Κοινοποιήστε και κερδίστε μέσω sites κοινωνικής δικτύωσης

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προσφάτως μου δημιουργήθηκε μια απορία. Έβλεπα επαφές στο φβ που κοινοποιούσαν μια φωτό και έτσι έπαιρναν μέρος σε διάφορους διαγωνισμούς.

Η απορία μου είναι αν ισχύει κάτι τέτοιο και αν μπορεί κατ’ αυτόν τον τρόπο να γίνει μια κλήρωση. Ή μήπως είναι σαν τα chain letters;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Χωρίς να έχω πάρει μέρος σε κάτι τέτοιο απλά από γνωστούς και συγγενής, ναι ισχύει.
Δεν είναι όλοι οι διαγωνισμοί με φωτογραφίες, έχει κάποιες σελίδες που απλά κάνεις like και παίρνεις μέρος. Συνήθως όταν ζητάν και φωτογραφίες,λογικό να ζητάνε το "θέμα" της φωτογραφίας να έχει σχέση και με την εταιρία που κάνει το διαγωνισμό ή να έχει σχέση με τα προιόντα που δίνονται για δώρο.
Πχ θα δίνει μια εταιρία ακριβά προιόντα για μαλλιά, και ορμάνε όλες οι κομμώτριες ή κοπέλες που έχουν καλό χέρι και παίρνουν μέρος ανεβάζοντας φωτογραφίες με χτενίσματα που έχουν κάνει ανά καιρούς. Μετά άτομα από το φεισ πατάνε like και όποια μαζέψει πιο πολλά κερδίζει! Αλλά αυτά ξες πως πάνε, δε κερδίζει αυτή που έχει τη καλύτερη φώτο, αλλά αυτή που έχει τους περισσότερους φίλους στο φεισ :P


Εμένα πάντως η μαμά μου που είχε πάρει μέρος σε ένα κέρδισε κάτι απορρυπαντικά και τις τα στείλανε :loltooth
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ισχύει κανονικά. Είτε κερδίζει αυτός με τα περισσότερα likes, είτε με κλήρωση τυχαία (συνήθως την κάνουν στο random και ανεβάζουν και βίντεο για να αποδείξουν πως δεν είναι στημένο). Εγώ δεν έχω κερδίσει ποτέ τίποτα σε διαγωνισμό με share, έχω όμως μαζεψει τα δεύτερα περισσότερα like και διάλεξα ένα ζευγάρι Ιταλικά παπούτσια που μου έστειλαν (έκανα λίγο βλακεία στο νούμερο και μου είναι μεγάλα, άσχετο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αχα.
Και ξέρουμε πώς λειτουργεί μια τέτοια κλήρωση; Το λαικ ή το σεαρ μου ακούγονται πολύ "απλά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κανονικά είναι παράνομο αυτό (σύμφωνα με τον κανονισμό του Facebook), όμως είναι πανεύκολος τρόπος για να κάνει κάποια εταιρία τζάμπα διαφήμιση και προώθηση, οπότε το κάνουν όλοι. Η λειτουργία είναι πολύ απλή: αν είναι με φωτογραφίες που βάζουν οι χρήστες, απλά μετράνε τα like στη λήξη και τα περισσότερα κερδίζουν. Μερικοί τσεκάρουν τον πρώτο να δουν τι like ειναι αυτά, αν δουν πολλά από ψεύτικα προφιλ μπορεί να δώσουν το δώρο στον δεύτερο. Με τα share βάζουν το συνολικό νούμερο στο random.org (συνήθως) και το νούμερο που θα βγει θα είναι ο νικητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top