• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρόληψη

Ρούλης και Μπία

Νεοφερμένος

Η Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Περαστικά σου κοπέλα μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καφές, μπόλικα υγρά και ξάπλα για 2-3 ημέρες και πιστεύω θα στρώσεις. Μπορεί να κρατήσει και 1 εβδομάδα ο πόνος. Αν δεν σε παίρνει να λείψεις και άλλη μέρα από την δουλειά πήγαινε στο νοσοκομείο αύριο, αν και πιστεύω ότι θα σου δώσουν απλά ένα πιο ισχυρό αγγειοσυσπαστικό από την καφεϊνη για να περιορίσει τον πόνο και να μπορείς να στέκεσαι σχετικά. (Αν και λόγω του ότι προκαλείται από χαμηλή ενδοκράνια πίεση δεν πρέπει ούτως ή άλλως να στέκεσαι πολλή ώρα όρθια). Δεν νομίζω να κάνουν κάτι πιο επεμβατικό στο 5ο 24ωρο. Η κατάσταση δυστυχώς επιδεινώνεται λόγω της ίωσης :/: Περαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μπορω να δουλεψω απο το σπιτι την Δευτερα, αλλα Τριτη και Τεταρτη πρεπει να καλυψω ιατρεια. Θα ξαπλωσω και αυριο και ελπιζω να ειμαι καλυτερα την Δευτερα. Ηδη αρχισα να βλεπω λιγη βελτιωση. Ο ισχυρος πονοκεφαλος της Πεμπτης δεν εχει επιστρεψει. Σημερα νιωθω πιο πολυ πονο στον αυχενα παρα στο κεφαλι. Υγρα προσλαμβανω πολλα, αλλα δεν εχω πιει πολλους καφεδες. Να παρω redbull που εχει περισσοτερη καφεινη;
Απο την μια σκεφτομαι να παω πισω στο νοσοκομειο για blood patch αλλα απο τη αλλη μετα απο αυτα που τραβηξα δεν θελω ουτε να φανταστω να με ακουμπαει βελονα στην σπονδυλικη στηλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Θα πρέπει να'ταν φριχτή εμπειρία και το καταλαβαίνω, ιδιαίτερα με τους διαρκείς πονοκέφαλους να στην υπενθυμίζουν.:/:
Εύχομαι να κάνεις λάθος και ο φόβος που έχεις για διαρροή ΕΝΥ, να είναι άκυρος. Το γεγονός οτι υπάρχει (έστω και ελαφρά) βελτίωση, μαζί με το οτι ο πόνος έχει μετακινηθεί και είναι επικεντρωμένος στον αυχένα, νομίζω ενισχύει την προσδοκία οτι όλα θα πάνε καλά και θα σου μείνει μόνο η ανάμνηση της ταλαιπωρίας που πέρασες.
Περαστικά (κι αγύριστα) εύχομαι :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μπορω να δουλεψω απο το σπιτι την Δευτερα, αλλα Τριτη και Τεταρτη πρεπει να καλυψω ιατρεια. Θα ξαπλωσω και αυριο και ελπιζω να ειμαι καλυτερα την Δευτερα. Ηδη αρχισα να βλεπω λιγη βελτιωση. Ο ισχυρος πονοκεφαλος της Πεμπτης δεν εχει επιστρεψει. Σημερα νιωθω πιο πολυ πονο στον αυχενα παρα στο κεφαλι. Υγρα προσλαμβανω πολλα, αλλα δεν εχω πιει πολλους καφεδες. Να παρω redbull που εχει περισσοτερη καφεινη;
Απο την μια σκεφτομαι να παω πισω στο νοσοκομειο για blood patch αλλα απο τη αλλη μετα απο αυτα που τραβηξα δεν θελω ουτε να φανταστω να με ακουμπαει βελονα στην σπονδυλικη στηλη.

Πάρε ναι, αλλά μην το παρακάνεις με τους καφέδες και σε πιάσει η υπερένταση μετά :P
Για να λες ότι βλέπεις βελτίωση, πιστεύω δεν θα ξαναγυρίσει ο πονοκέφαλος, αλλά σε κάθε περίπτωση απόφυγε όσο γίνεται την ορθοστασία και τις απότομες κινήσεις για το επόμενο 24ωρο σίγουρα. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προς το παρον οσο ειμαι καθιστη δεν εχω πονοκεφαλο. Ουτε οταν σηκωνομαι. Δεν εχω σταθει αρκετη ωρα ορθια για να δω αν θα με πιασει, αλλα θελω να πιστευω πως δεν θα εχω προβλημα. Παντως τετοιο πονο στο κεφαλι δεν ειχα παθει αλλη φορα. Ειχα φτασει σε σημειο να καθομαι στο πατωμα, να ξεκουραζω το κεφαλι μου πανω σε παγκους και τραπεζια ή να ψαχνω εξεταστικα κρεβατια στα εξωτερικα ιατρεια για να ξαπλωσω και να ανακουφιστω. Ηταν λες και μου ξεριζωναν τον εγκεφαλο. Τα αποτελεσματα της καλλιεργειας δεν τα εχω παρει ακομα. Αρνητικα θα ειναι και αυτα. Δεν προκειται να παω σε γιατρο να μου τα εξηγησει. Θα ζητησω το αρχειο μου απο το νοσοκομειο και θα τα δω μονη μου. Η δε ιωση με ταλαιπωρει ακομα. Ευτυχως εχω αλλες 4 εβδομαδες αδεια συν αλλες 12 μερες αναρρωτικη. Θα τις εξαντλησω μηπως και ξεκουραστω γιατι απο τις πολλες υπερωριες και την πολλη δουλεια εφτασα σε αυτο το σημειο. Τα τελευταια 2 χρονια εχω παρει μονο 10 μερες αδεια και 5 μερες αναρρωτικη. Λογικο να αρρωσταινω πιο συχνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top