Φεμινισμός στον 21ο αιώνα και ισότητα των 2 φύλων

Γάτος123

Νεοφερμένος

Ο Γάτος123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Φυσικά και το έχω δεί sex and the city και μην μου πεις οτι εξυναδικεύει την ομορφιά του έρωτα, την αξιοπιστία της συντροφικότητας και την αλληλουποστηρίξη του ζευγαριού, γιατί θα αρχίσω να έχω σοβαρές επιφυλάξεις για την δυνατότητα αντίληψης σου!!!
Κάθε επεισόδιο αρχίζει με τις γνωστές 4 που ο θεός να τις κάνει "Κυρίες" να συζητούν με ποιόν το έκαναν το προηγούμενο βράδυ και αν έχει αρκετά φράγκα για να αξίζει να το συνεχίσουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φυσικά και το έχω δεί sex and the city και μην μου πεις οτι εξυναδικεύει την ομορφιά του έρωτα, την αξιοπιστία της συντροφικότητας και την αλληλουποστηρίξη του ζευγαριού, γιατί θα αρχίσω να έχω σοβαρές επιφυλάξεις για την δυνατότητα αντίληψης σου!!!
Κάθε επεισόδιο αρχίζει με τις γνωστές 4 που ο θεός να τις κάνει "Κυρίες" να συζητούν με ποιόν το έκαναν το προηγούμενο βράδυ και αν έχει αρκετά φράγκα για να αξίζει να το συνεχίσουν!!!
Δεν λέω ότι παρουσιάζει το ιδανικό πρότυπο γυναίκας, κι εμένα με εκνεύριζε συχνότατα (ειδικά οι δύο εκ των τεσσάρων). Ωστόσο, αυτό που λες περί χρημάτων, είναι εσφαλμένο. Ουδέποτε είδα να σχολιάζουν περί χρημάτων, και αν κάποια το έκανε και μου διαφεύγει, σίγουρα θα ήταν οι 2 πιο συντηρητικές της παρέας. Όσο η γυναίκα γίνεται πιο ανεξάρτητη, τόσο λιγότερο την ενδιαφέρει να έχει ο άνδρας της χρήματα, διότι απλούστατα... δεν τα χρειάζεται. Οπότε αν αυτό είναι που σε ενοχλεί σε ορισμένες σημερινές γυναίκες, θα περίμενε κανείς να ήσουν ένθερμος υποστηρικτής του φεμινισμού, και όχι πολέμιος του!
Όσο για το σεξ, δεν βρίσκω πού είναι το κακό. Και στις γυναίκες αρέσει ξέρεις, εξίσου με τους άνδρες. Δεν νομίζω άλλωστε ότι θα σου άρεσε ιδιαίτερα η ιδέα να κάνεις σεξ με κάποια που το βλέπει ως υποχρέωση (όπως έκαναν πολλές παλιότερα), σωστά; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όσο για το σεξ, δεν βρίσκω πού είναι το κακό. Και στις γυναίκες αρέσει ξέρεις, εξίσου με τους άνδρες.
ναι ειδικα αν το πρωτο που σκεφτονται οι γυναικες σε ενα ανδρα ειναι το ποσο μεγαλη την εχει και ποσο καλος ειναι στο κραβατι..'οπως στην σειρα...παει το γυναικειο συναισθημα..γινατε και εσεις ανωριμες σαν εμας...μονο το πηδημα να σας νοιαζει..
ισοτητα προς τα κατω...:/::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.
εσεις τα θηλυκα ειστε ο σταθερος παραγοντας στη ζωη μας....μια σταθερη αγκαλια ετοιμη....

Αυτος ειναι ο λογος (και ειναι καλος μαλιστα) που σκυλιαζουν. Τι παει να πει ειναι σταθεροποιητικος παραγοντας για εναν αντρα? Δεν εξυπηρετουν κανενα αλλο σκοπο περα απο το να προσφερουν μια αγγαλια στον εκαστοτε καραγκιοζη που τις π#$δαει?

