Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Πόσο χρονών είσαι; μπορεί στην ηλικία σου να έχω ίδια αντιμετώπιση των πραμάτων, ποτέ δε μπορείς να ξέρεις...

Είσαι μάλλον σε μία ηλικία όπου έχεις περάσει το στάδιο του ρομαντισμού και τα έβαλες κάτω στο τραπέζι και τα ανάλυσες τόσο που είπες πως μόνο κάποια που αξίζει το ενδιαφέρον μου πραγματικά οσο αξίζω κεγώ το δικό της, πρέπει να εγκρίνω.


Εγώ δεν έχω καν κριτήρια άρα μπορείς να καταλάβεις πως δεν είμαι τόσο σκληραγωγημένος σε ερωτικά σκαμπανεβάσματα όσο εσύ.. σόρυ άμα είπα τίποτα και σε παρεξήγησα..


31.5 είμαι. Βασικά ο ρομαντισμος υπάρχει μέσα μας αλλα πλέον θα βγει μονο σε συγκεκριμένες φάσεις για να πεις ότι τελικά άξιζε το κοπο. Όπως το έγραψες και εσύ! Από σκαμπανεβάσματα εδώ και 10 χρονια άλλο τίποτα, έχω δει πολλά.


Και να έχεις υποψη σου ότι πιο πολύ οι άλλες σου κολλάνε ταμπελες παρα εσυ! Και πολύ ευκολα μάλιστα. Ετσι είναι δεν άρεσε κάτι που ειπες ή μια κριτικη που έκανες σου κολλησε την ταμπέλα και τελειωσε. Αυτό το καταλαβαίνεις όταν αρχικα μιλάς καλα με κάποια και τα πάτε μια χαρά και μετά ξαφνικά κάτι χαλάει χωρις να της έχεις κανει εσυ κάποιο κακό εννοείται. Εχεις δει πολλους άντρες να εγκαταλειπουν κάποια επειδή κάτι τους ειπε και δεν τους άρεσε;;;


Κατά τα αλλα δεν τρέχει τιποτα κουβέντα κάνουμε. O.o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
31.5 είμαι. Βασικά ο ρομαντισμος υπάρχει μέσα μας αλλα πλέον θα βγει μονο σε συγκεκριμένες φάσεις για να πεις ότι τελικά άξιζε το κοπο. Όπως το έγραψες και εσύ! Από σκαμπανεβάσματα εδώ και 10 χρονια άλλο τίποτα, έχω δει πολλά.


Και να έχεις υποψη σου ότι πιο πολύ οι άλλες σου κολλάνε ταμπελες παρα εσυ! Και πολύ ευκολα μάλιστα. Ετσι είναι δεν άρεσε κάτι που ειπες ή μια κριτικη που έκανες σου κολλησε την ταμπέλα και τελειωσε. Αυτό το καταλαβαίνεις όταν αρχικα μιλάς καλα με κάποια και τα πάτε μια χαρά και μετά ξαφνικά κάτι χαλάει χωρις να της έχεις κανει εσυ κάποιο κακό εννοείται. Εχεις δει πολλους άντρες να εγκαταλειπουν κάποια επειδή κάτι τους ειπε και δεν τους άρεσε;;;


Κατά τα αλλα δεν τρέχει τιποτα κουβέντα κάνουμε. O.o

Ναι, εδώ συμφωνώ επειδή άμα δεν αξίζει το κόπο και έχεις εσύ υψηλές προσδοκίες οτί αξίζει κτλπ μετά εσύ χαραμίζεις το χρόνο σου αλλά αυτό δε θα φανεί αμέσως (το άμα αξίζει) και μέχρι να φανεί πρέπει να ανοιχτείς κεσύ αλλιώς δε θα ανοιχτεί ο άλλος..



Και εσύ τις κολλάς ταμπέλες οπότε είστε πάτσι :p


Όχι δεν έχω δει αλλά ούτε και το ανάποδο... στον άνθρωπο είναι πιστεύω δε μπορούμε να βάζουμε όλους τους άντρες και τις γυναίκες σε 1 τσουβάλι, αλλά λογικό δεν είναι σε 10 χρόνια σκαμπανεβάσματα να αποκτήσεις μία υποτυπώδης έστω μορφή προκατάληψης απέναντι στις γυναίκες; 10 χρόνια είναι αυτά, άμα ήταν 10 χρόνια ονειρεμένα τότε δε θα τα έλεγες αυτά άρα λίγο έως πολύ έχεις επηρεαστεί εις βάρος των γυναικών που δεν γνώρισες ακόμα..


