Αξέχαστες πλάκες-φάρσες που κάνατε ή σας έκαναν...

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δηλαδή αν σου έκανε εσένα αυτό,θα έλεγες "αχ τι έξυπνη φάρσα που έκανε,χα χα χα" ?
Άλλο είναι να κάνεις μια πρωταπριλιάτικη φάρσα με αυτοκόλλητα,ξέρω'γω,και άλλο το να παίζεις με τα αισθήματα κάποιου.
Συνέλθετε λίγο.

Δε θα το άφηνα να γίνει απλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Δηλαδή αν σου έκανε εσένα αυτό,θα έλεγες "αχ τι έξυπνη φάρσα που έκανε,χα χα χα" ?
Άλλο είναι να κάνεις μια πρωταπριλιάτικη φάρσα με αυτοκόλλητα,ξέρω'γω,και άλλο το να παίζεις με τα αισθήματα κάποιου.
Συνέλθετε λίγο.

Καταρχην μιλαμε γθα γνωριμια μεσω ιντερνετ, τι συναισθηματα μπορεις να εχεις για καποιον που δεν εχεις δει καν την φατσα του;; Και επισης, ολο το θεμα μιλαει για φαρσες και πλακες, ολες ειναιανωριμες και παιδικες οκ.. Ειπαμε, ηταν ανωριμο, χοντρο, πολυ ασχημο και καθολου αστειο για καποιον που το βλεπει απεξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Οχι,αγαπητά μου παιδάκια,μην τα γενικεύετε όλα μόνο και μόνο για να αθωώσετε τους εαυτούς σας.
Δεν είναι όλες οι φάρσες ανώριμες.
Μερικές έχουν αρκετή δόση χιούμορ,άλλες είναι μακάβριες και υπάρχουν και οι φάρσες βουτηγμένες στην κακία.
Προσωπικά,όταν διάβασα τις φάρσες των 2 κοριτσιών,ένιωσα σαν να με τσίμπησαν στη σπονδυλική στήλη.
ΝΑΙ ακούγεται περίεργο. :confused:
Αλλά είναι πραγματικά άσχημο και απάνθωπο να ρίχνετε τα γελάκια της κακίας πίσω από την πλάτη αφελών ανθρώπων.
Δεν πα να λέτε οτι το μετανιώσατε,οτι ''όλοι καναμε τέτοια'' αλλά μην κοροιδεύετε τις ψυχές σας για να ελαφρύνετε την καρδούλα σας.Υπάρχουν και εκείνοι που ΔΕΝ έκαναν τέτοιες φάρσες.Και όχι,δεν είχαμε βαρετά παιδικά χρόνια,απλώς ημαστε πιο ευφάνταστοι φαρσέρ. :P

Δεν είναι θέμα αρρωστου παιχνιδιού συναισθημάτων,σαφώς και δεν υπήρχαν όπως λες και εσύ,ιταλικό όνειρο.
Δεν παύουν να είναι κακεντρεχή τα αστειάκια σας + το γεγονός οτι πλέον λίγοι σκέφτονται το ''Και αν το έκαναν σε εμένα,πώς θα αισθανόμουν;''.

Απλά,κλείνοντας,εύχομαι να έχετε μετανιώσει αληθινά για τις απερίσκεπτες αυτές πράξεις,και αν κάποτε,κάποιος/α στην παρέα σας θελήσει να κάνει το ίδιο,να τον εμποδίσετε κατάλληλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πεσατε να την φατε την καημενη την ιταλιδα! Ολοι εχουμε κανει φαρσες και ολες οι φαρσες ειναι χοντρες... Οπως και ολοι εχουμε γινει θυματα για φαρσες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Πεσατε να την φατε την καημενη την ιταλιδα! Ολοι εχουμε κανει φαρσες και ολες οι φαρσες ειναι χοντρες... Οπως και ολοι εχουμε γινει θυματα για φαρσες!


