• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Nagia.l.k

Νεοφερμένος

Η Nagia.l.k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Αρχικά συγχαρητήρια που ξεμπέρδεψες και είσαι οκ με το αποτέλεσμα! Μπορείς να μου στείλεις που την έκανες?

Καλησπέρα...πήγατε καθόλου τον [...] για επίσκεψη,εκεί θα χειρουργηθώ εγώ λογικά αλλά θέλω να πάρω γνώμες για τον γιατρό!


Σημείωμα συντονιστή:Απαντήσεις που αφορούν κριτική σε γιατρό, μόνο σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ismini_i

Νεοφερμένος

Η ismini_i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας!Αν κάποιος έχει εμπειρία από ρινοπλαστική στη Θεσσαλονίκη για αισθητικούς λόγους (επιθυμώ να "ισιώσει" η ράχη της δικής μου) και έχει την καλοσύνη να μου στείλει σε πμ την προσωπική του εμπειρία,το κόστος και τα στοιχεία του γιατρού θα του ήμουν ευγνώμων.Ειδικά αν κάποιος εγχειρήθηκε από τον κύριο [...] τον οποίο μου σύστησε συγγενικό μου πρόσωπο.Βρίσκομαι σε φάση επιλογής γιατρού και ομολογώ πως είναι αγχωτική διαδικασία οπότε οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθούσε ιδιαιτέρως.Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MarinaPapanicol

Νεοφερμένος

Η MarinaPapanicol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα!

Εφόσον και γω βοηθήθηκα πολύ για την επιλογή του γιατρού μου από το forum, ήρθε η ώρα να μοιραστώ και γω την προσωπική μου εμπειρία!

Για την επέμβαση μου (διάφραγμα ΚΑΙ ρινοπλαστική) επέλεξα τον[...] Στον συγκεκριμένο γιατρό κατέληξα αφού είχα δει φωτογραφίες αποτελεσμάτων της δουλειάς του και φυσικά, λαμβάνοντας υπόψη την τεράστια εμπειρία που έχει στον τομέα της ρινοπλαστικής.

Η εγχείρηση έλαβε χώρα πριν 10 βδομάδες. Το αποτέλεσμα φαίνεται πλέον ξεκάθαρα και πραγματικά είμαι πάρα πολύ χαρούμενη και ικανοποιημένη! Αναφορικά με το αισθητικό κομμάτι, η μύτη μου έχει λεπτύνει από μπροστά, έχει αφαιρεθεί ο ύβος και έχει ανορθωθεί ελαφρώς το ακρορινιο. Ότι είχαμε συμφωνήσει δηλαδή με τον γιατρό. Το αποτέλεσμα φυσικότατο και απόλυτα εναρμονισμένο με το υπόλοιπο μου πρόσωπο. Και το πιο σημαντικό, τέλεια και καθαρή αναπνοή.

Τρομερή εντύπωση μου έκανε το γεγονός πως δεν μελάνιασα ΚΑΘΟΛΟΥ!

Ευχαριστώ πολύ τον γιατρό μου, δε θα μπορούσα να είχα κάνει καλύτερη επιλογή! Επίσης θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και στην ομάδα του γιατρού στο ιατρείο αλλά και στο χειρουργείο. Όλοι τους γλυκύτατοι, να σε ηρεμήσουν και να καθησυχάσουν την κάθε σου ανησυχία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Olgakiteach

Νεοφερμένος

Η Olgakiteach αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Για την επέμβαση μου (διάφραγμα ΚΑΙ ρινοπλαστική) επέλεξα τον [...]Στον συγκεκριμένο γιατρό κατέληξα αφού είχα δει φωτογραφίες αποτελεσμάτων της δουλειάς του και φυσικά, λαμβάνοντας υπόψη την τεράστια εμπειρία που έχει στον τομέα της ρινοπλαστικής. Μετά από ένα μήνα η αναπνοή έχει βελτιωθεί αισθητά, το ακρορρίνιο έχει ξεπρηστει σημαντικά, καθώς το αποτέλεσμα ήταν διακριτό εξαρχής, φυσικότατο και απόλυτα εναρμονισμένο με το υπόλοιπο μου πρόσωπο.
Διαγράφεις όλη την ταλαιπωρία, αν ο γιατρός είναι άρτιος τεχνίτης και επιστήμονας και ο ασθενής υπομονετικός και έτοιμος για τα στάδια ανάρρωσης που ακολουθούν.
Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη απ'το αισθητικό και λειτουργικό αποτέλεσμα, απ'την συμβολή του γιατρού και των συνεργατών του.
Καλή τύχη σε όσους αποφασίσουν να το κάνουν, εγώ το συστήνω ανεπιφύλατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

