Αγαπημένη ταινία των παιδικών μας χρόνων

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν είχα αγαπημένα, αλλά έβλεπα πολλές φορές όσα είχα σε βιντεοκασέτες ή όσα έπαιζε συχνά η τηλεόραση. Μέσα σε αυτά ήταν η Mary Poppins, o Dumbo, το μόνος στο σπίτι, η μελωδία της ευτυχίας, τα ταξίδια του Γκιούλιβερ, ένα με μια αρκούδα και το αρκουδάκι της που μένει ορφανό, ένα με κάτι παιδιά σε ένα βουνό του Oregon, ένα με το φτωχό κοριτσάκι στο ορφανοτροφείο που λέγεται Becky ή έχει μια φίλη Becky, ένα που είχε ένα μαύρο άλογο, μια ταινία με Looney Tunes... Είχα και κάτι βιντεοκασέτες που εξηγούσαν πως γίνονται τα παιδιά με κάτι αρκουδάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
A Little Princess !!!
αγαπημένη...την είχα δει άπειρες φορές!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WITTMANN

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
δεν είναι παιδικων χρόνων αλλά τέλος πάντων.................το "βρεχει κεφτεδες" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Πωωωωω που το θυμήθηκα :look:
Είχα κάτι κασέτες όταν ήμουν 3,5-4 και έβλεπα συνέχεια τις ταινιούλες με τον μπαμπάρ τον ελέφαντα:redface:
Άντε πάρτε μια εικόνα μπας και θυμηθείτε τίποτα:happy:

Άντε 2:happy:

Εσείς το βλέπατε;;;:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Dirty Dancing και Καράτε Κιντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Mουλάν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σίγουρα αυτή.
Πέρναγε πολλά μηνύματα.
Θυσιάστηκε για την οικογενειά της,ήταν γενναία,τολμηρή,έκανε αυτό που της έλεγε η καρδιά της.

Και από εκεί και το quote:
The flower that blooms in adversity is the most rare and beautiful of all.

Oι ταινίες του Disney άφησαν εποχή ακριβώς επειδή πέρναγαν ανθρωπιστικά μηνύματα...
Δεν πιστεύω πως υπάρχει άνθρωπος που μεγάλωσε με τις ταινίες αυτές και δεν συγκινείται ακόμα όταν βλέπει κάποιο βίντεακι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
1) Βασιλιάς των λιονταριών, απλά έρωτας! Κυρίως το έλιωνα τα καλοκαίρια μετά την θάλασσα...εγώ, το παγωτό και το βίντεο..δε΄πα να έσταζε το παγωτό σε ρούχα και καναπές, τα μάτια δεν ξεκολλούσαν από την τηλεόραση για κανένα λόγο!
2) Τριδυμούλες! Κάθε πρωί πριν το σχολείο...ειδικά όταν έχανα το τέλος, θυμάμαι που απορούσα όλη μέρα αν τελικά τα κατάφεραν στο μέρος που τους έστειλε η μάγισσα...
3)Ποκαχόντας...αχ τόσες πληγούλες από αυτή τη ταινία, την έχω δει, έχω κλάψει, έχω νευριάσει με τον θάνατο του Τζον Σμιθ, και ενώ το έχω αποδεχτεί (μετά από τις 1.000 φορές που το έχω δει για να το χωρέσει το μυαλό μου) ξαφνικά βγαίνει το άλλο όπου εμφανίζεται ο Τζον... κάτσε ρε φιλέ, τι κάνεις; Τι μου τον πετάς να πούμε έτσι στη μάπα μετά από καιρό; Εγώ πίστευα πως πέθανε, και εσύ τι κάνεις τώρα; Μου λες ότι τόση στεναχώρια την έφαγα τσάμπα;;;
4) Τα μυστήρια της Μπλου..δεν έχω να σχολιάσω κάτι..το έβλεπα απλά για να το βλέπω..
5) Μουλάν...το μόνο παιδικό που ήμουν ευχαριστημένη για ΌΛΑ!
6) Σειλορ μουν..αυτό δεν ήταν παρακολούθηση παιδικού..ήταν εθισμός! (Ναι το παραδέχομαι, το έβλεπα μέχρι και που έφτασα γυμνάσιο)
6) Τελευταίο και αγαπημένο...Candy-candy! Θάνατος, στην κατεστραμένη - σουρωμένη Ιαπωνέζα που έκανε την επανέκδοση..μας έδωσε ελπίδες πως θα μάθουμε με ποιον κατέληξε μετά από τόσα χρόνια, δημιούργησε καινούργιες κόντρες ανάμεσα σε Τερρύτικες και Αλμπερτικές, και τελικά τσάμπα χαρά και ενθουσιασμος...τουλάχιστον σκότωσε την τρελάρα την Σουζάνα και πήραμε το αίμα μας πίσω...Βάθια μέσα μου θέλω να ελπίζω πως τελικά έμεινε με τον Τέρρυ... (Ναι το παραδέχομαι, ακόμη και τώρα, όταν με πιάνει βλέπω κάποια επεισόδια...!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σαν παιδί λάτρευα Don Bluth! (still do)








https://www.youtube.com/watch?v=TCW5-JV8tT4

Περιεχόμενο αρκετά σκοτεινότερο από Disney... ίσως γι'αυτό μου άρεσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.




Απο παδί μου αρεσε παντα αυτή η σκηνή!
Lady and the Tramp
:inlove::inlove::inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Η μόνη ταινία που έχω κλάψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πίτερ Παν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έβλεπα σχεδόν καθημερινά την Άριελ, τη μικρή γοργόνα... Δεν μου άρεσε απλώς, αλλά είχα εθιστεί. Επίσης, μ' άρεσε πολύ ο βασιλιάς των λιονταριών και η μελωδία της ευτυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top