Η Ελλάδα, ως ένα οικόπεδο για το παγκόσμιο Real Estate;

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ονειρεύτηκα μια παλακίδα του Καταριανού Βασιλιά-" Ελλάδα " τ' ονομά της!- να προσεύχεται: "Θεέ μου. Θεέ μου, γιατί με εγκατέλειψες;..." .Και μετά από μερικές ανάσες:"...Γιατί η θλίψη είναι κοντά, γιατί κανένας ο βοηθών!...γιατί σκυλιά με περικύκλωσαν, σύναξη πονηρευομένων με περικύκλωσε...Αυτοί με ενατενίζουν και με παρατηρούν...". Και μετά από μία εκ βαθέων εκπνοή:"...μα ήδη αυτοί...διαμερίσθησαν τα ιμάτιά μου εις εαυτούς και επί τον ιματισμόν μου έβαλον κλήρον..."!:whistle::whistle::whistle::Πότε λέτε θα καταλάβουμε, ότι (ο διαμελισμός) "...ήδη συντελέστηκε" στα "μυαλά" τους; Της Ελλάδας, "...ρε γαμώτο"!

ΥΓ: Καλά, δε μιλάω για προφητεία, αλλά για σενάριο ενός, πχ γερμανοτουρκικού σήριαλ(Μέγκα, Αντ1 και ΑΛΦΑ , το ίδιο κάνουν, ως Μνηστήρες!), με τίτλο(μόνον στα Ελληνικά!):" ΒΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ...".
ΥΓ: Καληνύχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Πρώτα θα αγοράσουν την "Αρχαία Ελλάδα"! Έτσι εννοούσε ο Κόδριγκτον, του "Πέλοπα τα μέρη". Ίσως είναι η πιο χρεωμένη, η Πελοπόννησος, αγροτική περιοχή της Επικράτειας, στην πάλαι ποτέ "ΑΤΕ", αλλά είχε και δύο μεγάλα παναλώματα πυρός,κατά τους τελευταίους δύο αιώνες:ένα με τον Παπαφλέσα στην "αξιωματική αντιπολίτευση" και το δεύτερο, με τον ΓΑΠ ομοίως, τον... ασύμετρο!
Η συνέχεια θα παιχθεί, μεταξύ Δωδεκανήσου και Κυκλάδων...και βλέπουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top