ναι θα συμφωνήσω και εγώ..!!Σιγά δεν πιστεύω πως ήταν τοοοσο χοντρή φάρσα,έχουν ακούσει και πολύ χειρότερο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ναι θα συμφωνήσω και εγώ..!!Σιγά δεν πιστεύω πως ήταν τοοοσο χοντρή φάρσα,έχουν ακούσει και πολύ χειρότερο :whistle:

Κι εγω! Με πολλες επιπτωσεις. Και φυσικα σοβαροτερη φαρσα που κοστισε πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Οχι,αγαπητά μου παιδάκια,μην τα γενικεύετε όλα μόνο και μόνο για να αθωώσετε τους εαυτούς σας.
Δεν είναι όλες οι φάρσες ανώριμες.
Μερικές έχουν αρκετή δόση χιούμορ,άλλες είναι μακάβριες και υπάρχουν και οι φάρσες βουτηγμένες στην κακία.
Προσωπικά,όταν διάβασα τις φάρσες των 2 κοριτσιών,ένιωσα σαν να με τσίμπησαν στη σπονδυλική στήλη.
ΝΑΙ ακούγεται περίεργο. :confused:
Αλλά είναι πραγματικά άσχημο και απάνθωπο να ρίχνετε τα γελάκια της κακίας πίσω από την πλάτη αφελών ανθρώπων.
Δεν πα να λέτε οτι το μετανιώσατε,οτι ''όλοι καναμε τέτοια'' αλλά μην κοροιδεύετε τις ψυχές σας για να ελαφρύνετε την καρδούλα σας.Υπάρχουν και εκείνοι που ΔΕΝ έκαναν τέτοιες φάρσες.Και όχι,δεν είχαμε βαρετά παιδικά χρόνια,απλώς ημαστε πιο ευφάνταστοι φαρσέρ. :P

Δεν είναι θέμα αρρωστου παιχνιδιού συναισθημάτων,σαφώς και δεν υπήρχαν όπως λες και εσύ,ιταλικό όνειρο.
Δεν παύουν να είναι κακεντρεχή τα αστειάκια σας + το γεγονός οτι πλέον λίγοι σκέφτονται το ''Και αν το έκαναν σε εμένα,πώς θα αισθανόμουν;''.

Απλά,κλείνοντας,εύχομαι να έχετε μετανιώσει αληθινά για τις απερίσκεπτες αυτές πράξεις,και αν κάποτε,κάποιος/α στην παρέα σας θελήσει να κάνει το ίδιο,να τον εμποδίσετε κατάλληλα. :P

Ειπα κατι αντιθετο?? Οντως ητανε τραγικο και ΤΕΛΕΙΩΣ ανωριμο, αλλα επιτρεψε μου να πω (χωρις να το λεω για να δικαιολογησω τον εαυτο μου), οτι εμενα αν με προσκαλουσε ενας αγνωστος στην βιλα του στην Γλυφαδα απλα ΔΕΝ θα πηγαινα... Και οκ ο τυπος ηταν αφελης και πηγε, ΑΝ πηγε (γιατι δεν αποκλειεται η πιθανοτητα να ημασταν εμεις τα κοροιδα της υποθεσης :P), αλλα κι εμεις αυτο που καναμε δεν ηταν κι οτι καλυτερο, και μην νομιζεις οτι δεν το καταλαβαμε, οχι μονο μετα που εγινε, αλλα και κατα την διαρκεια το ξεραμε.. Απλα δεν ειχαμε καιρο να το σκεφτουμε παραπανω, το κακο ειχε γινει..
Αν και δεν νομιζω οταν καποιος κανει μια φαρσα να σκεφτεται ποτε ''αν το εκαναν σε εμενα''... Εννοω, κανείς δεν ηθελε να φαει εναν κουβα νερο στο κεφαλι, αλλα ολοι μετα χαρας θα τον ριχναμε στο ατομο που μισουμε.. Και ξερω οτι δεν ειναι το ιδιο, απλα ενα παραδειγμα εφερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πεσατε να την φατε την καημενη την ιταλιδα! Ολοι εχουμε κανει φαρσες και ολες οι φαρσες ειναι χοντρες... Οπως και ολοι εχουμε γινει θυματα για φαρσες!

Οχι,δεν εχουμε κανει ολοι τετοιες φαρσες!
Και επισης,ολοι δε θα θελαμε να ειμαστε θυματα μια τετοιας φαρσας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Οχι,δεν εχουμε κανει ολοι τετοιες φαρσες!
Και επισης,ολοι δε θα θελαμε να ειμαστε θυματα μια τετοιας φαρσας!

