Υπόθεση Αρτέμη Σώρρα

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
ώρα να μιλήσω για τον Σώρρα.
όλα ξεκίνησαν από την δολοφονία της παιδοψυχιάτρου στην Λαμία. πριν λίγες βδομάδες. (αν θυμάμαι καλά 27/12/16) έγινε η δολοφονία.
Στις 30/12/16 συνέλαβαν τον Χρήστο Μπαλαντίνα αλλά τότε αυτός ισχυριζόταν ότι δεν ήταν αυτός ο δράστης.
εκείνος τότε ανέβασε πολλά ποστ (τώρα όλο αυτό είναι όλα τα ποστ του)
Έφυγα από το χωριό μου με την Πέλλα κ πήγαμε ΑΘΉΝΑ κ με μια συνελληνιδα έστειλα όλα τα στοιχεία στον πρόεδρο μου κρυφά για να μην τα μπλοκαρουν αυτοί και ΌΛΟΙ οι πράκτορες που είναι γυρω του κ το παίζουν συνελληνες αγωνιστές Κ έχουν βάλει παντού κοριους κ κάμερες να μας παρακολουθούν κ να μαζεύουν στοιχεία για να μας χτυπήσουν αργοτερα κ άτομα καρφωμένα διπλα μας για να φωτογραφίζουν κρυφά ότι κάνουμε συνέχεια τόσο βρώμικοι ειναι. Περίμενα να γυρίσει το άτομο να βεβαιωθώ ότι παρέδωσε τα στοιχεία μολις επέστρεψε μετά από λίγο έφυγα για Καρδίτσα στον δρόμο μιλησα με τα παιδιά ΒΑΣΙΛΕΊΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΗ ΧΡΙΣΤΌΔΟΥΛΙΑ  ήταν μαζεμένοι στην Λάρισα αλλά δεν άντεχα να οδηγήσω ως εκεί. Πήρα τηλέφωνο την Θωμη που εχω άριστες σχέσεις κ την ρώτησα αν μπορώ να κοιμηθώ σπίτι της και μου είπε έχω πυρετό αλλά σε περιμένω. μολις έφτασα λαμια την ξαναπήρα τηλ να την ρωτήσω από που θα πάω Κ επέλεξα τον πάνω δρόμο που τον ξέρω. Έφτασα σπίτι της κατέβηκε κάτω κ μου άνοιξε ανεβήκαμε σπίτι κ πιάσαμε κουβέντα της είπα ότι έχουμε πάλι μεγάλη προδοσία και άρχισε αυτή να γράφει στις σημειώσεις του κινητού του της και εγώ να της λέω για να το βγάλω μετά στο ίντερνετ γιατί είχα ξεχάσει το λάπτοπ στο σπίτι της συνελληνιδας στην Αθήνα που είναι εκεί μέχρι κ τωρα που γράφω στο κινητό μου. Ενδιάμεσα μιλησα πάλι με τα παιδιά νομίζω από το κινητό της γιατί εγώ δεν είχα σήμα. Τότε έμαθα ότι ο βρωμιάρης Καλογερόπουλος που πάντα ήθελε να με έχει διπλα του κ ερχόταν από Καρδίτσα να με πάρει κ να γυρνάμε όλη την Ελλάδα με ομιλίες Κ εχουμε κάνει χιλιάδες χιλιόμετρα μαζί έμαθα ότι έβγαλε ανάρτηση που καλούσε τους συνελληνες να δηλώσουν ποιος έχει πάρει βοτανα από εμένα χωρίς να με πάρει ούτε ένα τηλέφωνο ο κατά τα άλλα κολλητός συμπολεμιστης. Εκεί κατάλαβα ότι ετοιμάζει 2ο χτύπημα και είπα στην Θωμη ότι δεν προλαβαίνουμε για γραπτό κείμενο και κάνουμε βίντεο κ μαλιστα ζωντανό δεν είχε όμως καλό σήμα το σπίτι και αποφασίσαμε να κοιμηθούμε λίγες ώρες κ να το κάνουμε το πρωί με καθαρό μυαλό στο σπίτι του Κώστα στον πάνω όροφο που ήταν το ρούτερ. Από την ένταση της κατάστασης και το στρες νόμιζα πως θα σπάσει η καρδιά μου κ πρότεινα να διαβάσουμε κάποια επικληση που είχα πάντα μαζί μου. Η Θωμη μου έδωσε τα κλειδιά για να κατέβω στο αμάξι να τις πάρω αν θυμάμαι καλά όταν κατέβηκα η εξώπορτα είχε ηδη ενα κλειδί πάνω της και ήταν κλειδωμενη από μέσα ξεκλείδωμα άφησα διπλα το κλειδί κ πήγα στο αμάξι. Επιστρέφοντας αν θυμάμαι καλά μολις έβαλα το κλειδί που μου είχε δώσει η Θωμη στην πόρτα κατι πολυ βαρυ και με δύναμη με χτύπησε  στο κεφάλι και έχασα τις αισθήσεις μου. Όταν ξύπνησα ήμουν μέσα στο αμάξι μου γυμνός κ δεν θυμόμουν τίποτα ούτε μπορούσα να αναγνωρίσω που βρίσκομαι είχα φοβερό πονοκέφαλο ενα τεράστιο καρουμπαλο στο κεφάλι μέχρι κ τωρα που σας γράφω κ ένα λάστιχο σπασμένο πολυ πιθανόν εκτός του χτυπηματος να μου δώσανε και υπνωτικά Ή κάτι αλλο. ανοιξα την