Πανελλήνιες και σχέση

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γιατί έχω κ το κινητρο οτι το καλοκαίρι θα περάσουμε τέλεια μαζί κ μπορεί να με ακολουθήσει όπου παω για σπουδές!
Αυτό το τελευταίο, να το σκεφτείς λίγο καλύτερα.

Πάντως εγώ μιλώντας και από προσωπική εμπειρία και από τον περίγυρό μου, έχω να πω πως οι πανελλήνιες και οι σχέσεις δεν είναι και ο καλύτερος συνδυασμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες είναι που είναι μόνες τους πιεστικές, οι σχέσεις βρίσκονται σε μεγάλη ένταση αυτήν την περίοδο. Τα νεύρα είναι εύκολο να εμφανιστούν. Γενικά είναι ρίσκο. Μπορεί για κάποιους να δουλέψει, αλλά για άλλους όχι. Ειδικά αν ο ένας δεν καταλαβαίνει τι σημαίνει πανελλήνιες και δε δίνει ή δε θέλει να περάσει πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιστευω πως αν τα παιδια εχουν παρομοιους στοχους και δεν λεει το αγορι στο κοριτσι να βγαινουν καθε μερα ξερω εγω μπορει να δουλεψει και ειναι καλυτερο απο το να μην υπαρχει σχεση.

Ολοι οι ενηλικες μαθαινουν στα παιδια πως οι πανελληνιες:
1) Καθοριζουν το μελλον του παιδιου
2) Πρεπει να ειναι το μονο πραγμα που πρεπει να δινουν σημασια γι αυτο το χρονικο διαστημα
3) Πρεπει να διαβαζουν οσο περισσοτερο γινετια

Ολα αυτα ειναι λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πιστευω πως αν τα παιδια εχουν παρομοιους στοχους και δεν λεει το αγορι στο κοριτσι να βγαινουν καθε μερα ξερω εγω μπορει να δουλεψει και ειναι καλυτερο απο το να μην υπαρχει σχεση.

Ολοι οι ενηλικες μαθαινουν στα παιδια πως οι πανελληνιες:
1) Καθοριζουν το μελλον του παιδιου
2) Πρεπει να ειναι το μονο πραγμα που πρεπει να δινουν σημασια γι αυτο το χρονικο διαστημα
3) Πρεπει να διαβαζουν οσο περισσοτερο γινετια

Ολα αυτα ειναι λαθος
Και παρόμοιοι στόχοι να υπάρχουν it's still complicated. Όσο να 'ναι, οι σχέσεις θέλουν χρόνο. Και ποιος εγγυάται ότι θα υπάρχει κοινός ελεύθερος χρόνος και για τους δύο; ή ότι αν υπάρχει, δε θα θέλει ο ένας απ τους δύο να τον αφιερώσει σε φίλους, ή απλά στην ξεκούραση;

δεν είναι ακατόρθωτο, αλλά δε γίνεται να μην επηρεάσει μία σχέση την επίδοση στις πανελλήνιες, θεωρώ. ειδικά αν μιλάμε για ένα άτομο που παρασύρεται πολύ από τα συναισθήματα και δεν μπορεί να τα διαχωρίσει από το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάντως θυμάμαι τόσο κορίτσια στο σχολείο όσο και στο φροντιστήριο να κλαίνε ή να είναι στην τσίτα λόγω των αγοριών τους λίγο πριν τις πανελλήνιες. Ο κοινός παρονομαστής είναι ότι όλες τα είχαν με μεγαλύτερο. Μια φορά είχαμε χάσει μάθημα στο φροντιστήριο επειδή η μια δεν ήταν καλά και έλεγε ότι δεν την καταλαβαίνει καθόλου το αγόρι της και την παρηγορούσε η καθηγήτρια :mad: Bitch ήρθα να κάνω φυσική όχι να ακούσω την ιστορία σου.

Συμφωνώ, και επειδή ξέρω ότι παρασύρεσαι εύκολα γι' αυτό περιμένω να τελειώσεις πρώτα.

