LibreOffice

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
θελω βοηθεια παιδια.

Λοιπον εκανα ενα αρχειο στο Libreoffice Math , το αποθηκευσα σε pdf αλλα δεν μου εμφανιζει οολο το κειμενο και το κυριοτερο δεν μου εμφανιζει τους μαθηματικους τυπους που εχω κανει μεσα. Γινεται να το κανω pdf και να φαινονται τα παντα που ειχα γραψει ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί δεν σου παίζει κατ ευθείαν από το math (κανονικά θα έπρεπε) μπορείς να δοκιμάσεις όμως κάποιον άλλον pdf printer driver, πχ το PDFCreator. Αυτό δημιουργεί έναν ιδεατό εκτυπωτή. Ο,τι "τυπώσεις" εκεί το σώζει σάν pdf (θα πατήσεις save στο παράθυρο που θα βγάλει). Έτσι μπορείς να παράγεις pdfs από κάθε εφαρμογή που μπορεί να τυπώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
αυτο υπαρχει για linux;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αυτο υπαρχει για linux;
Στο linux υπάρχει ΗΔΗ εγκατεστημένο print to pdf. ;)
Απλά πήγαινε στο τύπωμα και θα το βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δεν θελω να το εκτυπωσω.Θελω να κανω ενα αρχειο που θα εχει μεσα ολο το κειμενο που εκανα ΚΑΙ τους μαθυματικους τυπουε που δημιουργησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μπορει να με βοηθησει καποιος;Κανω λαθος εγω ή να συνεχισω να ρωταω για αλλο προγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Δεν θελω να το εκτυπωσω.Θελω να κανω ενα αρχειο που θα εχει μεσα ολο το κειμενο που εκανα ΚΑΙ τους μαθυματικους τυπουε που δημιουργησα

μα δεν θα το εκτυπώσεις σε χαρτί, θα το εκτυπώσεις ως pdf, ως αρχείο δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
μπορει καποιος να μου πει πως γινεται να εισαγω μαθηματικους πινακες μεσω αυτου του προγραμματος;; ευχαριστω για καθε απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
μπορει καποιος να μου πει πως γινεται να εισαγω μαθηματικους πινακες μεσω αυτοθ τοθ προγραμματος;; ευχριστω για καθε απαντηση.
Insert -> Object -> OLE Object -> Formula
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
πινακα ωστε να κανω ασκησεις με απαλοιφη gauss και τετοια πραγματα. Οχι κανονικο με την ρννοια που τον γνωριζουμε. (Γιατι μονο αυτον βρηκα στο libre)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πινακα ωστε να κανω ασκησεις με απαλοιφη gauss και τετοια πραγματα. Οχι κανονικο με την ρννοια που τον γνωριζουμε. (Γιατι μονο αυτον βρηκα στο libre)
Δεν κατάλαβα τι θες να κάνεις. :P

Εισαγωγή μαθηματικού πίνακα από την Γραμμική Άλγεβρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Α γεια σου! Για γραμμικη ειναι η αναζητηση. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Α γεια σου! Για γραμμικη ειναι η αναζητηση. . .
Ε, όπως σου 'πα προχώρα. Insert formula κι εκεί σου δείχνει πώς φτιάχνεις τον πίνακα. Νομίζω είναι ως εξής:

Code:
matrix{ a # b ## c # d }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια

Θα ηταν ευκολο καποιος που εχει χρησιμοποιησει libre office calc να μου πει εαν το εναν δεκαδικο αριθμο τον τοποθετουμε ετσι 8.83 ή 8,83 ; Προσπαθω να βγαλω το average καποιων στοιχειων και βγαζω διαφορετικα αποτελεσματα

ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια

Θα ηταν ευκολο καποιος που εχει χρησιμοποιησει libre office calc να μου πει εαν το εναν δεκαδικο αριθμο τον τοποθετουμε ετσι 8.83 ή 8,83 ; Προσπαθω να βγαλω το average καποιων στοιχειων και βγαζω διαφορετικα αποτελεσματα

ευχαριστω

Με τελεία είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
το average βγαζει μερικες φορες αποτελεσμα (DIV/0!) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top