Ενας απο τα βασικα προβληματα του ελληνα(ρα) ειναι αυτος ο ηληθιος ναρκισισμος. Μας εχουν μαθει οι μαναδες μας οτι ειμαστε τα καλυτερα αγορια του ντουνια. What a load of bullcrap και μετα αναρωτιομαστε γιατι οι γυναικες μας φτυνουν για τους λεφταδες/διασημους. Να γιατι, γιατι αν πρεπει να φανε το βλακωδη ναρκισησμο στη μαπα καλυτερα να τον φανε απο καποιον που πραγματικα τον αξιζει οχι απο τον Γιωργακη που του αγορασε ο μπαμπας του citroen C2 επειδη περασε τει ηλεκτρολογιας και νομιζει οτι γ@μ@αει και σπερνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτος ειναι ο λογος (και ειναι καλος μαλιστα) που σκυλιαζουν. Τι παει να πει ειναι σταθεροποιητικος παραγοντας για εναν αντρα? Δεν εξυπηρετουν κανενα αλλο σκοπο περα απο το να προσφερουν μια αγγαλια στον εκαστοτε καραγκιοζη που τις π#$δαει?

Ενας απο τα βασικα προβληματα του ελληνα(ρα) ειναι αυτος ο ηληθιος ναρκισισμος. Μας εχουν μαθει οι μαναδες μας οτι ειμαστε τα καλυτερα αγορια του ντουνια. What a load of bullcrap και μετα αναρωτιομαστε γιατι οι γυναικες μας φτυνουν για τους λεφταδες/διασημους. Να γιατι, γιατι αν πρεπει να φανε το βλακωδη ναρκισησμο στη μαπα καλυτερα να τον φανε απο καποιον που πραγματικα τον αξιζει οχι απο τον Γιωργακη που του αγορασε ο μπαμπας του citroen C2 επειδη περασε τει ηλεκτρολογιας και νομιζει οτι γ@μ@αει και σπερνει.


Μήπως τα εχεις παρει υπερβολικα?Ποιος ναρκισσισμος?Το θηλυκο συμβολιζει παντα την αγκαλια..και ο ιδιος ο κολπος μιας γυναικας μια αγκαλια ειναι .......
ειναι ναρκισσιστικο το παιδακι που ζηταει μια αγκαλια?:worry:

αφου συμφωνουμε ρε μεγαλε στα περισσοτερα...τωρα που εχουμε κανει μετωπο απεναντι στο φεμινιστικο κατεστημενο του foroum :P:D ,μη τα χαλασουμε....:):);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ενας απο τα βασικα προβληματα του ελληνα(ρα) ειναι αυτος ο ηληθιος ναρκισισμος. Μας εχουν μαθει οι μαναδες μας οτι ειμαστε τα καλυτερα αγορια του ντουνια. What a load of bullcrap και μετα αναρωτιομαστε γιατι οι γυναικες μας φτυνουν για τους λεφταδες/διασημους. Να γιατι, γιατι αν πρεπει να φανε το βλακωδη ναρκισησμο στη μαπα καλυτερα να τον φανε απο καποιον που πραγματικα τον αξιζει οχι απο τον Γιωργακη που του αγορασε ο μπαμπας του citroen C2 επειδη περασε τει ηλεκτρολογιας και νομιζει οτι γ@μ@αει και σπερνει.
Εχω 2 ερωτησεις :
1. Αναμεσα σε καποιον ηλεκτρολογο με citroen C2 (αυτοκινητο των 15 χιλιαδων το πολυ), και καποιον "λεφτα" (πχ BMW των 50.000), ή καποιον διασημο...ποιος ειναι πιθανοτερο να την εχει δει "γ@μ@ω" ;
2. Τι θα πει "τρωω το ναρκισισμο απο καποιον που πραγματικα αξιζει" ; Δεν εχω ξανακουσει να εχει καποια θετική αξια ο ναρκισισμος. Ακομα κι αυτος που πχ εχει κανει πραγματα στη ζωη του, ή εχει πλουτισει απο φτωχος με δουλεια..ακομα κι αυτος, κακως θα εχει ναρκισισμο. Αν και αυτοι ειναι συνηθως που δεν εχουν, αλλά τεσπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο ναρκισσισμος ειναι αρρωστια ψυχης..και συνανταται συνηθως σε αναξιους κενους ανθρωπους....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μήπως τα εχεις παρει υπερβολικα?Ποιος ναρκισσισμος?Το θηλυκο συμβολιζει παντα την αγκαλια..και ο ιδιος ο κολπος μιας γυναικας μια αγκαλια ειναι .......
ειναι ναρκισσιστικο το παιδακι που ζηταει μια αγκαλια?:worry:
Ο κόλπος είναι εγκοπή, σχισμή, τρύπα απλώς, στόμα, χαράδρα, η πύλη της κολάσεως, η μαύρη τρύπα, το μάτι του κυκλώνα, η σχισμή του ηφαιστείου, το λιμάνι, ο Θερμαϊκός, ο Περσικός

