Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Κορίτσια με ενδιαφέρει πολύ το θέμα... Μ αρέσει πολύ κάποιος. Αλλά ντρέπομαι να του το πω και δεν ξέρω πως να του το δείξω. Αυτό που κάνει πιο δύσκολη την κατάσταση είναι ότι είναι πρώην καθηγητής μου... Τι προτίνετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Καλύτερα να του το πεις για να αποφύγετε τις παρεξηγήσεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι ο κατάλληλος τρόπος να τον προσεγγίσω. Πιστεύω ότι θα φοβηθεί... Νομίζω ότι και αυτός ενδιαφέρεται. Μιλάμε αρκετά συχνά αλλά δεν έχει τύχει να προχωρήσει αλλιώς το πράγμα... Τον έχω καλέσει για φαγητό σπιτι μου αυτή την βδομάδα αλλά δεν θα είμαστε μόνοι. Καμιά συμβουλή ;
Όλες οι φίλες μου μου λένε να του κουνηθώ. Δεν το βρίσκω και πολύ σωστό και γενικά δεν είναι το στυλ μου. Δεν θέλω να προκαλέσω με το ντύσιμο μου και πιστεύω πως κάτι τέτοιο δεν θα είχε αποτελεσμα. Αντίθετα θα με έκανε να πέσω στην εκτίμηση του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Με τα ματια μου:redface: Μια εικονα 1000 λεξεις. Λενε... Τωρα αν δεν το πολυπιανει γιατι απλα ειναι UFO το παω σε body language δηλαδη τον πλησιαζω πολυ αντε και το πολυ πολυ να πεταξω κανα υπονοουμενο:P Αλλα, βασικα απ'την στιγμη που δεν ανταποκριθει στο 'καλεσμα' των ματιων μου μαλλον δεν θα δωσω αλλη σημασια..

Τι ωραία που τα λες!! :D
Μακάρι κάποιες άλλες να μην αλληθώριζαν και να μην στέκονταν ως παγοκολώνες! :confused: Να έδιναν τουλάχιστον ένα μικρό σκαλοπατάκι προσέγγισης για να "παίξει" ο άντρας και να μην έχουν ύφος "έχω σχέση ενώ δεν έχω σχέση"...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Για μένα καμια συμβουλή ;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι ο κατάλληλος τρόπος να τον προσεγγίσω. Πιστεύω ότι θα φοβηθεί... Νομίζω ότι και αυτός ενδιαφέρεται. Μιλάμε αρκετά συχνά αλλά δεν έχει τύχει να προχωρήσει αλλιώς το πράγμα... Τον έχω καλέσει για φαγητό σπιτι μου αυτή την βδομάδα αλλά δεν θα είμαστε μόνοι. Καμιά συμβουλή ;
Όλες οι φίλες μου μου λένε να του κουνηθώ. Δεν το βρίσκω και πολύ σωστό και γενικά δεν είναι το στυλ μου. Δεν θέλω να προκαλέσω με το ντύσιμο μου και πιστεύω πως κάτι τέτοιο δεν θα είχε αποτελεσμα. Αντίθετα θα με έκανε να πέσω στην εκτίμηση του...

με τίποτα μην του αρχίσεις τα κουνήματα και σε περάσει για εύκολη ο άνθρωπος. μετά μόνο για σεξ θα σε θέλει.. εγώ λέω ναι μεν να είσαι σεμνή αλλά πέτα και κανένα υπονοούμενο για να καταλάβει ότι σε ενδιαφέρει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μαλιστα ! Δυσκολο αυτο νομιζω ! Αλλα θα προσπαθησω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά απευθύνομαι σε όλους τους προβληματισμένους και προβληατισμενες... εγώ αν ήμουν στη θέση σας θα κανόνιζα να βγούμε πρώτα με μια κοινή παρέα... και μετά έκανα αυτο με το σιναμαδάκι... αν δεν έχετε κοινους γνωστούς κάντε το στο στυλ του φλέρτ. Δηλαδή σε κερνάω ενα ποτό και παίρνω το τηλεφωνό σου... αν όντως τους αρέσετε τότε θα τηλεφωνήσουν.... αλλιώς πάμε για άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλά τέτοιο ζόρι για να δείξετε σε άντρα ότι τον θέλετε???

