ΠΑΛΕΡΜΟ... γνώμες και απόψεις

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το +1 ΚουΕ για το πρώτο κομμάτι.. :)

Για το δέυτερο θα τις φας μαρήηηηηη (που λες κι εσύ):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Εμένα το μόνο που με πείραξε είναι οι παίκτες κομήτες, καλύτερα αν δεν έχουμε χρόνο να μη δηλώνουμε συμμετοχή...Επίσης και σαν δολοφόνος αυτή τη φορά μου φάνηκαν πολύ οι παίχτες που ήξερε ο ρουφιάνος ίσως ήταν καλύτερα να ήξερε 2 ... Τέλος το σκ είναι λίγο υπέρ των πολιτών μιας και οι δολοφόνοι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να παρακολουθούν ενώ οι πολίτες δουλεύουν...Μάλλον πρέπει να ισορροπήσουμε λίγο το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Πολλά παράπονα βλέπω...:D:P
Για μένα δε νομίζω ότι μπορείς να πεις σε κάποιον μίλα λιγότερο ή μίλα περισσότερο...Αν νομίζετε ότι κάποιος μιλάει λίγο και σας φαίνεται ύποπτος μπορείτε να τον ψηφίσετε...Ο καθένας έχει τον τρόπο του στο παιχνίδι και το χρόνο του σε κάθε γύρο...
Συμφωνώ ότι ο ρουφιάνος ήξερε πολλούς σε αυτό το γύρο...Και το ότι πέσανε οι υποψίες από την αρχή του πρώτου γύρου πάνω σε τρία συγκεκριμένα άτομα (δολοφόνους...) ήταν καταστροφικό για τους δολοφόνους...Άλλωστε σε κάθε γύρο νομίζω ότι τα πρώτα ονόματα που πέφτουνε στο τραπέζι συζητούνται αρκετά...Φανταστείτε ότι τώρα ήταν τα ονόματα που είχε να δώσει η ρουφιάνα...
Κατά τα άλλα δε συμφωνώ με το να κλειδώνει το παιχνίδι...



Τέλος είχα μία ιδέα...
Τη συζήτησα και με την Ηρώ και της άρεσε...:)
Θα πρότεινα να μπει στο παιχνίδι ένας..."μπάτσος"...Δεν τον ξέρει κανένας και δεν ξέρει κανέναν...Είναι φυσικά με το μέρος των πολιτών...Έχει τη δυνατότητα να φυλακίσει ένα άτομο που υποπτεύεται ως δολοφόνο...Όχι να σκοτώσει απλά να τον φυλακίσει...Το άτομο αυτό δεν μπορεί να ποστάρει ούτε και να ψηφίσει όσο είναι στη φυλακή...Ο "μπάτσος" μπορεί να αποφυλακίσει το άτομο αυτό και να φυλακίσει κάποιον άλλον...Εάν έχουνε βγει όλοι οι υπόλοιποι δολοφόνοι και απομένει ένας ο οποίος είναι ο φυλακισμένος το παιχνίδι τελειώνει...Ο "μπάτσος" ανακοινώνει το άτομο αυτό στη ΣΕ και η ΣΕ το ανακοινώνει στο παιχνίδι...Η πρώτη φυλάκιση γίνεται στο δεύτερο (?????) γύρο...Τώρα ωστόσο καλό θα ήταν ο ρουφιάνος να ξέρει το πολύ δύο δολοφόνους και η ιερόδουλη τρεις ας πούμε γιατί ο "μπάτσος" είναι με το μέρος των πολιτών...
Παρατηρήσεις και ιδέες ευπρόσδεκτες...
Ένα νέο ρολάκι άλλωστε θα μας δώσει και κίνητρο για το επόμενο παιχνίδι...:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Τέλος είχα μία ιδέα...
Τη συζήτησα και με την Ηρώ και της άρεσε...:)
Θα πρότεινα να μπει στο παιχνίδι ένας..."μπάτσος"...Δεν τον ξέρει κανένας και δεν ξέρει κανέναν...Είναι φυσικά με το μέρος των πολιτών...Έχει τη δυνατότητα να φυλακίσει ένα άτομο που υποπτεύεται ως δολοφόνο...Όχι να σκοτώσει απλά να τον φυλακίσει...Το άτομο αυτό δεν μπορεί να ποστάρει ούτε και να ψηφίσει όσο είναι στη φυλακή...Ο "μπάτσος" μπορεί να αποφυλακίσει το άτομο αυτό και να φυλακίσει κάποιον άλλον...Εάν έχουνε βγει όλοι οι υπόλοιποι δολοφόνοι και απομένει ένας ο οποίος είναι ο φυλακισμένος το παιχνίδι τελειώνει...Ο "μπάτσος" ανακοινώνει το άτομο αυτό στη ΣΕ και η ΣΕ το ανακοινώνει στο παιχνίδι...Η πρώτη φυλάκιση γίνεται στο δεύτερο (?????) γύρο...Τώρα ωστόσο καλό θα ήταν ο ρουφιάνος να ξέρει το πολύ δύο δολοφόνους και η ιερόδουλη τρεις ας πούμε γιατί ο "μπάτσος" είναι με το μέρος των πολιτών...
Παρατηρήσεις και ιδέες ευπρόσδεκτες...
Ένα νέο ρολάκι άλλωστε θα μας δώσει και κίνητρο για το επόμενο παιχνίδι...:clapup::clapup:
εγώ δεν το κατάλαβα...:redface:
τι θα προσφέρει δηλαδή ο ρόλος αυτός?
οι πολίτες 8α τον ξέρουν?
πώς θα "φυλακίζει" κάποιον? μέσω πμ?
αν είναι έτσι οι δολοφόνοι θα τον σκοτώνουν με τη μία γιατί δεν τους συμφέρει...
κάθε πότε θα μπορεί να "αποφυλακίζει" κάποιον? σε κάθε γύρο θα γίνεται αυτό?
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λοιπόν ας απαντήσω εγώ που το κατάλαβα.. και γιατί ο Κώστας για σήμερα δε θα μπει ξανά νετ. :P

