Γενετικά Πορτραίτα

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ο Καναδός σχεδιαστής γραφικών και φωτογράφος Ulric Collette δημιούργησε ένα εκπληκτικό project, με τίτλο «Genetic Portraits», στο οποίο παρουσιάζει τις γενετικές ομοιότητες μεταξύ διαφορετικών μελών της ίδιας οικογένειας. Κόβοντας τα πορτραίτα στη μέση και ενώνοντας τα μισά πρόσωπα, φτιάχνει ενδιαφέροντα νέα άτομα, που μερικές φορές μοιάζουν τόσο φυσιολογικά (σαν να επρόκειτο για το ίδιο πρόσωπο) και άλλες η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.

Μητέρα/Κόρη: Francine, 56 & Catherine, 23


Αδερφές: Catherine, 23 & Veronica, 29


Κόρη/Μητέρα: Veronica, 29 & Francine, 56


Αδέρφια: Karine, 20 & Dany, 25


Αδέρφια: Christopher, 30 & Ulric, 29


Πατέρας/Γιος: Laval, 56 & Vincent, 29


Πατέρας/Γιος: Denis, 53 & William, 28


Ξαδέρφια: Justine, 29, & Ulric, 29


Δίδυμες: Laurence & Christine, 20


Αδέρφια: Matthew, 25 & Ulric, 29



Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Πρωτα ειδα τις φωτο και μετα τα λογια και ειλικρινα εχω χασει πασα ιδεα..Σε ενα δυο ειναι εμφανες αυτο που λες και αυτο λογω των μαλλιων (αρχικα) , στα αλλα δεν καταλαβα τιποτα ! :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πολύ καλή δουλειά!!! :) Το χουμε κάνει και στην σχολή! Πολύ γέλιο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ναι, πράγματι, μου φάνηκε κι εμένα πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά και πραγματικά εδώ είναι που εκφράσεις του τύπου: "Πω, πω πόσο σου μοιάζει το παιδί" ή "Σαν να έχεις κόψει το κεφάλι σου και να του το έχεις κολλήσει" αποκτούν νόημα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eίχα διαβάσει κάπου πως το ίδιο ισχύει και για τις σχέσεις - πως αν τα χαρακτηριστικά του ζευγαριού ταιριάζουν, τότε μάλλον έχουν και καλή σχέση, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ που το διάβασα! Πάντως το είχα δοκιμάσει και το αποτέλεσμα ήταν πολύ αστείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Πάντως το είχα δοκιμάσει και το αποτέλεσμα ήταν πολύ αστείο.

:P

Ανυπομονούμε να δούμε το δικό σας... γενετικό πορτραίτο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Φοβερά!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και κάτι παρόμοιο:





















Θέλω να το δοκιμάσω κι εγώ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:P

Ανυπομονούμε να δούμε το δικό σας... γενετικό πορτραίτο! :D
Δεν θα μπορούσα με τίποτα να δημοσιεύσω τέτοια φώτο εδώ και γιατί το συγκεκριμένο τεστ δεν έπεσε μέσα τελικά, αφού τελικά χωρίσαμε (:P) και γιατί δεν με εμπνέει η ιδέα να κυκλοφορεί δημοσίως μια φωτογραφία μου, όπου στο μισό μου πρόσωπο έχω ..γένια! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Και κάτι παρόμοιο:





















Θέλω να το δοκιμάσω κι εγώ! :D

Το λινκ δεν λειτουργεί, αλλά από ότι βλέπω αυτό πρέπει να είναι ο ίδιος άνθρωπος σε παιδική ηλικία (το μισό) και μεγαλύτερος (το άλλο μισό) και είναι πραγματικά πάρα πολύ ενδιαφέρον το αποτέλεσμα, γιατί μπορείς να δεις την εξέλιξη του ανθρώπου και την φθορά που προκαλεί ο χρόνος.

υγ: Αν το δοκιμάσεις, δείξ' το και σ' εμάς! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Κι άλλα γενετικά πορτραίτα...






























































 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Eίχα διαβάσει κάπου πως το ίδιο ισχύει και για τις σχέσεις - πως αν τα χαρακτηριστικά του ζευγαριού ταιριάζουν, τότε μάλλον έχουν και καλή σχέση, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ που το διάβασα! Πάντως το είχα δοκιμάσει και το αποτέλεσμα ήταν πολύ αστείο.

Σωστό είναι αυτό, τη θυμάμαι αυτή την έρευνα, και μάλιστα εκείνη η έρευνα έδειχνε όχι μόνο την ένωση των μισών φωτογραφιών του ζευγαριού, αλλά και την ένωση των μισών των φωτογραφιών της νύφης και της πεθεράς που περιέργως είχαν επίσης μεγάλη συμετρία μεταξύ τους σαν να αποδέχεται υποσυνείδητα για σύντροφο ζωής μόνο αυτή που έχει κάποια συμμετρία φυσιογνωμικά με τη μητέρα του, άρα κατεπέκταση και με τον ίδιον αν έχει πάρει από αυτήν και όχι από τον πατέρα του. Διαλέγουμε για σύντροφο το περισσότερο οικείο ακόμα κι αν είναι δύσκολη σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Εντυπωσιακό και κομματάκι μελαγχολικό.... ;)
Τον πούστη τον χρόνο!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top