βαλίτσα ντύθηκα άλλαξα λάστιχο κ πήρα τον πρώτο δρόμο που βρήκα προς τα βουνά που έβλεπα μπροστά μου στην πορεία θυμήθηκα το κινητό μου αλλά δεν ήταν στο μπουφάν μου κ το βρήκα στο πίσω κάθισμα ανοιχτό καπάκι μπαταρία έξω και έλειπε η κάρτα σιμ που ακόμη τωρα δεν εχω. Τελείωσε η άσφαλτος μπήκα σε χωματόδρομο Κ συνέχιζα στα χαμένα μέχρι που βγήκα στο τέρμα σε ένα μοναστήρι που ήταν ο πάτερ πρόδρομος κ τον θυμάμαι από το χαρτάκι που μου έδωσε με το τηλ κ τονοματου. Έπεσα αμέσως για ύπνο αρκετές ώρες κ Όταν ξύπνησα άρχισα λίγο να θυμάμαι αλλά κ πάλι ο πονοκέφαλος και η ζαλάδα με έκανε να λέω ότι να'ναι και ακαταλαβιστηκες μπερδεμένες έννοιες στον πρόδρομο και σε έναν Ανδρέα. Ξαναζητησα να κοιμηθώ όπως κ έγινε Όταν ξύπνησα οι καλόγεροι ήταν ανήσυχοι προβληματισμένοι και μου ζήτησαν να φύγω αφού μου δώσανε ένα τάπερ ψάρια Κ ψωμί να έχω μαζί μου. Όταν άρχισα να κατεβαίνω συνειδητοποίησα πως ο κάμπος μπροστά μου ήταν γνώριμος μέχρι που κατάλαβα απόλυτα ότι είναι λίγα χιλιόμετρα από το χωριό μου. Δεν ήξερα όμως ούτε τι μερα είναι από την ζάλη μου και πριν φτάσω χωριό είχαν τελειώσει τα καύσιμα και βενζίνη Κ αέριο και πήγα στον βενζινα του χωριού Κ φουλάρισα και τα 2καυσημα όμως δεν είχα πάρα 10ευρω πάνω μου
..που μου είχε δώσει ο καλόγερος και κάτι ψηλά. Από το σταθερο του βενζινάδικου τηλεφώνησα σπίτι μου για να φέρουν χρήματα νομίζω ήταν η αδελφή μου στο τηλέφωνο και μου είπε ότι είναι αστυνομία στο σπίτι μας. Εκεί κατάλαβα ότι κάτι σοβαρό είχε συμβεί όσο εγώ ήμουν λιποθυμος κ με όλα αυτά που είχαν γίνει μέχρι εκείνη την ώρα και σίγουρα ενα αλλο σχέδιο θα είχαν βάλει σε εφαρμογή εναντίον μου και εναντίον του φορέα που εκπροσωπώ κατ&apos;επέκταση. Έφυγα γρηγορα πέρασα από τον Λάζαρο δεν ήταν εκεί ήταν η κόρη του πήρα ένα άλλο λάστιχο που είχε εκεί έξω πήρα Κ 2 κουτιά αλυσίδες γιατί το ράδιο έλεγε για χιόνια και έφυγα με χίλια να κρυφτώ και να λύσω το μυστήριο. Ακόμη και τωρα εδώ που είμαι και σας γράφω μόνος με παρέα το απόλυτο σκοτάδι ψάχνω να βρω τι έχει γίνει και ελπίζω οι πληροφορίες μου αυτές να βοηθήσουν προς πάσα κατεύθυνση και να ενημερώσετε και τους αστυνομικούς που ήταν σπίτι μου και όλους. Το νιώθω και το διαισθάνομαι ότι μεγαλη πουστιά μου έχουν παίξει πάλι για να προλάβουν να μην μιλήσω ξέρω πως από την στιγμή που αστυνομικοί πήγαν σπίτι μου εμένα θέλουν άρα αν με πιάσουν θα μου πάρουν το κινητό και έτσι καμία πληροφορία δεν θα βγει στον αέρα. Θα παραμείνω κρυμμένος μέχρι να λύσω όλο το μυστήριο και βγάλω πληροφορίες ονόματα και καταστάσεις στον αέρα να τα μάθετε όλοι και να βγάλετε όλοι οι συνελληνες ότι στοιχείο έχετε στον αέρα για αυτά τα μιαρα βρωμερά ανθελληνικά αποβράσματα  που μπήκαν αναμεσα μας για να κόψουν τον δρόμο στον ιερό σκοπό της απελευθέρωσης της μάνας μας ΕΛΛΑΣ.<br>
Αν καταφέρω και τα βγάλω αυτά εδώ στο ίντερνετ μετά δεν με ενδιαφέρει ότι και να γίνει τους έχω νικήσει! Τώρα ήρθε η ώρα να καθαρίσουν οι σταβλοι του Αυγεία βγάλτε τα όλα στο φως για όλους αυτά τα ζώα είναι παντού σε όλα τα γραφεία μας και διπλα μαςΓιατί δεν έβγαλες εσύ 1ος Καλογεροπουλε τα βότανα που πήρες από εμένα για το μελαμπο το πόδι σου που με παρακαλάγε συνέχεια η γυναίκα σου να σου φτιάξω θεραπείες με βότανα και κάθε φορά που βρισκόμασταν περνάτε συνέχεια βότανα και έλαια και βάλσαμο Κ απ&apos;όλα τζάμπα ποτέ δεν σου πήρα χρήματα όλα δώρο στα έδινα κ το οινόπνευμα