Θα τον ξέρει μόνο η ΣΕ και στη ΣΕ θα ανακοινώνει ποιον θα φυλακίσει.Όπως ακριβώς γίνεται και με τις δολοφονίες.
Σκοπός του μπάτσου είναι αυτό το άτομο που θεωρεί ύποπτο να μην ψηφίζει και να μην ποστάρει ώστε να παρασύρει και άλλους. Δε θα ξέρει ποιοι είναι οι δολοφόνοι.. απλά θα είναι ένας πολίτης ενεργός, που θα φυλακίζει αυτόν που θα του φαίνεται ύποπτος κάθε φορά. Κάθε μέρα θα ανακοινώνεται ποιο άτομο φυλακίζεται ή αν παραμένει το ίδιο άτομο στη φυλακή.

Αν ο μπάτσος δολοφονηθεί ή αποχωρήσει από ψηφοφορία, φαντάζομαι πως αυτόματα θα αποφυλακίζεται και το άτομο που έχει φυλακίσει.:)

Το κελί θα έχει 1 κλίνα.. :P
Δηλαδή φεύγεις εσύ, έρχεσαι εσύ.. ή παραμένεις εσύ.. μέχρι να υποπτευθώ κάποιον άλλον.

Εμένα μου φαίνεται πολύ ωραία ιδέα πάντως!
Γιατί οι περισσότεροι θέλουν να έχουν ένα πιο ενεργό ρόλο στο παιχνίδι για να ασχολούνται περισσότερο.. έτσι ακόμα ένα ρολάκι, θα μας έδινε μια ώθηση!:D:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Ακούγεται ενδιαφέρον και συναρπαστικό συνάμα...αλλά όχι μπάτσος ρε παιδιά....αστυνομικός!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
:hmm: δεν είναι κακή ιδέα! εμένα προσωπικά μου αρέσει!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Δικαίωμα ψήφου θα έχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
E ναι, αφού θα φαίνεται ως κανονικός πολίτης.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εγώ δεν κατάλαβα το εξής:
πες ότι εσύ ως...αστυνομικός :P υποψιάζεσαι εμένα και με κλείνεις... εσαεί φυλακή... Οι υπόλοιποι θα μπορούν να με ψηφίζουν προς αποχώρηση?

Γιατί αν όχι μπορεί να προστατεύεται τελικα ως την τελευταία μέρα ένας...δολοφόνος :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δε θα προστατεύεται.. από τη στιγμή που δε θα έχει δικαίωμα να ψηφίσει, θα είναι σα να μην υπάρχει.
Αν φύγουν όλοι οι δολοφόνοι και ο φυλακισμένος είναι δολοφόνος τότε το παιχνίδι τελειώνει.