Άμα κάποιος πάει ταξίδι στη Κίνα και αρρωστήσει είναι κακοτυχία.
Άμα πάει 2ο ταξίδι στην Κίνα και πάλι αρρωστήσει είναι γκαντεμιά.
Άμα συνέχεια αρρωσταίνει ή αυτός κάνει συνέχεια τα ίδια λάθη ή δεν κατάλαβε πως κόλλησε και το επαναλαμβάνει.


Μήπως έχεις και εσύ μερίδιο ευθύνης; Μπορεί σε κάποιες σχέσεις σου να έφταιξε ο άλλος αλλά ως άνθρωποι
πρώτα θα κατηγορήσουμε τον άλλον και θα τον κρίνουμε παρά θα αξιολογήσουμε τον εαυτό μας, το γνώθι σαυτόν
είναι σπάνιο..

και δε λέω πως και οι γυναίκες που γνώρισες ήταν υπόδειγμα σωστού ατόμου όμως μπορεί και αυτές με τη σειρά τους όπως και εσύ να είχαν 10 χρόνια σκαμπανεβάσματα και αυτό να τις σκλήρυνε και αυτές και να άλλαξαν συμπεριφορά μετά.. όλοι οι άνθρωποι έχουν πληγωθεί και όλοι έχουν αφορμή για να πουν κάτι το θέμα είναι άμα θέλεις να μείνεις στο να λες ή στο να κάνεις και ας μην είναι ιδανικό, όπως το περίμενες..


που έλεγες π.χ πριν για τους γάμους ναι πολλοί γάμοι γίνονται από οικονομικό συμφέρον όμως σκέψου πόσο δέσμευση είναι ο γάμος ενώ οι σχέσεις σήμερα τα έχεις αύριο χωρίζεις γιαυτό πρέπει και να είναι τόσα τα έξοδα του γάμου για να σε αναγκάζουν να το καλοσκεφτείς πριν να χωρίσεις αλλιώς όλοι χωρισμένοι θα ήταν, πρέπει κάποτε να κάνεις κεσύ συμβιβασμούς και υποχωρήσεις επειδή άμα περιμένεις να κάνει ο άλλος αυτό μπορεί να μην γίνει ποτέ και θα μπει ο εγωϊσμός στη μέση και θα τα χαλάσετε για μλκια... και πόλεμοι γίνονται για αυτόν τον εγωϊσμό λένε οι Μπλε "εσείς υποχωρήστε" , λένε οι Κόκκινοι "όχι, εμείς δεν θα υποχωρήσουμε, εσείς 1οι" ε και στο τέλος σφάζονται ενώ θα μπορούσε να λυθεί πολύ απλά και διπλωματικά με μία υποχώρηση της μίας παράταξης αλλά με τον εγωϊσμό και την ψωροπερηφάνεια εμπόδιο δε γίνεται κάτι τέτοιο και οι συνέπειες γνωστές...



μη φιλοσοφείς τα αισθηματικά, πιστεύω πως πρέπει απλά να το ζεις χωρίς σκέψεις επειδή δε χωράει Λογική στη Καρδιά...είναι αντιφατικό αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Καλα τα δικά μου σκαμπανεβάσματα μπροστα σε άλλους δεν είναι τοσο τρομερά. Και αυτό γιατι ήμουν προσεκτικός. Ακομα και σε μικρή ηλικια. Αλλα δεν υπάρχει ουτε ένας να έχει περάσει μια φάση και από αυτή τη φάση να μην του έχουν μεινει αρνητικές καταστάσεις. Το θεμα είναι πως θα τις επεξεργαστεί για να προχωρησει. Τι να σου πω ότι όλα πηγαν τέλεια και φοβερά μεσα σε αυτά τα 10 χρονια αυτό θα ήταν ψεμα. Τα ψέματα δεν μ αρεσουν.


Αρκετοι γάμοι γινονται από οικονομικο συμφέρον και μάλιστα μερικές είναι τοσο πανουργες που από πριν ξέρουν ότι αυτό που θα κάνουν θα τις βγει σε καλο. Για παράδειγμα μια αποφασιζει να παντρευτει. Με κάποιον που έχει οικονομικη επιφάνεια. Μάντεψε από ποιον θα τα πάρουν όταν θα βγει η διατροφή για τα παιδιά. Δες λιγο σοου μπιζ να δεις τι γινεται οι περισσοτερες εχουν παντρευτει εκαναν και παιδάκι και μετά χωρισανε. Γιατι άραγε. Η γυναικα στην Ελλαδα δεν χάνει φιλε! Και αυτό ρωτα δικηγορο να στο πει βάση νομοθεσίας! Να δεις.


