Λοταρία αποδείξεων

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Πως σας φαίνεται το μέτρο της κυβέρνηση ως κίνητρο στη χρήση ηλεκτρονικού χρήματος. Έχετε κερδίσει ή γνωρίζετε κάποιον γνωστός σας που έχει κερδίσει;

Προσωπικά θεωρώ ότι τα λεφτά που χάνονται κάθε μήνα με αυτές τις κληρώσεις θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για άνοιγμα θέσεων εργασίας. Επιπρόσθετα δεν μου αρέσει να χρησιμοποιείται ο τζόγος ως κίνητρο για το οτιδήποτε. Δεν μπορούμε να βασιζόμαστε στα τυχερά παιχνίδια για την λύση των προβλημάτων μας. Κακά τα ψέματα 1000 τυχεροί κάθε μήνα και 9000 τυχεροί τα Χριστουγέννα δεν αφήνουν πολλες προοπτικές να είμαστε εμείς ή κάποιος γνωστός μας τυχερός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πως σας φαίνεται το μέτρο της κυβέρνηση ως κίνητρο στη χρήση ηλεκτρονικού χρήματος. Έχετε κερδίσει ή γνωρίζετε κάποιον γνωστός σας που έχει κερδίσει;

Προσωπικά θεωρώ ότι τα λεφτά που χάνονται κάθε μήνα με αυτές τις κληρώσεις θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για άνοιγμα θέσεων εργασίας. Επιπρόσθετα δεν μου αρέσει να χρησιμοποιείται ο τζόγος ως κίνητρο για το οτιδήποτε. Δεν μπορούμε να βασιζόμαστε στα τυχερά παιχνίδια για την λύση των προβλημάτων μας. Κακά τα ψέματα 1000 τυχεροί κάθε μήνα και 9000 τυχεροί τα Χριστουγέννα δεν αφήνουν πολλες προοπτικές να είμαστε εμείς ή κάποιος γνωστός μας τυχερός.

εγώ ακόμα δεν έχω κερδίσει ούτε κάποιος γνωστός μου τα λεφτά ακόμα. μέχρι πότε θα κρατήσει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
εγώ ακόμα δεν έχω κερδίσει ούτε κάποιος γνωστός μου τα λεφτά ακόμα. μέχρι πότε θα κρατήσει αυτό;
Μην επριμένεις από τυχερά παιχνίδια να κερδίσεις. Ψάξου με bitcoin και τέτοια. Αν κερδίσεις θα κερδίσεις με την αξία σου, αν χάσεις θα σου μείνει η εμπειρία.. Ειδικά εσείς που σπουδάζετε οικονομικά πρέπει να δείτε πως δουλεύουν αυτά τα νέα κόλπο για να ξέρετε τι να απαντήσετε όταν σας ρωτάνε.

Ξέρω άτομα που παίζουν Κίνο, παίρνουν κρατικά λαχεία και περιμένουν να λύσουν το πρόβλημα της ζωής του με αυτά. Εγώ ξέρω μόνον έναν που κέρδισε στη λοταρία της εφορία (εμένα) που δεν έχω παίξει Κίνο ή στοίχημα ούτε τρεις φορές :p.

Όταν κερδίσετε έρχεται το παρακάνω μήνυμα στο gsis.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Να σου πω ούτε εγώ το είδα με καλό μάτι. Προχτες πάλι διαβαζα ότι το επιδομα που δίνουν στους άπορους/χαμηλομισθους το δίνουν με αρκετά κριτήρια, όχι σε όλους. Και έρχονται από την άλλη να επιβραβευσουν κάποιους επειδή καναν ψωνια.. Ή όπως λες κι εσύ θα μπορούσαν να γίνουν κάποιες συμβάσεις παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Να σου πω ούτε εγώ το είδα με καλό μάτι. Προχτες πάλι διαβαζα ότι το επιδομα που δίνουν στους άπορους/χαμηλομισθους το δίνουν με αρκετά κριτήρια, όχι σε όλους. Και έρχονται από την άλλη να επιβραβευσουν κάποιους επειδή καναν ψωνια.. Ή όπως λες κι εσύ θα μπορούσαν να γίνουν κάποιες συμβάσεις παραπάνω.
Ο άπορος/χαμηλόμισθος θέλει δουλειές με καλύτερους μισθούς και όχι επιδόμετα. Ζούμε σε μια χώρα που αντί να πάρει μέτρα να αυξήσει το εργατικό προσωπικό δίνει τα λεφτά σε κατηγορίες ανθρώπων που δεν έχουν ανάγκη (π.χ. συνταξιούχοι).

Για το χιλιάρικο συμφωνώ αλλά αυτός που έχει λεφτά δεν θεωρεί το χιλιάρικο ένα σεβαστό ποσό για να το εκτιμήσει και να το θεωρήσει ως επιβράβευση. Το ζήτημα είναι ότι κάθε μήνα χάνοει το δημόσιο 1.000.000 ευρώ γι αυτή την ιστορία για κάτι που μπορεί να αξιοποιήσει πιο σωστά. Δεν νομίζω ότι είναι ικανό κίνητρο για να αυξηθούν οι ηλεκτρονικές συναλλαγές ο τζόγος.

Εγώ αν ήμουν κυβέρνηση θα έκανα το εξής. Θα υποχρέωνα τις τράπεζες να έχουν δυο ουρές. Μία για τους συνταξιούχους που στέκονται στην ουρά να πάρουν τη σύνταξη και τους πολίτες που θέλουν να πληρώουν τους λογαριασμός τους στα γκισέ των τραπεών και άλλη μια για τους υπόλοιπους. Οι ηλεκτρονικές συναλλαγές θα αυξανόντουσαν :loltooth: χωρίς κόστος για το δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με την άποψή σου, εκτός απο το ότι θα αυξάνονταν οι ηλεκτρονικές συναλλαγές! Γνωρίζω αρκετούς, όχι και ιδιαίτερα ηλικιωμένους, που προτιμούν ουρά και γκισέ, παρά να μάθουν να συναλλάσσονται ηλεκτρονικα! Και μιλάω για μορφωμένους ανθρώπους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top