βλέπει τα πράγματα αντικειμενικά, στην ουσία δηλαδή δεν βλέπει την πραγματικότητα.

Πρίν Μετά​


Η συγκεκριμένη κοπέλα προφανώς είχε κάποιο''ψιλοπροβληματάκι'' κατα την γνώμη της στο προφίλ. Ακόμα και να άφηνε την μύτη της (αν δεν είχε αναπνευστικό πρόβλημα)έτσι όπως ήταν ήταν πολύ γλυκιά και μάλιστα ομολογώ οτι στο αμφάς μου αρέσει περισσότερο το πρίν παρά το μετά!


Κοιτάξτε για ποιούς λόγους κάνουν ορισμένοι άνθρωποι ρινοπλαστική






Ο συγκεκριμένος ήθελε πιο αρρενωπό προφίλ !​









Πρίν Μετά​



Πάμε τώρα και στις περιπτώσεις στις οποίες συμφωνώ οτι καλό θα ήταν να διορθωθεί η μύτη.​










Αν και δεν είχε άσχημη μύτη η κοπέλα έχει ομορφύνει και της παει περισσότερο.






Ρινοπλαστική, πιθανόν χωρίς πωγωνοπλαστική.​






Καθόλου άσχημη μύτη, άλλωστε ο άνδρας με λίγο μεγάλη μύτη είναι πιο αρρενωπός.Δικαιολογείται όμως αν το έκανε επειδή είχε αναπνευστικό πρόβλημα.​






Όχι απαίσια

μύτη απλά δεν είναι ολόισια, εξω κυκλοφορούν χιλιάδες με τέτοιες μύτες και δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα. Δικαιολογω όπως την παραπάνω περίπτωση μόνο σε περίπτωση λειτουργικού προβλήματος.​




Το ίδιο με το παραπάνω.​






Σαφώς καλύτερη.​






Καλά εδω δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος οτι ''έπρεπε'' να το κάνει!​


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μάλιστα.... με εξαίρεση τις κοπέλες της πρώτης και τρίτης φωτογραφίας, πού δεν καταλαβαίνω γιατί μπήκαν στην διαδικασία αυτή, για όλους τους υπόλοιπους, θα έλεγα....
Όλα τα είχαν άψογα, η μύτη τους έλειπε!!!
Α δεν πάει καλά ο κόσμος.....:hmm:

ΥΓ μία ειδικά έπρεπε να της κόψουν και τα αυτιά αλλά προτίμησαν να της τα σκεπάσουν με τα μαλλιά στην...."μετα"
Είναι παντελώς γελοίο, με το συμπάθειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
πρέπει να έχω κάποιο πρόβλημα:hmm:
η μύτη μου μοιάζει αρκετά με κάποιες από τις μύτες που παρέθεσε η swamps, αλλά δεν με πειράζει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
πάμε κι εδώ



"
Λόγω ανωτέρας βίας...δύο απο τις ηθοποιούς που θριαμβέυουν καθημερινά...δεν μπορούν να είναι μαζί μας απόψε. Επομένως η παράσταση αναβάλλεται. Μπορείτε να πάρετε πίσω τα χρήματά σας, αλλα αν δεν έχετε τίποτα καλλiτερο να κάνετε, μιας και ήρθατε στο θέατρο είναι κρίμα να φύγετε. Αν μείνετε, θα σας διηγηθώ την ιστορία της ζωής μου. Αν βαρεθείτε, μπορείτε να ροχαλίζετε. Θα καταλάβω και δε θα με πληγώσετε.
Με φωνάζουν Αγράδο (Agrado) γιατι θέλω να κάνω τις ζωές των άλλων ευχάριστες (Agradecer). Επίσης είμαι πολύ αυθεντική! Κοιτάξτε κορμί! Φτιαγμένο στην τρίχα. Αμυγδαλωτά μάτια, 80000, μύτη, 200000! Πεταμένα λεφτά. Τον επόμενο χρόνο έγινε έτσι απο χτύπημα. Μου δίνει χαρακτήρα αλλα δε θα την πείραζα αν το ήξερα.
Συνεχίζω. Δύο βυζιά, γιατι δεν είμαι τέρας 70000 το ένα, αλλά έβγαλαν τα λεφτά τους. Σιλικόνη...
-που;
-Χείλια, μέτωπο, ζυγωματικά, γοφούς και κώλο. 100000 το λίτρο, οπότε κάντε λογαριασμό.
Κόψιμο σαγονιού, 75000. Ρυζική αποτρίχωση γιατι κι εμείς απʼ τους πιθήκους καταγόμαστε. 60000 το ραντεβού. Χρειάστηκα τέσσερα. Αν χόρευα φλαμένκο, θα χρειάζονταν περισσότερα. Όπως έλεγα, κοστίζει να είσαι αυθεντική. Δεν μπορείς να τσιγκουνεύεσαι, γιατί είσαι πιό αυθεντική... όσο περισσότερο μοιάζεις σʼ αυτό που ονειρεύεσαι."


