Στερεότυπα για άλλους λαούς!

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
:hmm::hmm::hmm:
το ξερω οτι ειναι μαλλον απιθανο να συμβει, αλλα δε θα ηταν υπεροχο να απαντουσαμε καπως ετσι?....:

1. Γερμανοί=ανθρωποι
2. Γάλλοι=ανθρωποι
3. Αυστριακοί=ανθρωποι
4. Ελβετοί=ανθρωποι
5. Ιταλοί=ανθρωποι
6. Ρώσοι=ανθρωποι
7. Αμερικανοί (ΗΠΑ)=ανθρωποι
8. Νοτιοαμερικανοί=ανθρωποι
9. Κινέζοι=ανθρωποι
10. Ιάπωνες=ανθρωποι
11. Άραβες=ανθρωποι
12. Σουηδοί=ανθρωποι
13. Ισπανοί=ανθρωποι
14. Άγγλοι=ανθρωποι

(μηπως πρεπει καποια στιγμη να κατεβω απο το ροζ συννεφακι μ??.. ή ειναι καλυτερα να σας πεισω οτι εδω πανω ο κοσμος ειναι λιγο ομορφοτερος??.. και μας αξιζει ενας ομορφοτερος κοσμος....:hmm::P)

Μπα απλώς πρέπει να προσθέσεις ακόμη μερικές χώρες για να είσαι περισσότερο σφαιρική...

15. Τούρκοι= ?
16. Αλβανοί= ?
17. Μακεδόνες (Σκοπιανοί στο ελληνικότερον)= ?
18. Βούλγαροι= ?
19. Τσιγγάνοι= ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Μπα απλώς πρέπει να προσθέσεις ακόμη μερικές χώρες για να είσαι περισσότερο σφαιρική...

15. Τούρκοι= ?
16. Αλβανοί= ?
17. Μακεδόνες (Σκοπιανοί στο ελληνικότερον)= ?
18. Βούλγαροι= ?
19. Τσιγγάνοι= ?

:):)
συνεχιζω λοιπον:
15. Τούρκοι= ανθρωποι
16. Αλβανοί= ανθρωποι
17. Μακεδόνες (ας κρατησουμε καλυτερα το Σκοπιανοί προς το παρον, αν κ αυτο ειναι αλλο θεμα :P)= ανθρωποι
18. Βούλγαροι= ανθρωποι
19. Τσιγγάνοι=ανθρωποι
κοκ..

και επειδη ειναι πιθανον να σκεφτει κανεις οτι κατα πασα πιθανοτητα ειμαι υποκριτρια και ψευτοαντιρατσιστρια... δεν μπορω να πω ότι κατα καιρους δεν επηρρεαζομαι εστω και λιγο απο τα στερεοτυπα.. ουτε οτι τολμαω παντα να εκδηλωνω την αντιρρηση μου σε οσους χαρακτηρισμους ακουγονται για συγκεκριμενες ομαδες.. Πρεπει ολοι να παραδεχτουμε οτι το τί πιστευουν οι αλλοι μας επηρρεαζει, λιγοτερο ή περισσοτερο, μας επηρρεαζει ομως.. Τουλαχιστον ομως οταν καθομαι και σκεφτομαι σοβαρα τι πραγματικα πιστευω, καταληγω εκει.. Οτι στη πραγματικοτητα κανενας χαρακτηρισμος δε μπορει να αντιπροσωπευσει μια αλοκληρη εθνοτητα, ποσο μαλλον να την καταδικασει για κατι.. Για αρχη κατι ειναι και αυτο, ετσι δεν ειναι??... :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
17. Μακεδόνες (Σκοπιανοί στο ελληνικότερον)= ?
μην μας τα κανεις αυτα...;)
Σλαβοβουλγαροι και εισαι μεσα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.

έχω το στερεότυπο για τους έλληνες ότι δημιουργούν στερεότυπα για τους άλλους λαούς :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
έχω το στερεότυπο για τους έλληνες ότι δημιουργούν στερεότυπα για τους άλλους λαούς :ermm:

αλλοι λαοι ειναι ακομα χειροτεροι..οι αμερικανοι πχ.. ειναι πολυ πιο οργανομενοι με ταμπελες στο μυαλο τους..ειδικα επειδη ειδικα δεν ξερουν τον εξω κοσμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
αλλοι λαοι ειναι ακομα χειροτεροι..οι αμερικανοι πχ.. ειναι πολυ πιο οργανομενοι με ταμπελες στο μυαλο τους..ειδικα επειδη ειδικα δεν ξερουν τον εξω κοσμο..


