Άσπονδοι φίλοι...

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αν και πιο συνηθισμενο φαινομενο ειναι οι ασπονδες φιλες...

Εχετε; Γιατι ειναι ασπονδοι; Γιατι ειναι φιλοι; (δηλαδη γιατι δεν τα πατε καλα και γιατι συνεχιζετε να εχετε επαφες μαζι τους; )

Πειτε και κανα αστειο σκηνικο! :P

Προσωπικα εχω μια απο αυτες... Κοπελα ενος πολυ καλου μου φιλου. Εχω κανει απειρες προσπαθειες να τα παμε καλα και μπορει για μια περιοδο να νομιζω οτι οντως τα παμε καλα αλλα μετα παντα καποια μλκια μου κανει και τα παιρνω!!! Και αυτο που με τσαντιζει πιο πολυ ειναι οτι δεν της εχω κανει κατι για να με αντιπαθει!!! Καλα δεν λεω οτι ειναι ολος ο κοσμος υποχρεωμενος να με συμπαθει αλλα μου φαινεται πολυ περιεργο καποιος να με αντιπαθει και μαλιστα να προσπαθει συστηματικα να με υπονομευσει χωρις να εχω δωσει αφορμη!!! :rant:

Τεσπα πειτε κι εσεις δικες σας εμπειριες να δω αν υποφερουν κι αλλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά είμαι από τα άτομα που αν δω ότι κάποιος δεν μου κάνει ξεκόβω. Το θεωρώ βλακεία να κάνω προσπάθειες για άτομα που δεν μου προσφέρουν κάτι ή ακόμα προσπαθούν να με μειώσουν.

Παρόλα αυτά είναι μια κοπέλα στην παρέα μου, με την οποία εγώ προσωπικά δεν έχω τις απίστευτες σχέσεις, αλλά είναι φίλη με άλλες κοπέλες. Έχει αρκετά καλά στοιχεία, αλλά και μια μανία να το παίζει γκόμενα που την καθιστά κουραστική.:/: Το αποκορύφωμα είναι ότι την πέφτει σε γκόμενους φίλων ή σε αγόρια που γουστάρουν φίλες της.

Το έχει κάνει και σε μένα δις αλλά ευτυχώς δεν είχε ανταπόκριση.:) Αλλά σε άλλες περιπτώσεις είχε με αποκορύφωμα το αγόρι της κολλητής της ο οποίος της την έπεσε μετά στα ίσια, αλλά αυτή τον "αρνήθηκε" για να μην πληγώσει την φίλη της (λες και δεν την είχε πληγώσει με την συμπεριφορά της).

Πώς το χειρίζομαι εγώ; Από μακριά κι αγαπημένες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Σίγουρα υπάρχουν αρκετοι άνθρωποι που δεν με συμπαθουν ή δεν τους συμπαθώ.
Δεν μπορουμε όλοι να τα πηγαίνουμε καλά με όλους.
Βέβαια αυτοι οι άνθρωποι δεν θεωρούνται φίλοι μου, ούτε καν άσπονδοι φίλοι μου, απλά γνωστοί.
Και δεν τους συναναστρέφομαι εκτός αν είναι υποχρεωτικό δλδ να είναι συνεργάτες ή ζευγάρι με κάποιο φίλο.Ακόμη και τότε είμαι απλά τυπική μαζί τους δλδ ακόμη και σε γείτονες που ξερω πως δεν τα πάμε καλά μια καλημέρα θα την πω και μάλιστα με πλατύ χαμόγελο(για να σκάνε που χαμογελάω:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αναφερομαι σε ατομα που σου το παιζουν φιλοι, και για καποιο λογο αναγκαζεσαι να τους το παιζεις φιλος αλλα πεφτει πισωπλατο μαχαιρωμα και κουτσομπολιο και κατα ενα περιεργο τροπο το ξερετε και οι δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αναφερομαι σε ατομα που σου το παιζουν φιλοι, και για καποιο λογο αναγκαζεσαι να τους το παιζεις φιλος αλλα πεφτει πισωπλατο μαχαιρωμα και κουτσομπολιο και κατα ενα περιεργο τροπο το ξερετε και οι δυο.
Εχθροί :)





-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Φιλους, ετσι οπως το οριζεις δεν εχω..
Υπαρχει καποιο ατομο στην ζωη μου που τον δεχομαι αναγκαστικα (ο τωρινος φιλος της αδερφης μου), αλλα σε καμια περιπτωση δεν τον λεω φιλο μου.. ουτε καν ασπονδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αναφερομαι σε ατομα που σου το παιζουν φιλοι, και για καποιο λογο αναγκαζεσαι να τους το παιζεις φιλος αλλα πεφτει πισωπλατο μαχαιρωμα και κουτσομπολιο και κατα ενα περιεργο τροπο το ξερετε και οι δυο.