Pedro Almodovar, «όλα για τη μητέρα μου»



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.


Αυτό το "βουναλάκι" στη μύτη, (ειδικά το καλοκαίρι που ψιλοκοκκινίζει απ'τον ήλιο) το βρίσκω πολύ σέξι. :worry:
...αυτή είναι η φωτογραφία "πριν" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Κάτι που παρατήρησα είναι ότι στις πριν τα μαλλιά τους είναι λες και τους τα έγλυφε όλη τη νύχτα η γάτα τους ή έπαθαν ηλεκτροπληξία από χαλασμένο στεγνωτήρα μαλλιών, ενώ στις μετά ρε παιδί μου, το ..."έμπα" στο μαλλί δίνει ρέστα, ακόμη και στον τύπο με το περουκίνι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Κάτι που παρατήρησα είναι ότι στις πριν τα μαλλιά τους είναι λες και τους τα έγλυφε όλη τη νύχτα η γάτα τους ή έπαθαν ηλεκτροπληξία από χαλασμένο στεγνωτήρα μαλλιών, ενώ στις μετά ρε παιδί μου, το ..."έμπα" στο μαλλί δίνει ρέστα, ακόμη και στον τύπο με το περουκίνι!:D
Χαχαχαχα! Ακόμα γελάω με αυτό που είπες. Έχεις απόλυτο δικιο τους κάνουν να φαίνονται απεριποίητοι κάπως στις πριν φοτος και στις επόμενες είναι λες και βγήκαν απο το κομμωτήριο.
Ειδικά αυτό με τα αυτιά αν δεν μου το έλεγες δεν θα το παρατηρούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
εχω πάλι εχω μπερδευτει...απο πολλους ακουω μην το κανεις ειναι μεγαλη ταλαιπωρια απο αλλους δεν ειναι τιποτα....η αδερφη μου που εκανε διαφραγμα παντως ειχε παει σε εναν ωρλ εδω στην επαρχια που μενουμε κ της προτεινε εναν ωρλ που κανει κ πλαστικες στην αθηνα σε δημοσιο νοσοκομειο αν θυμαμαι καλα, πηγε κλεισαν ραντεβου, εμεινε 2 μερες στο νοσοκομειο, μετα ηρθε σπιτι ηταν πρησμενη αλλα μετα απο 5 μερες πηγε στη δουλεια κ μετα απο λιγες μερες εφυγαν κ οι μελανιες κ ολα καλα....ενταξει βεβαια εκανε διαφραγμα κ ισιωσε το κοκκαλο...θυμαμαι μια καθηγητρια μου που η μυτη της ειναι μικρη μεν αλλα παραξενη δε στο τελειωμα-ειναι απο εγχειρηση μας εχει πει δεν ξερω πως ηταν πριν βεβαια-οταν της ειχα πει οτι η αδερφη μου θα παει να κανει διαφραγμα μου λεει τι?πω πω θα τ μετανιωσει κ μην παει κ δεν εχει μεγαλο προβλημα κ θα ταλαιπωρηθει κτλ ειχα τρομαξει μιλαμε...πωγωνοπλαστικη τι ειναι?
παντως εμενα που με ενδιαφερει η ρινοπλαστικη κ εχω κ προβλημα στο σαγονι κ νομιζω οτι χρειαζομαι εμφυτευμα(δεν εχω παει σε γιατρο να μου το πει) πιστευω οτι θα κανω μονο ρινοπλαστικη...το εμφυτευμα με φοβιζει πολυ κ σκεφτομαι οτι αν αλλαξω τη μυτη κ δεν φαινεται μεγαλη στο προφιλ γιατι να βαλω κ εμφυτευμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η ομορφιά είναι κατι το υποκειμενικό.Αν εγω θεωρώ οτι κάτι είναι άσχημο επάνω μου οτι και να μου λεει ο άλλος ακόμα και οτι δεν εχω πρόβλημα εγω θα επιμένω οτι δεν έχει δίκιο.Ο καθένας το πρόβλημα του το θεωρεί τεράστιο και πολλές φορές δεν βλέπει τα πράγματα αντικειμενικά, στην ουσία δηλαδή δεν βλέπει την πραγματικότητα.

