Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο; 25€ στο koketa.gr



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Eπειδή η Ραμόνα δεν ευκαιρούσε, για πείτε μου εσείς.
click1
click2
click3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ποια είναι η Ραμόνα; Το πουλόβερ φλώρικο. Θα το φορέσεις στα 40 σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Ποια είναι η Ραμόνα; Το πουλόβερ φλώρικο. Θα το φορέσεις στα 40 σου.

Ως κι εγώ την ξέρω που δεν βλέπω tv :P

Προσδιορίζεις λίγο το "φλώρικο";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ως κι εγώ την ξέρω που δεν βλέπω tv :P

Προσδιορίζεις λίγο το "φλώρικο";

Εγώ δεν βλέπω καθόλου τιβι. :down:

Γεροντιστικο. Όχι κουλ. Όχι της ηλικίας σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ποια είναι η Ραμόνα; Το πουλόβερ φλώρικο. Θα το φορέσεις στα 40 σου.
ουτε στα 40. Μονο σε ugly Xmas sweater party :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ούτε και μένα με ψήνει η μπλούζα. Γιατί να πάρεις αυτό, ενώ μπορείς να πάρεις κάποιο καλύτερο; Αν πάρεις και τα τρία links σαν σύνολο, μπορείς να το συνδυάσεις απ' την πιο απλή μπλούζα μέχρι να βάλεις στην εξίσωση και πουκάμισο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Τα παπούτσια είναι πολύ ωραία.
Αν πάρεις και τα τρία links σαν σύνολο, μπορείς να το συνδυάσεις απ' την πιο απλή μπλούζα μέχρι να βάλεις στην εξίσωση και πουκάμισο.
Την απλή μπλούζα την έχει ούτως ή άλλως στην ντουλάπα του, χαίρω πολύ. :P Το πουλόβερ με καλό συνδυασμό είναι μια χαρά πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το είπα για να δώσω έμφαση στο ακόμη-κι-η-απλή-είναι-καλύτερη. :P

Sorry, στα δικά μου μάτια φαντάζει μπαρμπαδέ, αλλά, οκ, αυτά είναι γούστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Εμένα που μου αρέσουν τα cringey χριστουγεννιατικα πουλόβερ, το συγκεκριμένο δεν με ενθουσιαζει, είναι σαν να μην ήταν σίγουρο, να γίνει ugly xmas sweater ή να μην γίνει? Σαν να έκανε έρωτα ένα ugly με ένα κλασικό και βγήκε αυτό! :D και δεν μου πολυταιριάζει με το παντελόνι. Τα παπούτσια πολύ ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Μου αρέσει το παντελόνι. Μου αρέσουν και τα παπούτσια.
Το πουλόβερ, όχι μη το κάνεις αυτό στον εαυτό σου! Ούτε τώρα, ούτε στα 40, ούτε ποτέ!:)
Αν θες πουλόβερ με σχέδια σε λωρίδα , προτίμησε κάποιο που η λωρίδα του να είναι πιο στενή και ασφαλώς με πιο καλόγουστο μοτίβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Γίνομαι νονά τον Οκτώβρη. Προβληματίζομαι καθώς η βάπτιση γίνεται ένα μήνα πολύ ντεμί θεωρώ.
Έχω κάποιες ιδέες αλλά κάθε άποψη είναι σαφώς καλοδεχούμενη.
Παραθέτω 2 φωτογραφίες.
Θα πάω σε ράφτρα για να ράψει πάνω μου το φόρεμα.
Το πρώτο είναι οκ για οκτώβρη, το δεύτερο ενώ αγάπησα πολύ το χρώμα και το σχέδιο θεωρώ οτι για Οκτώβρη είναι υπερβολικά ανοιχτό.
Καμιά ίδεα για το πως θα μπορούσε να φορέθει;

.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γεια σου Zilda!

