Τρελά "θέλω" εργοδοτών/πελατών

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ερώτηση σχετική και εδώ!
Κάποιος πρέπει να μου πει τη γνώμη του! :redface:

https://www.e-steki.com/forum/showpost.php?p=259205&postcount=12358
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ερώτηση σχετική και εδώ!
Κάποιος πρέπει να μου πει τη γνώμη του! :redface:

https://www.e-steki.com/forum/showpost.php?p=259205&postcount=12358


ελα να σου πώ, μην αγχώνεσε, άν θές να φύγεις άστον να σε απολύσει αυτός, θα πάρεις την αποζημείωση αφού πρώτα του τα σπάσεις, αφού σε έχει για μπαλάκι του και ξεχνάει, δώσε του ένα λόγο να το κάνει, όσο για την δουλειά που λές γιατί να πρέπει να σου πεί αυτός τι δουλειές θα κάνεις; δεν ξέρεις περίπου εσύ;

και κάτι άλλο, τι δουλειά είναι άν επιτρέπετε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μωρέ δεν είναι θέμα αποζημίωσης ή χρηματικό.

Η ουσία είναι ότι μου αρέσει αυτό που κάνω σαν αντικείμενο και μου δόθηκε η ευκαιρία να δουλέψω πάνω σε αυτό, πράγμα αρκετά δύσκολο να βρεθεί.
Απλά οι συνθήκες είναι όχι καλές και θέλω γενικά να αποφασίσω αν έχει νοήμα να το συνεχίζω και ως που πρέπει να το τραβήξω.
Το ένα θέμα είναι το αν και πότε θα καταφέρω να βρω κάτι αντίστοιχο και γενικά για αυτό πχ ρωτάω την ΧΡΖ, σε επόμενη συνέντευξη όταν θα ερωτηθώ <<Γιατί δεσποινίς nueva, αφήσατε την προηγούμενη δουλειά σας;>>, τι δικαιούμαι και τι όχι να απαντήσω..

Γενικά να σου πω ότι δουλεύουμε σε κάποια πρότζεκτς (R&D) που χωρίς συνεργασία μεταξύ μας κανείς δεν μπορεί να κάνει τίποτα!

Πάντως είσαι πολύ γλυκιά Μάνια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μωρέ δεν είναι θέμα αποζημίωσης ή χρηματικό.

Η ουσία είναι ότι μου αρέσει αυτό που κάνω σαν αντικείμενο και μου δόθηκε η ευκαιρία να δουλέψω πάνω σε αυτό, πράγμα αρκετά δύσκολο να βρεθεί.
Απλά οι συνθήκες είναι όχι καλές και θέλω γενικά να αποφασίσω αν έχει νοήμα να το συνεχίζω και ως που πρέπει να το τραβήξω.
Το ένα θέμα είναι το αν και πότε θα καταφέρω να βρω κάτι αντίστοιχο και γενικά για αυτό πχ ρωτάω την ΧΡΖ, σε επόμενη συνέντευξη όταν θα ερωτηθώ <<Γιατί δεσποινίς nueva, αφήσατε την προηγούμενη δουλειά σας;>>, τι δικαιούμαι και τι όχι να απαντήσω..

Γενικά να σου πω ότι δουλεύουμε σε κάποια πρότζεκτς (R&D) που χωρίς συνεργασία μεταξύ μας κανείς δεν μπορεί να κάνει τίποτα!