Πρίν Μετά​


Η συγκεκριμένη κοπέλα προφανώς είχε κάποιο''ψιλοπροβληματάκι'' κατα την γνώμη της στο προφίλ. Ακόμα και να άφηνε την μύτη της (αν δεν είχε αναπνευστικό πρόβλημα)έτσι όπως ήταν ήταν πολύ γλυκιά και μάλιστα ομολογώ οτι στο αμφάς μου αρέσει περισσότερο το πρίν παρά το μετά!




Μια χαρά ήταν πριν. Μόνο το ύφος της ήταν ηλίθιο, η μύτη δεν είχε τίποτα. Μετά κι εμένα δεν μ'αρέσει έτσι όπως έγινε αν και την ίδια δείχνει να την ευχαριστεί το αποτέλεσμα αν κρίνω από το ύφος το γεμάτο αυτοπεποίθηση lol Οι τρεις επόμενοι επίσης κακώς μπήκαν στο χειρουργείο κατά την γνώμη μου. To πρόβλημα είναι στο ύφος που έχουν, ειδικά η τελευταία, όχι στην μυτούλα τους. Γενικά είμαι υπέρ των πλαστικών επεμβάσεων, τόσο στο πρόσωπο όσο και στο σώμα.

Όλα τα είχαν άψογα, η μύτη τους έλειπε!!!
Α δεν πάει καλά ο κόσμος.....:hmm:


:D:D συμφωνωωω, σαν κλαμένα μ/ν είναι όλοι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Τι σόι γιατρός είναι αυτός που αφήνει εναν ασθενη, ο οποίος χειρουργήθηκε με γενική αναισθησία να βγεί απο το νοσοκομείο μετα απο 4 ώρες??

Καλοπροαίρετος εκ πεποιθήσεως....όπως επιβάλλεται να είναι τα αμνοερίφια για να προάγεται ο "γόνιμος" διάλογος και να "κατευθύνεται" η εποικοδομητική συζήτηση! :D

Θα σου απαντήσει όταν....ξεπρηστεί! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Προεδρικό μυτάκι. Τί λέτε ; Χρειάζεται πλαστική ; Εμένα πάντως δεν μου κάνει κακή εντύπωση γιατί δεν χτυπάει άσχημα σε σχέση με το σύνολο του προσώπου (μεγάλο μέτωπο, νορμάλ αυτιά, κλπ). 'Η μήπως επειδή είναι ο Σαρκοζύ και τον έχουμε συνηθίσει ; Αυτόν τον ελληνικής καταγωγής κατά το ήμισυ άντρα, αν τον βλέπατε και δεν ξέρατε ότι είναι ο Σαρκό, πώς θα αντιδρούσατε ; 'Ομορφος δεν είναι, αλλά θα τον στέλνατε στο χειρουργείο ; Δεδομένου ότι αυτή πρέπει να'ναι μια απ'τις πιο κακές φωτογραφίες του που το μυτάκι είναι χαμογελαστό. Πάντως πιστεύω ότι στην Κάρλα πέφτει πολύς κι αυτός κι η μύτη του. Πιο άχρωμο σελίμπριτι από την Κάρλα δεν έχω ματαδεί.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • sarkozy_bruni_married.jpg
    sarkozy_bruni_married.jpg
    25.4 KB · Εμφανίσεις: 611

georgek

Νεοφερμένος

Ο georgek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλοπροαίρετος εκ πεποιθήσεως....όπως επιβάλλεται να είναι τα αμνοερίφια για να προάγεται ο "γόνιμος" διάλογος και να "κατευθύνεται" η εποικοδομητική συζήτηση! :D