συγνώμη κιόλας αλλά αν σου έλεγε ένας άγνωστος να πας στην βίλα του στην Γλυφάδα εσύ θα πήγαινες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ειπα κατι αντιθετο?? Οντως ητανε τραγικο και ΤΕΛΕΙΩΣ ανωριμο, αλλα επιτρεψε μου να πω (χωρις να το λεω για να δικαιολογησω τον εαυτο μου), οτι εμενα αν με προσκαλουσε ενας αγνωστος στην βιλα του στην Γλυφαδα απλα ΔΕΝ θα πηγαινα... Και οκ ο τυπος ηταν αφελης και πηγε, ΑΝ πηγε (γιατι δεν αποκλειεται η πιθανοτητα να ημασταν εμεις τα κοροιδα της υποθεσης :P), αλλα κι εμεις αυτο που καναμε δεν ηταν κι οτι καλυτερο, και μην νομιζεις οτι δεν το καταλαβαμε, οχι μονο μετα που εγινε, αλλα και κατα την διαρκεια το ξεραμε.. Απλα δεν ειχαμε καιρο να το σκεφτουμε παραπανω, το κακο ειχε γινει..
Αν και δεν νομιζω οταν καποιος κανει μια φαρσα να σκεφτεται ποτε ''αν το εκαναν σε εμενα''... Εννοω, κανείς δεν ηθελε να φαει εναν κουβα νερο στο κεφαλι, αλλα ολοι μετα χαρας θα τον ριχναμε στο ατομο που μισουμε.. Και ξερω οτι δεν ειναι το ιδιο, απλα ενα παραδειγμα εφερα...

Εδω ακούμε μόνο τη δική σας αλήθεια.... οτι δήθεν του είπατε να πάει σε μια βίλα στη Γλυφαδα... το τι του λεγάτε για να τον πείσετε δεν το έχετε αποκαλύψει...προφανώς του τάξατε τον ουρανό με τα άστρα....Γιατί δεν νομίζω οτι σας τιμά σαν "δειγμα εξυπναδας" οτι τον λέτε αφελή...Ισα ισα αν θέλατε να πειτε "κοιτα τι φαρσα εκανα σε ενα πανεξυπνο ανθρωπο" τοτε θα ειχε κάποια "αξια" η ανοητη φαρσα ...Το οτι επιλέξατε εναν αφελή ήταν γιατι θέλατε οπωσδήποτε κάποιο θύμα για να σκοτώσετε τη βαρεμάρα ή οτι αισθανόσασταν εκείνη τη στιγμη...
Και φυσικά υπάρχουν άνθρωποι που ειναι της θέσης και της άποψης "Δεν θα ήθελα να μου το κάνουν οπότε γιατι να το κάνω...;;;;;" γιατι αν είχαμε όλοι τη δικη σας λογική μπορεί και να κανιβαλιζομασταν στο τέλος....:P:P:P
Το θεμα ήταν οτι ο ανθρωπος ήταν ειλικρινής και τίμησε τη "γνωριμία" μεσω internet και εσείς ανειλικρινείς....
Κι αυτό έχει σημασία...

