Επιβίωση σε ραντεβού!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Σε αυτό το θέμα μπορούμε να παραθέσουμε τις εμπειριες μας (αντρες-γυναικες) για το τι ήταν αυτό που μας ξενέρωσε σε ένα ραντεβού.


Επειδή πάντα ακουγονται πολλά και η κάθε πλευρά λέει τα δικά της παράπονα. Γράψτε ποιο ηταν εκεινο που ηταν καθοριστικό ώστε να μην δώσετε δευτερη ευκαιρια σε εκεινον/εκεινη που βγηκατε με προοπτική την ερωτική σχέση. Επισης μπορειτε να γράψετε τι δεν θα ανεχόσασταν σε καμια περιπτωση σε ένα ραντεβού!


Στο τέλος θα βγάλουμε το πιο δημοφιλές αρνητικό στοιχειο για ένα ραντεβού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Νομίζω ότι σε τέτοια ερωτήματα, ο θεματοθέτης πρώτος παραθέτει τις σχετικές εμπειρίες του.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Μη φανταστείς ότι θα απέρριπτα κάποια επειδή δεν συμφωνήσαμε σε κάτι πανω στην συζητηση. Θα έπρεπε να δω κάτι σοβαρο. Πχ να είναι άδικη , να είναι χειριστική - παθολογική ζηλιάρα - τρελή κτλπ.


Τελευταια ο λογος που δεν βγηκα με κάποια(και που ανηκει στην παραπάνω κατηγορια) ηταν ότι μια φορα που είχαμε πάει σε ένα μαγαζι ολοι μαζι άρχισε να γλυκοκοιτάει και κάτι άντρες στο απέναντι τραπεζι. Με τον έναν γνωριστηκε κιολας. Της λέω θα τον πάρεις; λεει όχι ρε δεν τον γουστάρω. Λεω και τοτε τι μιλούσατε και του έδωσες το κινητο σου. Λέει που το είδες. Της κάνω αυτό σε απασχολει;;;; λεει του έδωσα λάθος αριθμο. =S


Άμεσα χαρακτηριστηκε σαν ανακατώστρα και επικινδυνη. Τελικά εγω δεν έκανα κάτι αλλα ένας άλλος που έκανε τα μάθαμε τα νέα του. Μάλιστα ένας φιλος μου έλεγε βγες μαζι της ρε φιλε τι θα παθεις. Του κάνω με ξέρεις. Δεν κολλάω να την πέσω σε κάποια. Η συγκεκριμενη όμως είναι επικινδυνη.


Ο άλλος τελικα που έμπλεξε μαζι της ... μετα έμπλεξε και με αστυνομιες και με εισαγγελειες (για ηλιθιους λογους προφανως) αλλα αυτή οποτε τσακωνοταν μαζι του πηγαινε στην αστυνομια και εκανε παραπονα και τον έπαιρναν τηλέφωνα. Επισης πηγε και από την δουλειά του έπιασε τον υπεύθυνο και του έκανε παράπονα. Καλό ε;


Κάτι τέτοιες ταλιμπάνισες. Έχουν απευθειας και αμετάκλητο άκυρο από μένα. Δεν πιστευω ότι έχει κάποιο νοημα να μπλεξει κανεις μαζι τους. Και αν κάποιος αφελης την πάθει καλα ξεμπερδέματα μετά. Δεν συζητάμε να παντρευτείς. Καταστράφηκες για μια ζωή.


Οποτε αν σε κάποιο ραντεβού διαπιστωσω ότι κάποια είναι χειριστική - καπετάνισσα (με την κακή εννοια) - τρελή - παθολογική ζηλιάρα. Ξεκοβω απευθειας. Οσο και αν θα ήθελα να την ριξω στο κρεβάτι. Αυτά. Σε άλλες διαφωνιες δεν έχω πρόβλημα θεωρω ότι είναι φυσιολογικο μέρος της σχέσης να διαφωνήσεις με κάποια. Χωρις να βριστείτε ή να την προσβάλλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Σε αυτό το θέμα μπορούμε να παραθέσουμε τις εμπειριες μας (αντρες-γυναικες) για το τι ήταν αυτό που μας ξενέρωσε σε ένα ραντεβού.


