Ποιος είναι ο καλύτερος κιθαρίστας;

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
γενικα ο hendrix . τωρα για πιο εξτρημ ηχο αναμφισβητητα ο chuck schuldiner ηταν μεγαλος καλλιτεχνης κ πολυ καλος κιθαριστας !!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Αν και μου είναι δύσκολο να τους βάλω σε σειρά, αν το έκανα, θα ήταν κάπως έτσι:
1. Jimi Hendrix
2. BB King
3. Eric Clapton
4. Robert Johnson
5. Jimmy Page
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πρίνσες Λέια

Νεοφερμένος

Η Πρίνσες Λέια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Προσωπική μου άποψη: Slash, Jimmy Page και Kirk Hammet guys... <3 Ειδικά με τον Slash έχω κόλλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
John Williams.

Γνωστος πιο πολυ ως soundtrack συνθετης. Αλλα ειναι ο καλυτερος σημερα κιθαριστας με την ευρεια εννοια της λεξης. Αψογος γνωστης των τεχνικων, ηχοχρωματων, μουσικων υφων και ειδων μουσικης.

Και κατι που με παραξενευει...Το ξερετε οτι οι Ελληνες κλασσικοι κιθαριστες (Κωτσιολης,Φουντουλης..) ειναι οι καλυτεροι στην Ευρωπη? Το ξερετε οτι πηγε γνωστος μου κιθαριστας να συνεχισει τις σπουδες τους στην κιθαρα στο Μπερκλει και τον κρατησαν ως καθηγητη?!! Μου ειπε οτι το πρακτικο επιπεδο ειναι κατωτερο απο αυτο που ισχυει στη Ελλαδα, αλλα ασχολουνται πολυ με "νεα" ακουσματα καθως οι Ελληνες ειναι πιο παραδοσιακοι (Bach).

Σε θεωριτικο επιπεδο βεβαια ειναι χρονια μπροστα...

Άλλος ο soundtrack συνθέτης ο John Williams και άλλος ο κιθαρίστας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
BB king από blues και jimmy page απο ροκ. Σε κλασική εννοείται ο segovia.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top