Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Wrong Turn 4...Στο τέλος, εκεί που περίμενες οι 2 κοπελίτσες να σωθούν επειδή κατάφεραν να φύγουν με snowmobile από το εγκαταλελειμμένο ψυχιατρείο..να σου 2 κεφάλια να αιωρούνται ξαφνικά στον αέρα..:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Wrong Turn 4...Στο τέλος, εκεί που περίμενες οι 2 κοπελίτσες να σωθούν επειδή κατάφεραν να φύγουν με snowmobile από το εγκαταλελειμμένο ψυχιατρείο..να σου 2 κεφάλια να αιωρούνται ξαφνικά στον αέρα..:blink:

:hehe: χαχαχαχαχα! γαμάτο! θα την έχω υπόψην μου! ;) :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πω και εδώ οτι ο Εξορκισμός της Έμιλι Ρόουζ μου φάνηκε ευχάριστο θριλεράκι και καλό, θα με κράξετε. Οπότε δε το λέω.

Εγώ δε ξετρελάθηκα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Αν πω και εδώ οτι ο Εξορκισμός της Έμιλι Ρόουζ μου φάνηκε ευχάριστο θριλεράκι και καλό, θα με κράξετε. Οπότε δε το λέω.

truth is και μενα μ αρεσε και συμφωνω αλλα δεν με πολυφαινεται για κανονικο θριλερ
μπορει επδ πιο πολυ ειχε να κανει με την αναλυση του θεματος και επειδη ηταν βασισμενο σε αληθινη ιστορια
nevermind.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
truth is και μενα μ αρεσε και συμφωνω αλλα δεν με πολυφαινεται για κανονικο θριλερ
μπορει επδ πιο πολυ ειχε να κανει με την αναλυση του θεματος και επειδη ηταν βασισμενο σε αληθινη ιστορια
nevermind.

Δεν είχε αίματα, δεν είχε τρομερά φρικιαστικές σκηνές. [Τουλάχιστον για μένα.]
Το θεώρησα ευχάριστο γι'αυτό το λόγο, θα μπορούσε ίσως να ονομαστεί "ψυχολογικό".
Πάντως η ιστορία ήταν συγκλονιστική.

Εγώ δε ξετρελάθηκα. :P

Έχουμε διαφορετικά γούστα τότε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Δολοφόνος με το πριόνι!(Texas Chainsaw Massacre)
Ένας ολόκληρος θρύλος, μερικές απο τις ξακουστές και διαβοητες ταινίες τρόμου όλων των εποχών που έχουν επηρεάσει πολλούς σκηνοθετες απο την δεκαετία του '70 ίσα με σήμερα(η πιο προσφατη ειναι του 2013)και όσοι την έχουμε δει δεν ξεχνάμε τον χαρακτηριστικό ήχο του αλυσοπρίονου...Η παλιά του '76 ήταν τόσο σοκαριστική για το ευρύ κοινό που έφαγε μπαν σε ένα σωρό χώρες(αν και δεν δείχνει ιδιαιτερα πολλά, τα πιο πολλά ο θεατης τα φανταζεται), οι σημερινές είναι πιο "πλουσιες" σε σκηνες με αιματοχυσίες αλλά πλέον θεωρουνται κλασσικότατες...Η αλήθεια είναι ότι την μεγαλύτερη φρίκη την προκαλεί ο τίτλος της ταινίας παρά η ίδια η ταινία(όσον αφορά το είδος της παντοτε), τα περισσότερα horror της σημερινής εποχής όπως το Hostel και το Saw επιδειδονται σε παρόμοια ή και χειροτερα βασανηστηρια και μεγαλύτερες σπλατεριές...Την συνιστώ ανεπιφυλακτα εκτός αν έχετε πολύ ευαισθητη κραση...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
REC

Είναι ένα ισπανικό θρίλερ (μέχρι στιγμής έχουν βγει 4 από ότι θυμάμαι). Βασικά horror όχι thriler...

Πολύ καλή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Intacto (2001)




Από εκεί πήραν την ιδέα για το κλιπ στο Voodoo People
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δε βλέπω καθόλου θρίλερ. Με ποιο θα μου προτείνατε να ξεκινήσω; :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,987 μηνύματα.
Παιδιά ξέρεται τι είναι το Bloody Mary ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.

KeepDreaming2!