:D:D
ακομα και τωρα ταμπελες βαζεις αγαπητε μου...:):) ολοι απο ο,τι φαινεται θυματα των στερεοτυπων ειμαστε, σωστα???... και ειναι κριμα πραγματικα.. ειδικα αφου οπως λες, ενω εχουμε τη δυνατοτητα περισσοτερο απο ποτε να γνωρισουμε τον κοσμο γυρω μας, δεν μπαινουμε στον κοπο να ριξουμε μια ματια, αλλα μενουμε επικεντρωμενοι στον εαυτο μας... Και κανουμε τις λεξεις κουτια που μας φυλακιζουν... Κριμα... (ελπιζω να μη βγαινω εκτος θεματος..:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι ταμπελες ειναι απαραιτητες..φτανει να μην τις υπερτιμουμε..

καποια γενικα χαρακτηριστικα για ον καθε λαο ισχυουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Θα το πάω σύμφωνα με τέτοιους που έχω γνωρίσει, κι όχι με ότι έχω ακούσει..
Λοιπόν:
1. Γερμανοί : αυστηροί,προσπαθούν να είναι φιλικοί
2. Γάλλοι : κούκλοι,έγω λέω τα καλύτερα,ο ίδιος λέει ότι όντως είναι ξενέρωτοι
3. Αυστριακοί : δεν ξέρω
4. Ελβετοί : πολύ συμπαθητικοί
5. Ιταλοί : έξω καρδιά,παρόμοιοι με εμάς
6. Ρώσοι : λίγο κάφροι
7. Αμερικανοί (ΗΠΑ) : λίγο ντίβες
8. Νοτιοαμερικανοί : πολύ ευγενικοί
9. Κινέζοι : δεν ξέρω
10. Ιάπωνες : δεν ξέρω
11. Άραβες : αγαθοί
12. Σουηδοί : όμορφοι
13. Ισπανοί
14. Άγγλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
1. Γερμανοί αυταρχικοι με φασιστικες αντιληψεις και ξανθοι γαλανοματες
2. Γάλλοι ψωνισμενοι
3. Αυστριακοί γερμανοι σε πιο ηπιο στυλ
4. Ελβετοί -
5. Ιταλοί κατι σαν ελλαδα
6. Ρώσοι αλκοολικοι:redface:
7. Αμερικανοί (ΗΠΑ) αλλου τελειως
8. Νοτιοαμερικανοί -
9. Κινέζοι παραγωγη ολων των ειδων:P
10. Ιάπωνες τεχνολογια
11. Άραβες μελαγχρινοι με κουκουλομανδυες:P
12. Σουηδοί ξανθοι γαλανοματες
13. Ισπανοί ελληνες περιπου
14. Άγγλοι αδελφες

νταξει τελειως υποκειμενικα,αλλαα..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
1. Γερμανοί -> Οργανωμενοι
2. Γάλλοι -> Προοδευτικοι, Φεμινιστες
3. Αυστριακοί -> Χιτλερ
4. Ελβετοί -> Εχουν πολλα νοσοκομεια και πιστευουν στην σταυρωση του χριστου
5. Ιταλοί -> Γαμιαδες
6. Ρώσοι -> Σκακι
7. Αμερικανοί (ΗΠΑ) -> Μιμητιστες
8. Νοτιοαμερικανοί -> ΣΕΞ
9. Κινέζοι -> Μαθηματικά / Διανοιες
10. Ιάπωνες -> Κινεζοι
11. Άραβες -> Πεφτουλες
12. Σουηδοί -> γκεουλες
13. Ισπανοί -> γκεουλεθ
14. Άγγλοι -> σοβαροφανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
6. Ρώσοι -> Σκακι
B) αυτά είναι, έπρεπε να χουμε κι εμείς στο σχολείο μάθημα σκακίου όπως οι Ρώσοι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τι μου έρχεται στο μυαλό διαβάζοντας αυτές τις λέξεις:

