Trance of the Day

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αυτό το τόπικ ας πραγματεύεται οτιδήποτε σχετικό με το TRANCE GENRE (αγαπημένα trance tunes ή vocal trance, DJs, συνεργασίες ή μίξεις διαφορετικών trance κομματιών, ιστορίες από trance events ανα τον κόσμο, αφιερώματα) και κυρίως παράθεση κλιπακίων από u-tube ή όπου αλλού.

O επόμενος μπορεί να κριτικάρει τα κομμάτια του προηγούμενου, βαθμολογώντας με άριστα το 10 με αιτιολόγηση (προαιρετικό).



Αρχίζω με τους Cosmic Gate (part 1)

1.

Φωνητικά από την ιέρεια της progressive trance, Tiffany Lacey. :inlove:

Η μελωδικότητα μοιάζει με φλιπεράκι των αισθήσεων...

Τόσο υπέροχο...


2.

Desmoti totally under the spell of this song. :P


3.

Επικό.
Μπλάστερ χιτ, μια ομορφιά...(αχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.


Φρέσκο πράμα. :smoke:

Από το ASOT (A State Of Trance) No 399 μόλις της περασμένης Πέμπτης, εννοείται ακόμη unreleased καθώς σε κάθε νέα εκπομπή του Armin Van Buuren στον di.fm (live trance sets, όπως έχουμε εμείς live τον Τσαουσόπουλο, σε αυτόν τον σταθμό κάθε Πέμπτη βράδυ παίζει live ο AVB :)) παρουσιάζονται tracks που δεν ξαναπαίχτηκαν.

Την ερχόμενη βδομάδα θα είναι το #400 session. :vroum: (αλλά ελέω big week θα γίνει κουότινγκ την παραπάνω μετά το κοπη το κοκορέτσι :P)

Stay tuned ==>https://www.di.fm/==>Listen now!==>Trance ή Vocal Trance ==> MP3 streams ==>96k cable/DSL ==> porosi :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Cosmic Gate (part 2)

1.

*°ºº¤ø„¸¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨*
*¨°º¤ø„¸ C O S M I C¸„ø¤º°¨*
*¸„ø¤°°º¤ G A T E ¤º°`°



2.

☻/
/▌ This Is TR4Nc3. :music:
/ \


3.

Μιξαρισμένο από C.G. :)


4.




5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν και αυτο το ειδος της μουσικης δεν μπορω να το ακουσω πανω απο μια ωρα, υπαρχουν καποια κομματια που μου αρεσουν πολυ.
Ενδεικτικα:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Νέρι, άκου και τούτο σε Blizzard remix (πολύ χαρακτηριστικό) του In and out of love.
Το γουστάρω απείρως περισσότερο απ'την officiel εκτέλεση...



Μπάϊδεγουέη, η μις Sharon Den Adel είναι η (πρώην?) τραγουδίστρια των Within Temptation, για κείνους που κάτι τους έφερνε στο νου η φωνούλα της. :redface:

Και μιας και είπαμε Blizzard Remix, να ιδέα για τρελά tunes, ανυπέρβλητης μελωδικότητας.

Μερικά ακόμη από Μπλίζαρντ (μελωδικά vocals Του Θεού :redface:):

1.

Αυτός ο blizzard ήχος, τόσο μα τόσο χαρακτηριστικός.
Θα τον ξεχώριζα ακόμη κι ανακατεμένο με άλλα πόσα...


2.

Η απομυθοποίηση της Πανδώρας.

Με αυτό το τρακ, η μύηση στην τρανς μοιάζει πανεύκολη. :D
Αξεπέραστα τα περάσματα του πιάνο.


3.

Στο 4:30 αισθάνεσαι ως τα βάθη και το "fake" και το "awake"...


4.

\m/ μετά το 4ο μινούτε...

Είναι δεκάδες επι δεκάδων τα top tunes από blizzard...

