Ευχές με γραπτά μηνύματα

Ευχές με SMS! Σας ...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • ...δυσαρεστεί;

    Ψήφοι: 4 10.5%
  • ...ευχαριστεί;

    Ψήφοι: 12 31.6%
  • ...αφήνει αδιάφορο το θέμα.

    Ψήφοι: 22 57.9%

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θα σου πω πριβε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα αυτό είναι άλλη στιγμή του χρόνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
so what?
με πειραζει αν δε στειλουν still. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλή είσαι εσύ, κάθε εποχή παίρνεις δώρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ψήφισα αδιαφορεία γιατί δεν με νοιάζει άν ειναι μεσω μυνήματος ή λεκτικά φτάνει που με θυμηθηκαν, αυτό ειναι το ποιο συμαντικό για μένα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ να μιλάω μαζί τους στο τηλέφωνο, είναι πιο άμεση η επαφή όταν ακούς έναν αγαπημένο φίλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις, πάντως σε γενικές γραμμές δεν με πειράζει να μου στείλει κάποιος ευχές με μήνυμα, ακόμα κι αν είναι μαζικό.. αρκεί να μην είναι κάποιος με τον οποίο έχω ιδιαίτερη σχέση. Γενικά εγώ δεν απαντώ στα μηνύματα, βαριέμαι φρικτά να γράφω.. οπότε προσωπικά παίρνω συνήθως τηλέφωνο να ευχηθώ, εκτός αν πρόκειται για κάποιον που νιώθω πως έχω "υποχρέωση", οπότε επειδή βαριέμαι πιο πολύ να πάρω τηλέφωνο, στέλνω μήνυμα..

Γενικά έχω περίεργη σχέση με τα τηλέφωνα πάντως.. Μιλάω μεν πολύ, αλλά μόνο με όσους θέλω και όποτε θέλω. Υπάρχουν φάσεις που με εκνευρίζει απίστευτα μια κλήση ή ένα μήνυμα, ακόμα κι αν είναι η κολλητή μου πχ.. :D (και αυτό, όχι, δεν το παθαίνω σπάνια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
μου αρεσει να μου ευχονται με οποιοδηποτε τροπο... δεν εχω προβλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Από άποψη πάντως δεν απάντησα σε κανένα χρόνια πολλά των ημερών με μήνυμα για δύο βασικούς λόγους
1)Δεν με αφορούν τα χρόνια πολλά και ποιος εξηγεί με sms
2)Τα άτομα που μου το έστειλαν, είναι και τα άτομα που ήταν πιο εξαφανισμένα σχετικά εκτός ίσως από ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αυτό το Πάσχα δεν ήμουν και πολύ σούπερ, αλλά ήταν ορισμένα μηνύματα που με εξόργισαν:
από έναν φίλο μου που όσο ήμουν Αθήνα ήθελε να με δει με τους δικούς του όρους και δεν βρεθήκαμε. Και υποτίθεται αδερφικός φίλος!
από ένα παιδί που κάτι είχε παίξει αλλά τώρα μου την σπάει πολύ και το μήνυμα μου φάνηκε γελοίο.
από έναν λιγούρη που ενώ δεν του απαντάω στα μηνύματα βρήκε πάλι ευκαιρία.

Βέβαια καλύτερα αυτά τα μηνύματα από το να με έπαιρναν τηλ. επειδή θα τα έπαιρνα. Αλλά χωρίς να ξέρω για ποιό λόγο, κανένα από τα 3 μηνύματα δεν με έκανε να χαρώ. Το αντίθετο. Μήπως έχω χοντρό πρόβλημα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν έστειλα κανέεενα μήνυμα ανήμερα. Την επομένη έστειλα ένα, σε μία καλή μου φίλη, αλλά με ξενέρωσε η απάντησή της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί να μου στέλνουν ευχές με μηνύματα, απλά εγώ προτιμώ να επικοινωνώ με τους άλλους μέσω τηλεφώνου ή από κοντά για να τους δώσω τις ευχές μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
μ αρέσει να στέλνω ευχές και να μου στέλνουν .. σημαίνει ότι έστω και ένα μήνυμα που μου στείλαν με θυμηθήκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί το να μου στείλει κάποιος την ευχή του με μήνυμα..
με ενοχλεί αυτό που γίνεται κυρίως πρωτοχρονιά και πάσχα..
τα ξενέρωτα ποιηματάκια ή οι κλισέ ευχές, που τις γράφεις μια φορά στο κινητό σου και πατάς αποστολή σε όλους..

Μαρέσει να βλέπω οτι το μήνυμα γράφτηκε για εμένα μόνο, και οχι οτι ήμουν ένας απ τους πολλούς παραλήπτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ααα!!!! Μια χαρά είναι τα μηνυματακια με sms και μπορεί να γίνει και συνδυαστικά και τηλέφωνο και sms...
Γενικά σε γνωστούς είναι ένα καλό μέσο ευχών...γιατί το βλέπουμε αρνητικά;
Κάποτε οι άνθρωποι έστελναν κάρτες...καθοντουσαν σε μια κολλά χαρτί ή σε μονόφυλλη χρωματιστή κάρτα και έγραφαν ευχές....
Το να γράψεις κάτι θέλει και κόπο και χρόνο...Οκ τα ετοιματζιδικα μηνύματα τα βαριέμαι κι εγώ μόνο που τα βλέπω στο κινητό μου και τα αντιμετωπίζω με τον ίδιο τρόπο που ο άλλος θα σε πάρει τηλέφωνο και θα σου πει ξερά "Έλα Χρόνια πολλά και ευχές" λες και κάνει αγγαρεία....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top