Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν σου επιτίθεται κανείς αν αυτό λανθασμένα νομίζεις.
Προσπαθώ να σου εξηγήσω όμως ότι ακόμη και αν δεν έχεις σκοπο να διμιουργήσεις οικογένεια (με την άποψη του να κάνεις παιδιά, γιατί για μενα οικογένεια δεν είναι μόνο παιδιά αλλά δεν θα το αναλύσω εδώ) η νομική υπόσταση που δίνει ο γάμος μπορεί για κάποιους να είναι απαραίτητη για λόγους που εξηγούνται αναλυτικά σε μηνύματα παραπάνω.

οχι βρε καμμια σχεση..δεν υπεθεσα κατι τετοιο...μαλλον ειναι το υφος μου λιγο περιεργο...:)
για να γινω κατανοητη...αυτο που θελω να πωειναι..πως για μενα γαμος=οικογενεια, ειτε προκειται μεταξυ ομοφυλοφιλων, ειτε ετεροφυλοφιλων..και θεωρω ανουσιο το γαμο οταν δεν γινεται με αυτο το σκοπο...και δη μεταξυ ομοφυλοφιλων που δεν εχει σκοπο τη δημιουργια οικογενειας...η νομικη υποσταση προσωπικα δε μου λεει τιποτα...σε αλλους ισως να λεει πολλα..εμενα δε με αγγιζει και για αυτο εναν τετοιο γαμο τον θεωρω χωρις ουσια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Πραγματικά αρχίζω να αναρωτιέμαι ποιά εποχή της ανθρωπότητας πρέπει να αποκαλούμε σκοτεινή, τον μεσσαίωνα που καίγανε μάγισσες,αντίχριστους και επιστήμονες ή τον καιρό που θα παντρεύονται οι gay, και στο πολύ κοντινό σε αυτόν μέλλον που θα υιοθετούν/κάνουν παιδιά με την βοήθεια της επιστήμης για να τα μεγαλώσουν σαν μια "ωραία" οικογένεια και όλα αυτά με την ευλογία του κράτους;
Tον μεσσαίωνα που καίγανε μάγισσες,αντίχριστους και επιστήμονες. :)






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
αυτη η απαντηση ομολογω πως μου αρεσε!!:D :D
ή μαλλον το υφος της!:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Μα είναι λάθος να αποκαλείς του gay ανώμαλους?Η ανωμαλία σαν λέξη χαρακτηρίζει αυτο που δεν είναι φυσιολογικό,και στην περίπτωση αυτή με αντικείμενικα κριτήρια,οπότε δεν είναι άδικος ο χαρακτηρισμός.Απο την άλλη οι προοδευτικοί που θέτουν τα όρια τους; αν εγώ αύριο βγώ και πω θέλω να παντρευτώ την αδερφή μου,γιατί να μην μπορώ να το κάνω;ίσα ίσα που είναι πιο φυσιολογικό απο το να παντρευτώ έναν άντρα που λέει ο λόγος,αλλά είναι παράνομο,ενώ στην φύση είναι αποδεκτό να πάει και μάνα με γιό, για να προλάβω κάποιον που θα πει οτι και στην φύση υπάρχει ομοφυλοφιλία,όρια πρέπει να υπάρχουν σε λογικά πλαίσια,και τα λογικά πλαίσια για εμένα δεν πρέπει να προμοτάρουν την ανωμαλία(με την παραπάνω έννοια).