Εσύ χρειάζεσαι μια φεμινίστρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και παρόμοιοι στόχοι να υπάρχουν it's still complicated. Όσο να 'ναι, οι σχέσεις θέλουν χρόνο. Και ποιος εγγυάται ότι θα υπάρχει κοινός ελεύθερος χρόνος και για τους δύο; ή ότι αν υπάρχει, δε θα θέλει ο ένας απ τους δύο να τον αφιερώσει σε φίλους, ή απλά στην ξεκούραση;

δεν είναι ακατόρθωτο, αλλά δε γίνεται να μην επηρεάσει μία σχέση την επίδοση στις πανελλήνιες, θεωρώ. ειδικά αν μιλάμε για ένα άτομο που παρασύρεται πολύ από τα συναισθήματα και δεν μπορεί να τα διαχωρίσει από το διάβασμα.

Κοιτα ελευθερος χρονος αν δεν υπαρχει καθολου τοτε υπαρχει προβλημα. Το παραμυθι που πουλανε οι καθηγητες με τους μαθητες να διαβαζουν 10-12-15 ωρες τη μερα ειναι απλα αυτο, παραμυθι. Οτιδηποτε πανω απο 7.5 ωρες αν θυμαμαι καλα, εχει αποδειχθει πως δεν βοηθαει σχεδον καθολου ενω ταλαιπωρει τον ανθρωπο πολυ. Δεν γραφουν τα παιδια που λιωνουν το κεφαλι τους στις πανελληνιες, αλλα αυτοι που σταθερα διαβαζουν πολλες(οχι παρα πολλες) ωρες, ποιοτικα και συγκεντρωμενα.

Σε ενα απλο σεναρειο τα παιδια μπορουν να βρισκονται στα διαλλειματα, μετα το σχολειο/φροντιστηριο και που και που να πηγαινουν μια μικρη βολτα ενω το σ/κ υπαρχει ακομα περισσοτερος χρονος.

Δεν ειμαι σιγουρος τι εννοεις οταν λες πως ενα ατομο δεν μπορει να ξεχωρισει τα συναισθηματα απο το διαβασμα, αλλα νομιζω πως μιλας για καποιον/α που αν παει κατι στραβα στην προσωπικη του ζωη θα εχει μεγαλο αντικτυπο στο διαβασμα. Εκει συμφωνω δεν ειπα πως ολοι μπορουν να το καταφερουν, αλλα πως για την πλειοψηφεια ειναι εφικτο και μαλιστα θα επιφερει περισσοτερα θετικα απ' οτι αρνητικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πάντως θυμάμαι τόσο κορίτσια στο σχολείο όσο και στο φροντιστήριο να κλαίνε ή να είναι στην τσίτα λόγω των αγοριών τους λίγο πριν τις πανελλήνιες. Ο κοινός παρονομαστής είναι ότι όλες τα είχαν με μεγαλύτερο. Μια φορά είχαμε χάσει μάθημα στο φροντιστήριο επειδή η μια δεν ήταν καλά και έλεγε ότι δεν την καταλαβαίνει καθόλου το αγόρι της και την παρηγορούσε η καθηγήτρια :mad: Bitch ήρθα να κάνω φυσική όχι να ακούσω την ιστορία σου.
Τι μεγαλύτεροι, τι συνομίληκοι, τι μικρότεροι, όλοι το ίδιο εκνευριστικοί μπορείτε να γίνετε. Ε τι να κάνει το άμοιρο κορίτσι. Στο κάτω κάτω στην τάξη του φροντιστηρίου είστε όλοι μια ομάδα Ιωάννη. Δείξε λίγη συγκατάβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδη η σχεση ειναι πιθανο να μην πιασει, οριστε μερικες πιο "safe" προτασεις:
1) Γυμναστικη/αθλητισμος τακτικα
2) Βολτες με φιλους
3) Ταινιες κλπ προφανως μετα το διαβασμα

