Ταινίες βασισμένες σε κόμικς

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτό είναι ένα είδος ταινίας με το οποίο δεν έχω μεγάλη επαφή. Έχω δει την τριλογία του Iron Man και μου άρεσε πολύ. Έτσι σκέφτηκα να ασχοληθώ περισσότερο με αυτό το concept, βλέπω όμως πως υπάρχει υπερπληθώρα ταινιών και δεν ξέρω από που να αρχίσω, αν τα σενάρια τους συνδέονται κλπ. Θα ήθελα λοιπόν την βοήθεια όσων έχουν ασχοληθεί για προτάσεις και καθοδήγιση στην σείρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Αν και δεν εχω μεγαλη επαφη με τα κομικ, εχω δει αρκετες ταινιες του ειδους.
Θα σου προτεινα την αγαπημενη μου "The Avengers".
Νομιζω μπορεις να τη δεις και ως αυτονομη ταινια, αλλα ισως πρεπει να ξερεις και λιγο τι γινεται με τον καθε ηρωα. Για να την ακολουθησεις επαρκως πρεπει να δεις:
1. The Incredible Hulk
2. Thor (:clapup:)
3. Captain America
και 4. τις δυο πρωτες ταινιες Iron Man τις οποιες εχεις δει ηδη.

Αυτα απο Marvel...τουλαχιστον οι καλυτερες (για μενα)!


Απο DC μονο την τριλογια Batman θα σου προτεινα.


Αυτα.....(αμα θες κιαλλες ρωτα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν και δεν εχω μεγαλη επαφη με τα κομικ, εχω δει αρκετες ταινιες του ειδους.
Θα σου προτεινα την αγαπημενη μου "The Avengers".
Νομιζω μπορεις να τη δεις και ως αυτονομη ταινια, αλλα ισως πρεπει να ξερεις και λιγο τι γινεται με τον καθε ηρωα. Για να την ακολουθησεις επαρκως πρεπει να δεις:
1. The Incredible Hulk
2. Thor (:clapup:)
3. Captain America
και 4. τις δυο πρωτες ταινιες Iron Man τις οποιες εχεις δει ηδη.

Αυτα απο Marvel...τουλαχιστον οι καλυτερες (για μενα)!


Απο DC μονο την τριλογια Batman θα σου προτεινα.


Αυτα.....(αμα θες κιαλλες ρωτα :P)

Ξεκινάω με τα προαπαιτούμενα για το avengers.
Η τριλογία του batman πια είναι; Από ότι βλέπω έχει πολύ περισσότερες από 3 ταινίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
πέρα απο αυτα που ειπε η georgia , εχω δει τις εξης που ειναι μεταφορα graphic novel ==> ταινία

300
v for vendetta
watchmen
Wanted
Sin city(θα βγει και δευτερη συντομα)
Kick Ass(νομιζω ηδη βγηκε kick ass 2)
Red(τα ιδια και εδω , εχει sequel)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ξεκινάω με τα προαπαιτούμενα για το avengers.
Η τριλογία του batman πια είναι; Από ότι βλέπω έχει πολύ περισσότερες από 3 ταινίες.

1. Batman Begins
2. The Dark Knight (TOP!!!)
3. The Dark Knight Rises

Αυτη ειναι η τελευταια κινηματογραφικη μεταφορα του Batman, με πρωταγωνιστη τον Christian Bale. Υπαρχουν και παλαιοτερες ταινιες απλα εγω προτιμω την τριλογια.
Απο παλιοτερες:
Batman και Batman Returns.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Επίσης σε λίγο καιρό θα βγει και το Guardians of the Galaxy!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Δες όλες τις ταινίες απο αυτόν

κι αυτόν!!:P
movie.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puzzled

Νεοφερμένος

Η puzzled αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Thor!! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
MV5BMTI2NjUyMDUyMV5BMl5BanBnXkFtZTcwMzU0OTkyMQ@@._V1._SX350_SY500_.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Luke87

Δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Αυτό είναι ένα είδος ταινίας με το οποίο δεν έχω μεγάλη επαφή. Έχω δει την τριλογία του Iron Man και μου άρεσε πολύ. Έτσι σκέφτηκα να ασχοληθώ περισσότερο με αυτό το concept, βλέπω όμως πως υπάρχει υπερπληθώρα ταινιών και δεν ξέρω από που να αρχίσω, αν τα σενάρια τους συνδέονται κλπ. Θα ήθελα λοιπόν την βοήθεια όσων έχουν ασχοληθεί για προτάσεις και καθοδήγιση στην σείρα

Εμένα ένα πράγμα που συνέβει στις ταινίες της Marvel δε μου άρεσε. Παλαιότερα στα κόμιξ ο πιο δημοφιλής ήρωας σε Αμερική κυρίως και Ευρώπη ήταν ο Spider-man. Ο Spider-man είναι ένας εξαιρετικά δομημένος ήρωας με απολαυστικές ιστορίες με τη σωστή δόση φαντασίας, μαυρίλας, φωτός. Στις ταινίες τον δείχνουν σαν παιδάκι. Με το βλάκα που παίζει τον Iron-man να αποσπά τα πρωτεία. Παρακμή καθαρά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top