Αγοράζετε "μαϊμού" CD;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σιγούρα υπάρχουν cd's που αξίζουν, τουλάχιστον για εμένα, πολύ περισσότερο απο κάποια αλλά τα λεφτά σου, ε προτιμώ αυτά να αγοράζω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
βασικα οχι γιατι κατεβαζω απο το internet. (αν κ δν κανει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Ναι.Εγώ δηλαδή πολύ σπάνια ως ποτέ δεν αγοράζω αυθεντικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Kαι "μαιμού" cd παίρνω και από το internet κατεβάζω....

Πειρατία-ξεπειρατία η τσέπη μου "πονάει" περισσότερο (όταν αγοράζω αυθεντικά) από την συνείδηση μου όταν αγοράζω πειράτικα...

Όσο για το internet θέλω να πω με χαρά πως..."Ο τσάμπας είναι ζωντανός"!!!!!

:yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Με 6MB συνδεση εδω Ιταλια, θα ηταν κουτο να αγοραζα...ειτε μαιμου ειτε αυθεντικα.;) :P
Και οσον αφορα την πειρατεια...εχω να πω τα εξης:
Sτο εξωτερικο οι καλλιτεχνες μια χαρα παιρνουν τα λεφτα του κοπου τους, μιας και πληρωνονται απο πριν απο την δισκογραφικη και παιρνουν μετα μονο ενα μικρο επι τοις εκατο απο τις πωλησεις.(Ως επι των πληστων γινεται ετσι)
Φανταστειτε οτι ο Μichael Jackson για τον δισκο του "Dangerous" πηρε απο το το συμβολαιο του με την sony το μεγαλυτερο μεχρι σημερα ποσο των 1.000.000.000 δολλαριων και απο τις πωλησεις ηταν να παρει γυρω στο...5% ή και πιο κατω.(δεν θυμαμαι καλα)
Και οσον αφορα την Ελλαδα, ας εμπλουτισουν λιγο τα cd, με κανα ενθετο μεσα, κανενα βιβλιαρακι της προκοπης και το συζηταμε.:whistle:
Ασε που οι Ελληνες καλλιτεχνες τα παιρνουν μια χαρα απο τα μαγαζια που τραγουδανε!
Ε, sorry κιολας αλλα δεν μπορω να σκασω 20 ευρω για να παρω Τσαλικη!
Και καλα στις μεγαλες πολεις που ολο και καποιο φτηνοτερο μαγαζι θα βρεις...στην επαρχια;
Τους αλλαζουν τα φωτα στις τιμες!:(
Παντως κακο κακο κανει η πειρατεια, δεν εχω δει κανενα να χανει λεφτα...ουτε καλλιτεχνη ουτε δισκογραφικη..:whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Με 6MB συνδεση εδω Ιταλια, θα ηταν κουτο να αγοραζα...ειτε μαιμου ειτε αυθεντικα.;) :P
Και οσον αφορα την πειρατεια...εχω να πω τα εξης:
Sτο εξωτερικο οι καλλιτεχνες μια χαρα παιρνουν τα λεφτα του κοπου τους, μιας και πληρωνονται απο πριν απο την δισκογραφικη και παιρνουν μετα μονο ενα μικρο επι τοις εκατο απο τις πωλησεις.(Ως επι των πληστων γινεται ετσι)
Φανταστειτε οτι ο Μichael Jackson για τον δισκο του "Dangerous" πηρε απο το το συμβολαιο του με την sony το μεγαλυτερο μεχρι σημερα ποσο των 1.000.000.000 δολλαριων και απο τις πωλησεις ηταν να παρει γυρω στο...5% ή και πιο κατω.(δεν θυμαμαι καλα)
Και οσον αφορα την Ελλαδα, ας εμπλουτισουν λιγο τα cd, με κανα ενθετο μεσα, κανενα βιβλιαρακι της προκοπης και το συζηταμε.:whistle:
Ασε που οι Ελληνες καλλιτεχνες τα παιρνουν μια χαρα απο τα μαγαζια που τραγουδανε!
Ε, sorry κιολας αλλα δεν μπορω να σκασω 20 ευρω για να παρω Τσαλικη!
Και καλα στις μεγαλες πολεις που ολο και καποιο φτηνοτερο μαγαζι θα βρεις...στην επαρχια;
Τους αλλαζουν τα φωτα στις τιμες!:(
Παντως κακο κακο κανει η πειρατεια, δεν εχω δει κανενα να χανει λεφτα...ουτε καλλιτεχνη ουτε δισκογραφικη..:whistle: :P

