Νομικά πλαίσια ΑΜΕΑ

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Χαίρετε ! Να δοκιμάσω τι απόδοση θα έχει ? Θα ήθελα να μου παραθέσετε εδώ,νούμερα ΦΕΚ & νόμους η ρυθμίσεις που να αφορούν ΑμΕΑ.Ειδικότερα,τη στέγαση η κατοικία(ξέρετε καλύτερα),τις ρυθμίσεις για ΑμΕΑ που κατοικούν σε αυθαίρετα & τα δικαιώματα μετατροπής σε αυτά.Η αν το θέλετε,γενικότερα όπως το λέει ο τίτλος.Τα νούμερα ΦΕΚ με ενα μικρό κείμενο τίτλου,είναι αρκετό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γράφουμε καμιά πινακίδα ΚΕΠ έξω από το φόρουμ και δε το πήρα χαμπάρι?:P

zanda, ζητάς κάτι πολύ εξειδικευμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βασικά κοίτα στο https://www.disabled.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
γράφουμε καμιά πινακίδα ΚΕΠ έξω από το φόρουμ και δε το πήρα χαμπάρι?:P

zanda, ζητάς κάτι πολύ εξειδικευμένο...

:)Ναι,Dooo μου,εχεις δίκιο ! Ζητάω κατι εξειδικευμένο για...ειδικές περιπτώσεις ! Τωρα,για ταμπέλλες στο φόρουμ...οτι δεν υπάρχει σε ταμπέλλα δε συζητιέται ?;) Είπα μήπως,αλλά θα βρούμε άλλα θέματα:)
Vkey ! :) Ευχαριστώ πολύ για την προτροπή.Το εχω γυρίσει πάνω-κάτω το disabled.Λίγο πιο παλιά βέβαια,εχει πολύ υλικό αλήθεια,αλλά οχι για το συγκεκριμένο ειδικό θέμα.Γενικά για τα πλαίσια,ο πιο αξιόλογος ιστότοπος.
Θα τα πούμε αλλού παιδιά.Φιλάκια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Με επιφύλαξη.... ψάξε για τα εξής:
ΦΕΚ 455/1996, 210/Α, 140/Α/2000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Με επιφύλαξη.... ψάξε για τα εξής:
ΦΕΚ 455/1996, 210/Α, 140/Α/2000
:)Άργησα αλλά ...χωρίς επιφύλαξη,ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stam55

Νεοφερμένος

Η stam55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
είμαι συνταξιούχος με 75% αναπηρία από τον ΟΑΕΕ-ΤΕΒΕ ποιό είναι το μέγιστο ετήσιο εισόδημα που πρέπει να έχω γιά να δικαιούμαι ΕΚΑΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ARIS19

Νεοφερμένος

Ο ARIS SAMOLADAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το θέμα των εισφορών στα δημόσια ταμεία είναι αρκετά γνωστό και κάποιους τους ''καίει''.Δυστυχώς η ευτυχώς δημοσιεύω το κείμενο με την ελπίδα πώς δεν είμαι ο μοναδικός . Ίσως κάποιος γνωρίζει περισσότερα, το θέμα έχει ως έξεις
Πολίτης αυτής της χώρας μετά την τροποποιήσει καταστατικού γίνεται μέλος εταιρίας κατά 50% κέρδη-ζημιές δικαίωμα υπογραφής ο ένας. Γεια οικογενειακούς λόγους διαζύγιο Κ.Λ.Π. Αποχωρεί ο ένας ουσιαστικά από εταιρία και οικία
προκύπτει γεια συζύγους θα καταλάβατε που αποτελείτο η εν λόγο Ο.Ε Ο πολίτης που προανέφερα εργαζόταν σε άλλη επιχείριση επί 17 χρόνια ασφαλισμένος στο Ι.Κ.Α
Η εταιρία στην οποία η το μέλος της κλείνει λόγο συνταξιοδοτηθείς καλούμε λιπών να πληρώσω 85.000 ευρώ γεια τα ένσημά μου, την συγκεκριμένη χρονική στιγμή όπου οικογενειακής καταστάσεις με 2 μικρά παιδιά και με κάρτα ανεργίας από τον Φευρου'αριο 2010. Η κυβέρνηση μίλα' γεια κατανόηση αυτή ψάχνω, έναν τρόπο νόμιμο.Να δηλώσω με μαρτυρίες και νόμιμα έγγραφα πώς ουσιαστικά δεν ήμουν μέλος τής εταιρίας δεδομένου πώς δεν έχει γίνει από μέρους μου καμία αποδοχή η δήλωση κερδών..Δεν γνωρίζω πώς θα εξελιχθεί η ιστορία, και αφού δεν έχω ακίνητα και καράβια θα πάω φυλακή, γεια να πληρώσω
χρειάζομαι 8 ζωές τι πρεπει να γε'ινει. Δεν θελω διπλη ασφαλειση εξαλου δεν εχει λογικο και συμφεροντα σκοπο γεα καποιον υπάλληλο που μέσο του εργοδότη του αποδιδόταν τοις ασφαλιστικές του εισφορές στο Ι.Κ.Α

Αν κάποιος ξέρει κάτι σχετικό ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top