Δεν τους βάζω ολους στο ιδιο τσουβάλι αλλα πιστευω ότι οι γυναικες έχουν κάποια χαρακτηριστικά κοινα που οι άντρες δεν έχουν. Καταρχήν αναλυουν πολύ περισσοτερο τα πράγματα.


Δεν ειπα να μην κάνεις υποχωρήσεις. Την επομενη φορά όμως που θα μπλέξεις με κάποια από περιέργεια και μονο και χωρις να επηρεάσει τη σχέση σου (αλλωστε εσυ θες και τις κάνεις δεν σε υποχρεωνει κανεις όπως μου ειπε και μια άλλη τις προαλλες) σημειωσε σε ένα χαρτι ποσες υποχωρήσεις έκανες εσυ και ποσες αυτή! Και αν η διαφορα δεν βγει πάνω από 50% χαχαχα εγω θα διαγραφω από εδώ μέσα! Από το ποσες φορές θα πάρεις τηλεφωνο πρώτος ή θα στειλεις πρώτος κτλπ μεχρι και να τσακωθείτε και να έχεις δικιο εσυ θα ξαναστειλεις .... επειδή εισαι χαλαρος και κουλ και κύριος και άλλα τέτοια που κάνουν κλικ στο μυαλο τους! Επειδή ολο λένε για τους άντρες οτι είναι εγωϊστες κάνε το πειραμα! Να δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλα τα δικά μου σκαμπανεβάσματα μπροστα σε άλλους δεν είναι τοσο τρομερά. Και αυτό γιατι ήμουν προσεκτικός. Ακομα και σε μικρή ηλικια. Αλλα δεν υπάρχει ουτε ένας να έχει περάσει μια φάση και από αυτή τη φάση να μην του έχουν μεινει αρνητικές καταστάσεις. Το θεμα είναι πως θα τις επεξεργαστεί για να προχωρησει. Τι να σου πω ότι όλα πηγαν τέλεια και φοβερά μεσα σε αυτά τα 10 χρονια αυτό θα ήταν ψεμα. Τα ψέματα δεν μ αρεσουν.

Αρκετοι γάμοι γινονται από οικονομικο συμφέρον και μάλιστα μερικές είναι τοσο πανουργες που από πριν ξέρουν ότι αυτό που θα κάνουν θα τις βγει σε καλο. Για παράδειγμα μια αποφασιζει να παντρευτει. Με κάποιον που έχει οικονομικη επιφάνεια. Μάντεψε από ποιον θα τα πάρουν όταν θα βγει η διατροφή για τα παιδιά. Δες λιγο σοου μπιζ να δεις τι γινεται οι περισσοτερες εχουν παντρευτει εκαναν και παιδάκι και μετά χωρισανε. Γιατι άραγε. Η γυναικα στην Ελλαδα δεν χάνει φιλε! Και αυτό ρωτα δικηγορο να στο πει βάση νομοθεσίας! Να δεις.

Δεν τους βάζω ολους στο ιδιο τσουβάλι αλλα πιστευω ότι οι γυναικες έχουν κάποια χαρακτηριστικά κοινα που οι άντρες δεν έχουν. Καταρχήν αναλυουν πολύ περισσοτερο τα πράγματα.

Δεν ειπα να μην κάνεις υποχωρήσεις. Την επομενη φορά όμως που θα μπλέξεις με κάποια από περιέργεια και μονο και χωρις να επηρεάσει τη σχέση σου (αλλωστε εσυ θες και τις κάνεις δεν σε υποχρεωνει κανεις όπως μου ειπε και μια άλλη τις προαλλες) σημειωσε σε ένα χαρτι ποσες υποχωρήσεις έκανες εσυ και ποσες αυτή! Και αν η διαφορα δεν βγει πάνω από 50% χαχαχα εγω θα διαγραφω από εδώ μέσα! Από το ποσες φορές θα πάρεις τηλεφωνο πρώτος ή θα στειλεις πρώτος κτλπ μεχρι και να τσακωθείτε και να έχεις δικιο εσυ θα ξαναστειλεις .... επειδή εισαι χαλαρος και κουλ και κύριος και άλλα τέτοια που κάνουν κλικ στο μυαλο τους! Επειδή ολο λένε για τους άντρες οτι είναι εγωϊστες κάνε το πειραμα! Να δεις.

Ίσως έχεις δίκιο ίσως πάλι όχι, δεν πιστεύω στην αντικειμενικότητα της αλήθειας επομένως ό,τι πεις σαν μεμονωμένο άτομο είναι μόνο 1 άποψη όμως μπορεί να έχεις ψήγματα αλήθειας και ψέματος και αυτό δε θα το μάθω εμπειρικά αφού σίγουρα ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιες συνθήκες δε θα συναντήσω με τις δικές σου όμως οι υποχωρήσεις γίνονται από αλτρουϊστικό σκοπό ενώ η ισχυρογνωμοσύνη και η αλαζονεία από εγωϊστικό και σίγουρα κανείς δεν έχει φτάσει σε επίπεδο να είναι σωστός σε όλα άρα επιδέχεσαι μία αμφισβήτηση..