Οκ δικαιολογειστε λογω ανωριμότητας και του νεαρού της ηλικίας!;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οχι,δεν εχουμε κανει ολοι τετοιες φαρσες!
Και επισης,ολοι δε θα θελαμε να ειμαστε θυματα μια τετοιας φαρσας!
Ε καλα σιγα:P παντως αν μου ελεγε καποιος θελω να σε συναντησω στην ταδε περιοχη την ταδε μερα και ωρα ενω τον ξερω απο ενα χαζοπαιχνιδι εδω και 5 λεπτα δεν θα το εκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικά ούτε εγώ λέω πως ήταν και το πιο σωστό πράγμα που έκανα στη ζωή μου....but ήμουν σε περίεργη φάση και πιστέψτε με αυτοί που τα χάβουν όλα αυτά είναι αυτοί που δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα να σου κάνουν τα ίδια και χειρότερα...οπότε αντεπίθεση!Δεν ξέρετε τις παραμέτρους που έπαιξαν ρόλο οπότε μην λέτε μεγάλα λόγια και μην κρίνεται κανέναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικά ούτε εγώ λέω πως ήταν και το πιο σωστό πράγμα που έκανα στη ζωή μου....but ήμουν σε περίεργη φάση και πιστέψτε με αυτοί που τα χάβουν όλα αυτά είναι αυτοί που δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα να σου κάνουν τα ίδια και χειρότερα...οπότε αντεπίθεση!Δεν ξέρετε τις παραμέτρους που έπαιξαν ρόλο οπότε μην λέτε μεγάλα λόγια και μην κρίνεται κανέναν...
Αυτός θα κάνει τα ιδια και χειρότερα οταν αισθανθεί προσβεβλημένος...
Οταν του πεις φίλε σορρυ δεν γουστάρω να βγω μαζι σου όπως δεν επέλεξες να κάνεις εσυ...και δεις οτι γίνεται κολλητήρι εκει θα είχες τα χίλια δίκια να προστατεύσεις τον εαυτό σου...
Στη προκείμενη περίπτωση εξέθεσες μόνη σου τον ίδιο σου τον εαυτό και δεν τον προστάτευες…δινοντας ραντεβου και αποφευγοντας να πας...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Αυτός θα κάνει τα ιδια και χειρότερα οταν αισθανθεί προσβεβλημένος...
Οταν του πεις φίλε σορρυ δεν γουστάρω να βγω μαζι σου όπως δεν επέλεξες να κάνεις εσυ...και δεις οτι γίνεται κολλητήρι εκει θα είχες τα χίλια δίκια να προστατεύσεις τον εαυτό σου...
Στη προκείμενη περίπτωση εξέθεσες μόνη σου τον ίδιο σου τον εαυτό και δεν τον προστάτευες…δινοντας ραντεβου και αποφευγοντας να πας...;)

Ίσως έχεις δίκιο!Όπως είπα όμως ήμουν σε άλλη φάση γενικά αλλού...
Δε σου φαίνεται περίεργο όμως πως δέχτηκαν να πάνε όλοι αυτοί!Εννοώ δεν θα το έκανες εσύ δε θα το έκανα εγώ δεν θα πήγαινα σε κάτι που δεν γνωρίζω καλά....
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν φταίει μόνο η μια πλευρά!Δε το ξαναέκανα ποτέ φυσικά γιατί δεν είμαι εγώ κάτι τέτοιο απλά τότε πίστευα ότι θα ήταν ότι καλύτερο...
Έχω κάνει και άλλες μου έχουν κάνει κιόλας...απλά πρέπει να μάθεις να προστατεύεσαι είσαι υπεύθυνος εσύ για τον εαυτό σου κανένας άλλος!Για ότι γίνεται για παράδειγμα σε έμενα φταίω εγώ κανένας άλλος!Συνήθιζα να ρίχνω το φταίξιμο σε άλλους αλλά όχι δεν είναι έτσι!Ίσως να πήραν ένα μάθημα δεν ξέρω....μακάρι!Καλές είναι οι φάρσες αλλά δεν είπε κανείς ότι όλες είναι αθώες...χρειάζεται προσοχή πάντα!Άλλωστε δεν είμαι και ο τύπος του ''κατά συρροήν φαρσέρ''...πάντα υπάρχει κάποιος λόγος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν πιστεύω ότι έφταιγε ο άνθρωπος, ούτε στο ελάχιστο.
Γιατί να μην θέλει κάποιος να γνωρίσει κάποιον από το ίντερνετ?
Είναι δικαίωμα κάποιου να μην θέλει, αλλά είναι δικαίωμα και του άλλου που θέλει.
Άλλωστε πόσες και πόσες σχέσεις ή καλές φιλίες ξεκίνησαν από το ίντερνετ?
Εγώ έχω γνωρίσει μια φίλη από το ίντερνετ και τώρα είμαστε κολλητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ας πούμε μια τηλεφωνική φάρσα....που μου έκαναν όταν ήμουν στο Λυκειο...
Ακόμη δεν υπηρχε η αναγνώριση κλήσεων σταθερού τηλεφωνου...