Επειδή πάντα ακουγονται πολλά και η κάθε πλευρά λέει τα δικά της παράπονα. Γράψτε ποιο ηταν εκεινο που ηταν καθοριστικό ώστε να μην δώσετε δευτερη ευκαιρια σε εκεινον/εκεινη που βγηκατε με προοπτική την ερωτική σχέση. Επισης μπορειτε να γράψετε τι δεν θα ανεχόσασταν σε καμια περιπτωση σε ένα ραντεβού!


Στο τέλος θα βγάλουμε το πιο δημοφιλές αρνητικό στοιχειο για ένα ραντεβού!

Ωραιο θεμα :thumbup:
Εμενα γενικα με ξενερωνει οταν δεν εχω να συζητησω κατι.Για παραδειγμα ρε συ δεν αντεχω το να καθομαστε,να κοιταζομαστε και απλα να καταληγουμε στα κινητα μας...Με ξενερωνει επισης ταμαλα οταν βγαινουμε να κανονιζει με ατομα για την αυριανη μερα.Νταξει αυτο μπορουσε να το κανει και στο σπιτι :P Αυτα νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Ωραιο θεμα :thumbup:
Εμενα γενικα με ξενερωνει οταν δεν εχω να συζητησω κατι.Για παραδειγμα ρε συ δεν αντεχω το να καθομαστε,να κοιταζομαστε και απλα να καταληγουμε στα κινητα μας...Με ξενερωνει επισης ταμαλα οταν βγαινουμε να κανονιζει με ατομα για την αυριανη μερα.Νταξει αυτο μπορουσε να το κανει και στο σπιτι :P Αυτα νομιζω
Πάνω σε αυτό, πιστεύω ότι πρόκειται για έλλειψη συντονισμού ή έλλειψης διάθεσης, τους ενός ή και των δύο.

Αντικειμενικά υπάρχουν πάντα θέματα συζήτησης... αν κάποιος πχ από τους δύο "κολλήσει" ή δείξει αμηχανία, ο άλλος το αντιλαμβάνεται και "κολλάει" επίσης. Επίσης αν δεν ταιριάζετε επικοινωνιακά με τον άλλο/η υπάρχει επίσης δυσκολία στην ανατροφοδότηση της συζήτησης με θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σε αυτό το θέμα μπορούμε να παραθέσουμε τις εμπειριες μας (αντρες-γυναικες) για το τι ήταν αυτό που μας ξενέρωσε σε ένα ραντεβού.


Επειδή πάντα ακουγονται πολλά και η κάθε πλευρά λέει τα δικά της παράπονα. Γράψτε ποιο ηταν εκεινο που ηταν καθοριστικό ώστε να μην δώσετε δευτερη ευκαιρια σε εκεινον/εκεινη που βγηκατε με προοπτική την ερωτική σχέση. Επισης μπορειτε να γράψετε τι δεν θα ανεχόσασταν σε καμια περιπτωση σε ένα ραντεβού!


Στο τέλος θα βγάλουμε το πιο δημοφιλές αρνητικό στοιχειο για ένα ραντεβού!