1. Γερμανοί= μηχανολόγοι/βιομήχανοι/σοβαροί
2. Γάλλοι= μόδα/μπαγκέτες/κόκκινο κρασί/φλώροι/λιγούρια
3. Αυστριακοί= σοβαροί/αγενείς
4. Ελβετοί= σοκολάτες/τυρί/ρολόγια/πολλά λεφτά/3 μητρικές γλώσσες
5. Ιταλοί= λιγούρια/αγενείς/κλέφτες
6. Ρώσοι= κοσνομασιόν/μαφία/απατεώνες/φτώχεια
7. Αμερικανοί (ΗΠΑ)= χοντροί/υποκριτές/εθνικιστές
8. Νοτιοαμερικανοί= ποδόσφαιρο/σαπουνόπερες/ναρκωτικά/καρναβάλια
9. Κινέζοι= κοντοί/σκλάβοι ή αφεντικά σκλάβων/κακή ποιότητα προιόντων/συνωστισμός
10. Ιάπωνες= τεχνολογία/ηλεκτρονικά/kawaii/anime/manga/αδύνατοι/μορφωμένοι
11. Άραβες= φανατικοί/συντηρητικοί/βρώμικοι/οπισθοδρομικοί
12. Σουηδοί= ξανθοί/μπλε μάτια/καλές δουλειές/καλά σπίτια/καλή ζωή/αυτοκτονίες
13. Ισπανοί= πέφτουλες
14. Άγγλοι= ξενέρωτοι/ανέκφραστοι/κρυόκωλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i حليمة

Νεοφερμένος

Η i حليمة αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
1. Γερμανοί, μια ζωή...ξανάρχονται αλλά ποτέ δε φτάνουν :P

2. Γάλλοι, La Tour Eiffel τους έμεινε μόνο κι αυτός άρχισε να σκουριάζει 8)

3. Αυστριακοί, ονειρεύονται πολύ, μέχρι την απόσχιση της Ικαρίας από την Ελλάδα και την προσχώρηση της στην Αυστρία :crazy:

4. Ελβετοί, οι άνθρωποι (σταματημένα) ρολόγια :sleep:

5. Ιταλοί, "μαλάκες" σαν τους Έλληνες, αλλά παράγουν τις ferrari :worship:

6. Ρώσοι, βρήκαν επιτέλους τον ηγέτη που τους άξιζε, αν τον ακούσεις κοιτάζοντας τον παραπάνω από δυο λεπτά, πεθαίνεις από ανία :stunned:

7. Αμερικανοί (ΗΠΑ), χέζε ψηλά κι αγνάντευε :look:

8. Νοτιοαμερικανοί, τι πέφτει από ψηλά ρε γαμώτο :sick:

9. Κινέζοι, καμία σχέση με Ιάπωνες :mad:

10. Ιάπωνες, τι τους πέρασες, για...Κινέζους :angry:

11. Άραβες, η μετεξέλιξη της θεωρίας του Δαρβίνου :lol:

12. Σουηδοί, κορυφαίοι χρήστες internet στον κόσμο :pc:

13. Ισπανοί, τόσα χρόνια νομίζανε πως κρατούσαν τον ταύρο από τα...κέρατα :whatever:

14. Άγγλοι, εντάξει αλλά έχουν άλλοθι τις....Αγγλίδες :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τα δικά μου στερεότυπα

Ευρωπαίοι - συντηρητικούρες, ψευδοπροοδευτικοί, αντιπαθέστατοι, τραγικοί, βαρετοί, άθεοι, υλιστές, "διαφωτιστές". Σφιχτοί, καχύποπτοι, εσωστρεφείς.

Αμερικάνοι - διασκεδαστικοί, ενδιαφέροντες, αφελείς, παχύσαρκοι, κατά κύριο λόγο θρήσκοι και πολύ πατριώτες. Ευκολόπιστοι, πληθωρικοί, εξωστρεφείς.

'Ελληνες - εγωιστές, ξερόλες, εξυπνάκιδες, απειθάρχητοι, απνευμάτιστοι, ημιμαθείς, συντηρητικοί, τσαμπουκάδες, φαρισαίοι, παθητικοί, δειλοί, μιμητικοί, μητριαρχικοί, άσχετοι σχεδόν στα πάντα και όμως έχουν γνώμη επί παντός επιστητού, βαυκαλίζονται με τα περασμένα μεγαλεία, ενώ δεν κάνουν τίποτα για τα λαμπρά μέλλοντα. Νομίζουν ότι είναι σκλάβοι, αλλά στην πραγματικότητα είναι έξυπνοι αφέντες.