therapist nsjob

Νεοφερμένος

Ο therapist nsjob αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Kαλησπερα, ειμαι απο θεσσαλονικη και εκανα επεμβαση για διορθωση διαφραγματος και ρινοπλαστικη πριν 6 χρονια σε ιδιωτη γιατρο. Δεν εμεινα ευχαριστημενος απο το λειτουργικο αποτελεσμα ενω το αισθητικο αποτελεσμα ειναι μετριο. Θα ηθελα να ρωτησω ατομα που εχουν κανει επανορθωτικη πλαστικη μυτης και μεινανε ευχαριστημενοι στην Αθηνα - Θεσσαλονικη ισως και εξωτερικο αφου απο οτι βλεπω ειναι εξαιρετικα δυσκολη επεμβαση και την πατησα ηδη μια φορα..Στειλτε μου μηνυμα παρακαλω γιατι απο οτι βλεπω δεν επιτρεπεται η αναφορα ονοματων γιατρων στο φορουμ, ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagian

Νεοφερμένος

Η mariagian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα ! Σκεφτομαι να κανω ρινοπλαστικη τον επομενο μηνα και για λειτουργικους αλλα και για αισθητικους λογους ! Νομιζω πως εχω καταληξει στον [...] .Τι γνωμη εχετε?

Σημείωμα συντονιστή:Απαντήσεις που αφορούν κριτική σε γιατρούς,μόνο σε προσωπικά μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Meldro

Νεοφερμένος

Η Meldro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα , επειδή με βοήθησε πολύ το φόρουμ Κ οι διάφορες απόψεις σκέφτηκα αφού επέλεξα γιατρό Κ έκανα τη ρινοπλαστικη να μοιραστώ μαζί σας τη δίκη μου άποψη . Εδώ Κ δυο μήνες έψαχνα γιατρό για αισθητική ρινοπλαστικη δεν είχα κάποιο λειτουργικό πρόβλημα . Διάβαζα με τις ώρες και έψαχνα γιατρούς δεν ήξερα σε ποιον να πάω είναι και τόσοι πολλοί που χάνεσαι αν δεν έχεις κάποιον γνωστό σου να σου πει πήγαινε εκεί είναι πολύ καλός ! Η μαμά μου χειρουργημένη δυο φορές καθώς τη πρώτη πήγε σε πλαστικό γενικό όχι ώρλ Κ της δημιούργησε πρόβλημα με το διάφραγμα έτσι επέμενε και μου έλεγε μόνο σε ωρλ πλαστικό θα πας. Λοιπόν αρχικά βρίσκω τον κύριο [...]τυχαίνει και μια γνωστή μου λέει ότι έκανε σε εκείνον δεν της άρεσε το αποτέλεσμα και ήταν και ακριβός . Να μη τα πολυλογώ καταλήγω στον [...] λέω τόσα χρόνια κάνει πιστεύω ότι θα είμαι οκ. Πρώτο ραντεβού πάω με τη μαμά μ η αλήθεια 10-15 λεπτά το πολύ κάτσαμε δεν μ είπε πολλά πολλά είχα τελικά και σκολίωση διαφραγματος που το κατάλαβα μετά και μόνη μ ότι από το ένα ρουθούνι δεν ανέπνεα καλά ,μ έλεγε για ίσια μύτη χωρίς να τη σκάψουμε εγώ έλεγα δεν ξέρω ήθελα δλδ πολλές φορές να το δω Κ να το ξαναδώ φεύγουμε από το γραφείο με σκοπό να γίνει το χειρουργείο σε 3-4 μέρες . Εγώ ακόμα δεν ήμουν σίγουρη η μαμά μ επέμενε ότι ο άνθρωπος ξέρει και σου είπε ότι θα δει τι θα σ πΑει και θ το κάνει. Η αλήθεια είναι απότομος δλδ σου λέει θες οκ δεν θες πάλι οκ δεν θα κάτσω να σου φωσκωσω τα μυαλά για να κανείς οπωσδήποτε το χειρουργείο. Έκανα το χειρουργείο τη Παρασκευή ταλαιπωρήθηκα μετά η αλήθεια είναι δεν ξέρω πως κάποιοι δεν πονάνε εγώ πονούσα για 2-3 μέρες όλη την ώρα έπαιρνα παυσίπονα σήμερα έβγαλα τον γύψο είμαι απίστευτα πρησμένη αλλά η μύτη μου είναι ακριβώς όπως την είχα σκεφτεί δηλαδή 100% ευχαριστημένη. Να πω ότι έκανα κλειστή ρινοπλαστικη δεν μελανιασα σχεδόν καθόλου επίσης ότι πριν το χειρουργείο ξανά είδα τον γιατρό τ έδειξα κάποιες φωτό να καταλάβει πως σκέφτομαι η μύτη μ να είναι και κάτι τελευταίο ότι πάντα δεν υπάρχουν θετικά σχόλια για κάποιον πλαστικό όλοι Μα όλοι θα έχουν κάποιους πελάτες π δεν είναι ευχαριστημένοι, και το λέω αυτό γιατί το ταξί που πήρα για να γυρίσω από τη κλινική το παιδί είχε κάνει πέρσι στον [...] που ανέφερα και πριν και από θέμα λειτουργικοτητας της μύτης και αισθητικής Κ ήταν τρομερά ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nagia.l.k