Λοιπόν είχα βγει με έναν τύπο που ήταν από αυτούς που τα βάζουν όλα σε κουτάκια με φουλ τσουβάλιασμα και γενικεύσεις, του στυλ "οι γυναίκες είστε γκρινιάρες και έτσι μας καταφέρνετε", "οι άντρες δεν κλαίνε ειδικά μπροστά σε γυναίκες", από αυτούς τέλος πάντων που είναι μια φούσκα και μισή και άμα την σκάσεις από κάτω έχει μόνο κόμπλεξ και αέρα. Οκ on second thought δεν θυμάμαι γιατί δέχτηκα να βγω μαζί του γενικά:russian_roulette:, ήταν από κοινή παρέα και μάλλον δεν μου είχε κάνει αρνητική εντύπωση μπροστά στους υπόλοιπους. Εννοείται από ένα σημείο και μετά είχα φάει την ξενέρα της ζωής μου και δεν γούσταρα ούτε κίνηση να κάνει/κάνω, αλλά το αποκορύφωμα που με βίδωσε ήρθε στο τέλος:
Βγάζω πορτοφόλι και με σταματάει με μια θεατρική κίνηση:
"Δεν θα πληρώσεις, θα σε κεράσω εγώ"
"Αλήθεια δεν είναι ανάγκη..."
"Φυσικά και είναι, είμαι άντρας και οι άντρες ΠΡΕΠΕΙ να κερνάνε τις γυναίκες για να δείξουν ότι τις γουστάρουν!", με κοιτάει με σημασία.
"Οκ", απαντάω, "αφού ξαφνικά γίναμε τόσο direct, ΠΡΕΠΕΙ να σου πω ότι δεν πρόκειται να σου κάτσω παρά την προσπάθεια".
Και άφησα τα λεφτά πάνω στο τραπέζι και έφυγα. Νομίζω ότι ακόμα χωνεύει από πού του ήρθε.:ok:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Mάλιστα. Οποτε ως τωρα για τους άντρες τα αρνητικά είναι :


- Δεν έχουμε κάτι να συζητήσουμε
- Xειριστικές - ψυχοπαθείς- παθολογικά ζηλιάρες.


Για τις γυναικες :
- Γενικεύσεις - τσουβαλιάσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Mάλιστα. Οποτε ως τωρα για τους άντρες τα αρνητικά είναι :


- Δεν έχουμε κάτι να συζητήσουμε
- Xειριστικές - ψυχοπαθείς- παθολογικά ζηλιάρες.


Για τις γυναικες :
- Γενικεύσεις - τσουβαλιάσματα.

Δεν εχουμε κατι να συζητησουμε ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Πλακα με κανετε τωρα ;

Πολιτικη-Οικονομια, Ιστορια,Τουρισμός,Αθλητικα,Κουτσομπολια μπορει να τα καλυψει ανετα ενα μεγαλο ποσοστο των αντρων. Αλλα θα φανει περιεργο σε καποια να αρχιζετε να μιλατε για τετοια θεματα ειδικα πολιτικης αν δεν γνωριζει ή δεν ασχολειται με αυτα και ειναι ΛΟΓΙΚΟ ρε παιδια.


ΥΓ : Αν ταιριαζετε θα βρειτε κατι να πειτε, αν ομως οχι...δυκολα τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Δεν εχουμε κατι να συζητησουμε ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Πλακα με κανετε τωρα ;

Πολιτικη-Οικονομια, Ιστορια,Τουρισμός,Αθλητικα,Κουτσομπολια μπορει να τα καλυψει ανετα ενα μεγαλο ποσοστο των αντρων. Αλλα θα φανει περιεργο σε καποια να αρχιζετε να μιλατε για τετοια θεματα ειδικα πολιτικης αν δεν γνωριζει ή δεν ασχολειται με αυτα και ειναι ΛΟΓΙΚΟ ρε παιδια.


ΥΓ : Αν ταιριαζετε θα βρειτε κατι να πειτε, αν ομως οχι...δυκολα τα πραγματα.


Δεν το έγραψα εγω αυτό. Εγω πάντα ειχα να συζητησω. Πολιτικη-Οικονομια ξέχνα το εκτος και αν κάποια είναι οικονομολόγος. Δεν ασχολούνται. Οποτε δεν θα μπορέσει να σε ακολουθησει στην κουβέντα. Αμα δεις στο φβ ποιος κάνει ποστ για πολιτικά και διεθνή; μονο εγω κάνω που διαβαζω για Αμερική - Β.Κορέα και γενικοτερα διεθνη ζητήματα καθημερινα επειδή μ αρεσουν.
Βλέπεις πχ ένα ποστ από έναν που είναι PR να σχολιάζει κάτι σε στυλ βγαλμενο από τη νυχτα από αισθηματικα κτλπ και όλα αυτά τα ξέρεις .... τρεντοκαταστασεις. 200 λαϊκ από κάτω. Κάνεις εσυ ένα ποστ που αφορα διεθνη επικαιροτητα και σου κάνουν 2 άτομα ο ένας είναι ο κολλητος σου που τα συζητάτε αυτά. Τεσπα εγω πιστευω ελάχιστες τους ενδιαφέρουν αυτά απλα να βγουν και να περάσουν καλά θέλουν.