Αν κατάλαβα καλά αυτό που ήθελες να πεις Res:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
E ναι, αφού θα φαίνεται ως κανονικός πολίτης.. :)
οχι βασικά εννοούσα ο φυλακισμένος αν θα μπορεί να ψηφίζει!:P


εντιτ: οκ το κατάλαβα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
O φυλακισμένος όχι, αυτός είναι ο σκοπός που φυλακίζεται..

Αλλά πείτε κι εσείς καμιά ιδέα.. μπορεί να μη λειτουργήσει τελικά ή κάπου να το χάνουμε, δηλαδή να μην είναι και τόσο δίκαιο εν τέλει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν και με έχουν καλύψει αρκετά οι Δανάη, Ηρώ και όσοι συμμερίζονται τις απόψεις τους, ας σχολιάσω.
Σχωράτε με, αλλά είμαι με 56άρα σύνδεση και με το ζόρι διαβάζω θέματα :P
Και μάλιστα εγώ θα πρότεινα ο ρουφιάνος να ξέρει δυο άτομα, εκ των οποίων ο ένας να είναι ιερόδουλη και ο άλλος δολοφόνος, αλλά ο ρουφιάνος να μην ξέρει ποιος είναι ποιος. Έτσι δεν θα μπορεί απλώς να τους καταδώσει, όπως γίνεται συνήθως, αλλά θα πρέπει να παίξει έξυπνα ώστε να καταλάβει ποιος είναι ποιος και να βγάλει τον σωστό, διαφορετικά θα τον υποπτευθούν όλοι.
Καλή η σκέψη, αλλά μετά γέρνει σημαντικά το παιχνίδι υπέρ των δολοφόνων. Άλλωστε τα στατιστικά έχουν δείξει ότι μπορούν οι δολοφόνοι ΑΝ παίξουν καλά να κερδίσουν ;)
Στο παιχνίδι δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι κανέναν και ο ρουφιάνος να στους δώσει έτσι όπως λες tetra δύσκολα μπορεί να τον πιστεψεις.. άλλωστε δεν είναι τυχαίο, που σε αυτό το γύρο, οι περισσότεροι έκαναν τη Resident για ιερόδουλη.

Επίσης στον προηγούμενο γύρο η ΚουΕ (ούσα ρουφιάνα) έφυγε και την έδιωξαν οι πολίτες (εγώ πρώτη-πρώτη:P), το ίδιο και στον προ-προηγούμενο, που έφυγε η έφυγε η Angie_Ann από ψηφοφορία..
Ακριβώς! Είναι θέμα ποιους έχεις αντιπάλους και πως παίζουν και αυτοί και εσύ. Θα μπορούσε η ιερόδουλη να το παίξει εξίσου ρουφιάνος και οι πολίτες να πρέπει να διαλέξουν τον πιο πιστευτό. Σε αυτό το παιχνίδι κανείς άλλος δεν "έκανε" τον ρουφιάνο για να μπερδέψει (θα μπορούσε να το κάνει και δολοφόνος όχι μόνο η ιερόδουλη ;))
Η Κουέ έπαιξε αισχρά, για αυτό δεν την άκουσε κανείς. (σόρυ κουέ:redface:)

