Άλλα κοινωνικά δίκτυα

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγω πριν το facebook ειχα το msn και το hi5!! Περασμενα μεγαλεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Εγω πριν το facebook ειχα το msn και το hi5!! Περασμενα μεγαλεια!!!
Το hi5 ειναι παντα μεγαλο δικτυο με καπου 80 εκατομ. κοσμο και επιτυχια κυριως σε Κεντρικη Αμερική και Ασια. Βεβαια εχει πεσει πολυ μετα το 2008 λογω Facebook (οπως και το Myspace).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Που το θυμηθηκατε το hi5!!! Ειχα και εκει προφιλ :lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Εμενα μου κανει εντυπωση που παραπονιεστε για τα tags, για το chat σε ακαταλληλες στιγμες και για την εκμεταλλευση του περιεχομενου απο τριτους. Αν σας κανουν tag χωρις να το θελετε, αλλαξτε φιλους. Εμενα ποτε δεν με κανουν tag (πολλες φορες δεν ανεβαζουν ουτε την φωτο) αν τους το ζητησω. Αλλα ακομα και αν με κανουν, εχω επιλεξει να μου ερχεται προειδοποιηση να το εγκρινω. Αν εχω προβλημα το αφαιρω και αν με ενοχλει η φωτο θα πω πρωτα στο ατομο που την ανεβασε να την κατεβασει και αν δεν την κατεβασει θα την κανω report. Δεν εχει τυχει να φτασω σε τετοιο σημειο βεβαια. Οσον αφορα το chat, η λυση ειναι απλη. Δεν το κρατας ανοιχτο σε ακαταλληλες στιγμες ή το κρατας ανοιχτο μονο στα ατομα που επιθυμεις να μιλησεις. Αν φοβασαι για την εκμεταλλευση του περιεχομενου σου, τοτε αλλαξε τα privacy settings σου και φροντιζε να προσεχεις τι ανεβαζεις.

Αν με ενοχλει κατι στο fb, ειναι το μισος. Θα κανει καποιος καποια μλκια ή κατι μη επιθυμητο και θα πεσουν ενα σωρο αγνωστοι σαν τα κορακια να τον φανε. Βλεπεις απειρο bullying απο ενηλικους δυστυχως.

Έχεις δίκαιο. Βρήκα επιλογή για τα tags στο privacy policy. Για το τελευταίο έχεις δίκαιο με πρόσφατο θύμα το Θηβαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
@Nelliel
Μηπως ειχες και στο 43things, που ηταν για goal achieving και τετοια; Δυστυχως το ανακάλυψα αργα κι εχει πια κλεισει. Αυτο θα ηταν ο,τι πρεπει για μενα που εχω κόλημμα με προσωπικη αναπτυξη και τα σχετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εμενα μου κανει εντυπωση που παραπονιεστε για τα tags, για το chat σε ακαταλληλες στιγμες και για την εκμεταλλευση του περιεχομενου απο τριτους. Αν σας κανουν tag χωρις να το θελετε, αλλαξτε φιλους. Εμενα ποτε δεν με κανουν tag (πολλες φορες δεν ανεβαζουν ουτε την φωτο) αν τους το ζητησω. Αλλα ακομα και αν με κανουν, εχω επιλεξει να μου ερχεται προειδοποιηση να το εγκρινω. Αν εχω προβλημα το αφαιρω και αν με ενοχλει η φωτο θα πω πρωτα στο ατομο που την ανεβασε να την κατεβασει και αν δεν την κατεβασει θα την κανω report. Δεν εχει τυχει να φτασω σε τετοιο σημειο βεβαια. Οσον αφορα το chat, η λυση ειναι απλη. Δεν το κρατας ανοιχτο σε ακαταλληλες στιγμες ή το κρατας ανοιχτο μονο στα ατομα που επιθυμεις να μιλησεις. Αν φοβασαι για την εκμεταλλευση του περιεχομενου σου, τοτε αλλαξε τα privacy settings σου και φροντιζε να προσεχεις τι ανεβαζεις.

Αν με ενοχλει κατι στο fb, ειναι το μισος. Θα κανει καποιος καποια μλκια ή κατι μη επιθυμητο και θα πεσουν ενα σωρο αγνωστοι σαν τα κορακια να τον φανε. Βλεπεις απειρο bullying απο ενηλικους δυστυχως.

Αυτό το έχω κάνει και εγώ μόνο στα γενέθλια μου και 6 Αυγούστου τους είναι ελεύθερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
@Nelliel
Μηπως ειχες και στο 43things, που ηταν για goal achieving και τετοια; Δυστυχως το ανακάλυψα αργα κι εχει πια κλεισει. Αυτο θα ηταν ο,τι πρεπει για μενα που εχω κόλημμα με προσωπικη αναπτυξη και τα σχετικα.

Αυτο ομολογω πως δεν το γνωριζω! Καποτε γραφομουν παντου, ουτε που θυμαμαι σε πολλα αλλα ειμαι γραμμενη! Θυμαμαι και κατι υπηρεσιες chat τυπου mirc, paltalk, icq. Που καταντησαμε... απο 5-6 chat clients, στο ενα και αυτο να το ανοιγω μια στις τοσες!