Κινέζοι - Νομίζουν ότι είναι αφέντες, αλλά στην πραγματικότητα είναι ανόητοι σκλάβοι.

Ιάπωνες - 'Ενας μέσος Ιάπωνας έχει πολύ υψηλότερο IQ από ενός Ευρωπαίου και αμερικάνου μαζί.

Εβραίοι και 'Αραβες - Πάρα πολύ ενδιαφέροντες.

Ρώσοι - Αντιπαθείς.

'Αγγλοι - Εμετός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
1. Γερμανοὶ: Ὁλοκληρωτικοί, μιλιταριστές, ὑψηλὴ τεχνολογία, ἐργατικοί, πραγματιστές.

2. Γάλλοι: καλόγουστοι, διαλεκτικοί, ἐπιφανειακὰ εὐγενικοί, φεμινισμός, ὡραία κουζίνα, σικάτες γυναῖκες

3. Αυστριακοὶ: κλασικὴ μουσική, ὀρεσίβιοι, μορφωμένοι

4. Ελβετοὶ: καλοκουρδισμένοι σὰν τὰ ῤολόγια τους, βαρετοί, ἀγελαδοτρόφοι, τραπεζίτες.

5. Ιταλοὶ: σκερτσόζοι, τρὰς τηλεόραση, μοδάτοι, μπερμπάντηδες, γυναῖκες πρωταθλήτριες στὶς πλαστικὲς ἐγχειρήσεις:P

6. Ῥῶσοι: σκληροί, βίαιοι, βαρύθυμοι, πότες, μελαγχολικοί, γυναῖκες «θανατηφόρες».

7. Αμερικανοὶ (ΗΠΑ): ἀφελεῖς, ῥηχοί, ὑλιστὲς στὸν ἀκρότατο βαθμό, χαζοχαρούμενοι, γυναῖκες μὲ τὸ χαμόγελο τῆς «Κρέστ».

8. Νοτιοαμερικανοὶ: ἐξωστρεφεῖς, ἔξυπνοι ἕως πονηροί, ναρκωτικά, λάτιν ταμπεραμέντο, κρεατοφάγοι, τεράστιες κοινωνικὲς διαφορές, οἱ πιὸ ὄμορφες γυναῖκες στὸν κόσμο.

9. Κινέζοι: Ἐργατικοὶ σὰν ῥομπότ, ἀκοινώνητοι, ἀντιγράφουν τὰ πάντα, μαγειρεύουν μὲ ὅ,τι κινεῖται καὶ πετάει, μιλιταριστές.

10. Ἱάπωνες: μανία μὲ τὴν τεχνολογία, καλοὶ κινητῆρες, anime, γυναῖκες ἕτοιμες γιὰ ὅλα, δύσκολα συνεννοήσιμοι μὲ τοὺς Εὐρωπαίους, φοβερὰ μιλιταριστὲς (ὅπως καὶ οἱ Κινέζοι)

11. Ἄραβες: ἡδονικοί, μερακλῆδες στὴ μουσικὴ καὶ στὸ φαγητό, προνεωτερικὲς κοινωνίες, πετρέλαιο, χαοτικὲς κοινωνικὲς διαφορές.

12. Σουηδοὶ: Ψυχροί, ὑλιστές, ἔλλειψη κοινωνικῆς μόρφωσης, ἀπόλυτα ἀτομοκρατικὴ κοινωνία, ψηλὲς-ξανθὲς-γαλανομάτες, πότες, ξυλοκόποι, γυναῖκες μὲ τρίχες...

13. Ἰσπανοί: ποιητικοί, φιλότεχνοι, ἀνοιχτόκαρδοι, φανατικὰ παπικοί, ἐπαναστάτες, ζαμπονοφάγοι:P

14. Ἄγγλοι: κρύοι, δεινοὶ ἐπαγγελματίες, σνόμπ, ἐμπορευματοποιοῦν τὰ πάντα, ὕπουλοι, ἀνερμάτιστοι.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Νοτιοαμερικανοὶ: οἱ πιὸ ὄμορφες γυναῖκες στὸν κόσμο.