από την τσέπη μου το πλήρωσα για σένα γιατί δεν βγάζεις το ομορφόπαιδο τον δαρα τον Γιάννη που ζήταγε για την αδελφή του κ την μάνα του θεραπείες βότανα σε Βάμα Κ του είπα θελουμε 5λιτρα οινόπνευμα καθαρό για να στα φτιάξω Κ έχει 50εως80 ευρώ το λίτρο για πες δαρα ποιους συνελληνες έβαλες από το εξωτερικό να φέρουν οινόπνευμα γιατί είναι φτηνό έξω κ να βγούνε κ οι ίδιοι να το πούνε που το φέρανε για λογαριασμό σου. Έβαζες τα δικά σου παιδιά Καλογεροπουλε να με περνούν τηλέφωνο κ να ρωτάνε για διάφορες θεραπείες βοτάνων για να μαζεύεις στοιχεία εναντίον μου έβαζες άλλους να φωτογραφίζουν τα βότανα μου σας ξέρω όλους βρωμιάρηδες αλλά θα καρφωθειτε Κ μόνοι σας σε κάθε στοιχείο σας ξέρω Κ από ποιον προδότη είναι ενώ μέσα στο αμαξι και στο σπίτι μου Καλογεροπουλε όλο τα εύσημα έδινες για το έργο μου στα βότανα και για τους εβραίους που μας σκοτώνουν με ΧΗΜΙΚΆ φάρμακα εεεε κερατακο τι νόμιζες γιατί το άφηνα ολο αυτο να εξελιχθεί να εκτελείτε όλοι να σας δουν όλοι πόσο δόλια κ πονηρά κινείστε βρωμιάρηδες όλοι τηλέφωνα Κ μηνύματα στο φεις είσασταν για να μαζεύεις αποδείξεις εναντίον μου κ τώρα ακούω Κ μήνυση από τον ιατρικό Σύλλογο εννοείτε με τα στοιχεία που θα τους δώσεις απλυτε κ βρωμερε που βγάζαμε βδομάδες μαζί κ ενα μπάνιο δεν έκανες με το ίδιο πουκάμισο συνέχεια γιατί αραγε; θυμήθηκα κ ενα αλλο δικό σου παιδί στον κάμπο που βρωμάει πάντα τι παίζει με εσάς τους απλυτους κάποιο λόγω θα έχετε που το κάνετε....και λέγαμε και για τα έλαια που τόσο πολύ σας ενδιέφερε όλους και σας έδειχνα κ τα βίντεο στο γιουτιουμπ που οι εβραίοι στο ισραήλ έχουν το μεγαλύτερο Πανεπιστήμιο κάνναβης για έλαιο κ με αυτό σκοτώνουν όλους τους καρκίνους την σκληρυνση κατά πλάκας Πάρκινσον άνοια Αλτσχάιμερ αλλά μάλλον εσύ καλογεροπουλε θέλεις τα ΧΗΜΙΚΆ των εβραιοεταιριων στην Ελλάδα και τωρα πας να χτυπήσεις και τον Γρηγόρη που τον πήρες τηλ κ τον ψαρεψες να σου πει πόσο το πληρωνει για να το δίνει σε όσους συνελληνες θέλουν να το πάρουν κ αυτο είναι μεμπτό για εσένα βρωμιάρη ε και θες να κάνεις την ζημιά σου ΜΙΑ ζημιά με αντίκτυπο στον φορέα μας εκεί το πας πουλημένο τομάρι αρχιπρακτορα εσύ με την Χαραλάμπους μου στισατε το παιχνίδι με τον Ρήνο για να φάω την μήνυση δήθεν ότι ήσουν στον δρόμο κ δεν είχες ίντερνετ Κ ότι ένας ρηνος που εγώ ποτέ δεν τον συνάντησα έκανε σεξουαλική παρενόχληση την Χαραλάμπους κ με έβαλες να τον βρίζω στο ίντερνετ κ μου ελεγες κ τι να γράψω έννοια σου βρωμιάρη κ έχω μάρτυρες που σε άκουγαν τότε τι μου ελεγες και μετά η άλλη η πρακτορισα δεν ήξερε τίποτα ε κ λάθος έγινε τελικά δεν την ενόχλησε ο ρηνος αλλά εγώ την έφαγα την μήνυση ΈΤΣΙ ΤΏΡΑ να δούνε όλοι ότι είστε μια συμμορία εβραιοπαιδα για πες Δαρα και εσύ για τα βότανα πως πήγε η θεραπεία που ζήτησες για μαμά κ αδελφή.. ..μονο το κόστος του οινοπνεύματος σας ζητούσα κ των πρώτων υλών για να σας τα φτιάξω κ σας έλεγα να μου φέρετε εσείς την πρώτη ύλη αλλά προτειμουσατε οι πράκτορες να τα πληρώνετε για να δίνετε στοιχεία στο αφεντικό σας εναντίον μου δεν πειράζει ουδέν κακο αμιγές καλού βρωμιάρηδες βγάλτε ΤΏΡΑ τα στοιχεία εναντίον μου να ξεμπροστιαστητε όλοι προδότες και ΈΧΕΙΣ φέρεις ΠΟΛΛΟΎΣ ομοίους σου ρε βρωμιάρη στα γραφεία μας να κάνουν την ζημιά τους το τελικό χτύπημα ε πήρατε τώρα ΕΝΤΟΛΉ όμως σας πρόλαβε ένας πολεμιστής της 1ης γραμμής όπως τότε με τον Λαμπράκη εγώ έφαγα την πρώτη σφαίρα και μετά τον έλιωσα με ένα βίντεο ετσι και ΤΏΡΑ βρωμιάρη Καλογεροπουλε εγώ δεν μασάω πάλι μπροστά σας μπήκα τον φορέα μου την πολιτεία μου και τον ΠΟΛΕΜΑΡΧΟ δεν τον φτάνετε ριχτε όλες τις σφαίρες πάνω μου  βρωμιάρηδες έχω ατσαλωσει μέρες τώρα και σας περιμένω βρωμιάρηδες σας ξέρω και σας παρακολουθώ χρονια τωρα βρωμιάρη γιατί νομίζεις γύριζα μαζί σου όλη την Ελλάδα για να σε βλέπω και εσένα και τα παιδιά σου και θα πρακτορα που συναντούσες  <br>