Καταρχάς μόνο αυτά τα δυο σχέδια έχεις στο μυαλό σου;
Τίποτε άλλο;;

Για το δεύτερο φόρεμα, θα συμφωνήσω απολύτως πως για Οκτώβρη είναι τελείως ξώπλατο!

Εγώ ποντάρω πιο πολύ στο πρώτο, όμως για το χρώμα είσαι σίγουρη;
Έχεις σκεφτεί να είναι ακριβώς το ίδιο φόρεμα απλά όχι τόσο ΡΟΖ, αλλά σε ένα πιο σομόν χρωματάκι;
Το θεωρώ πολύ πιο κυριλάτο για νονά.
Άσε που ο μήνας θα ναι και Οκτώβρης! Οπότε το σομόν εξ ορισμού θα ταιριάζει περισσότερο!
Και με το μακιγιάζ σου να παίξεις σε γήινους τόνους με ελαφρές πινελιές ροζ,σομόν,σκούρο ρόζ.
Π.χ. στο ρούζ, στα χείλη, ίσως μια ιδέα ρόζ και στα μάτια μαζί με ένα γήινο smokey eye π.χ. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Γεια σου Zilda!

Καταρχάς μόνο αυτά τα δυο σχέδια έχεις στο μυαλό σου;
Τίποτε άλλο;;

Για το δεύτερο φόρεμα, θα συμφωνήσω απολύτως πως για Οκτώβρη είναι τελείως ξώπλατο!

Εγώ ποντάρω πιο πολύ στο πρώτο, όμως για το χρώμα είσαι σίγουρη;
Έχεις σκεφτεί να είναι ακριβώς το ίδιο φόρεμα απλά όχι τόσο ΡΟΖ, αλλά σε ένα πιο σομόν χρωματάκι;
Το θεωρώ πολύ πιο κυριλάτο για νονά.
Άσε που ο μήνας θα ναι και Οκτώβρης! Οπότε το σομόν εξ ορισμού θα ταιριάζει περισσότερο!
Και με το μακιγιάζ σου να παίξεις σε γήινους τόνους με ελαφρές πινελιές ροζ,σομόν,σκούρο ρόζ.
Π.χ. στο ρούζ, στα χείλη, ίσως μια ιδέα ρόζ και στα μάτια μαζί με ένα γήινο smokey eye π.χ. <3

Γεια χαρά,

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

όχι καλέ, εχω και άλλα σχέδια στο μυαλό μου αλλά είπα να μην σας ζαλίσω πολύ.

Λοιπόν μου αρέσουν και αυτά εδώ σα σχέδιο. Από άποψη χρώματος σκεφτομούν να παίξω σε baby blue, baby pink, dusty pink, ροδακινί και φυστικί. Δεν με απασχολεί γιατί θα το ράψω οπότε θα διαλέξω κάποιο απο αυτά τα χρώματα.

Δεν έχω ιδέα τι θα μπορούσα να φορέσω από πάνω μια και τα μπολερό τα θεωρώ γιαγιαδίστικα:loltooth:
Να έβαζα μακρύ λευκό σακάκι με γυρισμένα τα μανίκια; Δεν είμαι σίγουρη.
Από μακιγιάζ μου έδωσες ωραία ιδέα:thumbup::thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 22222.PNG
    22222.PNG
    413.6 KB · Εμφανίσεις: 68
  • 33333.PNG
    33333.PNG
    182 KB · Εμφανίσεις: 78
  • Καταγραφή1111.PNG
    Καταγραφή1111.PNG
    139.8 KB · Εμφανίσεις: 99
  • Καταγραφή4444.PNG
    Καταγραφή4444.PNG
    133 KB · Εμφανίσεις: 171

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ουαου!
Έχεις τέλειο γούστο, μου άρεσαν ΌΛΑ ανεξαιρέτως!
Και σε γραμμή και σε χρώμα και σε στυλ! :redface:
Λίγο λιγότερο το πρώτο αριστερά!