Για τη Resident που λες ότι την υποψιάζονταν πολλοί για ιερόδουλη, είδες να ακολουθείται αυτή η πορεία; Γιατί εγώ είδα 3 δολοφόνους στις 3 πρώτες ψηφοφορίες. Μετά έφυγε το corpse και θα έφευγα και εγώ αν δεν είχε παίξει χαλια ο φαν (:devil:). Το οποίο πολύ απλά σημαίνει ότι αν ο fandago είχε παίξει καλά και δεν είχε κατηγορήσει corpse η οποία έκανε κρα ότι είναι αθώα, και αν δεν είχαν πάει όλοι σαν τα προβατα να τον ακολουθήσουν επειδή αντικειμενικά κατά κανόνα παίζει πολύ καλά, μέσα στις 4 πρώτες ψηφοφορίες θα είχαν βγει οι 4 δολοφόνοι που είχε κατηγορήσει η RE. Εσένα δεν σου αρκεί αυτό;
Βασικά ναι δεν έπαιξα και τόσο καλά, αλλά αυτό ήταν άμεση συνέπεια ότι ούτε οι δολοφόνοι δεν έπαιξαν καλά. Ποιος θα περίμενε ότι θα έφευγε δολοφόνος σε ψηφοφορία και κανείς δεν θα αντιδρούσε; :P
Επίσης η Corpse θα μπορούσε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να είναι δολοφόνα, άσχετα αν εσείς ως δολοφόνοι ξέρατε τι συμβαίνει άρα το βλέπατε αλλιώς.
Ακόμα αν το τραβήξω πολύ περισσότερο, κατάφερα (άθελα μου, ναι) να σας κάνω να πιστεύετε ότι είμαι ιερόδουλη (αν είναι δυνατόν δηλαδή, μιας και εγώ επέμενα πρώτος ότι η Res ήταν ρουφιάνα και άρα σας έκαψα:P) άρα κατάφερα να μείνω μέχρι τέλους και να νικήσουμε. :D
Το παιχνίδι δεν είναι φτιαγμένο για να υπάρχουν 5 δολοφόνοι... Δεν σου είπα ότι πρότεινα την τέλεια λύση, αλλά σίγουρα όπως είναι τώρα δεν το βρίσκω λειτουργικό. Αυτό που πρότεινα είνα λειτουργήσιμο με 4 δολοφόνους.
Οι δολοφόνοι έχουν αριθμό ανάλογο με αυτόν των πολιτών. Μάλιστα σε αυτό το παιχνίδι είχατε και προβάδισμα αφού έφυγαν αμέσως 3 πριν καν φύγουν οι 3 δολοφόνοι :P
Αυτό το συμπέρασμα από που το έβγαλες; Και όταν είπα για πρόβατα, μπορεί να ακούστηκε υποτιμητικό, αλλά είναι γεγονός ότι ο fandago επηρεάζει πολύ κόσμο. Και πιθανώς να είχε επηρεάσει και μένα αν ήμουν πολίτης, δεν το αρνούμαι.
Αυτό όντως με ενόχλησε και εμένα λίγο, γιατί δεν μου έδινε στοιχεία για κανέναν. Θα μπορούσε όλοι να είστε οι φίλοι-φίδια που λέει και η Ηρώ, συμφωνώντας μαζί μου. :P
Δεν έχεις καταλάβει ακόμα το ποστ μου. Το πρόβλημά μου δεν ήταν ο fandago, ήταν το γεγονός ότι αν δεν ήταν αυτός μέσα σε 4 ψηφοφορίες θα είχαν φύγει 4 δολοφόνοι, και αυτό με βασική αιτία ένα και μόνο ποστ της RE.
Για το οποίο post δεν κάνατε τίποτα. Δεν φταίει το παίξιμο της RE τόσο, υπάρχει άμυνα σε τέτοια post ;)
Ακριβώς αυτό που λέει η Ηρώ δηλαδή:
Ναι, αλλά όπως σου είπα από τη φύση του παιχνιδιού δεν μπορείς να εμπιστευτείς κανένα.
Για παράδειγμα, είμαι η Ηρώ και είμαι δολοφόνα και λέω:
" Για μένα δολοφόνοι είναι ο tetra, η resident και η Δανάη."

Αν με πιστέψεις εσύ είσαι ο χαμένος!
Τέλος είχα μία ιδέα...
Τη συζήτησα και με την Ηρώ και της άρεσε...:)
Θα πρότεινα να μπει στο παιχνίδι ένας..."μπάτσος"...Δεν τον ξέρει κανένας και δεν ξέρει κανέναν...Είναι φυσικά με το μέρος των πολιτών...Έχει τη δυνατότητα να φυλακίσει ένα άτομο που υποπτεύεται ως δολοφόνο...Όχι να σκοτώσει απλά να τον φυλακίσει...Το άτομο αυτό δεν μπορεί να ποστάρει ούτε και να ψηφίσει όσο είναι στη φυλακή...Ο "μπάτσος" μπορεί να αποφυλακίσει το άτομο αυτό και να φυλακίσει κάποιον άλλον...Εάν έχουνε βγει όλοι οι υπόλοιποι δολοφόνοι και απομένει ένας ο οποίος είναι ο φυλακισμένος το παιχνίδι τελειώνει...Ο "μπάτσος" ανακοινώνει το άτομο αυτό στη ΣΕ και η ΣΕ το ανακοινώνει στο παιχνίδι...Η πρώτη φυλάκιση γίνεται στο δεύτερο (?????) γύρο...Τώρα ωστόσο καλό θα ήταν ο ρουφιάνος να ξέρει το πολύ δύο δολοφόνους και η ιερόδουλη τρεις ας πούμε γιατί ο "μπάτσος" είναι με το μέρος των πολιτών...
Παρατηρήσεις και ιδέες ευπρόσδεκτες...
Ένα νέο ρολάκι άλλωστε θα μας δώσει και κίνητρο για το επόμενο παιχνίδι...:clapup::clapup:

