Συνθήματα μίσους κατά τη διάρκεια της παρέλασης

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
καταρχην ειμαι αγορι..και ναι μικρος αλλα ενταξει οταν υπαρχουν ανθρωποι 30 χρονων που το μυαλο ειναι 5χρονων νομιζω πως δεν χρειαζεται να μεγαλωσω για να γνωρισω τετοιους!

sory για το λαθος μου . οταν θα μπεις στην κοινωνια θα δεις πως θα αλλαξεις γνωμη για πολλα ... που συμβαινουν γυρω σου . οταν θα δεις κοσμο να εχει φαει τοσα πολλα χρηματα λογω οτι το κρατος δεν ελεγχει κανεναν τοτε θα καταλαβεις οτι και να ακους και κανενα εθνικιστικο συνθημα δεν ειναι κακο - σου τονωνει και εσενα το ηθικο . εχω αρκετους φιλους στον στρατο πιστεψε με , ναι τους εχουν κανει πλυση εγκεφαλου , δεν αντιλεγω ,που ειναι καλα παιδια και εχουν και αποψη και ειναι και αρκετα μορφωμενοι . ομως ο στρατος ειναι απο τους λιγους ' οργανισμους' στην χωρα αυτη που λειτουργει - εστω και αν ειναι ετσι οπως ειναι - αν τον καταστρεψουμε και αυτον τι θα καταλαβουμε !?? και δεν καταστρεφεις καποιον αν του σκισεις την ψυχολογια . και αυτο κανουν σκιζουν την ψυχολογια αυτων και ολων μας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
προφανως η προσκοσκολληση στον στρατο και η οποια αντιθεση προς αυτην ειναι δειγματα οτι δεν ειμαστε ευπατριδες. επιπλεον μου φενεται πολυ λογικο να θεωρεις αριστερο το οτι δινονται χρηματα για την παιδεια και την υγεια και ανεπιτρεπτο. νομιζω οτι οσους δεν πανε στρατο και δεν ειναι αρκετα εθνικοφρονες μπορουμε να τους στειλουν στην Μακρονησο και την Γυαρο. επιπλεον προτινω αμεση παραδοση της εξουσιας στον στρατο και υποχτρωτικη στρατευση τα 15 και θητεια για 10 χρονια εκ των οποιων τα 3 τουλαχιστον στο Μεγαλο Πευκο! νομιζω οτι αυτα αρκουν για να κανουμε την κοινωνια μας οπως ακριβως ονειρευομαστε:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Η θετική μπήκε μόνο και μόνο για να καταστεί σαφές πως δεν μπήκε αρνητική από εμένα.
That have been said, ουδέποτε μπήκαν στην Ελλάδα οι στρατιωτικοί εξοπλισμοί σε δεύτερη μοίρα. Μπορεί λεφτά για βιβλία να μην υπάρχουν, αλλά δεν σταματήσαμε λεπτό ν' αγοράζουμε πιστολάκια και υποβρύχια που γέρνουν σαν την... άντε να μην το πω. :hehe:

Προφανώς είμαστε off-topic και δεν επιθυμώ να συνεχίσω αυτή την αντιπαράθεση. Θέλω να πιστεύω πως ήταν απλά ατυχής η σύνταξη του Κορωνέα, διότι σε διαφορετική περίπτωση αναρωτιέμαι: Αν τα σχολεία τα θέλουν (μόνο) οι αριστεροί, οι δεξιοί τι θέλουν; :confused: Μπουνίδια;