εδώ παρατήρησα όταν κάποιος γράψει ένα μήνυμα και περάσουν κάτι χρόνια, κάτω απτό μήνυμά του γράφει

"Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε."
(παράδειγμα το "12" μπορεί και "2" να είναι)

θέλω να πω ότι σε τάδε χρόνια αλλάζεις σαν άνθρωπος και αυτό που τώρα θεωρείς ως έχειν, δεδομένο, ολόσωστό, κτλπ, μετά να μετανιώσεις...

ποτέ μην είσαι απόλυτα σίγουρος για μία άποψη επειδή μπορεί στη πορεία του χρόνου να δεις πόσο αντίθετη γνώμη σχημάτισες με όσα έζησες στα επόμενα έτη και να αλλάξεις ολόκληρη κοσμοθεωρία... είσαι 31.5 μου είπες και πριν 10 χρόνια ήσουν 21.5 δηλαδή περίπου σαν εμένα...

και πριν 10 χρόνια ήσουν 11.5 και πίστευες στον Άγιο Βασίλη! ;)

και μετά από άλλα 10 χρόνια θα είσαι 41.5 και μπορεί να αλλάξεις θρησκεία και πολιτική παράταξη έως τότε...

όσο ζούμε αλλάζουμε και αυτό δεν είναι δικό μου απόφθεγμα αλλά πόσων ανθρώπων που έχουν αλλάξει η μέρα με τη νύχτα επειδή κατάλαβαν οτί ο άνθρωπος συνέχεια μεταβάλλεται και δε μένει σταθερός, αντίθετα με τα ζώα, εμείς έχουμε μυαλό και κάθε νέα πληροφορία ή εμπειρία μας κάνει να τα αναθεωρούμε όλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ. Εδώ κουβέντα κάνουμε. Απλα ισως κάποια στιγμη να πέσεις σε μια περιπτωση παρομοια και αν σου θυμισει αυτά που συζητήσαμε εδώ μπορει να το δεις τοτε. Δεν έχω επιθετικες βλέψεις όταν κάνω κουβεντα! Να υιοθετήσεις δηλαδή τις αποψεις μου! Σιγουρα μπορει να κάνω λάθος σε κάτι. Το θεμα είναι να το βρώ και να το διορθώσω. Και ολες αυτές οι εμπειριες είναι ευκαιριες να δεις τι λάθος έγινε και να σώσεις πχ ... στο μελλον ακομα και το γάμο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλησπερα και Καλη χρονια!Λοιπον παλι θα αναφερω σχετικα κατι με την κοπελια..Της ειχα στειλει την πρωτοχρονια μεσω φβ να της ευχηθω για καλη χρονια.Το θεμα εχει ως εξης ενω το διαβασε τοτε το μηνυμα δεν απαντησε τοτε αλλα μου απαντησε σημερα το μεσημερι.Τι φαση;Θελει να το παιξει δυσκολη για να την κυνηγησω;Βαριοταν να απαντησει η απλα της ειμαι αδιαφορος:P;
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπερα και Καλη χρονια!Λοιπον παλι θα αναφερω σχετικα κατι με την κοπελια..Της ειχα στειλει την πρωτοχρονια μεσω φβ να της ευχηθω για καλη χρονια.Το θεμα εχει ως εξης ενω το διαβασε τοτε το μηνυμα δεν απαντησε τοτε αλλα μου απαντησε σημερα το μεσημερι.Τι φαση;Θελει να το παιξει δυσκολη για να την κυνηγησω;Βαριοταν να απαντησει η απλα της ειμαι αδιαφορος:P;
Ευχαριστω εκ των προτερων