Θα σου απαντήσει όταν....ξεπρηστεί! ;)

Οι σύγχρονες ρινοπλαστικές είναι same-day. Πας το πρωί και το μεσημέρι φεύγεις σπίτι σου. Ακόμα και με ολική νάρκωση. Κι εγώ στην 1η εγχείρηση το 2004 είχα μείνει μια μέρα μέσα αλλά στις 2 τελευταίες το μεσημέρι ήμουν σπίτι μου. Νομίζω ότι αφορά το μέγεθος της επέμβασης, ο γιατρός το ξέρει από πριν και μπορεί να σου πει αν θα μείνεις μέσα ή όχι. Ένας φίλος μου έκανε διάφραγμα (που θεωρητικά είναι βαριά επέμβαση σε σχέση με μια αισθητική επέμβαση) πριν 2 μήνες και είχε κι αυτός same-day νοσηλεία και το ήξερε από πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Οι σύγχρονες ρινοπλαστικές είναι same-day. Πας το πρωί και το μεσημέρι φεύγεις σπίτι σου. Ακόμα και με ολική νάρκωση.

Στην καταστολή αναφερόμαστε αυτή καθ εαυτή και όχι στην επέμβαση!
Σαφώς και η (γενική) αναισθησία που υποβάλλεται ο ασθενής για μια ρινοπλαστική θα είναι ελαφράς μορφής σε σχέση με επεμβάσεις σε ανθρώπινα όργανα και στις περισσότερες περιπτώσεις πάει σπίτι του χωρίς την ανάγκη διανυκτέρευσης στο νοσοκομείο, σε λιγότερες την επομένη αλλά στο 4τράωρο να σου χτυπήσει ο ντόχτορ την πλάτη στην πόρτα.... μάλλον θα βιάζεται υπερβολικά να του αδειάζεις την γωνιά ή η γενική αναισθησία που υποβλήθηκες δεν ήταν "ολική νάρκωση" αλλά υπό μορφή "μέθης" όπως λέγεται στην ιατρική ορολογία!

Καλό θα είναι να προσέχουμε τις λέξεις που χρησιμοποιούμε σε τόσο....σοβαρά θέματα ώστε να μη δημιουργούμε εσφαλμένες εντυπώσεις και κατά συνέπεια να μη...."προκαλούμε" αντιδράσεις και αναγκάζουμε τους υπεύθυνους να μας υπενθυμίζουν το νόημα του εν λόγω post! ;)

Αλήθεια, αν δεν μείνεις ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα -το απεύχομαι- θα κάνεις και τέταρτη επέμβαση ή όχι;

:D:D σαν κλαμένα μ/ν είναι όλοι :D

Συ είπας! Εγώ απλώς ομοφ(ρ)ονώ, συνταυτίζομαι και...επαυξάνω χρησιμοποιώντας την γνώμη των προγόνων μας, μιά και είναι προφανές ότι δεν έχω δημιουργήσει τον παρακάτω συντακτικό συνδιασμό που με τον μικρότερο αριθμό λέξεων εκφράζει το μεγαλύτερο και πλήρες νόημα κι ας λείπει ο απαραίτητος όρος δηλαδή το "ρήμα", απλά τον δανείζομαι....:whistle:

οία η μορφή τοιάδε και η ψυχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
επειδή ακριβώς δε διάβασες τα ποστ μου για αυτό το λες αυτό. χονδρικά:
1η εγχείρηση = διάφραγμα και ελαφρώς στένεμα της ράχης
2η εγχείρηση = κόγχες
3η εγχείρηση = αισθητική παρέμβαση στο ακρορρίνιο

δεν υπάρχει κάτι ψεύτικο. άλλοι με μία εγχείρηση κάνουν τριπλάσια από όσα έκανα εγώ στο σύνολο, λιμάρουν κόκκαλα καμπούρας, πειράζουν χόνδρους, τραβάνε μυς, βάζουν μοσχεύματα για να σηκώσουν την γωνία της μύτης. εγώ τουλάχιστον ήμουν πολύ διακριτικός. δυστυχώς η 3η εγχείρηση έγινε τώρα όποτε είμαι ακόμα πρησμένος.