το πέος είναι μπανάνα, όπλο, αγγούρι, τρίτο πόδι, πέμπτο πόδι, πτηνό, λόγχη, βέλος, τέρας, κτήνος, η βαθύτερη έννοια του είναι, φλογέρα, φλάουτο, κλαρίνο, πλοκάμι χταποδιού
μπλα μπλα μπλα
ω, γλαφυρές μεταφορές της ποίησης.


Το να επικαλείσαι συμβολισμούς εν μέσω συζήτησης που χρήζει λογικής επιχειρηματολογίας είναι σόφισμα,

ο συμβολισμός και η μεταφορά είναι μη απτά, θεωρητικά, υποκειμενικά, μη αυταπόδεικτα στοιχεία τα οποία δεν είναι ορθό να παρουσιάζονται ως καθολικά και αδιαμφισβητήτως ισχύοντα καθώς δεν έχουν λογική υποστήριξη -ή εάν έχουν, δεν έχει παρουσιαστεί μέχρι τώρα.

Ο τοίχος συμβολίζει τον πόνο.
Αν πέσεις πάνω στον τοίχο, πονάς.

Ο τοίχος συμβολίζει την προστασία.
Αν κοιμηθείς πίσω του, σε γλιτώνει απ'τη βροχή.

Ο τοίχος συμβολίζει την αιχμαλωσία.
Σε φυλακίζουν πίσω απ'αυτόν.

Ο τοίχος συμβολίζει την οργανωμένη ομαδική προσπάθεια.
Δέκα εργάτες ηλιοκαμένοι και μυώδεις εργάστηκαν για να χτιστεί ο τοίχος.
Κτλ.

Τι είναι τελικά ο τοίχος;


Τι επιχειρηματολογική αξία πειθούς φέρει ο κάθε συμβολισμός μόνος του;
Ο συμβολισμός είναι τόσο πολυδιάστατος και πολυερμηνευόμενος που είναι αδύνατον να πείσεις μ'αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Το να επικαλείσαι συμβολισμούς εν μέσω συζήτησης που χρήζει λογικής επιχειρηματολογίας είναι σόφισμα...

Τι είναι τελικά ο τοίχος;

Τι επιχειρηματολογική αξία πειθούς φέρει ο κάθε συμβολισμός μόνος του;

Aντίστοιχη επιχειρηματολογίας και δη....σε φόρουμ συζητήσεων!:)

Για να πείσει ο..."χρήστης", ανέτρεξε στο τεράστιο ιδεολογικό του οπλοστάσιο!
Όπλο το επιχείρημα!;)

Για να μπερδέψει τους άλλους (χρήστες) παρέθεσε περίπλοκη σειρά επιχειρημάτων που ήταν αδύνατον να παρακολουθήσουν οι...δυστυχισμένοι!
Δαίδαλος το επιχείρημα!:(

Για αλλού κίνησε ο επιχειρηματολόγος κι αλλού τα επιχειρήματα τον πάνε, στρεφόμενα εναντίον αυτού που τα προβάλλει...
Μπούμεραγκ το επιχείρημα!:P