Καλησπέρα!Καλή χρονιά :) Λοιπόν, επειδή διάβασα τα προηγούμενα μηνύματά σου θα σου πω κι εγώ τη γνώμη μου.
Καταρχάς, πολύ το ζαλίζεις το θεματάκι και δεν χρειάζεται...
Από τη στιγμή που σου αρέσει η κοπέλα, μπορείς να της ζητήσεις να βγείτε για έναν καφέ, μια μπύρα και να δεις πως θα πάει. Ξεκίνησε το τελείως φιλικά και αν καταλάβεις ότι ψήνεται κι αυτή, κάνε κίνηση.
Από κει και πέρα, αν δεν κάνεις τίποτα και κάθεσαι να σκέφτεσαι "με θέλει"/"δεν με θέλει", δεν θα μάθεις ποτέ τι ισχύει. Και άκυρο να φας, σιγά το πράγμα...Όλοι έχουμε φάει κάποια στιγμή στη ζωή μας. Αν δεν πάθεις, δεν θα μάθεις που λένε.
Αν δεν πάρεις ρίσκα και δεν διεκδικήσεις την κοπέλα που γουστάρεις τώρα που είσαι στα 20something σου,πότε θα το κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Λοιπον που λετε επιστρεφω να γραψω στο θρεντ τις νεες εξελιξεις που συνεβησαν σχετικα με την κοπελια.....Της στελνω φβ δευτερα βραδυ τι κανεις πως παει η εξεταστικη κλπ...την επομενη μερα μεσημερι-απογευμα της πιανω την συζητηση παλι και της λεω να ερθει σε μια καφετερια για που συχναζω για διαβασμα...και με ρωταει μονος σου θα εισαι;Οχι της λεω παιζει να ερθουν κατι παιδια....και μου λεει γτ δεν πατε σε μια αλλη καφετερια που μου προτεινε αυτη....και μιλησαμε λιγακι μετα και αυτο...Πως σας φανηκε γενικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Λοιπον που λετε επιστρεφω να γραψω στο θρεντ τις νεες εξελιξεις που συνεβησαν σχετικα με την κοπελια.....Της στελνω φβ δευτερα βραδυ τι κανεις πως παει η εξεταστικη κλπ...την επομενη μερα μεσημερι-απογευμα της πιανω την συζητηση παλι και της λεω να ερθει σε μια καφετερια για που συχναζω για διαβασμα...και με ρωταει μονος σου θα εισαι;Οχι της λεω παιζει να ερθουν κατι παιδια....και μου λεει γτ δεν πατε σε μια αλλη καφετερια που μου προτεινε αυτη....και μιλησαμε λιγακι μετα και αυτο...Πως σας φανηκε γενικα;

εντελώς εμβόλιμα, και έχοντας διαβάσει το ιστορικό που παρέθεσες, το ενδεχόμενο να της πεις ''κοίτα μανδάμ, σε γουστάρω αλλά με έχεις καταμπερδέψει. Και απευθύνθηκα σε κάτι ρεμάλια σε ένα φόρουμ να βγάλω άκρη μπας και σε αποκρυπτογραφήσω αλλά τα καθίκια με το μακρύ τους και το κοντό τους με μπέρδεψαν περισσότερο. Λοιπόν, γουστάρεις να στην πέσω μανίτσαμ ή τζάμπα πίνω; '', παίζει;
(όπου ''πίνω'' βάζεις ''διαβάζω για την εξεταστική'') . Πλάκα πλάκα, μπορεί και να πιάσει. Μα κι αν δεν πιάσει, τι δεν είχες, τι έχασες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
εντελώς εμβόλιμα, και έχοντας διαβάσει το ιστορικό που παρέθεσες, το ενδεχόμενο να της πεις ''κοίτα μανδάμ, σε γουστάρω αλλά με έχεις καταμπερδέψει. Και απευθύνθηκα σε κάτι ρεμάλια σε ένα φόρουμ να βγάλω άκρη μπας και σε αποκρυπτογραφήσω αλλά τα καθίκια με το μακρύ τους και το κοντό τους με μπέρδεψαν περισσότερο. Λοιπόν, γουστάρεις να στην πέσω μανίτσαμ ή τζάμπα πίνω; '', παίζει;
(όπου ''πίνω'' βάζεις ''διαβάζω για την εξεταστική'') . Πλάκα πλάκα, μπορεί και να πιάσει. Μα κι αν δεν πιάσει, τι δεν είχες, τι έχασες

Του έχουμε πει εδω και καιρο τι πρέπει να κάνει αλλα δεν το κάνει. Και αν δεν μπορει να κανονισει κατι τοσο απλο οπως ένα ραντεβου φαντάσου να μπούμε σε πιο σύνθετα ζητηματα σχέσεων. Στα οποία και εγώ έχω δυσκολευτεί. Αυτο θα πρέπει να το έχουν στο μυαλο τους άντρες-γυναικες γιατι δεν το λέω μονο για τον damn. Αν δεν ασχοληθει σοβαρά καθενας απο αυτους δουλειά δεν θα γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Του έχουμε πει εδω και καιρο τι πρέπει να κάνει αλλα δεν το κάνει. Και αν δεν μπορει να κανονισει κατι τοσο απλο οπως ένα ραντεβου φαντάσου να μπούμε σε πιο σύνθετα ζητηματα σχέσεων. Στα οποία και εγώ έχω δυσκολευτεί. Αυτο θα πρέπει να το έχουν στο μυαλο τους άντρες-γυναικες γιατι δεν το λέω μονο για τον damn. Αν δεν ασχοληθει σοβαρά καθενας απο αυτους δουλειά δεν θα γινει.