Υ.γ. Γνωρίζω πως το επιχείρημα είναι ότι χωρίς άμυνα, δεν θα μπορούσαμε να έχουμε σχολεία, νοσοκομεία, τέχνες, πολιτισμό.
Έχω να πω πως χωρίς σχολεία, χωρίς παιδεία, αυτό που έχουμε τελικά είναι «κτήνη» σαν αυτά του θέματος που συζητάμε που η ευφυΐα τους περιορίζεται στα σαχλά συνθήματα των παρελάσεων.
Φυσικά αυτό δεν συμβαίνει μονάχα στη χώρα μας... Με τέτοια μυαλά πώς μετά να μην έχεις ανάγκη από άμυνα...
χρησιμοποιω την ειρωνεια ισιλιελ τιποτα αλλο . απλα δεν μπορω να διανοηθω οτι προσπαθουμε να φαμε καποιους ανθρωπους επειδη ειπαν καποια συνθηματα . ελπιζω να σε καλυψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
προφανως η προσκοσκολληση στον στρατο και η οποια αντιθεση προς αυτην ειναι δειγματα οτι δεν ειμαστε ευπατριδες. επιπλεον μου φενεται πολυ λογικο να θεωρεις αριστερο το οτι δινονται χρηματα για την παιδεια και την υγεια και ανεπιτρεπτο. νομιζω οτι οσους δεν πανε στρατο και δεν ειναι αρκετα εθνικοφρονες μπορουμε να τους στειλουν στην Μακρονησο και την Γυαρο. επιπλεον προτινω αμεση παραδοση της εξουσιας στον στρατο και υποχτρωτικη στρατευση τα 15 και θητεια για 10 χρονια εκ των οποιων τα 3 τουλαχιστον στο Μεγαλο Πευκο! νομιζω οτι αυτα αρκουν για να κανουμε την κοινωνια μας οπως ακριβως ονειρευομαστε:);)

νομιζω πως φτανεις στο αλλο ακρο τωρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Προσωπικά δεν προτίθεμαι να τους φάω, (διότι πολύ φοβάμαι ότι θα είναι και χοντρόπετσοι :hmm:), όμως θεωρώ την ενέργειά τους εντελώς ακατάλληλη για το αξίωμά τους.
Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να τους δουν να τιμωρούνται με μανία, δεν ξέρω πού τα έχεις δει αυτά, προσωπικά θα μου έφτανε να τους γίνει μια σύσταση.
Το πρόβλημα θέλει κόψιμο από τη ρίζα, αλλά αυτή είναι συζήτηση για άλλο θέμα που αφορά τις παρελάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ισι:
Το πρόβλημα θέλει κόψιμο από τη ρίζα

Ομολογουμένως, θα ήθελα να δω πως θα στεκόταν όρθιο το ηρωικό Γενεαλογικό μας Δέντρο, εάν του κόβαμε τις ρίζες.
Θα ήταν ό,τι καλύτερο είχε συμβεί σε αυτό τον τόπο
(...μετά την ανακάλυψη του Φραπέ το '57)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Προσωπικά δεν προτίθεμαι να τους φάω, (διότι πολύ φοβάμαι ότι θα είναι και χοντρόπετσοι :hmm:), όμως θεωρώ την ενέργειά τους εντελώς ακατάλληλη για το αξίωμά τους.
Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να τους δουν να τιμωρούνται με μανία, δεν ξέρω πού τα έχεις δει αυτά, προσωπικά θα μου έφτανε να τους γίνει μια σύσταση.
Το πρόβλημα θέλει κόψιμο από τη ρίζα, αλλά αυτή είναι συζήτηση για άλλο θέμα που αφορά τις παρελάσεις.

για τις παρελασεις εχεις δικιο της θεωρω ασκοπες - ανουσιες .
οσο για το αν καποιοι θελουν την τιμωρια τους αρκει να δεις τις ανακοινωσεις που εχουν βγαλει - εκτος απο αλβανους και σκοπιανους - το ουρανιο τοξο γνωστα κομματα οργανωσεις που ασχολουνται με τον ρατσισμο κλπ κλπ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
το ουρανιο τοξο κλπ


... αμαν, βγαίνουν οι σκελετοί από την ντουλάπα... :D
τρεξτε, σύντομα θα εμπλακεί και η τουρκική υπηρεσία πληροφοριών, η CIA, o Σόρος, οι Σοφοί της Σιών,
ο Σαμαέλ και τα Νεφελιμ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top