Συμβουλές για αγορά σπιτιού - τι να προσέξει κανείς (κυρίως για ημιυπόγεια)

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
υπάρχουν επίσης και τα σπίτια των πλειστηριασμών.


Γενικα συμφωνω με οσα εγραψες, αλλα οχι με το παραπανω. Προσωπικα δε θα το εκανα ποτε να σγορασω απο πλειστηριασμο. Θα με ετρωγαν οι τυψεις... Δεν ξερω αν ακουγεται πολυ θειστικο αυτο που λεω, δεν ειμαι και θεουσα, αλλα το θεωρω αμαρτια... Πραγματικα...

Ουτε εγω θα αγοραζα υμιυπογειο. Και τα 10000-16000 ξεχασε τα, Βγαινουν κι αλλα πολλα εξοδα...
Οτι ειναι καλη περιοδος για τετοιες αγορες, ειναι αλλα με τοσα λιγα δε θα βρεις αξιοπρεπες κ καθαρο σπιτι δυστυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Γενικα συμφωνω με οσα εγραψες, αλλα οχι με το παραπανω. Προσωπικα δε θα το εκανα ποτε να σγορασω απο πλειστηριασμο. Θα με ετρωγαν οι τυψεις... Δεν ξερω αν ακουγεται πολυ θειστικο αυτο που λεω, δεν ειμαι και θεουσα, αλλα το θεωρω αμαρτια... Πραγματικα...

Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις και εν μέρει συμφωνώ,
μη ξεχνάς όμως πως όλοι μας η ζωή είναι ένας ανταγωνισμός με τους συνάνθρώπους μας,
στη δουλειά, στις σχέσεις, στις σπουδές, και μόνο υγιής δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αλλο πραγμα ο ανταγωνισμος που γραφεις που μας κανει και καλυτερους πολλες φορες, κι αλλο πραγμα να αγορασω το σπιτι μιας οικογενειας φερει ειπειν που εμεινε στο δρομο γιατι ο μπαμπας εμεινε ανεργος και πνιγηκε στα χρεη και το παλιοκρατοσ του πηρε κι αυτο και δεν εχει ουτε να ταισει τα παιδια του... Και υπαρχουν πολλα τετοια παραδειγματα γυρω μας πλεον.. Ο ανταγωνισμος μεταξυ των ανθρωπων γιατι να μην ειναι υγιης; Ισα ισα σε κινητοποιει. Δε λεμε ομως να κανεις κακο στους γυρω. Αλλα εσυ βλεποντας τους αλλους να ανεβαινουν, να προσπαθεις κι εσυ. Οχι με δολια μεσα. Να δραστηριοποιεισαι δηλαδη.. Γιατι λες δεν ειναι υγιης; Υγιης δεν ειναι οταν πας να φας τα του αλλου, όπως στην περιπτωση του πλειστηριασμου. Δηλ. βρισκω την καταλληλη αδυναμη στιγμη κ του πινω το αιμα, χωρις να με νοιαζει ποιος κ τι ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
υγιής δεν είναι γιατί κάποιος μπορεί να διαθέτει 1000ε το μήνα για ιδιαίτερα
και κάποιος να μην έχει να αγοράσει ούτε τα τετράδια.

ο πλειστηριασμός μπορεί να αφορά σε αυτό που είπες, αν και δεν βγαίνουν πρώτες κατοικίες με αξία
μικρότερη των 150000ε, αλλά μπορεί να αφορά και οικογένειες με 5 σπίτια, που από την καλλιθέα, την ψώνισαν
και αγόρασαν 200τμ στο ψυχικό.

αν δεν το πάρεις εσύ και το πάρει μεσίτης η τράπεζα και μετά το πάρεις εσύ από αυτούς αλλάζει τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε θα το ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
είναι και αυτό μία άποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top