δεν με πολυεκφράζει προσωπικά το να αντιμετωπίσω μιά χομπίστικη διασκεδαστική απασχόληση σαν αγχωμένη σοβαρή δουλειά. Αλλά αν έτσι πρέπει να γίνει, δεν πάει στην ευχή; Ας σηκώσουμε τα μανίκια, σαββάτο είναι. Μωρέ μήπως τον έχουμε παρααγχώσει τον άνθρωπο; Από όσα είπε εδώ '' ...και με ρωταει μονος σου θα εισαι;Οχι της λεω παιζει να ερθουν κατι παιδια....και μου λεει γτ δεν πατε σε μια αλλη καφετερια που μου προτεινε αυτη....και μιλησαμε λιγακι μετα και αυτο...'', δεν πολυέβγαλα άκρη. Μήπως να το έπαιρνε πιο χαλαρά; Αυτό ήταν το πνεύμα στο προηγούμενο μήνυμά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Nαι σαν χομπι το βλέπουμε εμεις. Για τις γυναικες ειναι περισσοτερο πολυπλοκο και αν δεν κάνεις αυτά που πρέπει στον χρονο που πρέπει θα σε απορρίψουν. Αν πχ βγεις με κάποια και στα 2 πρώτα ραντεβου δεν έχεις κανει την κινηση σου μετα θα νιώσει προσβεβλημένη οτι και καλα δεν σου αρέσει.

Νομιζεις αρέσει στις γυναικες να σε βλέπουν χαλαρο;;; αδιαφορο τους ειναι. Δικο σου θεμα ασφαλειας ειναι αυτο (αν πχ κάτι πάει στραβα δεν θα εισαι εξαρτημένος απο αυτήν) η γυναικα θέλει να βλέπει κάποιον να ενδιαφέρεται να κάνει κινησεις και ολα τα σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Nαι σαν χομπι το βλέπουμε εμεις. Για τις γυναικες ειναι περισσοτερο πολυπλοκο και αν δεν κάνεις αυτά που πρέπει στον χρονο που πρέπει θα σε απορρίψουν. Αν πχ βγεις με κάποια και στα 2 πρώτα ραντεβου δεν έχεις κανει την κινηση σου μετα θα νιώσει προσβεβλημένη οτι και καλα δεν σου αρέσει.

Νομιζεις αρέσει στις γυναικες να σε βλέπουν χαλαρο;;; αδιαφορο τους ειναι. Δικο σου θεμα ασφαλειας ειναι αυτο (αν πχ κάτι πάει στραβα δεν θα εισαι εξαρτημένος απο αυτήν) η γυναικα θέλει να βλέπει κάποιον να ενδιαφέρεται να κάνει κινησεις και ολα τα σχετικά.

Σωστά αυτά που λες. Ισχύουν για αρκετές κοπέλες και σίγουρα ούτε και εμείς ήμασταν πάντα χαλαροί. Αλλά όσο ίσως τις εκνευρίζει να σε βλέπουν φέικ ψιλοαδιάφορο -όχι χαλαρό- ίσως άλλο τόσο και περισσότερο τις απωθεί το να σε κόβουν τρελαμένο λες και κυνηγάς το τρόπαιο με το χρονόμετρο στο χέρι. Οπότε κουλ ενδιαφέρον τόσο όσο. Συμφωνούμε σ' αυτό;
Κι όσο για τους ρυθμούς προσέγγισης, θα σου πω σαν γεροντότερος (πρέπει να σου ρίχνω μιά 5ετία ξεγυρισμένη πλάκα πλάκα :loltooth:) πως απλά δεν υπάρχουν κανόνες. Αυτές που υπάκουαν σε κανόνες και τυφλοσούρτες, τελικά αποδείχτηκε πως δεν άξιζαν τον κόπο. Για να μην αναφερθώ στην πιο σοβαρή ίσως ιστορία της ζωής μου, που προηγήθηκε παιχνίδι 1μιση χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Εξαρτάται. Κάποιες γουστάρουν να σε βλέπουν τρελαμενο. Δεν υπάρχει στάνταρ. Κανονικα κάθε φορά πρέπει να κρινεις την περιπτωση. Αλλα το σιγουρο για μενα ειναι πως για τις γυναικες ειναι αδιαφορο να εισαι χαλαρος ισα ισα μπορει να το εκλαβουν και ως αδιαφορια για αυτές.