Θα πάω κι εδώ σε parts, νομίζω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα ακριβως αυτο το "νταπα-ντουπα" δεν αντεχουν τα ευαισθητα αυτακια μου...:redface:
Απαπα...με κουραζει πολυ αυτη η εκτελεση...Νηφαλια δεν τα αντεχω πανω απο μια ωρα...:redface:

Κι αυτο δεν ειναι καθολου κακο:




ή



:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπάϊδεγουέη, η μις Sharon Den Adel είναι η (πρώην?) τραγουδίστρια των Within Temptation, για κείνους που κάτι τους έφερνε στο νου η φωνούλα της. :redface:
ειναι λιγο απιθανο αυτο. Ή την ξερεις επειδη ακους μεταλ, ή δε θα σου θυμιζε κατι η φωνη της. Παντως ειναι ακομα στο συγκροτημα της :)

Λοιπον στο συγκεκριμενο παραδειγμα, περα απο το πολυ μπασο, δες. 3 λεπτα το ενα τραγουδι ολοκληρο ....και 2:30 απλα για να ξεκινησει ο στιχος στην ρει-μυξα ! Αν η ρε-μυξα ήταν ...δε σου λεω 3...στο παω στα 4 λεπτα, θα ηταν πιο ξεκουραστη. Ειναι πολυ το επιπεδο νταπα-ντουπιασης για τα αυτια μου, για τοση ωρα.

Ξεκιναω σιγα σιγα να ακουω το τοπικ. Ευγε. ! Να μαθαινουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Κι αυτο δεν ειναι καθολου κακο:

ή

:)


:eek:

...

:wall::wall::wall::wall:

...

:down::down::down::down::down:

Ίσως δεν άκουσα ποτέ μου μεγαλύτερες σαχλαμπούχλες απ'αυτά τα δύο κομμάτια.

Θυμίζω ότι το room αναφέρεται στην trance. Όχι στην "ξεφτιλέ-κάτι-σαν-house-αλλά-σε-garbage-style" από το ξένοδοχοξέκωλο.

Αν δε μπορείς να διαχωρίσεις τα είδη, δεκτά και πιμιζ.

Μην αρχίζουμε δω πέρα να ποστάρουμε από disco house μέχρι Αmbient ή Chill Out...

No axtarmas plz.
Θα μπερδέψουμε και το Λοριάν, που έχει δίψα να μάθει. :redface::D

Τέλος, δε θα είχα καμιά τύψη από τη δημοσίευση των ξερασμάτων της αηδού(:mpliaks:) Παρί στο Trash of the Day.

Εκεί με κλειστά μάτια. :P

Λοιπον στο συγκεκριμενο παραδειγμα, περα απο το πολυ μπασο, δες. 3 λεπτα το ενα τραγουδι ολοκληρο ....και 2:30 απλα για να ξεκινησει ο στιχος στην ρει-μυξα ! Αν η ρε-μυξα ήταν ...δε σου λεω 3...στο παω στα 4 λεπτα, θα ηταν πιο ξεκουραστη. Ειναι πολυ το επιπεδο νταπα-ντουπιασης για τα αυτια μου, για τοση ωρα.

Όπως πάντα Δήμο, όταν “θέλεις να τα πεις χωρίς να σε ρωτήσουν” τα αποκλίνοντα περισσότερα από τα συγκλίνοντα…

Αν και μου είναι απολύτως λογικό το σκεπτικό σου,
εντούτοις η λογική του "χτίζειν" στη τρανς υπερβαίνει την αγυμνασιά της ακοής μας.
Το ριμίξ του In And Out Of Love, αν το ακούσεις προσεκτικά κι όχι με σκιπ, θα παρατηρήσεις ότι δεν είναι μονότονο αλλά χτίζει...και χτίζει...μέχρι που κάνει ένα break και στο τέλος αφαιρεί τα dub-doub που λες κι εσύ έτσι ώστε να αναδειχθεί μόνη της η μελωδία, να ξεκουραστεί μέσα σου, μέχρι τον τελικό επίλογο που είθισται να είναι 2-3 λεπτά max...

Μονότονο θεωρείται κάτι που επαναλαμβάνει τον εαυτό του (όπως είχες παρατηρήσει σε ένα άλλο τρακ του John Van Wyk, και ορθώς!), όχι κάτι που προσθέτει ήχους ή κάνει τους ίδιους περισσότερο παλμικούς...

Όσο για το τι και πόσο αντέχουν τα αυτιά, αυτό ξεφεύγει από τη μονοτονία και εισβάλλει στα εδάφη των προτιμήσεων.

Και ας μην ξεχνάμε ότι λόγω της φύσης και δυναμικής του είδους, η τρανς αλλιώς θα ακουστεί στο δωμάτιό μας μέσα από ένα ζευγάρι ξεπεσμένα ηχεία κι αλλιώς σε ένα τρανσομάγαζο ή με υπογούφερ.

Συνιστώ ακουστικά, πάντως.
Θα δοκιμάσετε μια απαράμιλλη διαφορετικότητα ακουστικής ηδονής...