Ντριν....σηκώνω το τηλεφωνο...Παρακαλω; λεω
Ασηδαδηκδηα κξφσλφξφλκ Αγδσηδκφ ακουγονται κατι ακαταλαβίστικα
Καταλαβαίνω οτι ειναι φαρσα...
Δεν σας ακούω μιληστε καθαρά....συνεχίζω εγώ....
Ακουω από μέσα...ελα ρε τι κολώνεις μιλα της...
Ακούω μια δειλή φωνή...Θέλω το boeing μου 747 να προσγειωθεί στο........... [φανταζεστε που…:P:P:P]

Δική μου απάντηση...
Φίλε αυτη τη στιγμη ειναι φίσκα οι αεροδιάδρομοι...οποτε κάνε ενα κοπο να κάνεις ενα γύρο ακομη στον αέρα με το boeing σου το 747:P


Κοκκαλο όλοι... εκλεισαν το τηλεφωνο...εγω απο την αλλη πλευρα ειχα λυθει στα γέλια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πεσατε να την φατε την καημενη την ιταλιδα! Ολοι εχουμε κανει φαρσες και ολες οι φαρσες ειναι χοντρες... Οπως και ολοι εχουμε γινει θυματα για φαρσες!
Όχι, όχι και η λέξη “θύμα“ ταιριάζει ανάλογα με την “απόχρωση“ της φάρσας.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν πιστεύω ότι έφταιγε ο άνθρωπος, ούτε στο ελάχιστο.
Γιατί να μην θέλει κάποιος να γνωρίσει κάποιον από το ίντερνετ?
Είναι δικαίωμα κάποιου να μην θέλει, αλλά είναι δικαίωμα και του άλλου που θέλει.
Άλλωστε πόσες και πόσες σχέσεις ή καλές φιλίες ξεκίνησαν από το ίντερνετ?
Εγώ έχω γνωρίσει μια φίλη από το ίντερνετ και τώρα είμαστε κολλητές.

Αυτό ακριβώς.


Ιταλιαν τάδε οκ δικαίωμα σας οι φάρσες δε λέω, αλλά έχετε υπόψη σας κάτι που λέγεται “ενσυναίσθηση“; Σημαίνει να μπαίνεις στη θέση του άλλου και να φανταστείς πως νιώθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζελ

Νεοφερμένος

Ο Τζελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπον βαριεμαι αρκετα σήμερα οπότε λεω να γραψω κάποιες απο τις πλάκες που κάναμε στο γυμνάσιο και κάνουμε στο λύκειο.

Φάρσα 1
Στο γυμνασιο πετουσαμε φλεγομενα χαρτάκια στους αλλου. Μια φορα βαλαμε ενα χαρτι χαρτι φωτια και το πετάξαμε στην τσάντα ενως παιδιου, το χαρτακι εσβησε μετα απο λιγα δευτερόλεπτα ομως εβγαζε παρα πολυ καπνο ( τωρα που το σκέφτομαι ηταν πλαστικο). Γυριζει αυτο το παιδι διπλα και βλέπει να βγαινει απο την τσάντα του καπνος. Τρελάθηκε...χαχαχα το γελιο.


Φάρσα 2
Στο γυμνασιο βγάζαμε ολες τις καρεκλες απο την τάξη και τις πηγαιναμε στο υπογειο με αποτελεσμα να χάνουμε αρκετή ωρα μάθημα.


Φάρσα 3
Στο γυμνάσιο ειχαμε τρυπισει εναν στυλο και πηγαμαι να φέρουμε χαρτι για να το καθαρισουμε απο την γραμματεια 3 παιδια. ΕΕ το βαλαμε στο παντελονι μας και ηταν σαν να μας ειχε σηκωθει και να ηταν 70 εκατοστα χιχιχι.


Φάρσα 4
Στο λυκειο στην ταξη ο πινακας μας ειχε καποια σημαδια, οταν καταλαβαμαι οτι οταν βαρας τον πίνακα σπαει ευκολα τοτε ειναι που διαλύθηκε. Δεν τον αλλαξαν ποτε, περιμεναν την επομενη σχολικη χρονια και οταν φυγαμε απο εκεινη την τακη τοτε τον αλλαξαν.


Φάρσα 5
Στο γυμνάσιο η γυμνάστρια μας αναγκαζε να κουβαλάμε μια πετσετα και αποσμητικο. Εεε φανταστίτε μια ταξη με κλειστα παράθυρα και πορτα και να βρομοκοπάει 15 axe!!! :)


Φάρσα 6
Στο γυμνασιο...αποσμητικο και αναπτήρας και μπουμμ φλογοβόλο!!! Επεισης ενα κορίτσι ειχε βαλει στο χέρι της αποσμητικο και το εβαλε φωτια. Επεισης ειχαμε βαλει φωτια και το θρανίο αλλα με αποσμητικο και οχι ολο μια ακρη.


