Ψήφος και ιθαγένεια σε νόμιμους και νομιμοποιημένους μετανάστες

Ψήφος και ιθαγένεια στους μετανάστες.Συμφωνείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
  • Ναι, συμφωνώ

    Ψήφοι: 43 46.2%
  • Όχι, διαφωνώ

    Ψήφοι: 42 45.2%
  • Δεν έχω πρόβλημα ότι και αν αποφασιστεί

    Ψήφοι: 8 8.6%

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.

Εξαρτάται τι εννοείτε και σε ποιους μετανάστες αναφέρεστε. Και ποια συμπεριφορά. Και στους δικούς μου γονείς έχουν συμπεριφερθεί πολύ άσχημα.

ε αποφάσισε ρε συ Τζον15 γιατί τη μια πετάς ένα "Νοτ" και την άλλη μας λες πως έχουν φερθεί κάποιοι συγκεκριμένοι μετανάστες άσχημα στους γονείς σου. ντάξει, το που κολλάει αυτό βέβαια με το θέμα της ιθαγένειας είναι φαντάζομαι μεγάλη και ενδιαφέρουσα(:yawn:) ιστορία.

δε ξέρω, παρατηρώ όμως πως έχει συγχωνευτεί ο ορισμός του (λογικού) επιχειρήματος με αυτόν του προσωπικού βιώματος από πολλούς εδώ μέσα(και όχι μόνο). ε ναι, δυστυχώς η γενίκευση πάει κι έρχεται, μαζί της κι ο ρατσισμός.

τες κουλ, όπως λέει και η Χιμέλα που κάποτε εξομολογήθηκε σε ένα ποστ της πως χρησιμοποιεί τον ορθολογισμό: "τα λύσαμε τα δικά μας προβλήματα, οι μετανάστες μας μάραναν".

υγ. όταν θέλω να εξοργιστώ και να ξεσπάσω αμέσως μετά, έρχομαι και θαυμάζω το πρώτο ποστ αυτού του θέματος.

άντε... Goodnight. And good luck.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aleχrapak

Νεοφερμένος

Ο aleχrapak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για παράνομους μετανάστες: 1)Αυστηροποίηση ποινών 2)Εντατικότεροι έλεγχοι 3)Απέλαση
Για νόμιμους μετανάστες:
>Ναι στην υπηκοότητα(και από την πρώτη μέρα που λέμε..)
>Όχι στην Ελληνική Ιθαγένεια ακόμα και 100 χρόνια να ζουν στην ελλάδα...
>Ναι στην ψήφο, έπειτα από 10 χρόνια παραμονής στην Ελλάδα όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top