Θεωρώ ότι περιπλέκει αρκετά αυτός ο ρόλος την όλη διαδικασία. Εδώ κάποιες φορές υπάρχει πρόβλημα με τους νέους και το πότε γίνεται δολοφονία, ποιος μιλάει και γιατί, πότε ψηφίζουμε κτλ, φαντάσου να έχεις έναν νέο χαρακτήρα ο οποίος επίσης πρέπει να επικοινωνεί με την ΣΕ πράγμα που συνεπάγεται με όσα συμβαίνουν όταν η ΣΕ είναι δικαιολογημένα απασχολημένη ;)

Θεωρώ επίσης ότι μπορεί να εκνευρίσει αυτός ο ρόλος, αφού το να μην μπορείς να μιλήσεις στο παιχνίδι ενώ έχεις τόσα να πεις είναι τρομερά σπαστικό (ξέρω εγώ :P) και άρα στο τέλος να έχουμε παράπονα "ο τάδε έχει πρόβλημα μαζί μου και γιαυτό με φυλάκισε" "η τάδε δεν ξέρει να παίζει και αν δεν με είχε φυλακίσει θα είχαμε κερδίσει" κτλ.

Θα συμφωνήσω περισσότερο με την άποψη της Angie, όπου ο ρουφιάνος θα μαθαίνει τους μισούς εκ των δολοφόνων συνολικά και αν είναι μονός ο αριθμός θα μαθαίνει και την ιερόδουλη χωρίς όμως να ξέρει ποιος είναι τι. Το παιχνίδι θα γίνει ακόμα πιο δύσκολο για τους πολίτες, αν αυτό γίνει σπαστά, δηλαδή αν μαθαίνει έναν κάθε μέρα τις πρώτες 3 μέρες.

Θεωρώ ότι και μόνο με την πορτοκαλί αλλαγή, οι δολοφόνοι με σωστό παίξιμο έχουν προβάδισμα. Αν παρόλα αυτά το πορτοκαλί ΔΕΝ είναι αρκετό, μπορεί να εφαρμοστεί και το κόκκινο. Στην δεύτερη περίπτωση όμως, αν οι δολοφόνοι φάνε τον ρουφιάνο αμέσως (πράγμα διόλου απίθανο αφού αυτοί που πετυχαίνουν αμέσως δολοφόνο δεν είναι πολλοί) τότε οι πολίτες είναι καταδικασμένοι.

Αυτά λέω εγώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε βλεπω το λογο γιατι να γινει εστω και λιγο πιο περιπλοκο το παιχνιδι..και τελικα εχουν δικιο, οταν λενε οτι οπου λαλουν πολλα κοκορια αργει να ξημερωσει...
Εαν συμφωνειτε στο οτι ο αριθμος των δολοφονων που γνωριζει ο ρουφ ειναι μεγαλυτερος τωρα απο οσο θα επρεπε να ειναι, ωστε το παιχνιδι να εχει περισσοτερο ενδιαφερον, απλα μειωνεται αυτο το νουμερο και τελος....
Και στην τελικη κανετε μια δοκιμη, βλεπετε πως θα παει και τι αλλες μικροαλλαγες ειναι δυνατον να λαβουν μερος....
Απλα δεν ειναι τα πραγματα...?!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
εγώ δεν κατάλαβα το εξής:
πες ότι εσύ ως...αστυνομικός :P υποψιάζεσαι εμένα και με κλείνεις... εσαεί φυλακή... Οι υπόλοιποι θα μπορούν να με ψηφίζουν προς αποχώρηση?

Γιατί αν όχι μπορεί να προστατεύεται τελικα ως την τελευταία μέρα ένας...δολοφόνος :worry:

Αν ο αστυνομικός νομίζει ότι ο συγκεκριμένος είναι δολοφόνος τον φυλακίζει... Ωστόσο ο δολοφόνος αυτός είναι ανενεργός παίχτης όσο είναι στη φυλακή...ΔΕΝ έχει σκοτωθεί...Εάν την τελευταία μέρα έχει μείνει στο παιχνίδι μόνο ο δολοφόνος αυτός στη φυλακή και όλοι οι υπόλοιποι είναι πολίτες, οι πολίτες είναι νικητές...