Για goal achieving κλπ δεν γνωριζω δυστυχως κανενα περα απο το linkedin που το χρησιμοποιεις για να δυκτιωνεσαι και για ευρεση εργασιας, το οποιο παρεπιπτοντως δεν το βρισκω χρησιμο (ισως επειδη εδω δεν χρησιμοποιειται ευρεως).

Α, ενα ακομα που θυμηθηκα και χρησιμοποιω τακτικα ειναι το stocktwits.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Σημειωθηκε. Ευχαριστώ.
ΥΓ Και μια και διευρυνθηκε το θεμα, ισως θα ηταν καλο ενας μοντ, να το ενωσει με το «Αλλα κοινωνικα δικτυα»
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=162571
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν ήξερα πού αλλού να το γράψω αλλά επειδή μου φαίνεται υπερβολή ν' ανοίξω νέο θρεντ μόνο γι' αυτό, το γράφω εδώ και γιολο:

Πριν 3 μέρες έβαλα τον δωρεάν μήνα που δικαιούμαι LinkedIn Premium. Το θέμα είναι λοιπόν ότι πρέπει μέσα σ ένα μήνα να κάνω ό,τι αξιόλογα μαθήματα υπάρχουν εκεί, γιατί μετά νομίζω έχεις περιορισμένη πρόσβαση και δε γουστάρω να δίνω 40€/μήνα γι' αυτό. Τελειώνω τώρα ένα e-course με θέμα "managerial economics" και μου φάνηκε αρκετά καλό, δεν ενθουσιαστηκα βέβαια. Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε; Δε μ' ενδιαφέρει χρησιμοθηρικά η γνώση, κοιτάζω πιο γενικά στα εξής θέματα:

Για επαγγελματικό σκοπό:

- τρόφιμα
- διατροφή
- καλλυντικά
- logistics
- διοίκηση επιχειρήσεων
- sales
- marketing
- e-commerce
- html/css/Javascript (αν και δε με ψήνει το ίδιο με τ' άλλα)

Καθαρά για χόμπι:

- Ψυχολογία
- Φιλοσοφία
- Φωτογραφία
- Ζωγραφική
- Χειροτεχνίες

Δεν ξέρω αν τα έχει όλα αυτά γιατί κυρίως κάτι μανατζεριστικα μου πετάει, αλλά έχω περιέργεια.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Δεν ήξερα πού αλλού να το γράψω αλλά επειδή μου φαίνεται υπερβολή ν' ανοίξω νέο θρεντ μόνο γι' αυτό, το γράφω εδώ και γιολο:

Πριν 3 μέρες έβαλα τον δωρεάν μήνα που δικαιούμαι LinkedIn Premium. Το θέμα είναι λοιπόν ότι πρέπει μέσα σ ένα μήνα να κάνω ό,τι αξιόλογα μαθήματα υπάρχουν εκεί, γιατί μετά νομίζω έχεις περιορισμένη πρόσβαση και δε γουστάρω να δίνω 40€/μήνα γι' αυτό. Τελειώνω τώρα ένα e-course με θέμα "managerial economics" και μου φάνηκε αρκετά καλό, δεν ενθουσιαστηκα βέβαια. Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε; Δε μ' ενδιαφέρει χρησιμοθηρικά η γνώση, κοιτάζω πιο γενικά στα εξής θέματα:

Για επαγγελματικό σκοπό:

- τρόφιμα
- διατροφή
- καλλυντικά
- logistics
- διοίκηση επιχειρήσεων
- sales
- marketing
- e-commerce
- html/css/Javascript (αν και δε με ψήνει το ίδιο με τ' άλλα)

Καθαρά για χόμπι:

- Ψυχολογία
- Φιλοσοφία
- Φωτογραφία
- Ζωγραφική
- Χειροτεχνίες

Δεν ξέρω αν τα έχει όλα αυτά γιατί κυρίως κάτι μανατζεριστικα μου πετάει, αλλά έχω περιέργεια.
Πάνω στο LinkedIn θέλεις αποκλειστικά η και από άλλες πλατφόρμες;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Στο Linkedin θέλω γι' αυτόν τον μήνα που έχω το free trial, άμα μου πεις από άλλες πλατφόρμες θα το τσεκάρω αλλά απ' τον επόμενο μήνα.
Κοίτα στο linkedin δεν έχει και ιδιαίτερα μεγάλη γκάμα να διαλέξεις από οσο έχω δει και χρησιμοποιώ πολύ συχνά την συγκεκριμένη πλατφόρμα. Πιο πολύ έχει σε soft skills development, σε γλώσσες προγραμματισμού και πως να χειρίζεσαι excel, ppt κ.α.
Εγώ χρησιμοποιώ το coursera όπου εκεί στάνταρ θα βρεις στις κατηγορίες που έχεις αναφέρει κάτι ... Μετά και το edX είναι καλό.....

Γενικά το LinkedIn πιο πολύ για παρουσίαση του CV το χρησιμοποιώ και για ελάχιστη επικοινωνία με επιστημονες από διάφορους κλάδους.
Δοκίμασα το free trial που λες αλλά δεν είχε και κάνα ιδιαίτερο νόημα για εμένα μιας και που αναλογα πρόγραμματα και certificates είναι πολύ εύκολο να τα βρείς σε πλατφόρμες που είπα πριν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top