Διαγραφή από την παλιά σχολή και αναβολή στράτευσης

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Πέρσυ εγγράφηκα στο ιστορικό αρχαιολογικό ιωαννίων,και φέτος πέρασα στη νομική θράκης.Θα ήθελα να κάνω διαγραφή αλλα ο πατέρας μου φοβάται μήπως χάσω την απαλλαγή απ τον στρατό και το καθυστερεί συνεχώς.μέχρι σήμερα δεν έχω κάνει την αίτηση.υπάρχει προθεσμία για την διαγραφή?αν ναι πότε?για να κάνω τη εγγρεφη στο νέο τμήμα μου πρέπει να έχω κάνει τη διαγραφη?απαντήστε μου σας παρακαλώ
Off Ξέρω οτι υπάρχει παρόμοιο θέμα αλλα δε με κάλυψε καθόλου
και μόνο σοβαρές και ενημερωμένες απαντήσεις απο άτομα που είχαν παρόμοιο "πρόβλημα" όχι αλαα ράδιο αρβύλα:PΣας ευχαριστώ προκαταβολικά . Το θέμα επείγει!!!!!
Ξέρετε τις κυρώσεις τής παρ. 6 του άρθρου 22 του Ν. 1599/1986??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να κάνεις τη διαγραφή από τη προηγούμενη σχολή πριν πας να εγγραφείς σε αυτή που πέρασες φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να κάνεις τη διαγραφή από τη προηγούμενη σχολή πριν πας να εγγραφείς σε αυτή που πέρασες φέτος!
και το χαρτί της διαγραφής καθυστερεί πολύ?υπάρχουν φόβοι για την απαλλαγή?προθεσμιες διαγραφής δεν υπαρχουν δηλαδή ε?εχω αγχωθεί πάρα πολύ!!!:(:(:(:stars:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πας στην παλια σχολη και διαγραφεσαι μια απ' αυτες τις μερες. Το χαρτι βγαινει αμεσως νομιζω. Και μετα πας στην καινουργια και γραφεσαι. Δεν υπαρχει καμια επιπτωση στην αναβολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Πας στην παλια σχολη και διαγραφεσαι μια απ' αυτες τις μερες. Το χαρτι βγαινει αμεσως νομιζω. Και μετα πας στην καινουργια και γραφεσαι. Δεν υπαρχει καμια επιπτωση στην αναβολη.
αυτοπροσώπως θέλει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Νομιζω ναι, εκτος αν εξουσιοδοτησεις καποιον (αν και δεν ξερω τη διαδικασια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Νομιζω ναι, εκτος αν εξουσιοδοτησεις καποιον (αν και δεν ξερω τη διαδικασια).
εμάς μας είπαν οτι γίνεται και μέσω ΚΕΠ.!αλλα φοβάμια μήπως η διαγραφή τελικά αργήσει!!έλεος με τη γραφειοκρατία τους...γνωρίζετε τις κυρώσεις του να είσαι εγγεγραμμένος σε 2 σχολές...γιατί μπορεί να μη προλάβω!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αυτο με το ΚΕΠ πρωτη φορα το ακουω ειναι η αληθεια. Παντως εγω θα παω στην σχολη να διαγραφω (ειναι σε αλλη πολη). Θα προλαβεις μωρε, 30 Σεπτεμβριου ληγουν οι εγγραφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
εμάς μας είπαν οτι γίνεται και μέσω ΚΕΠ.!αλλα φοβάμια μήπως η διαγραφή τελικά αργήσει!!έλεος με τη γραφειοκρατία τους...γνωρίζετε τις κυρώσεις του να είσαι εγγεγραμμένος σε 2 σχολές...γιατί μπορεί να μη προλάβω!:'(

ελα ρε σιγα ποσο να αργησει...εμενα περυσι μια φιλη μου ειχε παει για διαγραφη απο την προηγουμενη σχολη της μολις μια βδομαδα πριν την εγγραφη της στην καινουρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
ελα ρε σιγα ποσο να αργησει...εμενα περυσι μια φιλη μου ειχε παει για διαγραφη απο την προηγουμενη σχολη της μολις μια βδομαδα πριν την εγγραφη της στην καινουρια...
δε ξέρεις πόσο βαριέται η γραμματεας του ιστορ-αρχ-ιωαννίνων...απαραδεκτη:P..δηλαδή προτείνετε να πάω αυτοπροσόπως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
δε ξέρεις πόσο βαριέται η γραμματεας του ιστορ-αρχ-ιωαννίνων...απαραδεκτη:P..δηλαδή προτείνετε να πάω αυτοπροσόπως..

ναι να πας αυτοπροσοπως γιατι αν βαριεται τοσο οσο λες μπορει να μην δεχτει ουτε την εξουσιοδοτηση....και να τους πεις οτι ειναι αναγκη να γινει η διαγραφη το συντομοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
ναι να πας αυτοπροσοπως γιατι αν βαριεται τοσο οσο λες μπορει να μην δεχτει ουτε την εξουσιοδοτηση....και να τους πεις οτι ειναι αναγκη να γινει η διαγραφη το συντομοτερο...
και μετά με τη στρατολογία?τι γίνεται :jumpy:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αν έχω καταλάβει καλά έχεις κάνει ήδη την αναβολή σου, σωστά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
και μετά με τη στρατολογία?τι γίνεται :jumpy:?

δεν εχεις παρει αναβολη μεχρι μια συγκεκριμενη ημερομηνια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
δεν εχεις παρει αναβολη μεχρι μια συγκεκριμενη ημερομηνια???
ναι την έχω κάνει αλλα φοβάται ο πατέρας μου οτι θα ακυρωθεί..γι αυτό το καθυστερεί κι όλας...τι να πώ!?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση... Δες και στο χαρτί της αναβολής σου τι λέει για "ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗΣ". Η μόνη περίπτωση είναι να την διακόψεις εσύ με αίτησή σου σκόπιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
ναι την έχω κάνει αλλα φοβάται ο πατέρας μου οτι θα ακυρωθεί..γι αυτό το καθυστερεί κι όλας...τι να πώ!?:)

ε καλα και αν ακυρωθει θα βγαλεις αλλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εγω που περασα περσι ππηγα και πηρα αναβολη και ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει πως αμα περασω σε άλλη σχολη θα πρεπει να παω να το αναφερω!γιατι η αναβολη γραφει ως λογο την προηγουμενη σχολη που σπουδαζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
εγω που περασα περσι ππηγα και πηρα αναβολη και ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει πως αμα περασω σε άλλη σχολη θα πρεπει να παω να το αναφερω!γιατι η αναβολη γραφει ως λογο την προηγουμενη σχολη που σπουδαζω
και σε μένα το είπαν ..παίρνεις και 1 χρόνο επιπλέον:no1:γεια σου ρε κούλη!






εσύ δεν ήσουν που έλεγες οτι δεν περνάω νομική κομοτηνής..?να λοιπόν πέρασα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
μπραβο!
για να διαγραφω απο την σχολη θα πρεπει να παω πανω απο μια φορα στην γραμματεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top