Όπως εκείνη την ωραια γυναίκα με το καπέλο στην Κέρκυρα που ήρθε από το πουθενά δεν την ήξερε κανείς κ την έφερες μετά στο τραπέζι κ εφυγες κ μαζί της δήθεν για μασάζ όπως μου είπες για να θυμηθεί κ κανένας άλλος από Κέρκυρα το περιστατικό κ μην αγχώνεσαι τα θυμάμαι όλα κ θα τα μάθουν όλοι η προδοσία σας ΤΏΡΑ βγήκε στον αέρα να καεί βρωμιάρηδες συνεχώς με παρότρυνες να πάω με συγκεκριμένες γυναίκες σε κάθε ομιλία και σε κάθε μέρος που πηγαίναμε όλες στημένες από εσένα βρωμιάρη πάλι για να μαζεύεις στοιχεία εναντίον μου να φωτογραφίζεις και να ηχογραφεις τις αδυναμίες μου όπως το πάθος μου για την βοτανοθεραπευτικη και ΤΏΡΑ ήρθε η ώρα να κάνεις την ζημιά σου βρωμιάρη πήρες ΕΝΤΟΛΉ όμως και πάλι ρε ανθέλληνες πέσατε σε ΠΟΛΕΜΙΣΤΉ ΑΠΌ ΑΤΣΆΛΙ ΘΑ ΣΑΣ ΛΙΏΣΩ
Προσπάθησαν οι βρωμιαρηδες να μου κλείσουν το στόμα ξέραν ότι θα τους αποκαλύψω παρακολουθούσαν το κινητό μου μου στεισαν ΜΕΓΆΛΗ πλεκτάνη κ ακόμη δεν ξέρω τι έχει γίνει 2 μέρες μέσα στο χιόνι- 15 έχω κρυοπαγηματα παντού περπάτησα χιλιόμετρα μέσα στο χιόνι βρήκα ένα χωριό εδώ έχει ίντερνετ κ σας μιλάω αδέλφια μου βγάλτε τα όλα στον αέρα είναι μεγάλη προδοσία Κ ξέραμε ότι από εμένα θα το βρούνε όπως κ Ο Λαμπράκης ΈΤΣΙ κ αυτοί μου ρίξανε πρώτον την σφαίρα αλλά τους νίκησα κ πάλι πολεμιστής από ΑΤΣΆΛΙ
στο δικό του facebook και έκανε 1 βίντεο λίγων δευτερολέπτων:
αυτό εδώ.
Βλέπουμε όμως ότι ήταν μέλος και στον Σώρρα και όπως είπε και στο βίντεο είπε ήταν "πρόεδρος"
ο Σώρρας για τον Μπαλαντίνα την ίδια μέρα που τον έπιασαν είπε σε σχόλιο στο fb:
ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ ΜΟΥ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΛΑΝΤΙΝΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΩΚΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΗΣ ΘΩΜΑΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΤΗΣ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΛΑΝΤΙΝΑΣ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΩ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ 1.30 ΕΩΣ 2.23 Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΛΑΝΤΙΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΣ ΔΟΛΟΦΟΝΗΜΕΝΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΦΟΝΟΥ ΤΗΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΡΕΙΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ Ν1 ΥΠΟΠΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΧΕΙ ΠΩΛΗΣΕΙ ΜΑΝΖΤΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΕΝΑΝΤΙ ΑΡΚΕΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΥΡΩ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗΣ ΜΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ Ε.ΣΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΙΚΕΣ ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΟΤΣΟΜΠΟΛΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥΝΤΑΣ ΣΤΕΛΕΧΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΙΔΙΟΝ ΩΦΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΕ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Η ΝΕΜΕΣΗΣ ΤΟΥ ΕΣΤΗΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΗΣ ΘΩΜΗΣ Ο ΜΠΑΛΑΝΤΙΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΤΣΟΜΠΟΛΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΩΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΠΑΤΗΣΑΙ ΤΟΝ ΕΛΛΑΝΙΟ ΟΡΚΟ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΚΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΙΝΝΤΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΞΕΙ ΑΔΙΚΟ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΟΑ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ [ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΝΟΗΤΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΔΟΛΟΦΟΝΗΜΕΝΗΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ] ΑΛΛΟΙ ΤΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΑΝ ΑΦΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΦΥΓΕ Ο ΜΠΑΛΑΝΤΙΝΑΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΦΟΒΗΣΜΕΝΟΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΩΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΘΕΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΨΕΥΔΗ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ ΤΥΠΟΥ [ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙ ΜΕ ΞΕΒΡΑΚΩΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ΚΙΑ ΝΤΥΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ?????? ΠΗΓΕΣ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΥΣ ΤΙ ΜΑΛΑΚΟΣΤΗΣΙΜΟ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ] ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ Η ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ ΚΑΙ Ο ΦΟΡΕΑΣ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΑΛΑΓΕΣ ΣΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΒΕΒΥΛΩΣΕΣ ΤΟΣΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΚΟΣ ΣΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΘΕ ΟΡΙΟ ΚΑΘΕ ΓΡΑΜΜΗ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΛΑΜΨΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΦΩΣ
Το ερώτημα εδώ είναι πως ήξερε ο Σώρρας τι ώρα πήρε τηλ ο Μπαλαντινας και με ποιο τηλέφωνο;;
ωραία τότε άρχιζαν να βγαίνουν όλα στην φόρα.
Είναι 1 τύπος που ήρθε το 2013 στην Ελλάδα ξαφνικά λέγοντας ότι έχει 600.000.000.000€ θα ξεχρεώσει όλο το χρέος της Ελλάδας και θα χαρίσει στον κάθε Έλληνα το ποσό των 20.000€
Να πω βέβαια εδώ ότι όποιος εγγραφόταν έδινε 60€ στην αρχή και 5€ κάθε μήνα​
Από το 2013 οι οπαδοί του έκαναν αιτήσεις είτε ο Σώρρας να ξεπληρώνει το χρέος των δήμων (ναι έγινε και στον δήμο μου οχι 1 αλλά 2 αιτήσεις την 1 οποία την υπογράφει ο δολοφόνος της Κουμπούρας τον Νοέμβριο του 2013 και την άλλη 1 φίλος του τον Φεβρουάριο του 2014). (θα δείξω τις αιτήσεις μόνο αν θέλετε) (τις φώτο)
Το ποιο περίεργο είναι ότι ο Δήμος Τροιζηνίας πίστεψε τον Σώρρα και περίμενε να επενδύσει 2,3 δις .
πηγή
Δικαιολογούσε όλα αυτά τα χρήματα λέγοντας ότι πουλούσε αρχαία τεχνολογία στην ΝΑΣΑ και σε μυστικές υπηρεσίες της Αμερικής.
μετά από παρέμβαση εισαγγελέα το 2013 αποδείχτηκε οχι τα 600.000.000.0000€ δεν έχει αλλά ούτε 1€.
Εσείς τι έχετε να πείτε για όλο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Εγώ θέλω να δείξεις τις αιτήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ θέλω να δείξεις τις αιτήσεις