Προσπαθώντας να παραπλανήσει τους αθώους συνομιλητές, αράδιασε αντεπιχειρήματα που διέστρεφαν την εικονική πραγματικότητα
Δικολαβισμός το επιχείρημα!(ή και σόφισμα, αν αγαπάτε...):hmm:

Παρουσίαζε ατράνταχτα λογικά επιχειρήματα, που δεν μπορούσε να αντικρούσει κανείς....(χωρίς να είναι)
Σοφιστική στρεψοδικία το επιχείρημα!:eek:

Μπορώ να γράφω...."επιχειρήματα", μέχρι οι γυναίκες να καταλάβουν ότι το μεγαλύτερο λάθος τους, είναι να προσπαθούν να κάνουν το σωστό όταν...δεν πρέπει!:whistle:

Το επιχείρημα δεν είναι τίποτα περισσότερο από "λόγος" (από μόνο του) άρα....αέρας κοπανιστός!:D

Ενώ ένας τοίχος.... :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γάτος123

Νεοφερμένος

Ο Γάτος123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Όσο η γυναίκα γίνεται πιο ανεξάρτητη, τόσο λιγότερο την ενδιαφέρει να έχει ο άνδρας της χρήματα, διότι απλούστατα... δεν τα χρειάζεται. Οπότε αν αυτό είναι που σε ενοχλεί σε ορισμένες σημερινές γυναίκες, θα περίμενε κανείς να ήσουν ένθερμος υποστηρικτής του φεμινισμού, και όχι πολέμιος του!

Μια χαρά τα χρειάζεται αν οχι γιατί δεν ζυγώνετε παιδία των 400 Ευρώ ε????? ΡΩΤΑΩ
Δεν είναι θέμα αν τα χρειάζεται ή οχι αλλά το πόσο άπληστη ειναι η οχι και δυστυχώς είναι παρα πολύ, οποιος εχει 5 φράγκα θέλει περισσότερα!!!! Και είμαι ένθερμος υποστηρικτής του φεμινισμού αλλά αυτό που κάνετε δεν έχει καμια σχέση με τον φεμινισμό, αυτο είναι ΜΙΣΑΝΔΡΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε Γάτε, αφού σου είπα απάντα εδώ ή στο άλλο θέμα ανάλογα με το τι θα πεις. Αφού αυτά που λες δεν έχουν καμία σχέση με το Sex and the City, λογικά πάλι θα μεταφερθούμε...
Τέσπα, απαντάω:
Μια χαρά τα χρειάζεται αν οχι γιατί δεν ζυγώνετε παιδία των 400 Ευρώ ε????? ΡΩΤΑΩ
Δεν κατάλαβα τι εννοείς εδώ :confused:
Δεν είναι θέμα αν τα χρειάζεται ή οχι αλλά το πόσο άπληστη ειναι η οχι και δυστυχώς είναι παρα πολύ, οποιος εχει 5 φράγκα θέλει περισσότερα!!!!
Όλοι οι άνθρωποι είναι άπληστοι εκ φύσεως. Οι γυναίκες απλά, έχουν μάθει από τα παλιά χρόνια ότι μπορούν να βάζουν χέρι και στο πορτοφόλι του άντρα τους, ενώ ο άντρας δεν το σηκώνει αυτό ο εγωισμός του. Άλλος ένας λόγος λοιπόν που θα έπρεπε να είσαι ένθερμος υποστηρκτής του φεμινισμού, διότι ο φεμινισμός είναι εναντίον αυτού και υπέρ της αυτάρκειας και οικονομικής ανεξαρτησίας της γυναίκας ;)
Και είμαι ένθερμος υποστηρικτής του φεμινισμού αλλά αυτό που κάνετε δεν έχει καμια σχέση με τον φεμινισμό, αυτο είναι ΜΙΣΑΝΔΡΙΑ!
Εδώ παρανοείς τους στόχους του φεμινισμού επειδή προφανώς έχεις γνωρίσει διάφορες αχαρακτήριστες που δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα δηλώνοντας φεμινίστριες ενώ κατά βάσει οι απόψεις τους είναι σεξιστικές (είτε φαλλοκρατικές είτε αιδοιοκρατικές, με συνηθέστερο το πρώτο, ασχέτως του τι δηλώνουν).
Για πες μου λοιπόν, τι αντιλαμβάνεσαι εσύ ως μισανδρία και τι ως το φεμινισμό που υποστηρίζεις εσύ, για να δούμε αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γάτος123