Αφού αν μας ψιλοαρέσετε, εμείς το βλέπουμε και χωρίς να το κάνετε εσείς, απλά επειδή δείχνετε λίγο ενδιαφέρον... Τι σας ζορίζει??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ρε παιδιά ..να κάνω μια ερώτηση ?
δεν είναι λίγο άσχημο να δείχνει η κοπέλα πως τον γουστάρει? ενώ είμαι αρκετά φεμινιστρια πιστέυω ότι τα αγόρια πρέπει να κάνουν την πρώτη κίνηση ...άντε να του στείλεις ένα μήνυμα , να του ξαναστείλεις όμως εσύ , να του προτείνεις ΕΣΥ να βγείτεγια καφέ...τα αγόρια πρέπει να τα κάνουν αυτά .... νομίζω , και επίσης πιστεύω ότι αν αρέσεις σε καποιον θα ξεπεράσει τις ντροπές του και θα κάνει κάποιο βήμα πρώτος εκτός από το να κάνει <<eye contact>>...συμφωνείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ρε παιδιά ..να κάνω μια ερώτηση ?
δεν είναι λίγο άσχημο να δείχνει η κοπέλα πως τον γουστάρει? ενώ είμαι αρκετά φεμινιστρια πιστέυω ότι τα αγόρια πρέπει να κάνουν την πρώτη κίνηση ...άντε να του στείλεις ένα μήνυμα , να του ξαναστείλεις όμως εσύ , να του προτείνεις ΕΣΥ να βγείτεγια καφέ...τα αγόρια πρέπει να τα κάνουν αυτά .... νομίζω , και επίσης πιστεύω ότι αν αρέσεις σε καποιον θα ξεπεράσει τις ντροπές του και θα κάνει κάποιο βήμα πρώτος εκτός από το να κάνει <<eye contact>>...συμφωνείτε?

Όχι, γιατί να είναι άσχημο???
Υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι που μπορεί ο άλλος να μην κάνει κίνηση κι όχι η ντροπή ή το μη ενδιαφέρον... Δηλαδή αν εσένα σου αρέσει πάρα πολύ κάποιος, θα προτιμίσεις να τον χάσεις εντελώς, παρά να ρισκάρεις να τον διεκδικήσεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Όχι, γιατί να είναι άσχημο???
Υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι που μπορεί ο άλλος να μην κάνει κίνηση κι όχι η ντροπή ή το μη ενδιαφέρον... Δηλαδή αν εσένα σου αρέσει πάρα πολύ κάποιος, θα προτιμίσεις να τον χάσεις εντελώς, παρά να ρισκάρεις να τον διεκδικήσεις???
μάλλον ναι...ενώ ρε παιδί μου γενικά είμαι πολύ δυναμική και δεν κωλώνω σε αυτά τα θέματα δεν μπορώ με τίποτα ...αχ δεν ξέρω...μου φαίνεται οτι είναι υποτιμητικό και ότι η κοπέλα ρίχνει πολύ τη θέση της και το ρισκάρει πολ'υ ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
μάλλον ναι...ενώ ρε παιδί μου γενικά είμαι πολύ δυναμική και δεν κωλώνω σε αυτά τα θέματα δεν μπορώ με τίποτα ...αχ δεν ξέρω...μου φαίνεται οτι είναι υποτιμητικό και ότι η κοπέλα ρίχνει πολύ τη θέση της και το ρισκάρει πολ'υ ..

Ίσως πρέπει κι αυτό... Να δει λίγο πως είναι κι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ρε παιδιά ..να κάνω μια ερώτηση ?
δεν είναι λίγο άσχημο να δείχνει η κοπέλα πως τον γουστάρει? ενώ είμαι αρκετά φεμινιστρια πιστέυω ότι τα αγόρια πρέπει να κάνουν την πρώτη κίνηση ...άντε να του στείλεις ένα μήνυμα , να του ξαναστείλεις όμως εσύ , να του προτείνεις ΕΣΥ να βγείτεγια καφέ...τα αγόρια πρέπει να τα κάνουν αυτά .... νομίζω , και επίσης πιστεύω ότι αν αρέσεις σε καποιον θα ξεπεράσει τις ντροπές του και θα κάνει κάποιο βήμα πρώτος εκτός από το να κάνει <<eye contact>>...συμφωνείτε?

Ehm .. NOT?

Το φλερτ είναι μια αμφίδρομη διαδικασία. Κάνεις ένα βήμα εσύ, ένα ο άλλος. Εάν τα θέλεις όλα από τον άλλον, τότε δεν θα λειτουργήσει. Και ξέρεις γιατί; Υπάρχει μια μαγική λεξούλα που λέγεται ... feedback ή ανατροφοδότηση.