Νεοφερμένος

Η Nagia.l.k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!Έκανα διαφραγμα μαζί με πλαστική την προηγούμενη Παρασκευή!η ανάρρωση μου ειναι σχετικά καλή,αν και είμαι ακομα πρησμενη, οι μελανιές εχουν παρει κίτρινο χρώμα αλλα αυτο θα περασει!
Χθες έβγαλα τον νάρθηκα και θελω να κανω μια ερωτηση...ειναι πολυ ψηλα το ακρορινιο και μυτερο γνωριζετε αν αυτο πεφτει απο την εμπειρια σας γιατι ανησυχω πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikious

Νεοφερμένος

Η Nikious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχει 1 χρονο περιπου π εκανα επεμβαση και γω με τη σειρα μου και θελω να προλαβω οσους το σκεφτονται. διαβαζα για τις περιπτωσεις που δεν πετυχαινουν και ποτε δν πιστευα οτι θα γραφω και γω τωρα γι αυτο. για ενα μικρο κοκκαλακι π ειχα στη μυτη και το χω μετανιωσει οσο δεν γινεται. την εγχειρηση μ την εκανε ο [...] καθολου ευχαριστημενη.. πειραξε ολη τη μυτη και την μικρυνε ενω δεν με ειχε ενημερωσει για κατι τετοιο. οπως δεν με ειχε ενημερωσει και για το μετα. δεν ειναι τοσο ανωδυνο οσο γραφεται. για να κανει καποιος αυτη την επεμβαση πρεπει να το σκεφτει παρα πολυ και να εχει οντως πολυ σοβαρο προβλημα. ειμαι απ τις περιπτωσεις π εχασαν την εμφανιση τους π εκαναν πλουσιοτερο ακομα εναν γιατρο και ταλαιπωρουμαι ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xeniagr

Νεοφερμένος

Η Xeniagr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας είμαι νέο μέλος στην ομάδα. Ετοιμάζομαι να κάνω ρινοπλαστικη και δεύτερη φορά εγχείρηση για το διάφραγμα είμαι στη φάση που έχω πάρει 1-1 τους γιατρούς και κλείνω ραντεβού. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι αρνητικο ή θετικό για τον [...]. Ας μου το πει παρακαλώ πολύ σε ιδιωτικό μήνυμα. Όπως επίσης και αν ξέρετε το γιατρο [...]. Μου τον πρότειναν αλλά δεν έχω βρει κάτι. Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

zoi.ts

Νεοφερμένος

Η zoi.ts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας ψάχνω γιατρό στη Θεσσαλονίκη ή στη Λάρισα για διάφραγμα και ρινοπλαστικη μαζί.επειδη το φορουμ δεν επιτρέπει τη δημοσιευση ονοματων.οποιος-α επιθυμει παρακαλω να μου προτεινει γιατρο στον οποιο έκανε την επέμβαση να μου στειλει πμ.ποια είναι η γνώμη σας καλύτερα σε ωριλα ή πλαστικό χειρουργο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnas

Νεοφερμένος

Ο Johnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχοντας διαβάσει αρκετές από τις αναρτήσεις στο φόρουμ αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας και την δική μου εμπειρία σχετικά με την επέμβαση ρινικού διαφράγματος και ρινοπλαστικής στην οποία υποβλήθηκα στις 20 Οκτωβρίου 2017. Είμαι 20 χρονών και από όσο θυμάμαι, στο γυμνάσιο μερικά σχόλια κάποιων ανεγκέφαλων με δημιούργησαν κόμπλεξ για την εμφάνιση μου. Το καλοκαίρι του 2017 πήρα την απόφαση να προχωρήσω στο χειρουργείο. Ήθελα και νωρίτερα (πριν την ενηλικίωση) απλά εξαιτίας του φόβου και λόγω της ηλικίας δεν μπορούσα να προχωρήσω σε επέμβαση.
Σχετικά με το ρινικό διάφραγμα δεν είχα και πολύ σοβαρό πρόβλημα καθώς είχε μια μικρή σκολίωση η οποία δεν ήταν λόγος για να μπω στο χειρουργείο, αυτό τουλάχιστον έκρινε ο γιατρός (ΩΡΛ με εξειδίκευση στην ρινοπλαστική) που με χειρούργησε και ο γιατρός που είχα πάει στα 17 μου για απλή εξέταση. Στο κομμάτι της πλαστικής τώρα το πρόβλημά μου ήταν πως είχα από την αριστερή πλευρά του ρινικού χόνδρου λίγο παραπάνω όγκο ο οποίος έδινε την αίσθηση πως η μύτη μου ήταν στραβή ανφας και φυσικά το κομμάτι του ρινικού οστού που είχε μια καμπούρα παρόμοια με αυτή που βλέπουμε στις προσωπογραφίες του Θ. Κολοκοτρώνη απλά το ακρορίνιό μου ήταν πιο σηκωμένο . Εδώ θέλω να αναφέρω πως και οι δύο γιατροί με διαβεβαίωσαν πως και η προ-χειρουργική μύτη μου πήγαινε, καθώς έχω έντονα αρρενωπά χαρακτηριστικά στο πρόσωπο. Σχετικά με το χειρουργείο διόρθωσα το διάφραγμα και ίσιωσα την καμπούρα στην ράχη της μύτης κάτι το οποίο έχω ψιλομετανιώσει. Επίσης θα πρέπει να ξέρετε πως τις πρώτες δυο εβδομάδες η μύτη είναι αρκετά πρησμένη, καθόλου εμφανίσιμη και σίγουρα δεν θα έχει καμία απολύτως σχέση με το τελικό σας αποτέλεσμα. Μετά τις δυο βδομάδες τα πολλά πρηξίματα έχουν φύγει και η μύτη έχει το βασικό της μέγεθος χωρίς να έχει δείξει το τελικό αποτέλεσμα. Το τελικό αποτέλεσμα θα φανεί μετά από 6 μήνες και ίσως χρειαστεί και παραπάνω. Εγώ αυτή την στιγμή βρίσκομαι στους 3 μήνες και η αλήθεια είναι πως το ακρορίνιό μου ακόμη είναι ελαφρώς πρησμένο.
Προς όλους εσάς που έχετε σκοπό ή σκέφτεστε να προχωρήσετε σε μια αισθητική επέμβαση στη μύτη έχω να πω τα εξής και να σας παρουσιάσω μια λίγο διαφορετική οπτική πάνω στο θέμα της ρινοπλαστικής χωρίς να θέλω να σας αποθαρρύνω απλά να σας κάνω να δείτε το όλο θέμα λίγο πιο μετρημένα και πιο σοβαρά. Φυσικά η προσωπική εμπειρία του καθενός διαφέρει για αυτό και θα ακούσετε πολλές διαφορετικές απόψεις όμως κάποια πράγματα είναι πραγματικότητα και δεν αλλάζουν από την προσωπική εμπειρία του καθενός. Μία πραγματικότητα είναι πως η μύτη θέλει οπωσδήποτε 6 μήνες τουλάχιστον για να στρώσει.