Επισης εγω δεν θα απέρριπτα κάποια επειδή θα μου έλεγε μερικά γενικά άσχημα για τους άντρες. Απλα θα τα ειχα υποψη μου. Εμενα πιο πολύ με προβληματιζουν πλεον πιο σοβαρα πράγματα που μπορει να σε βάλουν σε κινδυνο πχ να είναι οντως τρελή η άλλη και δικομανης. Κατά τα αλλα δεν έχω θεμα με τις διαφωνιες. Τις δέχομαι ως στάσεις. Πιο παλιά μια πρώην μου ειχε πει "Ωχ διαφωνήσαμε και δεν ήθελα να φανω αποτομη" της κάνω δεν φάνηκες αποτομη ισα ισα ειπες την αποψη σου και δεν τρέχει και τιποτα που διαφωνήσαμε. Αλλα αυτή ειχε κολλησει.


Εγω είμαι της άποψης ότι πρέπει να μπορεις να στηρίξεις την διαφωνια σου όταν χρειαστεί και όχι να την συγκαλύπτεις κάποιοι και κάποιες άλλες μάλλον έχουν μαθει από μικροι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν εχουμε κατι να συζητησουμε ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Πλακα με κανετε τωρα ;

Πολιτικη-Οικονομια, Ιστορια,Τουρισμός,Αθλητικα,Κουτσομπολια μπορει να τα καλυψει ανετα ενα μεγαλο ποσοστο των αντρων. Αλλα θα φανει περιεργο σε καποια να αρχιζετε να μιλατε για τετοια θεματα ειδικα πολιτικης αν δεν γνωριζει ή δεν ασχολειται με αυτα και ειναι ΛΟΓΙΚΟ ρε παιδια.


ΥΓ : Αν ταιριαζετε θα βρειτε κατι να πειτε, αν ομως οχι...δυκολα τα πραγματα.

Δεν εχω γνωρισει και πολλες που να μπορω να συζητησω για οικονομια,τουρισμο,αθλητικα,παιδεια κλπ.Αν ανοιξω τετοιο θεμα καταλαβαινω οτι ξενερωνει απο το βλεμμα της.Ισως φταιει και η ηλικια ακομη δεν κατηγορω καποιον γιατι και με αγορια παλι σπανια βρισκω ατομο που οντως μπορω να συζητησω για θεματα οπως παιδεια,θρησκεια,πολιτικη κλπ

ΥΓ Καλη χρονια παιδες με υγεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Δεν εχω γνωρισει και πολλες που να μπορω να συζητησω για οικονομια,τουρισμο,αθλητικα,παιδεια κλπ.Αν ανοιξω τετοιο θεμα καταλαβαινω οτι ξενερωνει απο το βλεμμα της.Ισως φταιει και η ηλικια ακομη δεν κατηγορω καποιον γιατι και με αγορια παλι σπανια βρισκω ατομο που οντως μπορω να συζητησω για θεματα οπως παιδεια,θρησκεια,πολιτικη κλπ

ΥΓ Καλη χρονια παιδες με υγεια :D



To καλυτερο στα πρώτα ραντεβού είναι να μιλάς για ουδέτερα θέματα. Εκτος και αμα πέσεις σε καμια ψαγμένη που της αρέσει να ψάχνεται γενικοτερα. Αλλιώς που πηγες διακοπες και τι ταξίδια κάνεις είναι το πιο χοτ θέμα για κουβεντα. Και όπως έγραψε και η ερινυς πιο πάνω προσοχη στις γενικεύσεις. Αυτό το ειχα από παλιά στο μυαλο μου.


