Μεταφορά εφαρμογών android από το pc και εγκατάσταση στο κινητό.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές στον υπολογιστή, τις οποίες θέλω να μεταφέρω και να τις κάνω εγκατάσταση στο κινητό μου (που έχει λειτουργικό σύστημα android). Ξέρω πως να συνδέω το usb, αλλά το πρόβλημα είναι πως όταν ανοίγουν τα αρχεία του κινητού μου δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος φάκελος που να λέει κάρτα SD ή κάτι τέτοιο για να τις αποθηκεύσω εκεί. :hmm: Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??? :( :/:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Τις εφαρμογές τις κατέβασες από το μαρκετ?
Αν ναι δεν τις παιρνάς με usb αλλά ενεργοποιείς στο κινητό σου τον λογαριασμό google και όταν κατεβάζεις εφαρμογές τον εισάαγεις και στέλνονται στο κινητό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι πως θέλω να τις μεταφέρω χωρίς να χρησιμοποιήσω το ίντερνετ του κινητού για να μην χρεωθώ επιπλέον. Γι'αυτό το λόγω κατεβάζω τις εφαρμογές στο pc. Με ίντερνετ (στο κινητό) θα μπορούσα να τις κατεβάσω απευθείας από το android market και δεν θα χρειαζόταν όλο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Α δεν ξέρω κάτι για αυτό. Αλλά μπορείς να συνδεθείς σε κάποιο ασύρματο δίκτυο και να μη χρεωθείς. Αν βρεις κάπου ξεκλείδωτο βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Έχω προσπαθήσει να συνδεθώ με το δίκτυο που συνδέεται το compiouter μου, αλλά λέει πως συνδέθηκε και δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. Είδα και τις ρυθμίσεις (μήπως είναι εκεί το πρόβλημα), αλλά δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον. Κάποιος άλλος που γνωρίζει κάτι σχετικό ας μας διαφωτίσει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Να κατεβάσεις το αρχείο από το market στο PC απευθείας δε μπορείς.

Ο μόνος τρόπος να περάσεις εφαρμογή από το PC στο κινητό είναι να έχεις βρει το .apk αρχείο της εφαρμογής.
Μερικοί developers ανεβάζουν εφαρμογές σε sites εκτός του market οπότε μπορείς από εκεί να κατεβάσεις σκέτο το αρχείο, μετά να το αντιγράψεις στο κινητό σου από το PC και να το εγκαταστήσεις από την SD card του.

Έχω προσπαθήσει να συνδεθώ με το δίκτυο που συνδέεται το compiouter μου, αλλά λέει πως συνδέθηκε και δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. Είδα και τις ρυθμίσεις (μήπως είναι εκεί το πρόβλημα), αλλά δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον. Κάποιος άλλος που γνωρίζει κάτι σχετικό ας μας διαφωτίσει !
Ένας οδηγός για να συνδεθείς σε ασύρματο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Όταν ανοίγω τα αρχεία του κινητού μου, δεν υπάρχει κάποιος φάκελος που να λέει κάρτα SD. Αν το βάλω τυχαία κάπου (πράγμα που έχω δοκιμάσει :P) και ψάξω από το κινητό δεν το βρίσκω. :/: Τώρα γτ δεν υπάρχει φάκελος που να αναγράφει κάρτα SD δεν ξέρω...

Όσον αφορά τη σύνδεση στο δίκτυο έχω κάνει όλα όσα λέει το βιντεάκι, αλλά τπτ. Προσπάθησα να συνδεθώ με το ρούτερ μ (στο οποίο συνδέεται και το λάπτοπ). Το κινητό έχει την ένδειξη πως είναι συνδεδεμένο, αλλά όταν ανοίγω τον φυλλομετρητή δεν μπαίνει σε ιστοσελίδες. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Έχω προσπαθήσει να συνδεθώ με το δίκτυο που συνδέεται το compiouter μου, αλλά λέει πως συνδέθηκε και δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. Είδα και τις ρυθμίσεις (μήπως είναι εκεί το πρόβλημα), αλλά δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον. Κάποιος άλλος που γνωρίζει κάτι σχετικό ας μας διαφωτίσει !
:hmm:αποφάσισα να σε βοηθήσω .
Λέει ότι συνδέθηκε και δε συνδέεται.
μμμμ σβήσε το μοντεμ περιμενε 5 λεπτά και ξανανοιξε και ξαναμπες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το έχω κάνει και reset.

Δυστυχώς ακόμα δεν έχω καταφέρει να περάσω εφαρμογές στο κινητό μ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgos141

Νεοφερμένος

Ο giorgos141 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ε φίλε, λοιπόν, είναι απλό, θα κατεβάσεις το παιχνίδι από τον υπολογιστή σου, μετά θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή σου και έτσι απλό είναι, θα το βάλεις όπου θες! (αρκεί να ξέρεις που είναι). Μετά, πας στο κινητό σου, πας εκεί που το έβαλες και το πατάς να το κάνει εγκατάσταση.
Για παράδειγμα, εγώ έχω το LG-P500, κατέβασα ένα παιχνίδι, το σύνδεσα και έτσι όπως μπήκα το έβαλα στην μουσική... Μπήκα μετά από το κινητό, πάτησα να με πάει στα αρχεία, σε μένα το λέει "ThinkFreeOffice", πήγα στην μουσική μου και το έκανα εγκατάσταση και τώρα κάθομαι και το λιώνω όλη μέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top