ΕΕΕΕΕστι!!!!! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Και όπως λέει και ένα τραγούδι : Η πειρατεία σκοτώνει τις πολυεθνικές και όχι την μουσική…. Μια φορά έχω αγοράσει CD γνήσιο και αυτό το έκανα πρώτον διότι δεν το έβρισκα σε μαϊμού, δεύτερον στο νετ και τρίτον επειδή είχε 13 € , χαμηλή τιμή μπορώ να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Παντως κακο κακο κανει η πειρατεια, δεν εχω δει κανενα να χανει λεφτα...ουτε καλλιτεχνη ουτε δισκογραφικη..:whistle: :P
Για τον απλο λογο οτι υπαρχουν ακομη μερικοι που αγοραζουν αυθεντικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ πάντως αγοράζω καθαρά για τον εαυτό μου, και ακόμη κι όταν βαρεθώ κάποια cd θα είναι ένα στολίδι στη δισκοθήκη μου... έχουν υλική υπόσταση τουλάχιστον :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγω ακομη και αν αγορασω καποιο γινετε mp3 αμεσως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
εννοείται αυτό, κι εγώ τα rippάρω, αλλά αν κατεβάσω από το νετ δε μου λέει και πολλά... κατεβάζω μόνο τραγούδια ή albums που δεν μπορώ να βρω ή για να ακούσω ένα συγκρότημα, και μετά αν μου αρέσει το αγοράζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Για τον απλο λογο οτι υπαρχουν ακομη μερικοι που αγοραζουν αυθεντικα
Βαλε συναυλιες,σπονσοραρισμα κτλ κτλ....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Δεν αγοράζω ούτε μαϊμού όυτε αυθεντικά.
Προτιμώ να κατεβάζω τα τραγούδια που θέλω...
Όπως και να το κάνουμε, αλλιώς είναι να έχεις τη συλλογή σου σε 500 cd και αλλιώς σε ένα σκληρό δίσκο...

μια απο τα ιδια για μενα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Εγώ κατεβάζω επιλεκτικά αυτά που θέλω (dsl και DC++ rulez).Πολύ πιο πρακτικά είναι έτσι (το να έχω επιλεκτικά αυτά που θέλω).Εκτός των άλλων δεν προτείθεμαι να δίνω περίπου 20 ευρώ για κάθε cd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Μία φορά στη ζωή μου αγόρασα cd's από μαύρο και το σκυλομετάνιωσα. Αγόρασα μαζί 4-5 και ΟΛΑ είχαν πρόβλημα. Το αποκορύφωμα ήταν ότι πήρα σιντί που νόμιζα ότι ήταν των Metalica, (Έτσι νόμιζα από το εξώφυλλο) και μου βγήκε των Pantera, χώρια που ήταν και προβληματικό. Τώρα όταν έχω χρήματα αγοράζω μονο αυθεντικά, αλλά μόνο αυτά που θεωρώ ότι αξίζουν τα λεφτά τους. Από σαβούρα, προτιμώ να τα ακούω δωρεάν στο ραδιόφωνο. :D Αλήθεια γνωρίζει κανείς να μου πεί κάποια καλά μέρη για να κατεβάσει κάποιος τραγούδια? Και ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ το Kazaa... :mad: Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
ναι αγοραζω μαιμου cd γιατι τα γνησια σκοτωνουν την τσεπη μου κλ ο κεθε τραγουδιστης που βγαινει κυκλοφορει με ακριβο αμαξι κ εγω με πεζο 2 γιατι να τους δωσω τα ευρουλακια μου ασ τα ειχαν 5 ευρω τα γνησια κ θα τα αγοραζα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Αλήθεια γνωρίζει κανείς να μου πεί κάποια καλά μέρη για να κατεβάσει κάποιος τραγούδια? Και ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ το Kazaa... :mad: Ευχαριστώ. :)

limewire και bittorent..εγγυημένα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Μία φορά στη ζωή μου αγόρασα cd's από μαύρο και το σκυλομετάνιωσα. Αγόρασα μαζί 4-5 και ΟΛΑ είχαν πρόβλημα. Το αποκορύφωμα ήταν ότι πήρα σιντί που νόμιζα ότι ήταν των Metalica, (Έτσι νόμιζα από το εξώφυλλο) και μου βγήκε των Pantera, χώρια που ήταν και προβληματικό. Τώρα όταν έχω χρήματα αγοράζω μονο αυθεντικά, αλλά μόνο αυτά που θεωρώ ότι αξίζουν τα λεφτά τους. Από σαβούρα, προτιμώ να τα ακούω δωρεάν στο ραδιόφωνο. :D Αλήθεια γνωρίζει κανείς να μου πεί κάποια καλά μέρη για να κατεβάσει κάποιος τραγούδια? Και ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ το Kazaa... :mad: Ευχαριστώ. :)

Δυστυχως κανενας δεν μπορει να σου πει ... επειδη:


Απαγορεύεται αυστηρότατα το κάθε μήνυμα να περιέχει οτιδήποτε σχετικό με παράνομο λογισμικό ή μεθόδους εξουδετέρωσης της προστασίας λογισμικού καθώς και συνδέσμους (links) για ιστοσελίδες που περιέρχουν τέτοιο περιεχόμενο ή ακόμη και torrents τα οποία αναφέρονται σε εμπορικά προγράμματα ή σε παράνομα αντίγραφα έργων που προστατεύονται από την νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Στην απαγόρευση αυτή περιλαμβάνονται και οι λέξεις-κλειδία που εύκολα μπορούν να συσχετιστούν με συγκεκριμένες πηγές παράνομου υλικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε Πάνο εγώ είπα :worry: Πάω για προειδοποίηση; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
οχι ... επειδη ειναι λεπτο το θεμα ... αλλο να πεις ενα προγραμμα που μπορει να χρησιμοποιηθει νομιμα και αλλο να πεις μια πηγη που κυριως περιεχει παρανομο υλικο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top