Πιστευω καλυτερα να διατηρειται ισορροπια μεσ' τη διαρκεια της χρονιας. Οπως ειπα και πριν κανεις δε διαβαζει 10+ ωρες, κοροιδευει τον εαυτο του και πολυ πιθανο να γραψει πολυ χειροτερα ετσι. Αυτες οι δραστηριοτητες θα βοηθησουν καλυτερα στο "ξελαμπουκαρισμα" απ' οτι το σαπισμα στο φβ ή η τηλεοραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
10+ ώρες τη μέρα είναι μια χαρά διάβασμα και βγαίνει άνετα. Αρκεί να μην πηγαίνεις σχολείο ή φροντιστήριο. Ο πολύς χρόνος χάνεται στο σχολείο. Άμα έχεις κάνει ένα 7ωρο μόνο και μόνο η βαβούρα που υπέστης σε γαμάει μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σποραδικα μονο. Μετα τις 7.5 ωρες ο εγκεφαλος καπως "κλεινει" και το μονο που καταφερνεις ειναι να κουραζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Σποραδικα μονο. Μετα τις 7.5 ωρες ο εγκεφαλος καπως "κλεινει" και το μονο που καταφερνεις ειναι να κουραζεσαι.

Δεν νομιζω να ισχυει παντοτε αυτο.Καποιοι που εχουν συνηθισει να διαβαζουν παρα πολυ λογικα αντεχουν και πανω απο 7,5 ωρες.Εγω τουλαχιστον στις αρχες θυμαμαι διαβαζα 9-10 ωρες την ημερα και δεν ειχα θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά ρε παιδιά πως γίνεται 9-10 με ώρες είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι μετά από 6-7 ώρες ο εγκέφαλος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στο διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariana_gew

Νεοφερμένος

Η Mariana_gew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
;);)Μιας που ανακάλυψα και εγώ αυτό το θεμα,να αναφέρω ότι οι πανελληνιες και οι σχέσεις πάνε ΜΟΝΟ αν υπάρχει η ανάλογη θέληση στο να είναι δίπλα σου ο άλλος
Ας πούμε φέτος δίνω πανελλήνιες και πέρυσι το αγόρι μου.. πέρυσι καταλάβαινα την θέση του ή τουλάχιστον προσπαθούσα εφόσον δεν το είχα περάσει.τελικα πέρασε η χρονιά (2 χρόνια τώρα είναι που είναι είμαστε μαζί)μια χαρά δεν είχαμε θέματα γιατί σεβάστηκα ότι είναι δύσκολη η χρονιά αλλά θα περάσει,φέτος λοιπόν που δίνω εγω ενώ ξέρει και πόσο δύσκολα είναι χωρίσαμε περιμένοντας κατανόηση από μεριά του,εγώ
Γιαυτο πιστεύω ότι όλα είναι ανάλογως την σχέση και το πώς είναι δίπλα σου ο κάθε ένας άλλοι αντέχουν άλλοι όχι ιδικά αν είναι ένα χρόνο μεγαλύτερος που θα πάει φοιτητής, ξέρετε νέα ζωή και τα λοιπά:/:

Καλά ρε παιδιά πως γίνεται 9-10 με ώρες είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι μετά από 6-7 ώρες ο εγκέφαλος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στο διάβασμα

Αυτό ισχύει αλλά νομιζω πως και πάλι είναι πολλές ώρες δεν χρειάζεται αν έχεις βάσεις να διαβάζεις τόσες ώρες ένα 4ωρο και συστηματικά (κάθε μερα) είναι καλύτερο από το να κάθεσαι 10 ώρες και να βασανιζεσαι γιατί μετά από ένα σημείο και μετά διαβάζεις άσκοπα γιατί το μυαλό έχει κουραστεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kistaviw

