Δεν ξέρω πως να συνεχίσω μαζί του

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας!
Εδω και 2 χρονια μου αρεσει καποιος ενα χρονο μεγαλυτερος. Ειμαι 17 τωρα και αυτος 18. Ηξερα οτι ειχε σχεση ομως και ετσι δεν εκανα κατι...μια μερα ομως του ειχα στειλει μηνυμα τι κανεις και τα σχετικα και μου ειπε να ανταλλαξουμε αριθμους. Μου ειπε επισης να βγουμε κτλ. Εγω φυσικα δεχτηκα γιατι γνωριζομασταν αλλα οχι πολυ! Μετα απο 6 μηνες που βγαιναμε, εγω του ειπα οτι τον αγαπαω και αυτος με φιλησε και μου ειπε να ειμαστε μαζι. Αλλα επειδη ηξερα κιολας οτι την πρωην του την αγαπουσε πολυ, λεω μπας και με χρησιμοποιησε στην στιγμη αδυναμιας του. Αμεσως μετα μου ειπε να ειμαστε φιλοι γιατι δεν ηθελε να με πληγωσει...δεν ξερω ρε παιδια, εδω και λιγους μηνες ειναι απομακρυσμενος και εγω τον θελω πολυ! Ειπα να το αφησω μηπως και πληγωθω παλι τωρα στην τελευταια χρονια του σχολειου με τις εξετασεις, αλλα τον θελω....πειτε μου την γνωμη σας :/ να το ρισκαρω ξανα και οτι γινει?:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Σου είπε ξεκάθαρα ότι θέλει να είστε φίλοι. Το ότι δεν θέλει να σε πληγώσει είναι χάιδεμα στα αφτιά. Επίσης, έχει εξαφανιστεί. Είναι κάτι παραπάνω από φανερό ότι δεν ενδιαφέρεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σου είπε ξεκάθαρα ότι θέλει να είστε φίλοι. Το ότι δεν θέλει να σε πληγώσει είναι χάιδεμα στα αφτιά. Επίσης, έχει εξαφανιστεί. Είναι κάτι παραπάνω από φανερό ότι δεν ενδιαφέρεται...

Ναι αλλά πρώτα τη φίλησε και της είπε ότι θέλει να είναι μαζί!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Σου είπε ξεκάθαρα ότι θέλει να είστε φίλοι. Το ότι δεν θέλει να σε πληγώσει είναι χάιδεμα στα αφτιά. Επίσης, έχει εξαφανιστεί. Είναι κάτι παραπάνω από φανερό ότι δεν ενδιαφέρεται...
Το σκεφτομαι συνεχεια αυτο...δεν εξαφανιστηκε τελειως...οταν μιλησουμε ΚΑΠΟΤΕ σε μηνυματα δειχνει φιλικος..σαν να μην εγινε τιποτα!! :////