Αρχικά θα πρέπει να αναλογιστείτε τι είναι αυτό που πραγματικά σας ωθεί να αλλάξετε την εμφάνιση της μύτης σας έστω και αν αυτή η αλλαγή είναι μικρή σαν την δική μου. Η οποιαδήποτε αλλαγή θα πρέπει να ξέρετε πως θα σας φανεί μεγάλη σε εσάς τους ίδιους διότι εσείς ξέρετε καλύτερα τις κάθε μικρολεπτομέρειες του προσώπου σας από τον οποιονδήποτε άλλον. Σίγουρα η βλακεία και η κακία κάποιον να σας τονίζουν αρνητικά αυτό το χαρακτηριστικό δεν θα έπρεπε με τίποτα να αποτελεί παράγοντα αλλαγής του. Σε περίπτωση που δεν έχετε και τόσο σοβαρό πρόβλημα -ειδικά για τους άνδρες- αυτό που προτείνω είναι να μην μπείτε στην διαδικασία της επέμβασης διότι ο χρόνος ανάρρωσης είναι ένα έτος και η ψυχολογική ταλαιπωρία που θα υποστείτε θα διαρκέσει μέχρι η μύτη σας να φτάσει στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Πρέπει να υπολογίσετε πως για 6 μήνες θα έχετε το άγχος του τελικού αποτελέσματος και για το αν αυτό είναι το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ακόμη θα πρέπει να βρείτε καλό γιατρό και να του εκφράσετε πλήρως τις απορίες και τις αμφιβολίες σας χωρίς ντροπή και φόβο και φυσικά να σκεφτείτε πολύ σοβαρά τον παράγοντα αποτυχία διότι ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω και σε περίπτωση που αποτύχει το χειρουργείο θα χαλάσει η εικόνα και η ψυχολογία σας. Σκεφτείτε εάν πραγματικά είναι τόσο άσχημη η εικόνα σας με αυτό το χαρακτηριστικό και αν αξίζει η ταλαιπωρία για την αλλαγή του. Στο κάτω κάτω ο καθένας είναι διαφορετικός και αντιληφθείτε πως σε μερικούς ανθρώπους πάει περισσότερο η μεγάλη μύτη διότι το μέγεθος και τα χαρακτηριστικά του προσώπου θα πρέπει να έρχονται σε αρμονία μεταξύ τους. Δηλαδή σε ένα μακρόστενο πρόσωπο του ταιριάζει μια μεγάλη και μακρόστενη μύτη και σε ένα φαρδύ πρόσωπο μια πιο μικρή και λίγο πιο φαρδιά που να ικανοποιεί τις αναλογίες του. Εάν το ύψος της μύτης δεν ξεπερνά το 1/3 του ύψους του προσώπου τότε δεν θεωρείτε πως χρειάζεται κάποια μείωση στο μήκος της.
Η άποψη μου σχετικά με την ρινοπλαστική, είναι πως εάν δεν υπάρχει μεγάλο και σοβαρό αισθητικό πρόβλημα να μην μπαίνει κάποιος στην διαδικασία αλλαγής ή έστω αν αποφασίσει να την κάνει, να σκεφτεί πολύ σοβαρά αυτή του την απόφαση και να λάβει υπόψιν του όλα τα θετικά και τα αρνητικά αυτής της διαδικασίας. Κλείνοντας η συμβουλή μου είναι αγαπήστε τον εαυτό σας για να σας αγαπήσουν και οι υπόλοιποι. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Morfia