Αύριο το μεσημέρι θα τις έχεις σε
(και θα εχεις και την πηγή) αληθεια

Υγ μπορει σε εσας να μην φενεται αλλα εχει μπει η 2η αίτηση η 1η θα μπει αυριο αναλυτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
μετά από παρέμβαση εισαγγελέα το 2013 αποδείχτηκε οχι τα 600.000.000.0000€ δεν έχει αλλά ούτε 1€.

Κάτσε ρε Σωτήρη. Μετά τη μήνυση του Γεωργιάδη, το Δικαστήριο έβγαλε απόφαση ότι ο Σώρρας έχει 600 δις, νόμιμα και αμετάκλητα. Σε ποια εισαγγελική παρέμβαση αναφέρεσαι εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
καλα υπαρχει κοσμος που πιστεψε οτι εχει τοσα χρηματα; :rofl:
Δεν υπαρχει ελπιδα για τον τοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Δηλαδή ο (π)Σώρρας, έχει τόσο χρήμα, που μπροστά του μοιάζει φτωχός ο Bill Gates!
Το χειρότερο όλων είναι οτι αυτοί που πίστεψαν (ή που έκαναν οτι πίστεψαν ένεκα... "λαμογιοσύνης"), ψηφίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,778 μηνύματα.
Τι διαφορά έχουν υποστηρικτές του Σώρρα από τους υποστηρικτές του ΟΧΙ που χειροκροτούσαν το Τσίπρα στο Σύνταγμα στην κεντρική του ομιλία πριν το δημοψήφισμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τι διαφορά έχουν υποστηρικτές του Σώρρα από τους υποστηρικτές του ΟΧΙ που χειροκροτούσαν το Τσίπρα στο Σύνταγμα στην κεντρική του ομιλία πριν το δημοψήφισμα;

Στο οχι εμπαινες με 0€ στον σωρρα μπαινεις με 60€ και καποιοι άκουσα έδιναν τις περιουσίες του στον σορρα για γραφεια η ακομα και για τον αγωνα που εκανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Στο οχι εμπαινες με 0€ στον σωρρα μπαινεις με 60€ και καποιοι άκουσα έδιναν τις περιουσίες του στον σορρα για γραφεια η ακομα και για τον αγωνα που εκανε

Επίσης, στο ΟΧΙ υποθήκευσες και το μέλλον όσων ψήφισαν ΝΑΙ. Στο Σώρρα υποθηκεύεις το δικό σου παρόν, παρελθόν και μέλλον. Σημαντική διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άπιστοι δεν πιστεύετε ότι πούλησε τα μυστικά του θεού Απόλλωνα στη ΝΑΣΑ ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κάτσε ρε Σωτήρη. Μετά τη μήνυση του Γεωργιάδη, το Δικαστήριο έβγαλε απόφαση ότι ο Σώρρας έχει 600 δις, νόμιμα και αμετάκλητα. Σε ποια εισαγγελική παρέμβαση αναφέρεσαι εσύ?

Με βάση αυτή την απόφαση του 2013 του Η΄ Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Αθηνών (67650/13), έρχεται τώρα, τέσσερα χρόνια μετά ο εισαγγελέας Βορειας Ελλάδας να διατάξει τη διενέργεια προκαταρκτικής έρευνας σε βάρος επικεφαλής μεγάλου ταμείου του δημοσίου, επειδή ο τελευταίος αρνήθηκε να δεχτεί τις αιτήσεις ασφαλισμένων που ζητούσαν συμψηφισμό των οφειλών τους με ομόλογα του Aρτέμη Σώρρα, όπως διαβάζουμε εδώ.
Η είδηση είναι συγκλονιστική! Εισαγγελέας της Βόρειας Ελλάδας διέταξε την διενέργεια προκαταρκτικής έρευνας σε βάρος επικεφαλής μεγάλου ταμείου του δημοσίου, επειδή ο τελευταίος αρνήθηκε να δεχτεί τις αιτήσεις ασφαλισμένων που ζητούσαν συμψηφισμό των οφειλών τους με … ομόλογα του τρισεκατομμυριούχου Σώρρα!