τέλος για την κοπέλα που λες ότι φαίνεται ψεύτικη, αναλογίσου απλά πόσο άσχημη ήταν πριν και πόσο θηλυκή είναι τώρα. μην εστιάζεσαι απόλυτα πάνω στα σημεία και δες το πρόσωπο όπως θα έβλεπες ένα πρόσωπο στο δρόμο, στον καφέ σου, στο σύνολο δηλαδή και απ' όλες τις γωνίες. την φώτο επίσης την έβαλα για να δείξω το πιγούνι και όχι την μύτη το οποίο το βρίσκω πολύ φυσιολογικό μετά την επέμβαση.
ναι τα λες πολυ επιστημονικα και δεν καταλαβαινω βασικα δεν με πολυνοιαζει κ ολας..αλλα αφου μου λες οτι δεν φαινεται αντιαισθητικο οκ πασο...


οσο αφορα την κοπελα χαλια ηταν και πριν και μετα ...Ουτε καν θα εμπαινα στον κοπο να την σχολιασω οταν θα ημουν για καφε με τις φιλες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Η Jennifer Gray είναι η γλυκιά ηθοποιός, πρωταγωνίστρια της ταινίας Dirty Dancing. Έκανε ρινοπλαστική και άλλαξε εντελώς. Φήμες αναφέρουν οτι δεν έβρισκε δουλειά διότι έγινε αγνώριστη και αντιμετώπισε προβλήματα στην καριέρα της.Η νεα της μύτη δεν είναι άσχημη απλά έχασε αυτό το ''κατι'' που την έκανε να ξεχωρίζει.Τα συμπεράσματα δικά σας.

Πρίν,και μετά.
Πρίν

Μετά​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά η ίδια επέμβαση δεν εμπόδισε καθόλου τη Jennifer Aniston.
Κι η Κάλλας αν έκανε επέμβαση (πέρα από την αλλαγή στη φωνή της) δε θα ήταν το ίδιο σύμβολο...

Αλλά τι κανόνες υπάρχουν, πέρα από την αποφυγή της υπερβολής;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
η γενική αναισθησία που υποβλήθηκες δεν ήταν "ολική νάρκωση" αλλά υπό μορφή "μέθης" όπως λέγεται στην ιατρική ορολογία!
Γενική νάρκωση =/= μέθη

Στην κογχιοπλαστική που ανέφερε ο georgek γίνεται πάντα γενική νάρκωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Ναι, αλλά η ίδια επέμβαση δεν εμπόδισε καθόλου τη Jennifer Aniston.
Κι η Κάλλας αν έκανε επέμβαση (πέρα από την αλλαγή στη φωνή της) δε θα ήταν το ίδιο σύμβολο...

Αλλά τι κανόνες υπάρχουν, πέρα από την αποφυγή της υπερβολής;;


Η Jennifer Aniston με συγχωρεις αλλα ΔΕΝ εγινε αγνωριστη.Η J Gray σε συνεντευξη της εχει ισχυριστει οτι σε εστιατόριο που σύχναζε δεν την γνώρισαν καν μετα την επέμβαση!
Η Κάλλας θα ήταν ακριβώς το ίδιο σύμβολο!Ο κόσμος πήγαινε για να την ακούσει και όχι τόσο για να την δεί. Ακόμα και μικρότερη η μεγαλύτερη μύτη να είχε, η φωνή της ήταν ανεκτίμητο διαμαντι. Άλλο ηθοποιός που έχει μεγάλη σημασία η εικόνα και άλλο σοπράνο.Η Montserrat Caballe δεν είναι καμιά κούκλα ούτε και όλες οι σοπράνο η, οι τενόροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top