Δημιουργία κι επεξεργασία βίντεο: Απορίες και ιδέες.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Μπαα δεν βοήθησες :P κάτι πιο συγκεκριμένο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Πιο συγκεκριμένα θέλω να αυξήσω την φωνή μ σε μια ηχογράφηση (που την ενσωμάτωσα σε ένα βίντεο) και να μειώσω τους εξωτερικούς ήχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πιο συγκεκριμένα θέλω να αυξήσω την φωνή μ σε μια ηχογράφηση (που την ενσωμάτωσα σε ένα βίντεο) και να μειώσω τους εξωτερικούς ήχους.

Τότε θα χρειαστείς ένα εξειδικεύμένο πρόγραμμα επεξεργασία ήχου σαν αυτό:Adobe Audition(εμπορικό πρόγραμμα).
Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν αξιόλογα freeware προγράμμα,δοκίμασε να κάνεις μία αναζήτηση στον γουγλή να δείς τι σου βγάζει.
Περισσότερα δεν γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ποια είναι η κατάλληλη γραμματοσειρά για ένα βίντεο?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artonweb

Νεοφερμένος

Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Τι εννοείς "κατάλληλη";
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις Arial,Times new Roman,Bookman Old style και πολλές άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Η ψήφος μου πάει στην Helvetica.
Αλλά γούστα είναι αυτά..Βάλε ότι σου αρέσει και σου "κάθεται" στο μάτι ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
εννοώ γραμματοσειρά που διαβάζετε εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artonweb

Νεοφερμένος

Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Arial ή Helvetica
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, μπορείτε να μου πείτε ενα καλο free προγραμμα που να βαζει στην καμερα σου εφε; (σαν το webcammax αλλα free)

Σημείωση:
Το πάρόν μήνυμα προέρχεται από το θέμα ¨Πρόγραμμα για εφέ κάμερας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Theo22

Νεοφερμένος

Ο Theo22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γειας σας παιδια δεν μπορω να βρω πουθενα ενα προγραμμα το οποιο αλλαζει το backround του βιντεο...μηπως ξερετε κανενα προγραμμα ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa!!

Νεοφερμένος

Η natasa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα,εχω φτιαξει ενα video στο movie maker ,παρολα αυτα υπαρζει καποιο σημειο που η μουσικη που παιζει απο πισω ,ειναι πιο δυνατη... πειτε μου τι μπορω να κανω! Ειναι επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Το καλυτερο προγραμμα για επεξεργασία βίντεο ειναι το Premier της Adobe. Αλλάζεις ο,τι θες,και τον ήχο και ολα. Απλά θέλει να ασχοληθείς λιγο και να το μάθεις και δεν ειναι δωρεάν :/: Αν ειναι σημαντικο το βίντεο που θες να κανεις και εχεις χρόνο,μπορεις να ασχοληθείς μ'αυτo το προγραμμα. Για το windows movie maker δεν ξερω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa!!

Νεοφερμένος

Η natasa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το προβλημα με το premier ειναι πως δεν ειναι δωρεαν! Το σκεφτηκα αλλα δεν μπορω να το εχω τωρα αμεσα και προκειται για εργασια η οποια παραδιδεται αυριο οποτε ουτε χρονος υπαρχει! Οπως και να εχει σε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Γκουγκλαρε το παντως,μπορεί να υπάρχει ακομα και κάποιο online προγραμμα που να μειώνει τον ήχο ή να βρεις κάποιο tutorial στο YouTube για το windows movie maker.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Το προβλημα με το premier ειναι πως δεν ειναι δωρεαν! Το σκεφτηκα αλλα δεν μπορω να το εχω τωρα αμεσα και προκειται για εργασια η οποια παραδιδεται αυριο οποτε ουτε χρονος υπαρχει! Οπως και να εχει σε ευχαριστω!

https://hitfilm.com/

:P
δωρεάν και κάνει παπάδες, κατέβασε την free edition.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Θέλω ένα video maker πολύ βασικό, να βάζω μια φωτογραφία και έναν ήχο και να γίνεται μικρό βίντεο. Θέλω όμως τα βιντεάκια να είναι μικρά και χαμηλής ποιότητας. Ένα που έχω τα κάνει τεράστια σε mb. Ξέρετε κάποιο;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.
Θέλω ένα video maker πολύ βασικό, να βάζω μια φωτογραφία και έναν ήχο και να γίνεται μικρό βίντεο. Θέλω όμως τα βιντεάκια να είναι μικρά και χαμηλής ποιότητας. Ένα που έχω τα κάνει τεράστια σε mb. Ξέρετε κάποιο;
Sony Vegas Pro. Και από τις render settings ανάλογα θα κανονίζεις ποιότητα και mbs.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Sony Vegas Pro. Και από τις render settings ανάλογα θα κανονίζεις ποιότητα και mbs.
Οι επιφανείς έλληνες youtubers παρομοιάζουν την χρήση του Sony Vegas σαν να κάνεις εγχείρηση σε ασθενή με bazooka, adobe premiere ειναι αυτό που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι που δεν έχουν Apple προϊόντα (σε αυτή την περίπτωση πάνε στο Final Cut Pro). Τώρα αν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις επεξεργασίας τότε δεν χρειάζεται να ψαχτείς τόσο πολύ, βέβαια όλα αυτά τα προγράμματα κοστίζουν πολλά λεφτά κανονικά οπότε δεν ξέρω πόσο εξοικειωμένη είσαι @Himela να εγκαθιστάς προγράμματα δια της πλαγίας όδου ;) αν με πιάνεις
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.
Οι επιφανείς έλληνες youtubers παρομοιάζουν την χρήση του Sony Vegas σαν να κάνεις εγχείρηση σε ασθενή με bazooka, adobe premiere ειναι αυτό που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι.
Ναι αλλά εδώ δεν κάνουμε youtubing. Το Sony Vegas για εμένα είναι ό,τι καλλίτερο υπάρχει σε editing πρόγραμμα για απλά βιντεάκια. Πανεύκολο στη χρήση του και με πολλές δυνατότητες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top