Φάρσα 7
Στήναμε σκηνικα οτι και καλα μαλώναμε. Αποτέλεμα να τρέχουν οι καθηγητες να μας χωρίσουν....γυμνασιο.


Φάρσα 8
Μια φορα στην 3 γυμνασιου σε εναν περίπατο (εκδρομη στην αυλη του σχολείου) ενα παιδι με πέταξε στις βρύσες. Μετα απο 10 λεπτα που τον κυνηγουσα τον πεταξα αδειασα ενα μπουκάλι νερο.


Φάρσα 9
Εεε στο γυμνασιο ειχαμε βαλει φωτια σε ενα σβηστικο...δεν εκανε τιποτα το σπουδαιο ωσπου χτύπησε το κουδουνι για μαθημα και ενας εξυπνος για να το σβήσει το πατησε. Τοτε ειναι που πηρε το υγρο φωτια με αποτελεσμα...να σας δωσω να καταλάβεται σαν να πετας οινοπνευμα στην φωτια. Επίσης λερώθηκαν ολα τα παντελόνια με σβηστικο.


Φάρσα 9
Γυμνασιο/λυκειο. Η συνηθισμένη φρουτοσαλάτα. Ο καθένας εχει ενα φρουτο (πχ. μπανανα) πεταγετε καποιος και λεει ενα φρουτο και το ατομο που εχει παρει αυτο το φρουτο σηκώνεται. Θυμαμαι στο ακυρο μεσα στην τάξη να ακουγονται δυνατα ακυρες λέξεις, ΜΠΑΝΑΝΑ, ΑΓΓΟΥΡΙ κτλ. και οταν λες φρουτοσαλάτα όλη η ταξη σηκώνεται όρθια.



Φάρσα 10
Στο γυμνασιο τα συνηθισμένα ντου σε άλλες τάξεις.


Φάρσα 11
Γυμνάσιο. Είχαμε ενα παιδί που το πειράζαμε συνέχεια. Θυμάμε χαρακτιριστικα να καθεται στην εδρα, να φωνάζει καποις ντου στον Σακη και στο επομενο δευτερόλεπτο να ειναι 15-20 ατομα απο πάνω του...ειχαμε σκίσει καταλάθος και το βιβλίο ύλης ετσι μια φορα.


Φάρσα 11
Πετουσαμε τσάντες και πράγματα απο τον τριτο οροφο μερικες φορες...στο γυμνασιο φυσικα χΔ


Φάρσα 12
Χτυπουσαμε τις πορτες απο αλλες τάξεις εν ώρα μαθήματος για καμια 15 φορες μέχρι που φωναζαν τον διευθηντή.


Φάρσα 13
Το πάσχα ολη η ταξη ειμασαν όρθιοι και με το που μπήκε η καθηγήτρια αρχισαμε να ψέλνουμε. Τα χριστούγεννα το ίδιο.


Φάρσα 14
Βρομουσα στην ταξη. Είχαμε και μια ηλίθια καθηγήτρια και εκλεισε παράθυρα και πορτες μια φορα και καναμε μάθημα ετσι. Το κακό ηταν πως ενα κορίτσι είχε άσθμα και η καθηγήτρια ειχε κλειδώσει την πόρτα...


Φάρσα 15
ΠΑΟΚΣΗΔΙΚΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΜΠΑΛΑΕΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΚ.


Φάρσα 16
Στο δημοτικό θυμαμαι στην εκτη ειχαμε βρει ενα παιχνιδι χουφτώματα (ετσι το λέγαμε). Ολα τα αγόρια κυνηγούσαμε τα κορίτσια για να τα χουφτώσουμε οπου θέλουμε, αυτες είχαν ενα ασφαλες σημειο μονο, κατι παγκάκια, που μπορουσαν να καθίσουν για 20 δευτερόλεπτα.


Φάρσα 17
Εεε τα συνηθισμένα κρύψιμο σγουγγαριου ή γράφαμε στον πινακα με ανεξίτηλο.