Μιλα για ουδέτερα θέματα για να μην μπορει να σου προσάψει τιποτα αρνητικο. Να μην μπορει να νιώσει προσβεβλημένη από κάτι που ειπες. Αυτό είναι βασικος κανονας τουλάχιστον για τα πρωτα 4-5 ραντεβού. Βεβαια όχι ψέματα εγω δεν λέω ψέματα δειχνω εξαρχής την προσωπικοτητα μου. Δεν είμαι υποτακτικος. Αμα κάποια ψάχνει υποτακτικούς υπάρχει θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Το πολύ σημαντικό είναι να κάνεις καλή πρώτη εντύπωση.
Ένας από τους τρόπους που μπορείς να το πετύχεις είναι το χιούμορ.
Ακόμη, κάτι που θα αναδείξει το ραντεβού σας είναι να έχεις αυτοπεποίθηση σαν άτομο.
Να πιστεύεις ότι μπορείς να δώσεις πράγματα στο άλλο φύλο.
Α και να μην φαίνεσαι λιγούρης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ναι, είναι σημαντική η πρώτη εντύπωση καθότι, όπως λένε, "you never get a second chance to make a first impression".
Και το χιούμορ πολύ σημαντικό, με την προϋπόθεση να είναι πηγαίο, πετυχημένο. Ειδάλλως, αν δεν "το'χει" κάποιος, καλύτερα να μην το επιχειρήσει γιατί θα φαίνεται απλώς γελοίος.

Όπως και να'ναι, το καλύτερο, απλώς να είμαστε ο εαυτός μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Θυμήθηκα μια εμπειρια μου παλαιοτερα με μια τύπισα. Επειδή έχω βγει πάρα πολλά ραντεβού μέχρι τωρα ότι θυμαμαι (θα χαιρομαι) και παιζει να μπαινω να το γράφω! Ξέρω για ποιο λογο δεν ξαναβγηκαμε. Στις αρχές την ειχα γνωρισει από ένα μαγαζί και χορευαμε σχεδόν ολο το βράδυ. Ηταν μεγαλυτερη αυτή τοτε. Τέσπα μετα βγηκαμε 2-3 φορές μέχρι που σε κάποια φάση μου ειπε ότι βγαινουμε φιλικά. Ισως σε αυτό φταιω και εγω που δεν έκανα κινηση εξαρχής. Αλλα το θέμα δεν ειχε τελειωσει εκει. Όταν μου έριξε αυτή την εξηγηση λέω και εγω εντάξει δικαιωμα της είναι ας το σεβαστω. Της κάνω εντάξει και εγω φιλικα θέλω να βγαινουμε δεν έχω θέμα.
Από μέσα μου σκεφτομουν ευκαιριες και δυνατες επιλογές για να της την πέσω βέβαια.

Μια μέρα την παιρνω ένα τηλεφωνο να δω τι κανει μου λέει καλα είμαι θα βγώ αποψε αμα θές ελα και εσυ. Θα εβγαινε με μια φιλη οποτε πηγα και εγώ. Ειχαν κανονισει για φαγητο. ΄Μετα από αυτό της έριξα προταση να πάμε σε κανα μαγαζι για ποτο. Μου λέει άλλο βραδυ θα σου στειλω. Οντως μου έστειλε ένα άλλο βράδυ και βγηκαμε οι 2 μας. Εκεινο το βραδυ βεβαια με έπιασε η μλκια μου και ήμουν σαν αγγουρι. Πριν 3-4 χρονια λέμε τωρα. Οποτε μετά απλα φυγαμε και την γυρισα σπιτι της. Από τοτε δεν ξαναβγηκαμε. Πιστευω κατά 90% ότι έπρεπε να κάνω κινηση να της την πέσω. Το διορθωσα αυτό μετά σε επομενο ραντεβουδάκι. Δεν άφησα να φυγει ο χρονος τσάμπα.


