Ποιο καρτοκινητό να επιλέξω;

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Προς το παρόν μιλάω ελάχιστα ή και καθόλου με άτομα από όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας αλλά και με σταθερά. Υπάρχει περίπτωση να μην χρησιμοποιήσω καθόλου το κινητό μου κάποιον μήνα ή να το χρησιμοποιήσω αλλά απειροελάχιστα. Όμως, υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιώ περισσότερο το κινητό μου και έτσι θέλω να επιλέξω ένα καρτοκινητό που να μπορώ να μιλήσω με φίλους από διάφορα δίκτυα, αλλά και να καλώ σταθερά κάποιες φορές. Ποιο καρτοκινητό με συμφέρει ποιο πολύ στο τρίπτυχο προσφορές-σήμα-βασικές χρεώσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Από άποψη προσφορών όλες οι εταιρίες έχουν παραπλήσιες προς συγκεκριμένους αριθμούς, τιμές σχεδόν ίδιες (κάνε έναν έλεγχο/σύγκριση στα site) άρα εγώ θα έπαιρνα αυτό με το πιο δυνατό σήμα στην περιοχή μου δεδομένου ότι οι επαφές μου δεν έχουν συγκεκριμένο καρτοκινητό έτσι ώστε να μιλάω μαζί τους με χρήση κάποιου πακέτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Είχα ψάξει λίγο παλιότερα για τις βασικές χρεώσεις και είδα ότι οι cosmote, vodafone, wind έχουν τις ίδιες περίπου χρεώσεις ενώ q και frog έχουν μικρότερες. Για αυτό σκέφτομαι να πάρω μια από τις 2 τελευταίες, αλλά επειδή ακούω για αύξηση χρεώσεων στη frog, λέω να επιλέξω q. Η q ανήκει στην wind και ενώ παλιότερα είχε το χειρότερο σήμα που έχω δει, τώρα τελευταία έχω εντυπωσιαστεί από το σήμα της, άρα από σήμα δεν έχω πρόβλημα. Με συμφέρει όμως αν μιλάω σε όλα τα δίκτυα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα, αλλά δεν πειράζει, καθώς μπορεί να βοηθηθεί κάποιος επισκέπτης ή μέλος που έχει τις ίδιες απορίες με εσένα.
Τα άτομα που μιλάνε ελάχιστα στο κινητό τους, τους συμφέρει να έχουν ή Frog ή Q, καθώς έχουν τις πολύ χαμηλές χρεώσεις ομιλίας και γραπτών μηνυμάτων προς όλα τα δίκτυα και συμφέρουσες προσφορές.

Πιο αναλυτικά, οι προσφορές της Frog και της Q για το 2010 είναι:

Frog:
  • Διπλασιάζει την πρώτη κάρτα ανανέωσης που θα βάλεις κάθε μήνα.
  • Με κάθε ανανέωση, έχεις δωρεάν 1500' ομιλίας και 1500 γραπτά μηνύματα προς συνδρομητές Frog.
Οι παραπάνω προσφορές ενεργοποιούνται στέλνοντας δωρεάν γραπτό μήνυμα ''2'' στο 1312.

Q:
  • Με κόστος 1 ευρώ, έχεις 1500' ομιλίας και 1500 γραπτά μηνύματα προς όλη την WIND και Q και 100 ΜΒ mobile internet.
Η παραπάνω προσφορά ενεργοποιείται καλώντας το 12200.


Ελπίζω να βοήθησα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top