Νεοφερμένος

Η Kistaviw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οσοι εχετε χρονο δωστε λιγη προσοχη..Ειμαι τριτη λυκειου θετικη κατευθυνση και δινω και βιολογια και μαθηματικα.Ο λογος; Δεν ξερω τι θελω να κανω ατη ζωη μου..ποτε δεν ειχα καποιο στοχο..Παντοτε ημουν μαθητρια του 20 διαβαζα με ορεξη αλλα οχι για κατι συγκεκριμενο αλλα για τη γνωση και ισως την αναγνωριση απο το κοινωνικο μου περιβαλλον..Φετος ειμαι απιστευτα αγχωμενη...ολοι εχουν οραμα ,ειναι αποφασιμενοι και διαβαζουν με μια προοπτικη...Εγω πλεον οχι ..Δεν ξερω ποια ειμαι τι ειμαι και τι να αποφασισω.Τα δυο μαθηματα με αγχωνουν ακομα περισσοτερο διοτι με καταδικαζουν σε σιγουρη αποτυχια...Πως θα καταλαβω τι θελω να ακολουθησω; ...
Υ.Γ.:Συν ολων αυτων βγαινω και με ενα αγορι απο το καλοκαιρι που δινει και αυτος και ειναι αρκετα αφοσοιωμενος...Δεν μιλαμε συχνα αλλα εγω τον σκεφτομαι συχνα και δεν θελω να ειναι η αιτια που δεν θα γραψω καλα..Θελω το μονο ατομο που θα κατηγορησω για την αποτυχια μου να ειναι ο εαυτος μου.Απο τη μια ειναι ενας λογος που χαμογελαω την περιοδο αυτη αλλα απο την αλλη λειτουργει ευεργετικα ή αποσυνυονιστικα; Να το τελειωσω τωρα που ειναι νωρις ή θα με βοηθησει πιστευετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά όσο πας με το mindset ότι θα αποτύχεις, δεν έχει σημασία αν βγαίνεις με κάποιον. Είναι fact ότι θα αποτύχεις ακόμα και αν μονάσεις.
Άλλαξε πρώτα mindset και το ξανασυζητάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Οσοι εχετε χρονο δωστε λιγη προσοχη..Ειμαι τριτη λυκειου θετικη κατευθυνση και δινω και βιολογια και μαθηματικα.Ο λογος; Δεν ξερω τι θελω να κανω ατη ζωη μου..ποτε δεν ειχα καποιο στοχο..Παντοτε ημουν μαθητρια του 20 διαβαζα με ορεξη αλλα οχι για κατι συγκεκριμενο αλλα για τη γνωση και ισως την αναγνωριση απο το κοινωνικο μου περιβαλλον..Φετος ειμαι απιστευτα αγχωμενη...ολοι εχουν οραμα ,ειναι αποφασιμενοι και διαβαζουν με μια προοπτικη...Εγω πλεον οχι ..Δεν ξερω ποια ειμαι τι ειμαι και τι να αποφασισω.Τα δυο μαθηματα με αγχωνουν ακομα περισσοτερο διοτι με καταδικαζουν σε σιγουρη αποτυχια...Πως θα καταλαβω τι θελω να ακολουθησω; ...
Υ.Γ.:Συν ολων αυτων βγαινω και με ενα αγορι απο το καλοκαιρι που δινει και αυτος και ειναι αρκετα αφοσοιωμενος...Δεν μιλαμε συχνα αλλα εγω τον σκεφτομαι συχνα και δεν θελω να ειναι η αιτια που δεν θα γραψω καλα..Θελω το μονο ατομο που θα κατηγορησω για την αποτυχια μου να ειναι ο εαυτος μου.Απο τη μια ειναι ενας λογος που χαμογελαω την περιοδο αυτη αλλα απο την αλλη λειτουργει ευεργετικα ή αποσυνυονιστικα; Να το τελειωσω τωρα που ειναι νωρις ή θα με βοηθησει πιστευετε;