Πάντως είσαι πολύ γλυκιά Μάνια! :)

10 απαντήσεις στο αιώνιο ερώτημα.... (ποικίλουν ανάλογα το κέφι, τον τσαμπουκά καθώς και το πόσο θες την νέα δουλειά)

1) γιατί το αντικείμενο που εργαζόμουν το κάλυψα και θέλω να μάθω νέα πράγματα
2) γιατί θα ήθελα να συνεργαστώ με μια εταιρία που θα μου αφήνει τα περιθώρια να έχω και προσωπική ζωή - έστω και υποτυπώδη -
3) γιατί δεν συμφωνήσαμε με τον προϊστάμενο μου αν θα πρέπει να μου πιάνει τον κ... ή όχι :P
4) δεν την έχω αφήσει ακόμα, απλά ερευνώ την πιθανότητα του να βρω κάτι ακόμα καλύτερο από αυτό που έχω... είσαστε όντως κάτι καλύτερο? :smoke:
5) γιατί είμαι πολύ νέα ακόμα για να συνταξιοδοτηθώ από εκείνη την εταιρία
6) η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα σκοπό αλλά είδα τυχαία την αγγελία σας η οποία ήταν ιδιαίτερα προκλητική για τις επαγγελματικές φιλοδοξίες μου
7) για προσωπικούς λόγους που δε θα ήθελα να αναλύσω γιατί αισθάνομαι πολύ άβολα (και τους αφήνεις να φαντάζονται ότι θέλουν)
8) για οικονομικούς λόγους - πιστεύω ότι δεν συμβάδιζε ο μισθός μου με όσα παρείχα
9) ήρθα σε συνέντευξη στην εταιρία σας γιατί είσαστε σαφώς η leader εταιρία στον χώρο και με ενδιαφέρει να μάθω και να αναπτυχθώ με τους καλύτερους (σλουρπς σλουρπς :P)
10) η κοπέλα που θα πάρω τη θέση της... για ποιο λόγο έφυγε?


:P καλή επιτυχία .... θέλει λίγο τσαμπουκά το θέμα....
εγώ κέρδισα την προηγούμενη δουλειά μου με μια συγκεκριμένη απάντηση μου (μου το είπε μετά)
στην ερώτηση του "τι έχεις να μου πεις για σένα" , θέλοντας να κερδίσω λίγο χρόνο στο να απαντήσω... του απάντησα "εκτός απ το ότι είμαι νέα έξυπνη όμορφη και έχω έρθει να σας δείξω τις ικανότητες μου?"
ναι... το είπα αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daliapan

Νεοφερμένος

Η daliapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Και μετά φταίμε εμείς αν θέλουμε να σκοτώσουμε τους πελάτες στη δουλειά..........Σας έχει τύχει να νιώθετε οτι σας πνίγει το δίκιο....... αλλά δυστύχως να μη μπορείτε να εκφραστείτε όπως "θα 'πρεπε" γιατί απλά έχετε έναν διευθυντή, ένα αφεντικό κτλ πάνω από το κεφάλι σας........
Και από την άλλη να έχετε έναν άνθρωπο που η μανούλα του δεν το δίδαξε τη σημαίνει η λέξη ευγένεια.......:devil::devil::devil: μου τυχαίνει συχνά αλλά σήμερα ένιωθα τα νεύρα μου να έχουν βγει έξω από το κεφάλι μου.και μετα σου λέει οτι φταίει ο δολοφόνος....:hmm:
μήπως ξέρετε κανένα καλό κολπάκι να εξοντώσουμε αυτά τα αγενή γουρούνια.........:D:D:D??


Σημείωση από συντονιστή: Το ποστ προέρχεται από το θέμα " Τι αγένεια...........!!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Kαποτε ειπα σε εναν υπαλληλο μου να παει στον OAΕΔ και να μου βρει τον αντικαταστατη του.Θυμαμαι ποσο ειχε χλωμιαση οταν του το ειπα,πηγε ομωs, και οταν γυρισε του ειπα καλη πρωταπριλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Κιχώτης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Κιχώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά οι εργοδότες έχουν τρελαθεί.... χρησιμοποιουν την κρίση ως άλλωθι για να αυξήσουν τα κέρδη τους.... σε θέλουν δυστυχώς σκλάβο, έχουμε καταντήσει να ζούμε για να δουλεύουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top