Νεοφερμένος

Ο Γάτος123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Βρε Γάτε, αφού σου είπα απάντα εδώ ή στο άλλο θέμα ανάλογα με το τι θα πεις. Αφού αυτά που λες δεν έχουν καμία σχέση με το Sex and the City, λογικά πάλι θα μεταφερθούμε...
Τέσπα, απαντάω:

Δεν κατάλαβα τι εννοείς εδώ :confused:

Όλοι οι άνθρωποι είναι άπληστοι εκ φύσεως. Οι γυναίκες απλά, έχουν μάθει από τα παλιά χρόνια ότι μπορούν να βάζουν χέρι και στο πορτοφόλι του άντρα τους, ενώ ο άντρας δεν το σηκώνει αυτό ο εγωισμός του. Άλλος ένας λόγος λοιπόν που θα έπρεπε να είσαι ένθερμος υποστηρκτής του φεμινισμού, διότι ο φεμινισμός είναι εναντίον αυτού και υπέρ της αυτάρκειας και οικονομικής ανεξαρτησίας της γυναίκας ;)

Εδώ παρανοείς τους στόχους του φεμινισμού επειδή προφανώς έχεις γνωρίσει διάφορες αχαρακτήριστες που δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα δηλώνοντας φεμινίστριες ενώ κατά βάσει οι απόψεις τους είναι σεξιστικές (είτε φαλλοκρατικές είτε αιδοιοκρατικές, με συνηθέστερο το πρώτο, ασχέτως του τι δηλώνουν).
Για πες μου λοιπόν, τι αντιλαμβάνεσαι εσύ ως μισανδρία και τι ως το φεμινισμό που υποστηρίζεις εσύ, για να δούμε αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα. :)