Και φυσικά τα κομμάτια να τα ακούμε με υπομονή, ειδικά για τους μη μυημένους.
Σα να φοράς άρωμα. Δεν το μυρίζεις αμέσως.

:panwkatw:

Ξεκιναω σιγα σιγα να ακουω το τοπικ. Ευγε. ! Να μαθαινουμε :)

Χαλητώ χαλητώ. :yahoo::jumpy:


Trance of the Day:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Ωραίο θέμα..αν και δεν ξέρω και πολλά απο trance μουσική.. διψώ και εγώ να μάθω!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ωραίο θέμα..αν και δεν ξέρω και πολλά απο trance μουσική.. διψώ και εγώ να μάθω!!!:):)

:bigarmhug
Ε αφού διψάς να μάθεις, αυτό είναι μια καλή εισαγωγή...

Trust in Trance, φούϊτ. :baby::whistle:

Αυστηρά για mpourou και για trance ναυτιλλομένους:



Άρπα και το οριτζινάλε από Kiholm που (για μένα) δε φτάνει το emotional remix του Kandi.
Αλλά σαν φόρος τιμής.

Στο 2:15 που βασιλεύει το πιάνο, μπορείς ανενόχλητη να αφήσεις το δάκρυ να κυλήσει.
Δε σε βλέπει κανείς...

Αν και ποτέ δεν ξέρεις.
Μπουρού. :redface:

Ορίτζιναλ version:




Χαβ φαν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αγορακι, κουμαντο στο δικο σου γουστο...ναι?!:)
Ο,τι δε σου αρεσει, μην το ακους...
Και τα κομματια που εσυ βαζεις ειναι αθλια, αλλα δεν το κανω και θεμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι καθόλου καλή στο να ξεχωρίζω είδη - οπότε ελπίζω να μη φάω βρίσιμο από τον Δεσμώτη - αλλά η τρανς για μενα είναι μουσική και όχι σκέτο νταπα ντουπα
τουλαχ έτσι το ξεχωρίζω :)

από τα αγαπημένα μου, εκτός του In and out of love, είναι κομμάτια του Tiesto και του Paul Van Dyk

ορίστε μία γεύση κι από μενα






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αγορακι, κουμαντο στο δικο σου γουστο...ναι?!:)
Ο,τι δε σου αρεσει, μην το ακους...
Και τα κομματια που εσυ βαζεις, ειναι αθλια, αλλα δεν το κανω και θεμα!:)

Μα εκτός από υπεράθλια είναι και out of subject, πώς να στο πω...:redface:

Ειδικά εκείνο το πρώτο, ήταν λες και έκανες παράθεση που δεν μπόρεσες ποτέ να πάρεις πίσω ή λες και σου μυρμήγκιασε ο βραχίoνας!

Άσχετο του ασχέτου που λέν κι οι Φιλόλογοι.

Αν ήταν άθλια τα δικάμ', περίμενα κριτική, ψυχουλίνι. :sick:
Ένα βαθμό, ένα νεράτζι, κανά (ληγμένο) flying yogurt. :redface:

Τέλοσπαντωνε,

ας ελπίσω, next time να μη μου βάλεις καμιά Τάμτα remix. :/:


Νεχτ τρακ for Lory:



Impressions?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω πολλά για το συγκεκριμένο είδος μουσικής αλλά νομίζω το κομμάτι που παραθέτω ανήκει σε αυτό το είδος. Το έχω βάλει και παλαιότερα στο track of the day.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
:bigarmhug
Ε αφού διψάς να μάθεις, αυτό είναι μια καλή εισαγωγή.

Αυστηρά για mpourou και για trance ναυτιλλομένους:


Ευχαριστώ!!:clapping:
Συνφωνώ μαζί σου πως το πρώτο είναι πολύ καλύτερο..

Αναμένω το επόμενο..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι καθόλου καλή στο να ξεχωρίζω είδη


Ερώτηση:

Θα έβαζες ποτέ ως trance sample το κομμάτι αυτό?
https://www.youtube.com/watch?v=TSdeDJUxF-0 :hmm:

Χρειάζεται να ξέρεις από trance (από uplifting progressive μέχρι Psy/Goa) για πάρεις μυρουδιά ότι έχει εντελώς άλλα vibes?


