Μαμά, μπαμπά, σας ευχαριστώ που...

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Ενας μεγαλος ποιητης ο Philip Larkin ειχε γραψει ενα ποιημα με τιτλο This be thy verse:

They fuck you up your mum and dad
They may not mean to but they do
They fill you with the faults the had
And add some extra just for you
[...]
Man hands on misery to man
It deepens like a coastal shelf
Get out as early as you can
And dont have any kids yourself
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakiris

Νεοφερμένος

Ο tsakiris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τα πάντα. Και τα καλά, και τα άσχημα. Με έκαναν αυτό που είμαι σήμερα, ό,τι και αν είμαι σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ευχαριστώ τον πατέρα μου που με έμαθε να έχω ντόμπρο χαρακτήρα, τη μητέρα μου που με έμαθε να είμαι ευαίσθητη με τους συναθρώπους μου και τους δύο μαζί που με δίδαξαν να συνδυάζω την ευθύτητα του χαρακτήρα με την ευαισθησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τους ευχαριστώ για τα πάντα......

Τους λατρεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Ευχαριστω την πατερα μου που μου εμαθε πώς λειτουργει το συστημα εργασιας κι απεφυγα τις παγιδες του. Τον ευχαριστω που παντα ζηταγε απο τους δασκαλους/καθηγητες να με αφησουν στην ησυχια μου. Ετσι διαβαζα οσο ηθελα και πηγαινα σχολειο οποτε ηθελα και δεν επαθα ποτέ πλυση εγκεφαλου απο το εκπαιδευτικο συστημα. Τον ευχαριστω επισης που μου εμαθε να μην συμβιβαζομαι ποτέ με τη μετριοτητα.

Ευχαριστω τη μητερα μου που μου εμαθε τη δικαιοσυνη και να παιρνω παντα το μερος του αδυνατου. Επισης οτι η ευτυχια στη ζωη ειναι παντα συνδεδεμενη με την εννοια ανθρωπος κι ανευ αυτης δεν εχει κανενα νοημα. Την ευχαριστω ακομα που με την αγαπη της για τη Γαλλια με βοηθησε να βρω τη χωρα που μου ταιριαζει.

Δραττομαι της ευκαιρειας να ευχαριστησω και τη γυναικα μου για την ολοκληρωτικη της συμπαρασταση σε ολες τις δυσκολες στιγμες της ζωης μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top