Μην μου το πας εκεί, είναι παλιο το κόλπο, "γνωρίζεις τα λάθος άτομα", δεν υπάρχουν λάθος άτομα, δίοτι το 99,5 % είναι το ίδιο!!! Απλώς δεν άρεσει σε κανένεν κλέφτη να τον λένε κλέφτη γι' αυτό λέει εγω δεν είμαι κλέφτης ο άλλος είναι!!! Ο Φεμινισμός είναι το ευγενές κίνημα για την ισότητα των δύο φίλων αλλά σε ρωτάω και απήντα, είναι ισότητα όταν τα παίδια σε περιπτωση διαζύγιου πάνε στην μάνα χωρίς ο πατερας να μπορεί να αντιδράσει ε;;; Πες μου. Είμαι νομικός και έχω δει ουκ ολίγους κατα τα άλλα αξιοπρεπεις ανδρες να εξευτελίζονται απο τις ΜΕΓΑΙΡΕΣ στα δικαστήρια και να κλαίνε μπροστα μου επειδη δεν τους αφήνουν δουν τα παιδια τους για μήνες και χρόνια.
Και γιατι; Γιατί οι που....νες θέλουν παραπάνω φράγκα δήθεν για διατροφη, οχι για το παιδί χέστηκαν για το παιδι, για την πάρτη τους και για να κάνουν την ζωούλα τους. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΑΝΔΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!! Αν έχεις στοιχειώδη αίσθηση δικαιοσύνης μέσα σου θα με καταλάβεις.
Ο μπουσουλας της σημερινής γυναίκας είναι ΤΟ ΧΡΗΜΑ και τίποτα άλλο και μην ξεγελιέσαι οτι οι γυναίκες βγάζουν χρήμετα αρα δεν τους ενδιαφέρουν τα χρήματα των ανδρών, τους ενδιαφέρουν και τους καίνε, γιατι οσο περισσοτερα βγάζουν τοσα περισσοτερα ζητανε.
Το βλέπω κάθε μερα! Δεν υπάρχουν αχαρακτηριστες. Η μεγάλη πλειοψηφία ειναι αχαρακτηριστες γιατι έτσι βγαινουν απο τα σπίτια τους, ΒΡΕΙΤΕ ΑΝΔΡΑ ΜΕ ΦΡΑΓΚΑ ΠΑΣΕΙ ΘΥΣΙΑ!!! Αυτή είναι η άρχη που παίρνουν απο τις μάνες τους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μην μου το πας εκεί, είναι παλιο το κόλπο, "γνωρίζεις τα λάθος άτομα", δεν υπάρχουν λάθος άτομα, δίοτι το 99,5 % είναι το ίδιο!!! Απλώς δεν άρεσει σε κανένεν κλέφτη να τον λένε κλέφτη γι' αυτό λέει εγω δεν είμαι κλέφτης ο άλλος είναι!!!
Ακόμα κι αν όντως ήταν έτσι, αδικείς κατάφωρα αυτό το 0,5%.
Επίσης η κοινωνία δημιουργείται από αλληλεπίδραση και των 2 φύλων. Συμφωνώ ότι πολλές γυναίκες έχουν απαράδεκτη νοοτροπία, αλλά σε αυτό ευθύνονται και οι άνδρες (για να μην επεκταθώ υπέρ το δέον, αυτό το αναλύω περεταίρω upon request).
Ο Φεμινισμός είναι το ευγενές κίνημα για την ισότητα των δύο φίλων αλλά σε ρωτάω και απήντα, είναι ισότητα όταν τα παίδια σε περιπτωση διαζύγιου πάνε στην μάνα χωρίς ο πατερας να μπορεί να αντιδράσει ε;;; Πες μου. Είμαι νομικός και έχω δει ουκ ολίγους κατα τα άλλα αξιοπρεπεις ανδρες να εξευτελίζονται απο τις ΜΕΓΑΙΡΕΣ στα δικαστήρια και να κλαίνε μπροστα μου επειδη δεν τους αφήνουν δουν τα παιδια τους για μήνες και χρόνια. Και γιατι; Γιατί οι που....νες θέλουν παραπάνω φράγκα δήθεν για διατροφη, οχι για το παιδί χέστηκαν για το παιδι, για την πάρτη τους και για να κάνουν την ζωούλα τους. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΑΝΔΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!! Αν έχεις στοιχειώδη αίσθηση δικαιοσύνης μέσα σου θα με καταλάβεις.
Σαφώς και αυτό που γίνεται είναι απαράδεκτο, και έχω εκφράσει και σε άλλα θέματα ότι πρέπει να βρεθεί μια λύση για το θέμα των παιδιών και τις ανισότητες που υπάρχουν γύρω από αυτό. Και οι ανισότητες είναι πολύ περισσότερες από αυτές που αναφέρεις. Είναι και το ότι μια γυναίκα μπορεί να αποφασίσει να κρατήσει ένα παιδί ακόμα κι αν ο άνδρας δεν το θέλει ή να κάνει έκτρωση ακόμη κι αν ο άνδρας το θέλει. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια λύση για αυτές τις ανισότητες που να μην είναι cruel για κάποιον από τους 2, αλλά θεωρώ δεδομένο ότι πρέπει να βρεθει οπωσδήποτε κάποια. Αν συνεχίσουμε έτσι, ισότητα δεν θα υπάρξει ποτέ.
Ο μπουσουλας της σημερινής γυναίκας είναι ΤΟ ΧΡΗΜΑ και τίποτα άλλο και μην ξεγελιέσαι οτι οι γυναίκες βγάζουν χρήμετα αρα δεν τους ενδιαφέρουν τα χρήματα των ανδρών, τους ενδιαφέρουν και τους καίνε, γιατι οσο περισσοτερα βγάζουν τοσα περισσοτερα ζητανε.
Το βλέπω κάθε μερα! Δεν υπάρχουν αχαρακτηριστες. Η μεγάλη πλειοψηφία ειναι αχαρακτηριστες γιατι έτσι βγαινουν απο τα σπίτια τους, ΒΡΕΙΤΕ ΑΝΔΡΑ ΜΕ ΦΡΑΓΚΑ ΠΑΣΕΙ ΘΥΣΙΑ!!! Αυτή είναι η άρχη που παίρνουν απο τις μάνες τους!!!
Εγώ πάντως ελάχιστες τέτοιες έχω γνωρίσει, ίσως γιατί τις αποφεύγω :P
Αναρωτιέμαι όμως, γιατί ένας άνδρας να κάνει σχέση με ένα τέτοιο άτομο; Μήπως γιατί οι άλλες, αυτές που στηρίζονται στις δικές τους δυνάμεις και δεν κοιτούν το πορτοφόλι του άνδρα, σας απομακρύνουν περισσότερο γιατί δεν σας αφήνουν το περιθώριο να το παίξετε προστάτες; Μήπως αυτό που κατηγορείτε, τελικά αυτό σας τραβάει;
Το έχω δει και σε άλλες περιπτώσεις άλλωστε, από τη μια κατηγορείτε τις γυναίκες που είναι γεμάτες ταμπού και κάνουν δύσκολα σεξ με κάποιον αν δεν τους πουλήσει αγάπες και ιστορίες, από την άλλη όσες δεν το κάνουν τις αποκαλείτε τσούλες. Μήπως πρέπει πρώτα να αποκτήσει και ο δικός σας τρόπος σκέψης μια συνέπεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μήπως γιατί οι άλλες, αυτές που στηρίζονται στις δικές τους δυνάμεις και δεν κοιτούν το πορτοφόλι του άνδρα, σας απομακρύνουν περισσότερο γιατί δεν σας αφήνουν το περιθώριο να το παίξετε προστάτες; Μήπως αυτό που κατηγορείτε, τελικά αυτό σας τραβάει;
Απολυτα ανεξαρτητος ανθρωπος δεν υπαρχει .και ο ανδρας χρειαζεται τη γυναικα και το αναποδο...και καθε φυλο πρεπει να προσπαθει να προστατεψει το άλλο φυλο με οτι δυναμεις του εδωσε η φυση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απολυτα ανεξαρτητος ανθρωπος δεν υπαρχει .και ο ανδρας χρειαζεται τη γυναικα και το αναποδο...και καθε φυλο πρεπει να προσπαθει να προστατεψει το άλλο φυλο με οτι δυναμεις του εδωσε η φυση...
Άγγελε, ασχέτως με το αν συμφωνώ ή διαφωνώ με όσα λες, αναφέρομαι σε οικονομική ανεξαρτησία. Καλό θα ήταν να διαβάζεις ολόκληρο το κείμενο στο οποίο απαντάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οικονομική ανεξαρτησία