Φάρσα 18
Μια φορα ειχαμε κανει οτι μαλώνουμε και πως ενα παιδι έπεσε λιποθιμο οταν ήρθε η καθηγήτρια ομως δεν κράτησε για πολυ γιατι ειχαμε σκάσει ολοι στα γέλια με την φάτσα της καθηγήτριας.


Φάρσα 19
Μουσική με κινητό. Η καθηγήτρια δεν ξερει απο που έρχεται και οι επιλογες τις ειναι ή να το αγνοήσει ή να αρχισει να τσιροκοπάει μεσα στο μάθημα.


Φάρσα 20
Μουσικος διαγωνισμος μεσα στην τάξη....καθομαστε τωρα 3 ατομα στο τέλος και αρχιζουμε και τραγουδαμε, τρελή φαση...

Εχω και αλλα ομως άλλη φορα γιατι κουράστικα να γράφω και μερικα ειναι και ακατάλληλα.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πέρσι (ήμουν α' γυμνασίου) καθόμουν στο πρώτο θρανίο κι έτσι όλοι οι καθηγητές έπαιρναν από μένα στυλό για να υπογράφουν το απουσιολόγιο.Εγώ είχα μανία με έναν φιλόλογο (τον είχα τρελάνει στις φάρσες) και μερικές φορές άλλαζα τα μελάνια και του έδινα να υπογράψει με μπλε στυλό αλλά γεμισμένο με ροζ/πορτοκαλί μελάνι (και αυτό το έκανα σε όλους τους καθηγητές οπότε το απουσιολόγιο γινόταν χρωματιστό γιατί όταν το καταλάβαιναν πλέον ήταν πολύ αργά..).Μία φορά μάλιστα του είχα δώσει να υπογράψει με ένα στυλό που έσταζε μελάνι.Το χέρι του είχε γίνει μπλε!!!!Ο ίδιος δεν το είχε καταλάβει και κατέβηκε κάτω στο γραφείο των καθηγητών έτσι!!!Ευτυχώς όταν το έμαθε με κάλυψε.
Εγώ τώρα τελευταία έχω αποκτήσει μία κακιά συνήθεια-στα διαλείμματα φτιάχνω σαΐτες και τις πετάω από το παράθυρο στο διπλανό χωράφι.Μερικές φορές πετυχαίνουν και περνούν το φράχτη της αυλής, αλλά μερικές φορές πέφτουν στην πίσω αυλή.Μια φορά νομίζω είχε πέσει μία σαΐτα στο κεφάλι ενός καθηγητή του λυκείου που έκανε περιπολία.Ευτυχώς δε με είδε.Μία φορά είχα πάρει το ραβασάκι μίας συμμαθήτριάς μου που το αντάλλασσε με το διπλανό μου και το έκανα σαΐτα και το πέταξα από το παράθυρο.Τέλος, πέρσι στο τελευταίο μάθημα πριν κλείσουν τα σχολεία για τα Χριστούγεννα ήθελα να στείλω ένα μήνυμα σε έναν συμμαθητή μου και έκανα μία σαΐτα πάνω στην οποία έγραψα με μεγάλα γράμματα 'Καλές γιορτές!' αλλά έπεσε σε μία συμμαθήτριά μου.Αυτή νόμιζε πως ήταν γι' αυτήν κι έτσι πήρε τη σαΐτα και έγραψε με ανεξίτηλο μαρκαδόρο 'Να φας σκατά!' και μου το πέταξε πίσω αλλά το πήρε η καθηγήτρια κι έγινε της μουρλής!!!καθώς και η προαναφερόμενη συνηθισμένη αριθμοσαλάτα. Ο καθένας εχει ενα αριθμό(πχ. 22) πεταγεται καποιος και λεει ενα αριθμό και το ατομο που εχει παρει αυτο τον αριθμό σηκώνεται. Θυμαμαι στο ακυρο μεσα στην τάξη να ακουγονται δυνατα ακυρες λέξεις,3,21,8 κτλ. ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δε θυμαμαι πλακες που να εχω κανει εγω... σιγουρα εχω κανει αλλα οχι τιποτα σπουδαιο μαλλον... οι χειροτερες φαρσες ομως ειναι αυτες που κανουν καποια παιδακια γυμνασιου, οπως το να λενε σε ενα κοριτσακι οτι αρεσει στο αγορι με το οποιο ειναι ερωτευμενο... σκληρη πλακα για μια εφηβη, ειδικα ανασφαλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top