Σόρρυ αλλα και πάλι τέτοιους δεν έχω.
Αν εμπίπτει η περίπτωση που σου λέω, δλδ να μην συμπαθώ κάποιον αλλά να έχω τυπικές σχέσεις μαζί του (απο την άποψη πως ξερει και ξερω την αντιπάθεια αλλά δεν προσβάλλουμε ο ένας τον άλλον) καλώς.
Αν όχι, τότε να με αναγκάσει κάποιος ή κάτι να προσποιηθώ την φίλη(πρόσεξε άλλο το να είμαι τυπική κι άλλο φίλη) δεν το έχω ζήσει.
Επίσης στον αντίποδα να μου το παίζει κάποιος φίλος ούτε αυτό το έχω ζήσει ακριβώς γιατι είμαι πολυ προσεχτική και επιλεκτική στο ποιους θα θεωρήσω φίλους μου.
Κι όσο για το κουτσομπολιό και το θάψιμο για να μην το παίζω υπεράνω πιο παλιά το διασκέδαζα, αλλά ετσι πως μου τα έφερε η ζωή έμαθα να κοιτάω πρώτα την δική μου καμπούρα(εντάξει καμμια κακιούλα που και που θα την πετάξω, ανθρώπινο είναι:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Χμμμ κανενας δεν εχει απ'αυτους ε;

Τυχεροι εισαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Εγώ είχα ακριβώς αυτό που περιγράφεις, αλλά προσωπικά ως εχθρό τον είχα υπόψη μου.. :hmm:

Για να τους μειώσεις και να ξεκόψεις μια για πάντα, πρέπει να σταματήσεις να τους μιλάς, να μη τους δίνεις καν σημασία ακόμα και αν σε θάβουν και να μην συζητάς τίποτα για τον εαυτό σου μαζί τους. Ακόμα και έναν χαιρετισμό να τον δίνεις με εμφανή αδιαφορία. :)
Θα ενοχληθούν και με το καιρό δεν θα έχετε κάποια σχέση ούτε και αυτοί περιθώρια να σε θάβουν πισώπλατα.





-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Χμμμ κανενας δεν εχει απ'αυτους ε;

Τυχεροι εισαστε...

Μην ζηλεύεις απλά ξέκοψε:)
Απο κάποια στιγμή και μετά όλοι συνειδητοποιούμε πως η ζωή είναι πολύ σύντομη για να κρατάμε δίπλα μας τέτοια άτομα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ναι αμέ έχω αρκετούς.:)

Απλά αλληλοαποκαλούμαστε συνάδελφοι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Δυστυχως δεν μπορω να ξεκοψω γιατι ειναι κοπελα ενος πολυ καλου μου φιλου και δεν θελω να τον βαλω στη μεση...

ΠΡΟΣΠΑΘΩ να τα παμε καλα και καποιες φορες οπως ειπα σημειωσαμε προοδο αλλα μετα παλι απο την αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δυστυχως δεν μπορω να ξεκοψω γιατι ειναι κοπελα ενος πολυ καλου μου φιλου και δεν θελω να τον βαλω στη μεση...

ΠΡΟΣΠΑΘΩ να τα παμε καλα και καποιες φορες οπως ειπα σημειωσαμε προοδο αλλα μετα παλι απο την αρχη...

Φυσικά και δεν θα τον βάλεις στην μέση.Απλά θα φροντίσεις να έχεις τις πολύ τυπικές σχέσεις μαζί της.Δλδ δεν θα ανοίγεις πολύ προσωπικές συζητήσεις, θα προσπαθείς να μην της πολυπηγαίνεις κόντρα(όχι αφήνοντας να γίνει το δικό της αλλά αγνοώντας την).
Δεν είναι ανάγκη να γίνετε και εσείς κολλητοί επειδή βγαίνει με τον κολλητό σου.Το βασικό είναι να καταφέρετε να αποφεύγετε τους καβγάδες και τις έντονες διαφωνίες.Έστω κι αν αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να υποχωρήσεις κι εσύ, εξάλλου σε έναν άνθρωπο που δεν μας ενδιαφέρει δεν δίνουμε και ιδιαίτερη σημασία στο τι γνώμη έχει για μας ή πως θα μας αντιμετωπίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Τον φιλο τον βλεπω πολυ σπανια μονη μου, συνηθως βγαινουμε ζευγαρια. Και μου τη σπαει οταν το παιζει καλη και μετα πεταει σποντες για μενα... Τεσπα προσπαθω να την αγνοω οσο μπορω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σε ζηλεύει καλό μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ειναι αυτο... Ο φιλος μου και η κολλητη μου ετσι λενε και με εχει αντιγραψει σε κατι πραγματακια αλλα δεν βλεπω γιατι να με ζηλευει και μαλιστα με κακια! Ουτε της λειπει τιποτα, ουτε εγω ειμαι καμια τελεια, ουτε (πιστευω πως) επιδεικνυω τιποτα για να της βγει τετοια κακια...

Εν τω μεταξυ εβαλα το θεμα απλα για κουβεντα και κατεληξα να γκρινιαζω για μενα παλι.... :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
υπάρχει μια κοπελιά που θέλει να το παίζει φίλη μου κι από πίσω μου με σφάζει....
μιας που το ξέρω όμως απλά εγώ ειμαι τυπικη μαζί της, εχω κοψει τα πολλα πολλα κολητηλήκια... και είμαι και γω πολύ άνετη και φιλική κάθε φορα που θα τυχει - πρεπει να συναντηθουμε σε καποια κοινωνική εκδήλωση :P


εγω δυστυχως επιβαλέται να έχω καλες σχεσεις μαζι της μιας που ειναι γυναικα ατομου της στενης μου οικογένειας και δεν θέλω να δημιουργησω προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
άσπονδους φίλους....νααααα με το συμπάθιο..
Φίλους αληθινούς?:hmm: Για να σκεφτώ..
Τα σκυλιά πιάνονται?
Δεν υπάρχουν καλύτεροι απο αυτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top