fandago έχεις δίκιο νομίζω σε αυτό που λες με τις εμπάθειες...Ας πούμε εγώ θα σε κράταγα για πάντα στη φυλακή...Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο...:P:P
Πέρα από την πλάκα όμως δε νομίζω ότι ένας "σωστός" αστυνομικός ( για να μην παραπονιέται και η xanp :D ) θα έκανε κάτι τέτοιο... Είναι ΠΟΛΙΤΗΣ...Οπότε η δουλειά του στο παιχνίδι είναι να βρει τους δολοφόνους...Αν κάποιος είναι ύποπτος για αυτόν τον φυλακίζει...
Και μην ξεχνάμε...Ως παίκτης ο αστυνομικός μπορεί να δολοφονηθεί ή να φύγει σε ψηφοφορία...Εκεί δεν έχω σκεφτεί ακόμα τι θα μπορούσε να γίνει...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
fandago έχεις δίκιο νομίζω σε αυτό που λες με τις εμπάθειες...Ας πούμε εγώ θα σε κράταγα για πάντα στη φυλακή...Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο...:P:P
Πέρα από την πλάκα όμως δε νομίζω ότι ένας "σωστός" αστυνομικός ( για να μην παραπονιέται και η xanp :D ) θα έκανε κάτι τέτοιο... Είναι ΠΟΛΙΤΗΣ...Οπότε η δουλειά του στο παιχνίδι είναι να βρει τους δολοφόνους...Αν κάποιος είναι ύποπτος για αυτόν τον φυλακίζει...
Και μην ξεχνάμε...Ως παίκτης ο αστυνομικός μπορεί να δολοφονηθεί ή να φύγει σε ψηφοφορία...Εκεί δεν έχω σκεφτεί ακόμα τι θα μπορούσε να γίνει...:hmm:
φαντάσου όμως στο προπροηγούμενο παιχνίδι να έβαζε ο μπάτσος την Ηρώ φυλακή γιατί αποπροσανατολίζει? Θα χάναμε όλο το τζέρτζελο!:D δε θα χε την ίδια γλύκα το παιχνίδι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Άσχετο αλλά την Ηρώ και τον Θοδωρή με το που αρχίζει το παιχνίδι όλοι τους έχουν στην black list χωρίς να μιλήσουν καν....οπότε αν ο αστυνομικός είναι ένας από αυτούς βλέπω να μην παίζουν καθόλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
φαντάσου όμως στο προπροηγούμενο παιχνίδι να έβαζε ο μπάτσος την Ηρώ φυλακή γιατί αποπροσανατολίζει? Θα χάναμε όλο το τζέρτζελο!:D δε θα χε την ίδια γλύκα το παιχνίδι!:P

Ο αστυνομικός δε θα βάζει στη φυλακή κάποιον ο οποίος κατα την κρίση του αποπροσανατολίζει απλά...Θα φυλακίζει κάποιον ο οποίος είναι ύποπτος για δολοφόνος...Η Ηρώ δεν ήτανε ύποπτη για δολοφόνα...Ας πούμε θα μπορούσε να φυλακίσει στον προηγούμενο γύρο στη δεύτερη ψοφοφορία την xanp...Η xanp λοιπόν φυλακίζεται και παραμένει εκεί μέχρι που (ας πούμε) ο αστυνομικός θεωρεί σε κάποιον επόμενο γύρο ότι πιο ύποπτη είναι η corpse...Η xanp βγαίνει η corpse μπαίνει...Και πάει λέγοντας...

Άσχετο αλλά την Ηρώ και τον Θοδωρή με το που αρχίζει το παιχνίδι όλοι τους έχουν στην black list χωρίς να μιλήσουν καν....οπότε αν ο αστυνομικός είναι ένας από αυτούς βλέπω να μην παίζουν καθόλου...

Δεν ξέρει κανείς πέρα από τον ίδιο και τη ΣΕ ποιος είναι ο αστυνομικός...Αν ήταν ο Θοδωρής αστυνομικός (χα...καλό ε???) ή η Ηρώ ας πούμε (αυτό κι αν είναι ανέκδοτο...) θα συνεχίζανε κανονικά το παιχνίδι τους...Απλα θα είχανε ένα μικρό πλεονέκτημα και θα φυλακίζανε κάποιον...Δε σε πιάνω και πολύ βέβαια τι θέλεις να πεις...Γιατί να μην παίζανε καθόλου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αμα ειναι να διαβαζουμε ολοκληρο εγχειριδιο με τους κανονες θα γινει τελειως βαρετο νομιζω. Εμενα ηδη η ιεροδουλη εχει αρχισει να με κουραζει..(κι ο ρουφιανος μη σας πω :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top