Μετά από την απόφαση Κόλαφο του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Αθηνών, σύμφωνα με την οποία τα λεφτά του Αρτέμη Σώρρα είναι … υπαρκτά και η οποία απόφαση είναι … αμετάκλητη, έρχεται τώρα μία νέα περιπέτεια – πρόκληση για τις δυνάμεις της κοινής λογικής. Εισαγγελέας ζητά να εξεταστεί αν ο επικεφαλής ασφαλιστικού ταμείου έχει τελέσει αδίκημα και αν πρέπει να τιμωρηθεί (ευτυχώς με απόλυση και όχι με λιθοβολισμό), επειδή δεν δέχτηκε τα … ομόλογα του Σώρρα.

Ένα ολόκληρο κράτος διασύρεται καθημερινά. Για την ακρίβεια εξευτελίζεται με τις ίδιες του τις πράξεις. Δημόσιοι λειτουργοί είναι αυτοί που αναλαμβάνουν το βάρος της απενεχοποίησης μιας απίστευτης απάτης σε βάρος ενός δοκιμαζόμενου από την κρίση λαού. Σε οποιαδήποτε άλλη πολιτισμένη χώρα θα είχαν επέμβει οι κρατικοί μηχανισμοί για να αποκαταστήσουν την τάξη και την Δικαιοσύνη. Στην Ελλάδα συμβαίνει το εντελώς αντίθετο! Εγκαλούνται δημόσιοι λειτουργοί γιατί δεν σβήνουν τις πραγματικές οφειλές πολιτών με τα ανύπαρκτης αξίας ομόλογα του Αρτέμη Σώρρα! Είναι να παίρνει κανείς τα βουνά…

Στο παρελθόν το κράτος είχε αποδεχτεί τις σοβαρές συνέπειες για το δημόσιο συμφέρον της εμπλοκής δικαστικών λειτουργών σε παραθρησκευτικές οργανώσεις και γι αυτό τον σκοπό είχε θεσπίσει ειδικούς κανόνες για τους υπηρέτες της Θέμιδος. Μήπως θα έπρεπε να συμβεί κάτι ανάλογο και με τους οπαδούς του Αρτέμη Σώρρα; Μήπως θα πρέπει να διερευνηθούν σε βάθος όλες αυτές οι υποθέσεις; Μήπως θα πρέπει να αναλάβει – επιτέλους- δράση το ελληνικό κράτος για να προστατεύσει τους πολίτες του; Ή όλη αυτή η ομιχλώδης υπόθεση βολεύει όσους επεξεργάζονται σχέδια για την πιθανή κάθοδο του Αρτέμη Σώρρα στην πολιτική;

Ο ελληνικός λαός έχει ταλαιπωρηθεί αφάνταστα από τις συνέπειες της κρίσης. Ακόμη περισσότερο ταλαιπωρείται από τον πολιτικό κομπογιαννιτισμό. Δυστυχώς υπάρχει σοβαρό έλλειμμα Παιδείας. Δεν είναι τυχαίο ότι οι Αρτέμηδες όλου του κόσμου πουλάνε σε αυτή την χώρα καθρεφτάκια σε άτυχους και δυστυχείς! Το λυπηρό είναι ότι βρίσκουν θύματα και μεταξύ εκείνων που η αποστολή τους είναι να υπερασπιστούν την αλήθεια και την Δικαιοσύνη. Το κράτος έχει τον λόγο. Αν υπάρχει…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
καλα υπαρχει κοσμος που πιστεψε οτι εχει τοσα χρηματα; :rofl:
Δεν υπαρχει ελπιδα για τον τοπο.