Ναι αλλά πρώτα τη φίλησε και της είπε ότι θέλει να είναι μαζί!:worry:
Επισης, και αυτο το σκεφτομαι...γενικα ειναι ολα μπερδεμενα γι' αυτο ειπα να ρωτησω καποιον εδω!!! ://
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Ναι αλλά πρώτα τη φίλησε και της είπε ότι θέλει να είναι μαζί!:worry:
Ναι, αλλά από αυτό το φιλί και μετά μπορεί να έχει μεσολαβήσει κάτι άλλο στην ζωή του ή μπορεί απλά να συνειδητοποίησε ότι δεν θέλει να το προχωρήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ναι, αλλά από αυτό το φιλί και μετά μπορεί να έχει μεσολαβήσει κάτι άλλο στην ζωή του ή μπορεί απλά να συνειδητοποίησε ότι δεν θέλει να το προχωρήσει...
Οταν μου ειπε να μεινουμε φιλοι μου το ειπε την ιδια στιγμη που μ ειπε να ειμαστε μαζι....μετα το φιλι με πηρε αγκαλια και μ ειπε να μεινουμε φιλοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γεια σας!
Εδω και 2 χρονια μου αρεσει καποιος ενα χρονο μεγαλυτερος. Ειμαι 17 τωρα και αυτος 18. Ηξερα οτι ειχε σχεση ομως και ετσι δεν εκανα κατι...μια μερα ομως του ειχα στειλει μηνυμα τι κανεις και τα σχετικα και μου ειπε να ανταλλαξουμε αριθμους. Μου ειπε επισης να βγουμε κτλ. Εγω φυσικα δεχτηκα γιατι γνωριζομασταν αλλα οχι πολυ! Μετα απο 6 μηνες που βγαιναμε, εγω του ειπα οτι τον αγαπαω και αυτος με φιλησε και μου ειπε να ειμαστε μαζι. Αλλα επειδη ηξερα κιολας οτι την πρωην του την αγαπουσε πολυ, λεω μπας και με χρησιμοποιησε στην στιγμη αδυναμιας του. Αμεσως μετα μου ειπε να ειμαστε φιλοι γιατι δεν ηθελε να με πληγωσει...δεν ξερω ρε παιδια, εδω και λιγους μηνες ειναι απομακρυσμενος και εγω τον θελω πολυ! Ειπα να το αφησω μηπως και πληγωθω παλι τωρα στην τελευταια χρονια του σχολειου με τις εξετασεις, αλλα τον θελω....πειτε μου την γνωμη σας :/ να το ρισκαρω ξανα και οτι γινει?:/::/:

Αφού έδειξε ενδιαφέρον και εισασταν μαζί έξι μήνες αυτό κάτι λέει..Μήπως μετά το φιλί έγινε κάτι ή του έδειξε εσύ κάτι λόγωτης ανασφάλειας σου με την πρώην του ;; Εγώ λέω να μιλήσετε, έστω και σαν φίλοι όπως λέει κι αυτος, δεν πρέπει να είστε έτσι απομακρυσμένοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αφού έδειξε ενδιαφέρον και εισασταν μαζί έξι μήνες αυτό κάτι λέει..Μήπως μετά το φιλί έγινε κάτι ή του έδειξε εσύ κάτι λόγωτης ανασφάλειας σου με την πρώην του ;; Εγώ λέω να μιλήσετε, έστω και σαν φίλοι όπως λέει κι αυτος, δεν πρέπει να είστε έτσι απομακρυσμένοι..
Δεν του εδειξα κατι ουτε ηξερε οτι ηξερα για την πρωην του....δεν καταλαβα ουτε και εγω τι εγινε...φοβαμαι ομως να του μιλησω μηπως και απομακρυνθει ακομα περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Το γεγονός ότι έχει απομακρυνθεί είναι ήδη ένα άσχημο σημάδι κατά την κρίση. Εγώ προτείνω να του μιλήσεις ευθέως, να του πεις πώς νιώθεις και να δείτε τι θα κάνετε. Μπορεί να πληγωθείς, αλλά θα σε βοηθήσει να προχωρήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Δεν του εδειξα κατι ουτε του ηξερε οτι ηξερα για την πρωην του....δεν καταλαβα ουτε και εγω τι εγινε...φοβαμαι ομως να του μιλησω μηπως και απομακρυνθει ακομα περισσοτερο...

Ναι είδα που ειπες ότι αμέσως μετά το φιλί σου είπε να μείνετε φίλοι..είναι μπερδεμένος αυτό είναι σίγουρο μόνο! Και από ότι είδα παντα εσύ έκανεςτην κινηση να βρεθείτε..οποτε δεν ξέρω δυσκολο:/: εσένα σου αρέσει/σου αρκει που είστε απομακρυσμένοι έτσι τώρα; Αν οχι,τότε προσπάθησε το ξανά,μιλά του!! Αν ναι τότε μπες στο friend zone και προσπαθησε να κρατατε επαφή ,αγόρια είναι αυτά ίσως αλλάξουν γνώμη!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το γεγονός ότι έχει απομακρυνθεί είναι ήδη ένα άσχημο σημάδι κατά την κρίση. Εγώ προτείνω να του μιλήσεις ευθέως, να του πεις πώς νιώθεις και να δείτε τι θα κάνετε. Μπορεί να πληγωθείς, αλλά θα σε βοηθήσει να προχωρήσεις.
Θα το ρισκαρω....εξάλλου τι κερδιζω τωρα...μονο στεναχωρια και τιποτα αλλο...καποιες φορες εκνευρίζομαι μαζι του αλλα ειναι περισσοτερες οι φορες που μου λειπει...τουλαχιστον εχω ενα ποσοστο επιτυχιας, αλλα μεγαλυτερο αποτυχιας! δεν πειραζει, τουλαχιστον θα ξερει οτι υπαρχει καποιος που τον αγαπα! μου φτανει αυτο παρα τιποτα!