ούτε και αυτη υπαρχει απολυτα..γιατι μπορει να χρειαστεις την οικονομικη βοηθεια του συντροφου σου...τη μια μερα εισαι οικονομικα ανεξαρτητος και την άλλη παθαινεις ενα ατυχημα ή χρωκοπεις και χρειαζεσαι την βοηθεια του άλλου...


δεν υπαρχει απολυτα ανεξαρτητος ανθρωπος ,σε όλους τους τομεις....κανεις ανθρωπος δεν ζει σε απομονωμενο συστημα,ετσι παντα επιδρα και εξαρταται απο άλλους ανθρωπους και γενικα παραγοντες,έστω και σε ελαχιστα ποσοστα...

΄οσο επιμενεις ειδικα στην αξια της οικονομικης ανεξαρτησιας,τοσο σκεφτομαι πως ο Γατος,αποπανω εχει καποιο δικιο στο κολλημα των σημερινων γυναικων με το χρημα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ούτε και αυτη υπαρχει απολυτα..γιατι μπορει να χρειαστεις την οικονομικη βοηθεια του συντροφου σου...τη μια μερα εισαι οικονομικα ανεξαρτητος και την άλλη παθαινεις ενα ατυχημα ή χρωκοπεις και χρειαζεσαι την βοηθεια του άλλου...