Νεοφερμένος

Η KeepDreaming2! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είδα το "Get out" στο σινεμά. Είχα διαβάσει και ακούσει τόσο καλές κριτικές και ειλικρινά δεν απογοητεύτηκα. Αρκετά "έξυπνη" ταινία, που θα την χαρακτήριζες περισσότερο ψυχολογικό θρίλερ. Είχε αρκετά jump scare οπότε δεν είναι για εσάς που τρομάζετε εύκολα! :P
Την συνιστώ ανεπιφύλακτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Το περασμένο καλοκαίρι βγήκε το the conjuring 2.
Με το παρεακι από το φροντ λέμε πάμε θα χει χαβαλέ. Ήταν το πρώτο βράδυ στη ζωή μου που τυχαία, έλειπαν όλο το βράδυ κι οι δυο γονείς μου και ήταν κι οι δυο ποοοολλα χιλιόμετρα μακριά. Το αποτέλεσμα; όχι μόνο τα έκανα πάνω μου όσο ήμουν στο σινεμά, αλλά και Όταν γύρισα σπίτι μες στο κατακαλόκαιρο έκλεισα παράθυρα πόρτες και έβλεπα εφιαλτες για κάνα μήνα ακόμα. Από τότε θρίλερ δεν ξαναδα, βέβαια κάποιοι από την παρέα λέγανε "σιγά δεν ήταν τόσο τρομακτικό". Whatever, χεστες ενωμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εννοούμε θρίλερ ή ταινίες τρόμου γενικά; Γιατί το θρίλερ έχει άλλη έννοια στο εξωτερικό, δεν είναι απαραίτητα αυτό που σε τρομάζει, αυτή η κατηγορία ονομάζεται horror (τρόμου).

Όπως και να έχει εμένα μου αρέσουν πολύ τα post apocalyptic οπότε μου αρέσουν ταινίες όπως I am legend και το 28 days later.

Σε πιο gory theme το Saw (του πρώτου γιατί μετά ψιλοχάλασε) πιστεύω είναι αρκετά καλό.

Ψυχολογικά θρίλερ πιστεύω είναι πολύ πιο τρομακτικά γιατί μπαίνουν μέσα στο κεφάλι σου και σε πειράζουν πχ αν τις δεις μόνος το βράδυ μετά θα είσαι παρανοϊκός :P Δεν έχω να προτείνω καμιά δεν μου έρχεται τίποτα κατά νου, ωστόσο θεωρώ αυτές τις ταινίες πολύ πιο τρομακτικές από άλλες που περιέχουν απλά κάποιο jump scare.

Τώρα θρίλερ με την κανονική έννοια πιστεύω πως οι ταινίες του Nolan είναι πολύ καλές.

@stefaniat χαχα το έκανα εικόνα αυτό που έγραψες και έκλαψα. Έτσι έκανα και εγώ όταν ήμουν μικρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Don't Breathe, δεν ήταν τόσο τρομακτική όσο αγχωτική. Που νομίζω είναι χειρότερο, για μένα τουλάχιστον.
Όπως το intruders και τώρα το get out. Νταξει το μοτίβο, η πιο άσχημη στοιχειωμένη κρίπυ κούκλα μπαίνει μέσα σε σπίτι κούρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Παιδιά ξέρεται τι είναι το Bloody Mary ?
Ταινιούλα θρίλερ είναι, δες το trailer.
Είναι βέβαια και ποτό με βάση τον χυμό τομάτας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Είδα το "Get out" στο σινεμά. Είχα διαβάσει και ακούσει τόσο καλές κριτικές και ειλικρινά δεν απογοητεύτηκα. Αρκετά "έξυπνη" ταινία, που θα την χαρακτήριζες περισσότερο ψυχολογικό θρίλερ. Είχε αρκετά jump scare οπότε δεν είναι για εσάς που τρομάζετε εύκολα! :P
Την συνιστώ ανεπιφύλακτα! :)
Ωραίο το get out αλλά ταινία τρόμου δεν ήταν. Λίγο creepy θα έλεγα μονο την καμαριέρα/γιαγιά, γενικώς δεν ηταν τρομακτική όμως. Ούτε και κοινωνική ηταν, όπως πολλοί την είχαν χαρακτηρίσει... Νομιζω οτι έθιξε το θέμα του ρατσισμού πολύ επιφανειακά ίσα ίσα για να συγκινήσει. Παρόλα αυτά είναι απο τις λίγες ταινίες που με κράτησαν στο σινεμά χωρίς να βαριεμαι, πιστεύω ότι κι εγώ θα την πρότεινα σε κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.


Στο Apple TV plus. Πολύ καλό ψυχολογικό θρίλερ. Είναι στο 8 επεισόδιο. Δεν έχει ολοκληρωθεί αλλα μέχρι τώρα είναι πολύ καλό.
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Αν θέλετε πραγματικά να τρομάξετε να δείτε το "insidious", τα "conjuring", και το "the ring". Βλέπω πολλά θρίλερ, είμαι προβληματική το ξέρω. Όμως δεν τρόμαξα σε κανένα, σε αυτά ναι.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
έχω να δω ταινία τρόμου-τρόμου 16 χρόνια. είχα δει τότε το "the grudge (2004)" και για κάποιο λόγο που δεν θέλω να αναλύσω αυτή τη στιγμή, τρόμαξα πάρα πολύ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top