Ευχαριστω για τις συμβουλες....όλους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μπερδεμένος είναι. Αν κάνεις ξανά κίνηση πιστεύω θα ξανακαταλήξετε μαζί, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη μην το κάνεις γιατί είναι κρίσιμη η χρονιά που έχεις μπροστά σου και αυτό θα είναι μεγάλο ρίσκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Θα το ρισκαρω....εξάλλου τι κερδιζω τωρα...μονο στεναχωρια και τιποτα αλλο...καποιες φορες εκνευρίζομαι μαζι του αλλα ειναι περισσοτερες οι φορες που μου λειπει...τουλαχιστον εχω ενα ποσοστο επιτυχιας, αλλα μεγαλυτερο αποτυχιας! δεν πειραζει, τουλαχιστον θα ξερει οτι υπαρχει καποιος που τον αγαπα! μου φτανει αυτο παρα τιποτα!

Ευχαριστω για τις συμβουλες....όλους!!

Μπερδεμένος είναι. Αν κάνεις ξανά κίνηση πιστεύω θα ξανακαταλήξετε μαζί, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη μην το κάνεις γιατί είναι κρίσιμη η χρονιά που έχεις μπροστά σου και αυτό θα είναι μεγάλο ρίσκο.
Ναι ειναι δυσκολο....αλλα δεν ειναι ακομα πιο δυσκολο να πνιγω ολα αυτα μεσα μου;...αν οχι θα προσπαθησω να δεχτω το οτι θα ειμαστε φιλοι, εστω και απομακρυσμενοι....ευχαριστω παντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κόνστανς

Νεοφερμένος

Η Κόνστανς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Θα το ρισκαρω....εξάλλου τι κερδιζω τωρα...μονο στεναχωρια και τιποτα αλλο...καποιες φορες εκνευρίζομαι μαζι του αλλα ειναι περισσοτερες οι φορες που μου λειπει...τουλαχιστον εχω ενα ποσοστο επιτυχιας, αλλα μεγαλυτερο αποτυχιας! δεν πειραζει, τουλαχιστον θα ξερει οτι υπαρχει καποιος που τον αγαπα! μου φτανει αυτο παρα τιποτα!

Ευχαριστω για τις συμβουλες....όλους!!


Ναι ειναι δυσκολο....αλλα δεν ειναι ακομα πιο δυσκολο να πνιγω ολα αυτα μεσα μου;...αν οχι θα προσπαθησω να δεχτω το οτι θα ειμαστε φιλοι, εστω και απομακρυσμενοι....ευχαριστω παντως!!!