δεν υπαρχει απολυτα ανεξαρτητος ανθρωπος ,σε όλους τους τομεις....κανεις ανθρωπος δεν ζει σε απομονωμενο συστημα,ετσι παντα επιδρα και εξαρταται απο άλλους ανθρωπους και γενικα παραγοντες,έστω και σε ελαχιστα ποσοστα...

΄οσο επιμενεις ειδικα στην αξια της οικονομικης ανεξαρτησιας,τοσο σκεφτομαι πως ο Γατος,αποπανω εχει καποιο δικιο στο κολλημα των σημερινων γυναικων με το χρημα...:/:
Όταν λέμε οικονομική ανεξαρτησία, δεν αναφερόμαστε σε τέτοιες περιπτώσεις (που ακόμη και σε αυτές, μπορείς να πάρεις και ένα δάνειο από την τράπεζα στην τελική ή να έχεις αποταμιεύσεις).
Είναι σαν να λέει κάποιος "οικονομικά ανεξάρτητος είσαι όταν αρχίσεις να δουλεύεις και δεν σου δίνουν πλέον λεφτά οι γονείς" και απαντάς εσύ "ναι αλλά μπορεί να πάθεις κάτι και να χρειαστείς να σου δώσουν άρα πάντα εξαρτάσαι οικονομικά από τους γονείς σου". Για όνομα δηλαδή, for once, σκέψου λογικά.

Όσον αφορά το κόλλημα των γυναικών με το χρήμα που λέει ο Γάτος, το ακριβώς αντίθετο από αυτό που λες εσύ εννοεί και πιθανότατα θα εκνευριστεί κιόλας αν δει με ποιό τρόπο χρησιμοποιείς τα όσα λέει για να στηρίξεις τις δικές σου απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι σαν να λέει κάποιος "οικονομικά ανεξάρτητος είσαι όταν αρχίσεις να δουλεύεις και δεν σου δίνουν πλέον λεφτά οι γονείς" και απαντάς εσύ "ναι αλλά μπορεί να πάθεις κάτι και να χρειαστείς να σου δώσουν άρα πάντα εξαρτάσαι οικονομικά από τους γονείς σου". Για όνομα δηλαδή, for once, σκέψου λογικά.

Οκ..καταλαβαινω τι λες..απλα με πειραζει -εκνευριζει οταν καποιος λεει συνεχεια οτι ειναι οικονομικα ανεξαρτητος...Η υπερβολικη σημασια στο χρημα(δεν μιλαω για σενα προσωπικα),που δεν κανει απο μονο του ούτε τον ανδρα ούτε τη γυναικα..ο΄τε τον άνθρωπο..



Το ιδιο με πειραζει το "με τον παρα μου και την κυρα μου",που εφερε ως αντιδραση το υπερβολικο αρκετες φορες κυνηγι της οικονομικης ανεξαρτησιας απο τις γυναικες...Η αξια του ανδρα και της γυναικας δεν μπορει να βασιζεται σε παλιοχαρτα,.Τοτε αν σε ενα πολεμο ή οικονομικη κριση όπως τωρα τα χασεις τι θα εισαι?δεν θα εισαι γυναικα ή ανδρας..σαθρα χαρτινα θεμελια ευκολα πεφτουν..:/:

πιθανότατα θα εκνευριστεί κιόλας

Ναι,χρειαζοταν εμενα για να εκνευριστει....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τί θες να πεις Άγγελε :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τί θες να πεις Άγγελε :hmm:

Το όταν καποιος λεει "Ειμαι άνδρας- γυναικα επειδη εχω λεφτα....."-που φεμινιστριες και φαλλοκρατες το εχουν πει και πιστεψει αυτο΄- τοτε αν τα χασει τι θα ειναι?
αν η βαθυτερη αξια σου δεν ειναι στο μυαλο σου αλλα σε παλιοχαρτα ,ευκολα μπορεις να κατακρημνιστεις και πολυ βαθια...(και τετοια φαινομενα βλεπουμε πολλα στη σημερινη κυνικα χρηματο-υλιστικη κοινωνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top