Που ακόμα κι αν δε ξέρεις, το In and out of love που είναι ένα ελαφρύ trancάκι δε σου ακούγεται εξαιρετικά παράταιρο με δαύτο; :confused::confused:
Δηλαδή θα επαληθεύσουμε τον Μητσικώστα τώρα (τονιονιόν) ή κλαπατσίμπαλο να'ναι κι ό,τι να'ναι;


Κι εγώ δεν παριστάνω τον trancemaster. Απλώς είναι η μουσική π'αγαπώ. :redface:

Δεν έχω διάθεση να τη συνασπιστώ έναντι άλλων ειδών. Απλώς εδώ θέλω να γίνει ένας οδηγός για του καθενός τα αξιόλογα trance ακούσματα. Μόνον.

Για οτιδήποτε άλλο, υπάρχει το πολυπληθές και παγγίνως γνωστό Track of the Day. ;)

Καραγκούνα θρεντ θα μου το κάνετε δω μέσααααααααααααααααααα? :mad: :redface: (σφυγμοί 800)


..οπότε ελπίζω να μη φάω βρίσιμο από τον Δεσμώτη

Τα κομμάτια κρίνουμε, όχι τα πρόσωπα που τα παραθέτουν.

Με πονάς...:'(


πλιζ, κατάλαβέ με...:(

Και δεν έβρισα κανένα.:mad:
Ντάξει;


αλλά η τρανς για μενα είναι μουσική και όχι σκέτο νταπα ντουπα
τουλαχ έτσι το ξεχωρίζω :)



Εδέησε ένας άνθρωπος. :thumbsup:


από τα αγαπημένα μου, εκτός του In and out of love, είναι κομμάτια του Tiesto και του Paul Van Dyk....ορίστε μία γεύση κι από μενα

- Για PVD (Paul Van Dyke) τον οποίο δεν επιτρέπεται να μην τιμήσω στο άμεσο μέλλον (είναι στο top10 της παγκόσμιας λίστας DJ και σταθερή αξία μέστα χρόνια με 5-6 άλλους), βάζω ένα 5/10 επιεικέστατα κι αυτό επειδή είναι γλυκό μεν αλλά όχι τόσο hard style και μελωδικό όσο άλλα του Van Dyke.

Πολύ σοφτ για τα γούστα μου και σίγουρα όχι από τις καλύτερες στιγμές του...

To remix του Alex M.O.R.P.H.(άλλη τεράστια μορφή κι αυτός, τι μου θύμισες) κανει το original του PVD να ακούγεται σαν νανούρισμα.

Άκου Καλυψούδα, άκου:



- Για το τράφικ του Τιέστο, 7,5/10.
Flag tune αλλά ξεπερασμένο.

- To mix από Tiesto του silence των Delerium παίρνει ένα 7/10. Όχι από τα καλύτερα mixing του Tiesto.
Αλλά αυτή η Mc Lachlan, σου διαπερνά τη ψυχή...αχ βαχ.

Δεν γνωρίζω πολλά για το συγκεκριμένο είδος μουσικής αλλά νομίζω το κομμάτι που παραθέτω ανήκει σε αυτό το είδος. Το έχω βάλει και παλαιότερα στο track of the day.

Θενκς για τη συμμετοχή σου.:kissing:

Το κομμάτι είναι too low.
Χωρίς πνοή, παντελώς αδιάφορο.

Συνεπώς, λογικό κι αναμενόμενο το 1/10. :redface::redface:

Και κάτι άλλο.

Παρατηρώ ότι trance κομμάτια ή και άλλα, γνωστά ή μη, σε radio εδιτ, είναι 99% κραπ.
Κάτι παίζει με αυτό το είδος των remix, τείνω να πιστέψω...!

Κάτι ανάλογο και με τα club mix.

Xάλι-α σου λέω χάλι-α.


Φου-μαν-ciao
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αναμένω το επόμενο..... :)

Μια και σ'αρέσει ο Θηβαίος (:redface:),
το παρακάτω στο αφιερώνω, παράξενη mpourou :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Μια και σ'αρέσει ο Θηβαίος (:redface:),
το παρακάτω στο αφιερώνω, παράξενη mpourou :D


:panwkatw:μαθαίνω....

ε.. ελπίζω παράξενη με τη καλή έννοια!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
2.

Η απομυθοποίηση της Πανδώρας.

Με αυτό το τρακ, η μύηση στην τρανς μοιάζει πανεύκολη. :D
Αξεπέραστα τα περάσματα του πιάνο.


Τι είπες τώρα ρε φίλε....:eek::eek::eek:

Έχω μείνει κόκκαλο τώρα...:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 21 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top