Μην με βλέπεις gamer στο προφίλ, το στύλ μου είναι φουλ κλασσικό! χΔ

Θα έλεγα πως όποιο και αν διαλέξεις θα είναι υπέροχο!
Από μακιγιάζ θα έκανα ότι σου είπα και επάνω, μαλλιά ελαφριές μπούκλες , ένα ωραίο άρωμα, παπούτσια σε ανάλογο στυλ και είσαι έτοιμη! <3

edit: Για μπολερό δεν έχω ιδέα!
Γενικά δεν τα προτιμώ καθόλου!
Αν πραγματικά χρειαστείς θα έλεγα να ψάξεις για ένα σε ανάλογο χρώμα και πολύ ελαφρύ από πάνω σαν εσάρπα κάπως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει αυτό:



"Ζωήρεψα" λίγο το χρώμα, γιατί το αρχικό της φωτο μου φάνηκε κάπως μουντό. Το προτιμώ, γιατί είναι πιο "κοριτσίστικο", ανάλαφρο και δίνει μια πιο χαρούμενη νότα για την περίσταση. Εναλλακτικά, κι επειδή θα το ράψεις σε μοδίστρα, μπορείς να επιλέξεις κι ένα dusty pink χρώμα υφάσματος (αν το δέρμα σου είναι "σταρένιο"). Θα μπορούσε να είναι και γαλάζιο ή οτιδήποτε κολακεύει το χρώμα του δέρματός σου.
Πρόσεξε μόνο, κι επειδή το σχέδιό του είναι αρκετά πλήρες κι έχει και το φιόγκο στη μέση, μη φορτωθείς με αξεσουάρ: Ή ένα ζευγάρι σκουλαρίκια ή ένα μενταγιόν σε χρυσό χρώμα είναι αρκετά. Παπούτσια, απλές γόβες, σε άλλο χρώμα από εκείνο που θα έχει το φόρεμα ή και σε ίδιο, αν το τσαντάκι που θα κρατάς θα είναι διαφορετικό. Υπ'όψιν όχι ίδιο χρώμα τσάντα και παπούτσια, αυτό το είδος "ασορτί", πλέον θεωρείται... παλιακό.:)

Τα υπόλοιπα φορέματα δεν νομίζω οτι ταιριάζουν, είναι ίσως για άλλα events, σαν πιο "βαριά" που θα μπορούσαν να φορεθούν από μεγαλύτερες ηλικίες (45+).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Συμφωνώ με την alcyone, μου αρέσει καλύτερα αυτό το χρωμα. Το dusty pink της τελευταίας φωτογραφίας μ’αρεσει, δεν θα πρότεινα κάτι πολύ ανοιχτό ροζουλι ή γαλάζιο γιατί πολύ απλά θα είναι Οκτώβριος :hmm: Α, και όχι λευκό σακάκι. Το λευκό είναι πολύ καλοκαιρινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ουαου!
Έχεις τέλειο γούστο, μου άρεσαν ΌΛΑ ανεξαιρέτως!
Και σε γραμμή και σε χρώμα και σε στυλ! :redface:
Λίγο λιγότερο το πρώτο αριστερά!

Μην με βλέπεις gamer στο προφίλ, το στύλ μου είναι φουλ κλασσικό! χΔ

Θα έλεγα πως όποιο και αν διαλέξεις θα είναι υπέροχο!
Από μακιγιάζ θα έκανα ότι σου είπα και επάνω, μαλλιά ελαφριές μπούκλες , ένα ωραίο άρωμα, παπούτσια σε ανάλογο στυλ και είσαι έτοιμη! <3

edit: Για μπολερό δεν έχω ιδέα!
Γενικά δεν τα προτιμώ καθόλου!
Αν πραγματικά χρειαστείς θα έλεγα να ψάξεις για ένα σε ανάλογο χρώμα και πολύ ελαφρύ από πάνω σαν εσάρπα κάπως!

