Διαχείριση του PC απο το κινητό

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
~~PuppetMaster~~
Με το PuppetMaster μπορείτε να διαχειριστείτε το PC μέσω του κινητού σας.
->Προβολή του desktop στην οθόνη του κινητού και κίνηση του κέρσορα μέσο του joystick
->Ρύθμιση έντασης ήχου του PC
->Απενεργοποίηση /επανεκκίνηση /αναμονή υπολογιστή
->Ενεργοποίηση screensaver
->Browsing μέσα στα αρχεία του PC
->Διαχείριση ορισμένων προγραμμάτων όπως: Windows Media Player, WinAMP, PowerDVD, Microsoft PowerPoint κ.α.

Το πρόγραμμα υποστηρίζει κινητά: Nokia Series60 (+ N6230), Sony Ericsson, Micrsoft Smartphones και κινητά με Java και GPRS. Η σύνδεση με το PC γίνεται μέσω Bluetooth.
Κατεβάστε από εδώ το PuppetMaster και κάντε την εγκατάσταση στο PC.
Στο directory C:\Program Files\PuppetMaster μπορείτε να βρείτε τους αντίστοιχους clients και να τους στείλετε στα κινητά (Series 60, UIQ, Java, GPRS Java, Smartphone, Pocket PC).

Τσεκάρετε από το ''My Bluetooth Places'' πιά com port χρησιμοποιεί το κινητό για να συνδεθεί με το PC.
Ύστερα τρέξετε στο PC το PuppetMaster και επιλέξτε ''Add device''. Αφού το πρόγραμμα ψάξει για τις com ports του PC, επιλέξτε το τύπο του κινητού που χρησιμοποιείτε και μετά θα σας ζητηθεί η com port που χρησιμοποιεί (αυτή που τσεκάρατε προηγουμένως στο ''My Bluetooth Places''.

Αφού το κάνετε κι αυτό, τρέξτε τον PuppetMaster Client στο κινητό και κάντε connect με τον υπολογιστή...

::Mobile Screenshots::

puppetmaster18hh.jpg

::::Σελίδα Κατασκευαστή:::::.
===========================================================================================



~~Bemused~~
Το Bemused είναι ένα πρόγραμμα το οποίο επιτρέπει τη σύνδεση του κινητού (Nokia Series60+ Siemens SX1 ή SonyEricsson UIQ όπως P800) με τον υπολογιστή μέσω Bluetooth και δίνει τη δυνατότητα στο χρήστη να διαχειριστεί ασύρματα μέσω του κινητού τα εξής:
-> WinAMP (συμβατό με τις εκδόσεις: 2, 3, 5)
-> Windows Media Player (έκδοση 7+)
-> Microsoft PowerPoint (ολόκληρη έκδοση ή τον PowerPoint Viewer 97)
Μπορείται να:
-> Καθορίσετε σε ποιόν φάκελο του PC θα έχει πρόσβαση ο PC Client και να φορτώνει τις playlists στο κινητό,
-> Ρύθμιση έντασης ήχου /Play /Stop /Pause /Repeat
-> Επιλογή ''Κλείσιμο Υπολογιστή''.
Download:
Bemused για Nokia Series60 +Siemens SX1 Standard Packet.
Bemused για Nokia Series60 +Siemens SX1 με extra skins.
Bemused για κινητά UIQ Standard Packet(SonyEricsson P800/900).
Bemused για κινητά UIQ (SonyEricsson P800/900) με extra skins.

::Mobile Screenshots::



Περισσότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ωραίος Πέτρο!:clapup:
Είναι πολύ χρήσιμα προγραμματάκια!!!

Να προσθέσω και εγώ ένα ακόμα;
Αυτό εδώ
Λέγεται Bluetooth Remote Cοntrol και είναι παρόμοιο με το PuppetMaster που έβαλε ο Πέτρος.
To έχω χρησιμοποιήσει και κάνει πολύ καλή δουλειά!!!




ΥΓ>Είχα κάνει κάποτε ένα πάρτυ και χρησιμοποιούσα το BeMused για να αλλάζω τα τραγούδια στο winamp. Φανταστείτε τη φάτσα κάποιων που καθόντουσαν στο PC για να αλλάξουν τη μουσική, και έβλεπαν το winamp να φιάχνει λίστες μόνο του, να αλλάζει τραγούδια κλπ... Τα είχαν παίξει!!!:jumpy::jumpy::jumpy: :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Τα κατέβασα κι εγώωωω!!! Τώρα που θ'αλλάξω συσκευή,θέλω να μπορώ να συνδέομαι στο νετ από το κινητό μου,αφου πήρα ένα laptop κι έχω σκοπό να "το κουβαλάω" μαζί μου:D . Όπως έχω πει πολλές φορές όμως,είμαι άσχετη :/: και πολύ ανησυχώ ότι αφού κατεβάζω ό,τι βρώ:( μάλλον τα'χω κάνει λίγο σαλάτα! Με το msn, με το yahoo messenger,με το καινούργιο office των Windows Vista, μα τα e-mail μου....ουουφ!
Κι είμαι σίγουρη πώς θα μου μεταφέρουν το μήνυμα αυτό...,σας παρακαλώ κάντε το,δεν ξέρω που να ρωτήσω,τί !!! Μάλλον χρειάζομαι κάποιον να μου κάνει μαθήματα:/: Κι όσο για την μάρκα του κινητου που θ'αγοράσω και που πολύ πρόθυμα με βοήθησαν κάποιοι :) ,τελικά αυτά τα μοντέλλα είναι τα κατάλληλα για να μπαίνω στο νέτ,όταν δεν είμαι σπίτι ??? Ή όχι?
Αφού άρχισα,θα τα γράψω όλα.:DΠώς θα φτιάξω ένα blog και πώς θα το χρησιμοποιήσω? Τί είναι τα Bookmarks, πώς μπορώ να μιλήσω μέσω yahoo -msn???? :redface::(:(:/: Το ξέρω....δεν ζητάω και πολλά εεε? :whistle::D
Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με όλα αυτά θα του ήμουν υπόχρεη ειλικρινά. Ή έστω μια μικρή καθοδήγηση...,κάτι...γιατί μου'χουν σπάσει τα νεύρα:mad::worry::D .....:cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
remuco

Free & Open Source Project για τον έλεγχο Linux Media Players από κινητό, μέσω BlueTooth. Συμβατό με Rythmbox, Amarok, Totem, και άλλους players. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top