Το μέλλον σου και η επιτύχια στις πανελλήνιες νομίζω είναι πιο σημαντικό από μια σχέση. Θα το καταλάβεις αργότερα αυτό όμως, ναι αλλά έτσι απλά θα σε έχει δεδομένη και όποτε ξεμένει θα γυρίζει σε σένα για παρηγοριά, πολύ χειρότερο από το να στο πει ξεκάθαρα πως δεν σε βλέπει ερωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
αν είναι συνειδητοποιημένη κοπέλα, θα μπορέσει να ισορροπήσει ανάμεσα σε σχέση και πανελλήνιες. αυτό είναι άσχετο όμως. εγώ θα σου έλεγα να μην το συνεχίσεις αλλά για άλλο λόγο. με το που σε φίλησε και σου είπε να είστε μαζί, το πήρε πίσω. μετά εξαφανίστηκε. είναι ξεκάθαρο πως δεν ξέρει τι θέλει και είναι πολύ πιθανό να έχει αισθήματα για την πρώην του. του είπες ότι τον αγαπάς, άρα ξέρει τι νιώθεις. πιστεύω θα πρέπει να τον αφήσεις λίγο να ξεκαθαρίσει τα πράγματα μέσα στο κεφάλι του... αν όντως σε θέλει, θα πρέπει να σε πλησιάσει ο ίδιος αυτή τη φορά κι όχι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν θέλει να είστε μαζί αλλά επειδή βλέπει ότι έχεις κόλλημα δεν θέλει να πει κάτι κακό που να σε πληγώσει. Το έχω κάνει και εγώ αυτό, δηλαδή να πω να είμαστε φίλοι (χωρίς να προηγηθεί φιλί βέβαια εγώ δεν ψηνόμουν καθόλου), και μετά επειδή έβλεπα ότι συνέχιζε να με βλέπει με τον ίδιο τρόπο απομακρύνθηκα απότομα. Αυτή δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί σταμάτησα να της μιλάω και άρχισε να ρωτάει φίλους μου τι έπαθα και γιατί έκοψα επαφές κλπ, ε κάποια στιγμή κάποιους μήνες μετά τα είπαμε και ξεκαθάρισα την θέση μου. Μου είπε ότι θέλει να είμαστε φίλοι και δεν θέλει τίποτα παραπάνω πλέον, της λέω οκ τότε, μιλάμε καθημερινά, αλλά συνεχίζω να αισθάνομαι ότι μου έχει κάπως μια αδυναμία. Μπορεί να είναι η ιδέα μου βέβαια.

Τέλος πάντων, αυτό που κάνει ο φίλος σου είναι σημάδι ότι δεν θέλει να είστε μαζί. Πρέπει να μιλήσετε ανοιχτά. Προσπάθησε να τον ρωτήσεις γιατί ξέκοψε χωρίς να του πεις οτι θες να είστε μαζί κλπ, γιατί αν δεν θέλει πιθανό να μην ξαναμιλήσετε και ποτέ. Από τα λεγόμενα του θα δεις αν θέλει να είστε μαζί ή αν δεν θέλει, και απαντάς ανάλογα. Αν θέλει του λες και εσύ την αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Με βοήθησαν πολύ οι συμβουλές σας!!! Είναι σίγουρο ότι θα επικεντρωθώ περισσότερο στα μαθήματά μου και αργότερα στις σπουδές μου...ΑΝ στο μέλλον είμαστε μαζί, τότε είμαι τυχερή, αλλιώς καλοί φίλοι...δεν είναι όλα άσπρα στη ζωή!!! Και πάλι σας ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Πιστεύω κι εύχομαι να έμεινες συνεπής (όσο επίπονο κι αν είναι) στην απόφασή σου να αφοσιωθείς στη μελέτη και τις σπουδές σου. Γιατί τώρα σημαντικό είναι το δικό σου επαγγελματικό μέλλον, κι όχι ένα ανώριμο συναισθηματικά παιδί που όμως έδειξε καθαρά και σαφέστατα οτι από εσένα ζητούσε όχι κάτι περισσότερο από μια ερωτική φιλία (και σε καμιά περίπτωση "σοβαρή σχέση"). Όσο για το φιλί, απλά επιβεβαιώνει οτι τη συγκεκριμένη περίπτωση "μιλάνε" περισσότερο οι ορμόνες και λιγότερο τα συναισθήματα.
Καλό είναι λοιπόν να επικεντρωθείς στα μαθήματά σου, αφήνοντας τα άλλα, τα καλύτερα, να έρθουν στην ώρα τους. Τότε που θα είναι και πιο σωστά και πιο όμορφα, γιατί θα είναι αμοιβαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top