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Η αλήθεια είναι ότι έχω ακόμα μήνες μπροστά μου αλλά έχω και μια ανυπομονησια:loltooth:

Εμένα μου αρέσει αυτό:



"Ζωήρεψα" λίγο το χρώμα, γιατί το αρχικό της φωτο μου φάνηκε κάπως μουντό. Το προτιμώ, γιατί είναι πιο "κοριτσίστικο", ανάλαφρο και δίνει μια πιο χαρούμενη νότα για την περίσταση. Εναλλακτικά, κι επειδή θα το ράψεις σε μοδίστρα, μπορείς να επιλέξεις κι ένα dusty pink χρώμα υφάσματος (αν το δέρμα σου είναι "σταρένιο"). Θα μπορούσε να είναι και γαλάζιο ή οτιδήποτε κολακεύει το χρώμα του δέρματός σου.
Πρόσεξε μόνο, κι επειδή το σχέδιό του είναι αρκετά πλήρες κι έχει και το φιόγκο στη μέση, μη φορτωθείς με αξεσουάρ: Ή ένα ζευγάρι σκουλαρίκια ή ένα μενταγιόν σε χρυσό χρώμα είναι αρκετά. Παπούτσια, απλές γόβες, σε άλλο χρώμα από εκείνο που θα έχει το φόρεμα ή και σε ίδιο, αν το τσαντάκι που θα κρατάς θα είναι διαφορετικό. Υπ'όψιν όχι ίδιο χρώμα τσάντα και παπούτσια, αυτό το είδος "ασορτί", πλέον θεωρείται... παλιακό.:)

Τα υπόλοιπα φορέματα δεν νομίζω οτι ταιριάζουν, είναι ίσως για άλλα events, σαν πιο "βαριά" που θα μπορούσαν να φορεθούν από μεγαλύτερες ηλικίες (45+).

Ααααα ενθουσιάστηκα! Ωραίο χρωμα πραγματικά! Τέλειο το έκανες!
Από παπούτσι έλεγα να φορέσω και εγώ μια απλή γόβα, το πολύ 8 πόντους ( δεν ξέρω αλλά για πιο πολύ τακούνι είναι οκ για βράδυ, για ποτό αλλά για βάφτιση δεν μου πάει). Όσο για το χρωμα, αν τελικά φτιάξω αυτό το χρωμα φόρεμα μαλλον θα παίξω σε safe επιλογές δλδ μια nude γόβα θα ήταν ότι πρέπει. Θα μπορούσα να βάλω βέβαια και το αγαπημένο μου μαύρο αλλά μήπως “ χειμώνιασω» πολύ το συνολο:hmm: Δεν ξέρω τι αλλά χρώματα θα πήγαιναν. Γενικά το καλοκαιρι συνδυάζω πχ κίτρινο φορεμα με γαλάζια σανδάλια η χρυσό με λευκό αλλά το χειμώνα έχω πιο κλασικό γούστο γιατί είναι περιορισμένα τα χρωματα καπως.

Συμφωνώ με την alcyone, μου αρέσει καλύτερα αυτό το χρωμα. Το dusty pink της τελευταίας φωτογραφίας μ’αρεσει, δεν θα πρότεινα κάτι πολύ ανοιχτό ροζουλι ή γαλάζιο γιατί πολύ απλά θα είναι Οκτώβριος :hmm: Α, και όχι λευκό σακάκι. Το λευκό είναι πολύ καλοκαιρινό.

Ναι, έχεις δίκιο για το σακάκι. Τελικά δεν θα ήταν καλή επιλογή. Ίσως επιλέξω κάποια εσάρπα σε ένα τόνο πιο σκούρο η πιο ανοιχτό από το φορεμα. Έτσι για να μη φαίνομαι γυμνή για Οκτώβρη μηνα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα μάξι φορέματα, μού κάνουν πιο αριστοκρατικά. Δες τώρα ένα που βρήκα και τρελάθηκα (τα λουλουδατα είναι τα αγαπημένα μου υφάσματα για τα πάντα :p)
https://www.lynneshop.com/gw/en/clothing/dresses/party-dresses/floral-maxi-dress?id=21947
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top