ΥΓ Όταν θυμαμαι σε εκεινο το μηνυμα το "μου" στο τέλος σκέφτομαι τι βλακεια έκανα εκεινο το βράδυ. Παιζει από αντιδραση να ειπε ότι με βλέπει φιλικα για να μην μου δειξει ότι την απέριψα. Κάτι σαν άμυνα. Πλέον έγινε κανονας. Αμα δεν έχεις σκοπο να κάνεις κινηση με κάποια μη βγεις καθολου μαζι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μια φίλη μου μου έλεγε τις προάλλες για έναν τύπο που έβγαινε. Λέει βγήκαν 4-5 φορές και δεν έκαναν τίποτα. Της λέω πως και έτσι. Μου λέει ε του είπα ότι θα βγαίνουμε 4-5 μήνες για να τον μάθω καλά πρώτα και μετά θα προχωρήσουμε και ξενέρωσε. Της λέω δεν πας καλά και θύμωσε κιόλας και μου είπε όλοι έτσι είστε. Devil έχεις συναντήσει πολλές τέτοιες; Πως θα το χειριζόσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μια φίλη μου μου έλεγε τις προάλλες για έναν τύπο που έβγαινε. Λέει βγήκαν 4-5 φορές και δεν έκαναν τίποτα. Της λέω πως και έτσι. Μου λέει ε του είπα ότι θα βγαίνουμε 4-5 μήνες για να τον μάθω καλά πρώτα και μετά θα προχωρήσουμε και ξενέρωσε. Της λέω δεν πας καλά και θύμωσε κιόλας και μου είπε όλοι έτσι είστε. Devil έχεις συναντήσει πολλές τέτοιες; Πως θα το χειριζόσουν;

Κι εγώ άμα ήμουν άντρας και μου τύχαινε τέτοια σιγά μην την ξανάβλεπα, έλεος λες και ζούμε στο 1930. Δηλαδή και γυναίκα που είμαι και να μου τύχαινε τέτοιος άντρας, πάλι σιγά μην τον ξανάβλεπα. Να έχω κάποιον να μου βγάζει το λάδι 5 μήνες και μετά να παίζει να μου ρίξει και Χ δηλαδή; Άκου "να προχωρήσουμε", μήπως θα βγάλει και το σεντόνι με το αίμα της παρθενιάς στο μπαλκόνι μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Μια φίλη μου μου έλεγε τις προάλλες για έναν τύπο που έβγαινε. Λέει βγήκαν 4-5 φορές και δεν έκαναν τίποτα. Της λέω πως και έτσι. Μου λέει ε του είπα ότι θα βγαίνουμε 4-5 μήνες για να τον μάθω καλά πρώτα και μετά θα προχωρήσουμε και ξενέρωσε. Της λέω δεν πας καλά και θύμωσε κιόλας και μου είπε όλοι έτσι είστε. Devil έχεις συναντήσει πολλές τέτοιες; Πως θα το χειριζόσουν;

Έχω συναντήσει αλλα δεν μπήκα στη διαδικασια να το συνεχισω. Η συγκεκριμενη φαίνεται ξεκάθαρα οτι εχει κολλήματα. Δεν προκειται να την αλλάξεις σαν χαρακτηρα. Εγω βασικά τωρα οπως ειμαι θα έβγαινα μαζι της και θα προσπαθουσα να την φτιάξω σιγα σιγα. Μετα ισως το ζητούσε μονη της. Το προχωράμε επισης ειναι γενικο. Μπορει να εννοουσε οτι οκ ολα τα αλλα τα κάνουμε εκτος απο το κυριως ... σέξ. Αυτο ειναι οκ φιλε. Μπορεις να το δεχτεις. Θα το δεχομουν. έΤΣΙ για την εμπειρια.

Τωρα μου θυμησες ένα αλλο ραντεβου οταν ημουν 23 μιλούσα με μια 17-18 χρονών. Ειχε έρθει εκδρομη με το σχολειο φιλε και βρεθηκαμε. Μιλουσαμε απο πριν βεβαια και ειχαμε πει οτι αρέσει ο ένας στον άλλον. Πρέπει να ειναι το πιο γρηγορο πέσιμο που έχω κάνει ποτέ σε ραντεβου μέσα σε 5 λεπτά την ειχα πάρει αγκαλιά και την φιλησα.