Και εκεινες που δεν γουστάρουν να σε βλέπουν τρελαμενο για ποιο λογο; μηπως εισαι απλα ο δευτερος και δεν το ξέρεις.Και δεν θέλουν να σου δώσουν αέρα να προχωρησεις. Και σκέψου τωρα πως αυτη την σκέψη μπορει να την κάνει και η γυναικα αυτο που για σενα ειναι θετικο για αυτην μπορει να ειναι αρνητικο εσυ λες θελω να ειμαι χαλαρος δειχνει ωραιο γιατι δειχνει ωραιο;;;εισαι σιγουρος;; =D

Δεν ειναι περιεργο να βγαινετε με κάποια και να μην σε έχει γνωρισει κάν ακομα στις φιλες της. Αυτο σημαινει πως δεν ειναι σιγουρη για σένα και εισαι ενας απο τους πολλους. Υπάρχουν πολλά σενάρια για αυτο και έγραψα πριν πως το να κανονισεις ένα ραντεβου να κάνεις ενα φλέρτ να πάρεις ενα κινητο ειναι απο τα πιο απλά πράγματα. Για αυτο εκεινοι που μένουν σε τέτοια πρέπει να προχωρησουν άμεσα δεν έχουν δει τιποτα ακομη.

Τα πράγματα δεν ειναι πάντα οπως φαινονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εξαρτάται. Κάποιες γουστάρουν να σε βλέπουν τρελαμενο. Δεν υπάρχει στάνταρ. Κανονικα κάθε φορά πρέπει να κρινεις την περιπτωση. Αλλα το σιγουρο για μενα ειναι πως για τις γυναικες ειναι αδιαφορο να εισαι χαλαρος ισα ισα μπορει να το εκλαβουν και ως αδιαφορια για αυτές.
.

αυτό κι αν ισχύει! Και μάλιστα έχει χρησιμοποιηθεί σαν τεχνική προσέγγισης αλλά πολύ πιο παλιά, πριν τα 25. Αλλά το διασκέδαζα, αφορούσε κοπέλες που δεν είχα πάθει και την πλάκα μου, απλά γούσταρα το παιχνίδι. Και ναι, έπιανε.
Τώρα, αν η άλλη δεν μπορεί να καταλάβει την διαφορά ανάμεσα στο γουστάρω μεν αλλά δεν κόβω φλέβες κιόλας και στο αδιάφορο στυλάκι και καλά να κι αν κάτσει να κι αν δεν κάτσει, ε, τότε μάλλον δεν αξίζει να ασχολιόμαστε θα πω

Και εκεινες που δεν γουστάρουν να σε βλέπουν τρελαμενο για ποιο λογο; μηπως εισαι απλα ο δευτερος και δεν το ξέρεις.Και δεν θέλουν να σου δώσουν αέρα να προχωρησεις.
Αν θες, εξηγείς τι εννοείς ακριβώς εδώ.
Δεν ειναι περιεργο να βγαινετε με κάποια και να μην σε έχει γνωρισει κάν ακομα στις φιλες της. Αυτο σημαινει πως δεν ειναι σιγουρη για σένα και εισαι ε

νας απο τους πολλους. Υπάρχουν πολλά σενάρια για αυτο και έγραψα πριν πως το να κανονισεις ένα ραντεβου να κάνεις ενα φλέρτ να πάρεις ενα κινητο ειναι απο τα πιο απλά πράγματα. Για αυτο εκεινοι που μένουν σε τέτοια πρέπει να προχωρησουν άμεσα δεν έχουν δει τιποτα ακομη.

Τα πράγματα δεν ειναι πάντα οπως φαινονται.
όπως είπες και εσύ, κάθε περίπτωση άξια λόγου, διαφέρει (παραφρασμένο λίγο). Και εδώ θα σου πω πως τις πιο σοβαρές ιστορίες τις κρατούσα μακριά από τις παρέες μου για μήνες. Και λίγο πολύ, το ίδιο έκανε και η άλλη πλευρά, χωρίς να της το ζητήσω. Ε, μετά το 6μηνο-8μηνο συνήθως, το ρίχνουμε στην κοινωνική επανένταξη :Ρ. Αλλά όπως έχουμε αποσαφηνίσει σε άλλο νήμα, η συμπεριφορά μας με τους κολλητούς μας είναι εντελώς διαφορετική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Θελω να πώ ρε παιδι μου οτι κάποια που δεν σε θέλει τρελαμενο και της αρέσει να εισαι χαλαρος μηπως σε έχει για καβάτζα;

ωχ... άρχισα να σκέφτομαι σαν αυτές. Κακο αυτο. Μέχρι τωρα ήμουν ξεκινάμε χαλαρά και βλέπουμε! Τεσπα αμα δεν υπάρχει εξωστρεφεια να ξέρεις τι γινεται κάνεις απλα υποθέσεις οι οποιες μπορει να ειναι σωστές γενικά και οχι ειδικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
ωχ... άρχισα να σκέφτομαι σαν αυτές. Κακο αυτο.