Νεοφερμένος

Η Morfia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΠΡΟΣ ΤΗΝ MARINAPAPANICOL 3289 Χαίρομαι που τώρα έχεις την μύτη που σε κάνει να νιώθεις καλά. Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις σε προσωπικό μνμ το όνομα του γιατρού σου; Είμαι 54 ετών και τώρα αποφάσισα να κάνω επέμβαση. Ανησυχώ μήπως δεν βρω τον σωστό γιατρό. Ανέχτηκα τη μύτη μου όσο ήμουν νέα. Δεν θα ήθελα, τώρα από λάθος να την κάνω χειρότερη. Σ ευχαριστώ πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Morfia

Νεοφερμένος

Η Morfia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σας έχω στείλει προσωπικό μνμ. Μήπως θα μπορούσατε να μου απαντήσετε; Σας ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ASTA

Νεοφερμένος

Η ASTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπέρα, πως είσαι μετά από τόσο καιρό ; Ελπίζω όλα να πάνε καλά , γράψε να μου πεις την εξέλιξη της μύτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zozii

Νεοφερμένος

Η Zozii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Πριν 2 μηνες περιπου έκανα διορθωτικη ρινοπλαστικη στον ίδιο γιατρό γιατι το ακρορινιο είχε θέμα. Η ραχη της μύτης μ ήταν καλή μετά τη πρώτη επέμβαση... Πριν την επέμβαση όμως είπα στο γιατρό ότι θα ήθελα αν γίνεται να φαγωσει πολύ λίγο κάποια σημεία ώστε να φαίνεται πιο ωραία στα 3/4 και πως δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό αυτό αλλά αφού θα γίνει το χειρουργείο αν γίνεται να διορθωθεί κ αυτό. Πραγματικά δεν ξέρω τι έκανε. Βγαίνοντας από το χειρουργείο λοιπόν μαθαίνω πως ο γιατρός μ έβαλε μοσχευμα στη ραχη και παθαίνω σοκ. Όταν το ρώτησα γιατί άρχισε να μ λέει ότι δεν του αρέσουν πολύ οι σκαμενες κορυφές κτλ. Τον είδα λίγο και δεν το συζητήσαμε πολύ το θέμα. Δςν είχα και εικόνα της κατάστασης. Τώρα που έχω όμως δυστυχώς φαινεται σαν κόκαλο και με χαλαει πολύ αυτό. Κάθε Φορά π το βλέπω θέλω να κλαψω. Θα τον δω ξανά σε 2 εβδομαδες κ είμαι πολύ περίεργη να δω τι θα μ πει. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει Επανορθωτική με μοσχευμα και πως ήταν η εμπειρία τ...πότε ξεπριστηκε, πως φαινόταν εκείνον το σημείο κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini14

Νεοφερμένος

Η eirini14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Σκέφτομαι να κάνω ρινοπλαστική. Αυτό που με αγχώνει πεισσότερο είναι ότι έχω μια αρκετά ωραία μύτη και φοβάμαι μην αποβεί η επέμβαση μη αποτελεσματική..Έχω μιλήσει με γνωστό ΩΡΛ με ιατρείο στο ....... μου είπε ότι δεν έχω σοβαρό πρόβλημα για να χειρουρηθώ, ωστόσο, εντόπισε τα σημεία που σκέφτομουν να βελτιώσω πριν πω κάτι γι αυτά. Έχει κανείς εμπειρία από αυτό το γιατρό;Απαντησεις μόνο σε προσωπικα μηνύματα.


την εκανες τελικα την επεμβαση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariagiann

Νεοφερμένος

Η mariagiann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα! μπορει να μου πει καποιος σε προσωπικο μηνυμα γνωμη για τον κ.Λουλουδη? ευχαριστω !

Καλησπερα ενδιαφερομαι να κάνω ΑΜΕΣΑ ρινοπλαστική στον Λουλούδη. Έχει κανει κανεις ανοιχτου τυπου επαναληπτικη ρινοπλαστικη σε αυτόν και αν ναι εμεινε ευχαριστημενος; Ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα ευχαριστω. Σκέφτομαι να κάνω άμεσα και θέλω τη βοήθειά σας!

καλησπερα ! αν εχεις παρει απαντηση πες μου κ μενα ! ευχαριστω

σε ποιον πηγες?

σε ποιον πηγες? (πες μ σε πμ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ElenS17

Νεοφερμένος

Η ElenS17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! Ενδιαφέρομαι να κάνω ρινοπλαστικη στη Θεσσαλονίκη. Δεν έχει κάνει καμία γνωστή μου κι ετσι αποφάσισα να κοιτάξω στο ίντερνετ. Έχω διαβάσει για Μ. Στάμπο, Παπαϊωάννου, Παπακωνσταντίνου, Μουστάκα. Έχω μπερδευτεί. Στείλτε μου pm παρακαλώ γιατί δεν ξερω πού να πάω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Επικοινώνησε μαζί μου. Έχω No1 πρόταση από Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top