Ένορκη κατάθεση και πιθανές συνέπειες

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Ένορκη κατάθεση,συνέπειες.....(με έχουν ζαλίσει κάποιοι)

Αν υπάρχει κάποιος σχετικός με τον χώρο ας πει τι συνέπειες μπορεί να έχει μια ένορκη κατάθεση,π.χ. μπορεί ο άλλος να σου κοπανήσει καμιά μήνυση για συκοφαντία;

Χρήσιμο πράγμα να γνωρίζεις τους νόμους του αστικού κράτους τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος. Γιατί κάνεις ένορκη? Ή ένορκη θα πάει σε δικαστήριο? Η υπόθεση? Αυτό που ρωτάς είναι πάαααααααρα πολύ γενικό. Φυσικά μπορεί να σου κάνουν μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση, αλλά μπορούν και χωρίς ένορκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εγώ μόνο αν κάνω ένορκη κατάθεση μπλέκομαι.....αλλιώς δεν έχω ανάμειξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Βρε πουλακι μου, τα γράφεις πολυ γενικά.
Θα κάνεις ένορκη επειδή στο ζητάει δικηγόρος, ή αυτοβούλως?

Σημείωση. Μίλα καλύτερα με ένα δικηγόρο να σου πει, γιατί ενώ εσύ ζητάς βοήθεια, τα γράφεις γενικά, εγώ που έχω τις γνώσεις πρέπει να σου τα βγάλω με το τσιγγέλι, και στο τέλος ταλαιπωρούμαι εγώ που πάω να βοηθήσω, αντί για σένα που ενδιαφέρεσαι να μάθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Θα σου στείλω pm μισό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αν πεις την αλήθεια τοτε δεν κινδυνεύεις απο κάτι.
αν πεις ψέματα, και αυτο αποδειχθεί, τοτε εχεις τις συνέπειες της ψευδορκίας, που διαφέρουν απο περίπτωση σε περίπτωση.
https://www.areiospagos.gr/nomologia/apofaseis_result.asp?s=2&code=170
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Βέβαια σε πόσα δικαστήρια έχουμε δει την αλήθεια και το ψέμα να είναι απλό θέμα ερμηνείας... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Βέβαια σε πόσα δικαστήρια έχουμε δει την αλήθεια και το ψέμα να είναι απλό θέμα ερμηνείας... :hmm:
ναι οντος..δεν βγαζεις ακρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Δε ξέρω....δεν νομίζω ό,τι αξίζει να μπλέξω και ειδικά όταν δεν με αφορά άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top