Την επομενη ξαναβγηκαμε .... πηγα να προχωρησω με χουφτώματα αλλα έφαγα σφαλιάρα και μαζεύτηκα! Η πλάκα ειναι οτι απο τα μηνυματα πριν ερθει μονο που δεν το ειχαμε κανει κιολας αλλα απο κοντα .... υπήρξαν ενδοιασμοί. Καλο κοριτσι και ομορφη αλλα .... κολληματα. Οποτε σε τέτοιες περιπτώσεις το πάς λάου λάου και μολις βρεις ευκαιρια ορμάς σαν αρπακτικο! =D

Κι εγώ άμα ήμουν άντρας και μου τύχαινε τέτοια σιγά μην την ξανάβλεπα, έλεος λες και ζούμε στο 1930. Δηλαδή και γυναίκα που είμαι και να μου τύχαινε τέτοιος άντρας, πάλι σιγά μην τον ξανάβλεπα. Να έχω κάποιον να μου βγάζει το λάδι 5 μήνες και μετά να παίζει να μου ρίξει και Χ δηλαδή; Άκου "να προχωρήσουμε", μήπως θα βγάλει και το σεντόνι με το αίμα της παρθενιάς στο μπαλκόνι μετά;

Την χυλόπιτα μπορεις να την φάς ανα πάσα στιγμη και μετα απο σχέση 5 χρονων και να φρικάρεις! Εμενα αν με έφτιαχνε σαν φαντασιωση ολο αυτο που με φτιάχνει θα το δοκιμαζα. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. Αρκει βεβαια 4-5 μηνες να μην εισαι μονο στα φιλάκια. Μια μέση κατασταση. Για να το δεχτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
την χυλόπιτα μπορεις να την φάς ανα πάσα στιγμη και μετα απο σχέση 5 χρονων και να φρικάρεις! Εμενα αν με έφτιαχνε σαν φαντασιωση ολο αυτο που με φτιάχνει θα το δοκιμαζα. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. Αρκει βεβαια 4-5 μηνες να μην εισαι μονο στα φιλάκια. Μια μέση κατασταση. Για να το δεχτεις.

Ίσως δεν το έθεσα και σωστά, προφανώς την χιλόπιτα την τρως ανά πάσα στιγμή, το θέμα είναι να υπάρχει και μια ανταπόκριση για να έχεις και κάτι να περιμένεις. Δηλαδή αυτή την τύπισσα που λέει ο Τζόνι την φαντάζομαι σε φάση να δίνει όλα τα ΟΚ σωματικά, λεκτικά και δεν ξέρω και γω πώς, και μόλις πας να την πλησιάσεις λιγότερο από 20 εκατοστά απόσταση να γίνεται παγοκολόνα.
Εγώ δεν ξέρω αν θα το δοκίμαζα, αλλά και να το δοκίμαζα άντε να έδινα κάποιες βδομάδες περιθώριο, όχι 4-5 μήνες! Δεν είμαστε 16 χρονών πλέον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Ίσως δεν το έθεσα και σωστά, προφανώς την χιλόπιτα την τρως ανά πάσα στιγμή, το θέμα είναι να υπάρχει και μια ανταπόκριση για να έχεις και κάτι να περιμένεις. Δηλαδή αυτή την τύπισσα που λέει ο Τζόνι την φαντάζομαι σε φάση να δίνει όλα τα ΟΚ σωματικά, λεκτικά και δεν ξέρω και γω πώς, και μόλις πας να την πλησιάσεις λιγότερο από 20 εκατοστά απόσταση να γίνεται παγοκολόνα.
Εγώ δεν ξέρω αν θα το δοκίμαζα, αλλά και να το δοκίμαζα άντε να έδινα κάποιες βδομάδες περιθώριο, όχι 4-5 μήνες! Δεν είμαστε 16 χρονών πλέον...

Η αληθεια ειναι οτι κάποιες φορές έχω μεγάλη υπομονη αλλα ειναι μέχρι να τελειώσει =D
Εννοειται οτι 4-5 μήνες θα το άφηνα αφου κάναμε και άλλα πράγματα εκτος οπως ειπα και πριν του κύριου σέξ!
Δηλαδη ξέρεις τωρα να μην μπω σε λεπτομέρειες. Ολα τα προκαταρκτικα ακριβως πριν απο αυτο. Αν και 4-5 μήνες λέει αυτη. Στα θεωρητικά. Πρακτικά θα πηγαινε στους 3-4 το πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top