Ποτέ δεν κατάλαβα πως γίνεται κάποιοι άνθρωποι να αποσυντονίζονται και να σκέφτονται τον άλλο σε παθολογικό βαθμό όλη μέρα, ακόμη και την ώρα που χέζουν. :confused: Πρωτεύει η λογική και η δουλειά έναντι του συναισθήματος όταν εκκρεμούν υποχρεώσεις (προς τον εαυτό μας). Σαφώς και δεν ελέγχεται απόλυτα, αλλά ελέγχεται κάπως. Οι περισσότεροι "έρωτες" σε αυτή την ηλικία είναι κάπως πειραματισμοί στη χυλόπιτα, κρύο ντους συναισθημάτων ή σπάσιμο νεύρων του άλλου ή και συναισθηματικοί ενθουσιασμοί ότι κάποιος σου δίνει σημασία, παρά έρωτες. Σπάνιες οι ερωτικές εξαιρέσεις. Οπότε δεν αξίζει να διαλύσεις μια χρονιά για έναν ενθουσιασμό. Οι ενθουσιασμοί συνήθως τελειώνουν άδοξα όταν βγουν τα μόρια εισαγωγής. Σαφώς και να τον σκέφτεσαι, να σου δίνει ένα κίνητρο, για παράδειγμα, ότι λειτουργείς με χαμόγελο, αλλά όχι υπερβολές. Ξαναδιαβάζοντας το κείμενο, χωρίς να σε φέρω σε άβολη θέση, καταλαβαίνω ότι πρόβλημα που έχεις είναι αλλού και δεν φταίει ο "έρωτας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά θέλω να μου πείτε μια αποψη σε ένα θεματακι που έχω...θελω να ξαναδώσω τρίτη φορά αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν είμαι κλεισμένος μέσα πολλές ώρες για να διαβάζω...θα ήθελα να έχω μια κοπέλα,όχι για σταθερή σχέση και να χάνω πολύ χρονο απ' το διάβασμα,αλλά για να εκτονωνομαι σεξουαλικά γιατί όσο να ναι άμα δε πας και φροντιστήριο και διαβάζεις μόνο στο σπίτι τρελενεσαι..και μη μου πείτε για αυνανισμο γιατί δεν έχει καμία σχέση....ειναι παράλογος ο προβληματισμός μου λέτε;
 

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά θέλω να μου πείτε μια αποψη σε ένα θεματακι που έχω...θελω να ξαναδώσω τρίτη φορά αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν είμαι κλεισμένος μέσα πολλές ώρες για να διαβάζω...θα ήθελα να έχω μια κοπέλα,όχι για σταθερή σχέση και να χάνω πολύ χρονο απ' το διάβασμα,αλλά για να εκτονωνομαι σεξουαλικά γιατί όσο να ναι άμα δε πας και φροντιστήριο και διαβάζεις μόνο στο σπίτι τρελενεσαι..και μη μου πείτε για αυνανισμο γιατί δεν έχει καμία σχέση....ειναι παράλογος ο προβληματισμός μου λέτε;
Υπομονή φίλε μου! Όλοι την ίδια ανάγκη για εκτόνωση έχουμε.. Το θέμα είναι πως λίγες κοπέλες ενδιαφέρονται για μια σχέση τέτοιου τύπου.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά θέλω να μου πείτε μια αποψη σε ένα θεματακι που έχω...θελω να ξαναδώσω τρίτη φορά αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν είμαι κλεισμένος μέσα πολλές ώρες για να διαβάζω...θα ήθελα να έχω μια κοπέλα,όχι για σταθερή σχέση και να χάνω πολύ χρονο απ' το διάβασμα,αλλά για να εκτονωνομαι σεξουαλικά γιατί όσο να ναι άμα δε πας και φροντιστήριο και διαβάζεις μόνο στο σπίτι τρελενεσαι..και μη μου πείτε για αυνανισμο γιατί δεν έχει καμία σχέση....ειναι παράλογος ο προβληματισμός μου λέτε;


Την κοπέλα την θες επί πληρωμή η να στην χαρισουν σε κανένα giveaway?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top