το τι είναι φυσιολογικό κ τι όχι καθορίζεται από την εκάστοτε κοινωνία. πραγματικά συμφωνώ ότι η εξέλιξη του ανθρώπου ως προς τη γέννηση του προέρχεται από ετεροφυλόφιλες σχέσεις, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οποιαδήποτε άλλη σχεση αγάπης απορρίπτεται. το ότι θέτεις αδελφικές σχέσεις στο ίδιο επίπεδο με τις ερωτικές είναι λάθος κατ'εμε, αφου σε μια τέτοια σχέση μπορεί να προκύψει μια εγκυμοσύνη που στον κόσμο ίσως φέρει ένα παιδί άρρωστο, ενώ μια ομοφυλλοφιλική σχέση την χαίρεται όποιος την έχει χωρίς να κάνει κακό σε ποιονδήποτε άλλο. το ότι υπάρχουν κ στα ζώα ομοφυλοφιλικές τάσεις όπως λες κ μόνος σου, δείχνει καθαρά το ότι αυτό έρχεται πολλές φορές (όχι πάντα) από την φύση κ απλά πιστεύω πως έχει υπερισχύσει ετεροφυλοφιλική σχέση λόγω πλειοψηφίας. σε αντίθετη περίπτωση ο οργανισμός μας θα ήταν έτσι συνηθισμλενος ώστε να έβρισκε τρόπο να αναπαραχθεί κ μέσα από ομοφυλοφιλικές σχέσεις (όπως άλλωστε κ μια ολόκληρη ράτσα βατράχων που αναπαράγεται ένω το αρσενικό δεν υφίσταται-μου διαφεύγει το όνομα υπάρχει στην εγκυκλοπαίδεια του national geographic).;)
εν πάσει περιπτώσει δεν έχω ακούσει ποτέ μια μάνα να πηγαίνει με το παιδί της σε κανένα ζώο:hmm:

γαμος=οικογενεια (neraida)- σίγουρα! συμφωνώ κ απαυξάνω!!!αλλά οικογένεια τι σημαίνει;; κάνεις οικογένεια με κάποιον που αγαπάς, τον νοιάζεσαι κ θες να περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου μαζί του. γιατί αυτό αποκλείεται στους ομοφυλόφιλους;:confused:
το να βάζουμε την οικογένεια μόνο μέσα στα στενά όρια της οικογένεια=παιδιά σημαίνει ότι με τον ίδιο τρόπο που είμαστε κατά των ομοφυλοφιλικών γάμων (αφού δεν μπορούν να κάνουν παιδιά), είμαστε κ κατά των γάμων ανθρώπων που έχουν στειρότητα (ούτε αυτοί μπορούν να κάνουν παιδια):whistle:
όσο για το νομικό κομμάτι ενός γάμου, είναι πονεμένη ιστορία...το να μην έχεις χαρτι μπορεί να σημαίνει να μείνεις ακόμα κ στο δρόμο, πόσο μάλλον να κηδέψεις τον άνθρωπό σου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εν πάσει περιπτώσει δεν έχω ακούσει ποτέ μια μάνα να πηγαίνει με το παιδί της σε κανένα ζώο:hmm:

οι γάτες... Η γάτα μιας φίλης μου πάντως έκανε γατάκια (1η σειρά) και μετά ξαναέκανε με τον γιο της [2η σειρά] (αν υπάρχει αντίληψη στα ζωα σε τέτοιο επίπεδο) ο οποίος γιος έκανε γατάκια και με μια από τις αδερφές του [ναι, είδε και έπαθε να καταφέρει να βρει σπίτι σε τόσα γατάκια η φίλη μου αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας! :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

καθώς και τα σκυλιά....

βασικά νομίζω ότι σε όλα τα ζώα εκτός τον άνθρωπο, δεν υφίστατε θέμα πατέρα - κόρης ή μάνας γιου...
αλλά κι όλας στα άλλα ζώα δεν υφίστατε και θέμα αλίωσης του γεννετικού κώδικα σε ζευγάρωμα τέτοιου είδους....
ο ανθρώπινος γεννετικός κώδικας βγάζει error καθότι αρκετά πολύπλοκος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
παιδιά ευχαριστώ:thumbup:
πραγματικά δεν το ήξερα...να κ μια καινούρια πληροφορία!!
ο λόγος που λέω ότι δεν ξέρω αν υφίσταται η αναπαραγωγή ανάμεσα σε "συγγενεις" ακόμα κ στα ζώα δεν υπάρχει το dna το οποίο μπορεί να καταλήξει σε κάποια ανωμαλία (πχ να γεννηθούν χωρίς πόγια, ή παραμορφωμένα;;:hmm: )

ρωτάω γιατί όταν τα παπαγαλάκια μου γεννήσανε ο γιατρός είπε να μην βάλω αγοράκια κοριτσάκια στο ίδιο κλουβί γιατί η πιθανότητα να αναπαράγουν άρρωστα πουλάκια είναι μεγάλη:worry:

τέσπα, συγγνώμη για το :offtopic: :sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εν πάσει περιπτώσει δεν έχω ακούσει ποτέ μια μάνα να πηγαίνει με το παιδί της σε κανένα ζώο:hmm:

ισχυει ισχυει!! 100%!! το εχει κανει η γατα του φιλου μου!! :D

γαμος=οικογενεια (neraida)-
το να βάζουμε την οικογένεια μόνο μέσα στα στενά όρια της οικογένεια=παιδιά σημαίνει ότι με τον ίδιο τρόπο που είμαστε κατά των ομοφυλοφιλικών γάμων (αφού δεν μπορούν να κάνουν παιδιά), είμαστε κ κατά των γάμων ανθρώπων που έχουν στειρότητα (ούτε αυτοί μπορούν να κάνουν παιδια):whistle:

δεν εξισωνω κατι τετοιο...
και ποτε δεν ειπα οτι ειμαι κατα...ειπα οτι το θεωρω ανουσιο...
να ρωτησω κατι για αρχη, η υιοθεσια στους ομοφυλοφιλους ειναι δυνατη? Χωρις να γνωριζω αν ειναι ή οχι....εαν ειναι τοτε ναι..για μενα θα αποκτουσε ουσια ενας γαμος μεταξυ ομοφυλοφιλων

ειμαι απολυτη το ξερω..αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη(κατι που πραττω κιολας στην προσωπικη μου ζωη) και σαφως δεν προσπαθω να πεισω κανεναν γι αυτη...απλα παραθεση της αποψης μου ειναι..μην παρεξηγηθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
δεν εξισωνω κατι τετοιο...
και ποτε δεν ειπα οτι ειμαι κατα...ειπα οτι το θεωρω ανουσιο...
να ρωτησω κατι για αρχη, η υιοθεσια στους ομοφυλοφιλους ειναι δυνατη? Χωρις να γνωριζω αν ειναι ή οχι....εαν ειναι τοτε ναι..για μενα θα αποκτουσε ουσια ενας γαμος μεταξυ ομοφυλοφιλων

ειμαι απολυτη το ξερω..αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη(κατι που πραττω κιολας στην προσωπικη μου ζωη) και σαφως δεν προσπαθω να πεισω κανεναν γι αυτη...απλα παραθεση της αποψης μου ειναι..μην παρεξηγηθω...


τι να περξηγηθείς πιζι μ;;; να σε κάψουμε για τις απόψεις σου!!!χιχιχιχι!:P
σοβαρά τώρα στην ελλάδα δεν το συζητώ δεν ισχύει νόμο για υιοθεσία παιδιού από ομοφυλόφιλου (εκτός κ άμα έχω χάσει κανα επεισόδιο. στο εξωτερικό (τουλάχιστον αμερική υπάρχει αυτός ο νόμος).

αυτό που λες ότι ο γάμος αξίζει μόνο όταν είναι να κάνεις παιδιά, από ιδεολογικής άποψης είμαι μέσα (άλλωστε κ γω αυτό λέω πάντα). αλλά όπως είπανε κ πολλοί κ πολλές φορές παραπάνω, δυστυχώς, είτε ομοφυλόφιλος είτε ετεροφυλόφιλος, αν έχεις σοβαρή σχέση ζωής με κάποιον καλύτερα να νομιμοποιείται λόγω δυσκολιών που μπορεί να συναντήσεις μετά:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
για να ειμαι ειλικρινης...δε με νοιαζει...ας κανουν ο,τι θελουν...μου αρκει που ξερω τι κανω εγω...:) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ναι..εδώ έχουν νομιμοποιηθεί των ετεροφυλοφίλων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ειμαι ειμουν και θα ειμαι υπέρ τέτοιου ίδους γάμου, και ναί να υοθετήσουν παιδί γιάτί όχι; καλύτερα μαζί τους που θα λατρέυουν το παιδι παρά σε ένα ορφανοτροφείο μόνο, στο κάτω κάτω δικαίωμα τους τι κάνουν στο κρεβάτι τους, καλά κάνουν και το δίχνυν ότι ειναι αφού άν ειναι να γίνει κάποιος γίνετε και χωρις ομοφυλόφυλους γονείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

max

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 137 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ειμαι ειμουν και θα ειμαι υπέρ τέτοιου ίδους γάμου, και ναί να υοθετήσουν παιδί γιάτί όχι; [highlight]καλύτερα μαζί τους που θα λατρέυουν το παιδι παρά σε ένα ορφανοτροφείο μόνο[/highlight], στο κάτω κάτω δικαίωμα τους τι κάνουν στο κρεβάτι τους, καλά κάνουν και το δίχνυν ότι ειναι αφού άν ειναι να γίνει κάποιος γίνετε και χωρις ομοφυλόφυλους γονείς:)
Σωστή. :thumbup:

Κάνουν έτσι κι ένα ακόμα καλό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ειμαι ειμουν και θα ειμαι υπέρ τέτοιου ίδους γάμου, και ναί να υοθετήσουν παιδί γιάτί όχι; καλύτερα μαζί τους που θα λατρέυουν το παιδι παρά σε ένα ορφανοτροφείο μόνο, στο κάτω κάτω δικαίωμα τους τι κάνουν στο κρεβάτι τους, καλά κάνουν και το δίχνυν ότι ειναι αφού άν ειναι να γίνει κάποιος γίνετε και χωρις ομοφυλόφυλους γονείς:)

Σωστή. :thumbup:

Κάνουν έτσι κι ένα ακόμα καλό. ;)

Ο μονος ενδιασμός μου ειναι για το τι ειδους προτυπα θα εχει το παιδι μεσα στην οικογενεια.Αλλα εφοσον υπαρχουν οικογενειες απο τις οποιες τα παιδια παιρνουν χειροτερα προτυπα ,θα συμφωνησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ο μονος ενδιασμός μου ειναι για το τι ειδους προτυπα θα εχει το παιδι μεσα στην οικογενεια.Αλλα εφοσον υπαρχουν οικογενειες απο τις οποιες τα παιδια παιρνουν χειροτερα προτυπα ,θα συμφωνησω.

Ετσι ειναι ξέρεις πόσοι γονείς χτυπούν κακομεταχειρήζοντε και βρήζουν τα παιδιά τους; ενώ οι ομοφυλόφιλοι τα παίρνουν για να τα αγαπήσουν και να τα στηρίξουν ιδικά εκείνοι που στάνταρ πέρασαν πολλά με την λογοκρισία του κόσμου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο μονος ενδιασμός μου ειναι για το τι ειδους προτυπα θα εχει το παιδι μεσα στην οικογενεια.Αλλα εφοσον υπαρχουν οικογενειες απο τις οποιες τα παιδια παιρνουν χειροτερα προτυπα ,θα συμφωνησω.

Ετσι ειναι ξέρεις πόσοι γονείς χτυπούν κακομεταχειρήζοντε και βρήζουν τα παιδιά τους; ενώ οι ομοφυλόφιλοι τα παίρνουν για να τα αγαπήσουν και να τα στηρίξουν ιδικά εκείνοι που στάνταρ πέρασαν πολλά με την λογοκρισία του κόσμου;)

:thumbup: Απο τη στιγμη που μεγαλωνε σωστα ενα ατομο δεν πεφτει λογο σε κανενα για αυτους που το μεγαλωνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
:thumbup: Απο τη στιγμη που μεγαλωνε σωστα ενα ατομο δεν πεφτει λογο σε κανενα για αυτους που το μεγαλωνουν.

:clapping: :clapping: :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της νομιμοποίησης τέτοιων γάμων γιατί πιστεύω ότι αυτά είναι ουσιαστικά βήματα κοινωνικής υπέρβασης. Ενώ όμως η υπέρβαση μπορεί να επιτύχει σε κοινωνικό επίπεδο σε μήκος χρόνου, τα υιοθετημένα παιδιά τους πιστεύω ότι δύσκολα θα ευτυχήσουν σε αυτή την ρατσιστική κοινωνία. Φοβάμαι ότι η ψυχολογική τους επιβίωση είναι σχεδόν αδύνατη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της νομιμοποίησης τέτοιων γάμων γιατί πιστεύω ότι αυτά είναι ουσιαστικά βήματα κοινωνικής υπέρβασης. Ενώ όμως η υπέρβαση μπορεί να επιτύχει σε κοινωνικό επίπεδο σε μήκος χρόνου, τα υιοθετημένα παιδιά τους πιστεύω ότι δύσκολα θα ευτυχήσουν σε αυτή την ρατσιστική κοινωνία. Φοβάμαι ότι η ψυχολογική τους επιβίωση είναι σχεδόν αδύνατη.

Και η αγάπη; πιος νοιάζετε για ρατσισμό όταν υπάρχει αγάπη στην ζωή του παιδιού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top