Δυστυχώς τον πίστεψαν περίπου 12.500 Έλληνες...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δυστυχώς τον πίστεψαν περίπου 12.500 Έλληνες...:/:

εδώ είχε δικούς του δημάρχους (υποψήφιους και δημοτικούς συμβούλους) ανά Δήμο όπως βλέπω εδώ πέρα για τον δημο μου είχαν και στον δήμο μου.
αλλά και σε πολλά σημεία στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Επίσης, στο ΟΧΙ υποθήκευσες και το μέλλον όσων ψήφισαν ΝΑΙ. Στο Σώρρα υποθηκεύεις το δικό σου παρόν, παρελθόν και μέλλον. Σημαντική διαφορά.
Ναι υποθηκεύσαμε το μέλλον των δημοτών Εκάλης δηλαδή :lol::lol: Πάντως ακόμα δεν το έχετε ξεπεράσει το κάζο που φάγατε τα δαπιτάκια με το 90% ΟΧΙ της νεολαίας. Κάνατε πολύ καιρό να κυκλοφορήσετε δημόσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι υποθηκεύσαμε το μέλλον των δημοτών Εκάλης δηλαδή :lol::lol: Πάντως ακόμα δεν το έχετε ξεπεράσει το κάζο που φάγατε τα δαπιτάκια με το 90% ΟΧΙ της νεολαίας. Κάνατε πολύ καιρό να κυκλοφορήσετε δημόσια.

Το ΚΚΕ στήριζε αποχή, εσύ ΟΧΙ ψήφισες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Το ΚΚΕ στήριζε αποχή, εσύ ΟΧΙ ψήφισες;
Δεν απείχε έριξε οχι μέχρι τέλους με τρίτο άκυρο ψηφοδέλτιο, αφου δε πέρασε η πρόταση του από τη βουλή. Ναι εγώ είχα πει από τότε ότι έριξα έγκυρο όχι για να καταγραφεί. Τώρα όπως και να καταψήφισε την πρόταση κάποιος το σημαντικό είναι πως δούλεψε μετά για να γίνει το όχι πράξη. Και εκεί είναι αλήθεια ότι έχασε όλη η επαναστατική αριστερά, η διάθεση του κόσμου για σύγκρουση-ρήξη έχοντας απέναντι του και όλο το κατεστημένο των ΜΜΕ εκτονώθηκε και το οχι το καρπώθηκε ο Σύριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ναι υποθηκεύσαμε το μέλλον των δημοτών Εκάλης δηλαδή :lol::lol: Πάντως ακόμα δεν το έχετε ξεπεράσει το κάζο που φάγατε τα δαπιτάκια με το 90% ΟΧΙ της νεολαίας. Κάνατε πολύ καιρό να κυκλοφορήσετε δημόσια.

Εγώ εννοούσα τις επιχειρήσεις που δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στην εφαρμογή των capital controls, αλλά για σένα φαντάζομαι όποιος δεν δουλεύει για το δημόσιο είναι καπιταλιστής δολοφόνος του δίκιου του εργάτη, που του αξίζει κάθε ίχνος ταξικού μίσους που μπορεί να λάβει, και, στην τελική, καλά να πάθει που του έκλεισαν και το μαγαζάκι... Right? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ή ο υπάλληλος που απολύθηκε επειδή μεταφέρθηκε το εργαστήριο το οποίο δούλευε στη Βουλγαρία (η μαμά μου);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Εγώ εννοούσα τις επιχειρήσεις που δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στην εφαρμογή των capital controls, αλλά για σένα φαντάζομαι όποιος δεν δουλεύει για το δημόσιο είναι καπιταλιστής δολοφόνος του δίκιου του εργάτη, που του αξίζει κάθε ίχνος ταξικού μίσους που μπορεί να λάβει, και, στην τελική, καλά να πάθει που του έκλεισαν και το μαγαζάκι... Right? ;)
Όλοι όχι ψήφισαν. Και το 72% των ιδιωτικών και το 68% των δημόσιων και το 85% των φοιτητών και της νεολαίας. Ακόμα και οι αυτοαπασχολούμενοι που ξέρουν ότι αύριο μπορεί να είναι εργάτες, όχι στήριξαν. Μόνο η Εκάλη, η ΟΝΝΕΔ σου και οι γέροι που ακολουθούν ακόμα ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ψήφισαν το ναι της υποταγής. Κόντρα σε capital control και ουρές στις τράπεζες, εκβιασμούς απολύσεων, το άθλιο κατεστημένο των ΜΜΕ. Το μαγάζακι δεν έκλεισε βέβαια λόγω του ηρωικού όχι του λαού που συκοφαντείς, αλλά λόγω του ίδιου του συστήματος των αφεντικών. Οι επιχειρήσεις κλείνουν, ανοίγουν, φεύγουν στο εξωτερικό. Αυτό που μετράει και μένει όμως είναι οι πολιτικοί αγώνες της εργατικής τάξης. Οι πολιτικοί αγώνες που γίνονται από την ίδια για την ίδια και δεν εξαρτώνται από το ποσοστό κέρδους που θα έχουν τα αφεντικά. Εξάλλου όλοι εν δυνάμει άνεργοι και απολυμένοι είμαστε στο σύστημα σου, δεν υπάρχει κάτι που μας εξασφαλίζει το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top