Εάν δεν ανατροφοδοτείται ο άλλος και προχωράει στα τυφλά, είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα χτυπήσει παγόβουνο σαν ένας άλλος Τιτανικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
xmmmmmm...οκ
θα το έχω στα υπόψιν!ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω, είναι αρκετά ντροπαλός. Έχει τύχει να μιλάμε μέχρι τα ξημερώματα αλλά τι να την κανω τόση κουβέντα μέσω ενός υπολογιστή ; Δεν είναι βλακεία εφόσον έχουμε τη δυνατότητα να τα πούμε από κοντά ; Θέλω να πω, αφού κάνουμε ευχάριστες συζητήσεις γιατί να μην τις κάνουμε live ? όχι πως δεν έχουν γίνει και live αλλά ποτέ δεν έχουμε βγει επίσημα οι δύο μας. Ξέρω ότι με συμπαθεί αυτό είναι φανερό, μα πως θα καταλάβω αν τρέχει κάτι παραπάνω και απλά φοβάται ( λόγω των συνθηκών που είχα αναφέρει πιο πριν ) ή ντρεπεται να το δείξει. Έχω το νουμερό του, παρόλα αυτα συμφωνω με την Ίσιδα και δεν πρόκειται να του στείλω μηνυμα να βγούμε... Αλλά δεν ξέρω πως να φερθώ και δεν θέλω να το αφήσω να περάσει έτσι. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ιδιαίτερα εκδηλωτική.... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχω το νουμερό του, παρόλα αυτα συμφωνω με την Ίσιδα και δεν πρόκειται να του στείλω μηνυμα να βγούμε...
Ωραία, κάτσε τότε και άσε κάποια άλλη πιο τσαμπουκαλεμένη να στον φάει. Γιατί δεν ξέρω αν το 'χεις καταλάβει, αλλά δεν έχει κάνει συμβόλαιο ότι θα του αρέσεις μόνο εσύ και σε καμία περίπτωση δεν τον έχεις δεδομένο.

Εάν θες να τον χάσεις, κάτσε στ' αυγά σου. Γιατί εγώ καταλαβαίνω ότι εάν δεν του δώσεις περισσότερο feedback δεν θα κάνει κάτι. Και λογικό, ποιος ξέρει τι θα 'χουν δει τα μάτια του για να θέλει περισσότερη βεβαιότητα εκ μέρους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
τα ίδια και εγώ ρε Κωνσταντίνα..αφού χρόνια τώρα ειναι καθιερωμένο ο άντρας να κάνει την κίνηση ...γιατί δεν την κάνουν να τελειώνουμε?
εγώ το σκέφτηκα και αλλιώς πάντως ..για να μην προχωρούν αυτοί ίσως δεν μας θέλουν τόσο αρά εγώ προσωπικά το αφήνω εντελώς στην τύχη του και δεν ελπίζω τπτ με αυτον..γενικά μιλαω*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
τα ίδια και εγώ ρε Κωνσταντίνα..αφού χρόνια τώρα ειναι καθιερωμένο ο άντρας να κάνει την κίνηση ...γιατί δεν την κάνουν να τελειώνουμε?
εγώ το σκέφτηκα και αλλιώς πάντως ..για να μην προχωρούν αυτοί ίσως δεν μας θέλουν τόσο αρά εγώ προσωπικά το αφήνω εντελώς στην τύχη του και δεν ελπίζω τπτ με αυτον..γενικά μιλαω*

Λάθος.. ειδικά στην ηλικία σου έχασα πολλές κοπέλες γιατί μια ζωή δεν ήμουν σίγρουρος ότι τους αρέσω... το αποτέλεσμα ήταν να το μαθαίνω 2-3 χρόνια μετά που ήταν πλεόν αργά(διαφορετικές φάσεις ζωής). Σε 2 περιπτώσεις μάλιστα ήθελα και μάλιστα πάρα πολύ αλλά αν δεν είμαι σίγουρος ποτέ δεν κάνω κίνηση διότι έτσι λειτουργώ, αυτές δεν μου δίναν με σιγουριά να καταλάβω ότι τις θέλω και το αποτέλεσμα στο είπα... Ο άντρας είναι αρκετά εγωιστικό πλάσμα όταν δεν βλέπει την (με τα δικά του μάτια) ανταπόκριση που επιθυμει...

ΥΓ Κωσταντίνα να ξέρεις πως αν ένα αγόρι μιλάει μαζί σου με τις ώρες το κάνει γιατί του αρέσεις, αλλιώς να είσαι σίγουρη πως έχει πολύ περισσότερα πράγματα να κάνει ανταυτού..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
τα ίδια και εγώ ρε Κωνσταντίνα..αφού χρόνια τώρα ειναι καθιερωμένο ο άντρας να κάνει την κίνηση ...γιατί δεν την κάνουν να τελειώνουμε?
εγώ το σκέφτηκα και αλλιώς πάντως ..για να μην προχωρούν αυτοί ίσως δεν μας θέλουν τόσο αρά εγώ προσωπικά το αφήνω εντελώς στην τύχη του και δεν ελπίζω τπτ με αυτον..γενικά μιλαω*

Και κάποτε για χρόνια πολλά ήταν καθιερωμένο οι γυναίκες να μην ψηφίζουν, να είναι υπό, να τις τρώνε και να μην λένε κουβέντα...

So newsfeed... Things change
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top