Αχαχαχαχχ!! Ωραίος!
Κι αν με θέλει για καβάτζα; Που το κακό; Τις πιο γαμάτες διαδρομές με το πορτοκαλί λαμπάκι της ρεζέρβας αναμμένο δεν τις κάνουμε;
Αλλά παίζει ξέρεις η πιθανότητα να μην υπακούουν όλες στο ίδιο στερεότυπο, οπότε το ενδιαφέρον το κατά περίπτωση τόσο όσο όπως προείπαμε, ίσως αποτελεί την πιο διπλωματική τακτική.
Στην τελευταία σου πρόταση, στο εξ ανάγκης δλδ ελλείψει αξιόπιστων δεδομένων, θα μου επιτρέψεις να υποδυθώ τον κινέζο καθότι οι εσωστρεφείς συμπεριφορές τις τελευταίες μέρες αποτελούν αντικείμενο τζιζ κακά. Ιφ γιου νόου γουάτ άει μην. Που γιου νόου κάργα !!! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τις πιο γαμάτες διαδρομές με το πορτοκαλί λαμπάκι της ρεζέρβας αναμμένο δεν τις κάνουμε;

Όχι γιατί πρέπει να ψάχνεις όλη την ώρα βενζινάδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Όχι γιατί πρέπει να ψάχνεις όλη την ώρα βενζινάδικο.

ακριβώς! Κι αυτό τις κάνει αξέχαστες. (κι αν σου έχει κρατήσει και το ΑΤΜ την κάρτα και πάνω σου ούτε δεκάρικο, ε ρε γλέντια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Αχαχαχαχχ!! Ωραίος!
Κι αν με θέλει για καβάτζα; Που το κακό; Τις πιο γαμάτες διαδρομές με το πορτοκαλί λαμπάκι της ρεζέρβας αναμμένο δεν τις κάνουμε;
Αλλά παίζει ξέρεις η πιθανότητα να μην υπακούουν όλες στο ίδιο στερεότυπο, οπότε το ενδιαφέρον το κατά περίπτωση τόσο όσο όπως προείπαμε, ίσως αποτελεί την πιο διπλωματική τακτική.
Στην τελευταία σου πρόταση, στο εξ ανάγκης δλδ ελλείψει αξιόπιστων δεδομένων, θα μου επιτρέψεις να υποδυθώ τον κινέζο καθότι οι εσωστρεφείς συμπεριφορές τις τελευταίες μέρες αποτελούν αντικείμενο τζιζ κακά. Ιφ γιου νόου γουάτ άει μην. Που γιου νόου κάργα !!! :Ρ

Μετα απο τα τελευταια ραντεβού-προσεγγίσεις κατάλαβα οτι η εξήγηση ξεκινάμε χαλαρά και βλέπουμε ισως να μην ειναι και πολυ αποτελεσματική. Ψάχνω να βρώ κάποια άλλη εξηγηση που να μην ειναι ψέμματα μεν να δώσει στην άλλη να καταλαβει οτι ξέρεις απλα θέλω να σε γνωρισω καλυτερα δεν μπορω αμέσως να σου πώ κάτι στάνταρ δε.

Δεν αντιδρουν πάντα με τον τροπο που αντιδράς. Μπορει κάποια να έχει απαιτηση να την καταλαβαινεις οταν δεν μπορει ή δεν θέλει να βγειτε αλλα αυτη μπορει να μην ειχε την ιδια υπομονη οταν σε σενα θα καθοταν κάτι αντιστοιχο. Έχω κατσει σε τέτοια περιπτωση. Το χαλαρο δούλεψε αλλα για 2 μήνες μονο. Μετα η τύπισα ξενερωσε και την έκανε.

Για αυτο και έγραψα τις προαλλες οτι το να μιλησεις σε μια άγνωστη να την φλερτάρεις να ζητησεις κινητο και να βγειτε 2-3 φορές για μενα δεν ειναι τιποτα προσωπικά. Υπάρχουν πιο συνθετα ζητηματα. Έχω βγει και δέκα ραντεβου σε 2 μήνες.

ΥΓ Δεν έχω σεξουαλικό προβλημα ! Ισα ισα =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top