ελα ρε πατρέα, και εσυ περιμένεις πως και πως
το καρναβάλι του ρίο
για τα ρεπορτάζ
...της σαμπας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
1. Γερμανοὶ: Ὁλοκληρωτικοί, μιλιταριστές, ὑψηλὴ τεχνολογία, ἐργατικοί, πραγματιστές.
το σημαντικοτερο,που βλεπουμε και τωρα
πεισμα και ισχυρογνωμοσυνη
πιστευουν οτι ειναι οι καλυτεροι ολων και οτι μονο ο δικος τους τροπος ειναι ο καλυτερος
και οτι μπορουν να επιβαλουν στους αλλους με το ζορι

και την πατησαν βεβαια ξανα και ξανα,,στην ιστορια..

5. Ιταλοὶ: σκερτσόζοι, τρὰς τηλεόραση, μοδάτοι, μπερμπάντηδες, γυναῖκες πρωταθλήτριες στὶς πλαστικὲς ἐγχειρήσεις:P
μια λεξη
Νάρκισσοι..:D

9. Κινέζοι: Ἐργατικοὶ σὰν ῥομπότ, ἀκοινώνητοι, ἀντιγράφουν τὰ πάντα, μαγειρεύουν μὲ ὅ,τι κινεῖται καὶ πετάει, μιλιταριστές.

10. Ἱάπωνες: μανία μὲ τὴν τεχνολογία, καλοὶ κινητῆρες, anime, γυναῖκες ἕτοιμες γιὰ ὅλα, δύσκολα συνεννοήσιμοι μὲ τοὺς Εὐρωπαίους, φοβερὰ μιλιταριστὲς (ὅπως καὶ οἱ Κινέζοι)
μαζικές κοινωνίες,,το συνολο πάνω απο το ατομο..:worry:

2. Γάλλοι: καλόγουστοι, διαλεκτικοί, ἐπιφανειακὰ εὐγενικοί, φεμινισμός, ὡραία κουζίνα, σικάτες γυναῖκες
ξεχασες το βρωμίλοι..:P

Ἄραβες: ἡδονικοί, μερακλῆδες στὴ μουσικὴ καὶ στὸ φαγητό, προνεωτερικὲς κοινωνίες, πετρέλαιο, χαοτικὲς κοινωνικὲς διαφορές.
μοιρολατρες,στωικοι υποτακτικοι..
σφαξε με αγα μου να αγιασω..
αλλα οταν ξεσηκωθουν,,σε παιρνει η αμμοθυελλα και σε σηκωνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Διάβασα αυτο το θέμα τυχαία και έχω να πω ότι είμαστε τόσο άδικοι με τους άλλους λαούς π.χ οι Άγγλοι επειδή έχω πάει δεν είναι καθόλου αντιπαθείς.
Οσο για την Γαλλία επειδή είναι η μητέρα μου Γαλλίδα δεν είναι βρόμικοι και καλύτερα πρώτα να ξέρετε και μετά να μιλάτε.Δεν νομίζω να θεωρείτε την Ελλάδα καθαρό λαό που τα σκουπίδια ήταν 1 μήνα στους δρόμους η που οι Έλληνες δεν ξέρουν την λέξη ανακύκλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Διάβασα αυτο το θέμα τυχαία και έχω να πω ότι είμαστε τόσο άδικοι με τους άλλους λαούς π.χ οι Άγγλοι επειδή έχω πάει δεν είναι καθόλου αντιπαθείς.
Οσο για την Γαλλία επειδή είναι η μητέρα μου Γαλλίδα δεν είναι βρόμικοι και καλύτερα πρώτα να ξέρετε και μετά να μιλάτε.Δεν νομίζω να θεωρείτε την Ελλάδα καθαρό λαό που τα σκουπίδια ήταν 1 μήνα στους δρόμους η που οι Έλληνες δεν ξέρουν την λέξη ανακύκλωση.
Μήπως θα έπρεπε να πεις "ξέρουμε";
Επίσης, μήπως αυτά που λες είναι στερεότυπα για τους Έλληνες; Λέω εγώ τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι αλήθεια ότι οι Γάλλοι δεν ξυρίζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top