Δίπλωμα οδήγησης

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εχετε? πως το πηρατε? παρατραγουδα? που να προσεξει κανεις την ωρα που δινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αχ.... με βαλες στα καρβουνα παλι...! Δεν πειραζει... υπομονη μεχρι τον Σεπτεμβριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χαχαχα!!! χρειαζοταν αυτο το θεμα, μπραβο καλο μου!
κι εγω προς το παρον ψαχνομαι, ειμαι γεματη ερωτησεις (btw ακυρωσα το σημερινο μαθημα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω αρχισα μαθηματα με δασκαλο μολις εκλεισα τα 18 (πιο πριν εκανα με τον μπαμπα μου), και μετα απο καποια μαθηματα εδωσα.
Αυτο που θυμαμαι παντως, ειναι το τρελο αγχος οταν εδωσα οδηγηση. Στην σκεψη και μονο οτι 4 ματια ηταν καρφωμενα επανω μου για να με ελεγξουν, ιδρωνα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λαδωσε κανεις παιδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Καλα, σιγα μην στο πει κανενας αν λαδωσε..

Εντιτ: Μην μπεις σε αυτο το τρυπακι παντως. Δεν αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εγω εκανα σημερα κανονικα...

εμενα μου ειπε ο δασκαλοσ οτι υπηρχαν ατομα που ηταν πολυ ανετα εκαναν 5-6 λαθοι κ τους περασαν κ αλλοι παλι ... τρομερα ανχωμενοι...
μ 2 λαθακια κοπικαν μου ειπε οτι παιζει μεγαλο ρολο η ανεση σου στο τιμονι...

εγω ειμαι σιγουρη οτι θα ανχωθω κ τωρα στα μαθηματα ανχωνομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Καλα, σιγα μην στο πει κανενας αν λαδωσε..

Εντιτ: Μην μπεις σε αυτο το τρυπακι παντως. Δεν αξιζει.

σε εμενα μιλας?
προσεχε κοπελια, θα προσβληθω.

εγω ειμαι σιγουρη οτι θα ανχωθω κ τωρα στα μαθηματα ανχωνομαι

τι λαθη εκανες? ποσα μαθηματα εχεις κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω το πηρα το 1988 εαν θυμαμαι καλα, στην Νοτια Αφρικη, εκει δεν ειχε τοτε μαθηματα και τετοια, πηγαινες εγραφες εξετασεις στα 17 σου, εαν περναγες μπορουσες να οδηγησεις με ατομο διπλα σου που ειχε διπλωμα, στα 18 σου πηγαινες για κανονικο (οδηγηση) σε ελεγχωμενο χωρο (οχι μεσα στο χαος) και εαν περναγες καλως αλλιως next year my dear.

το Ελληνικο συστημα ειναι για τα μπαζα κατα την γνωμη μου - εαν δεν λαδωσεις η ξερεις κανεναν δεν περνας που να χτυπιεσαι κατω χιλιες φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω παντος το βλεπω χαλαρα και για μηχανακι που θα δωσω τωρα, μολις κλεισω τα 16 και για αμαξι αργοτερα. Μηχανακι οδηγαω ηδη μια χαρα ανετα, και αμαξι οδηγαω πολη ανετα οταν μου το δεινει ο πατερας μου σε αλανες και σε πολυ ανοιχτους δρομους με καθολου κινιση, οποτε γιατι να μην τα καταφερω στης εξετασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εχω παντος το βλεπω χαλαρα και για μηχανακι που θα δωσω τωρα, μολις κλεισω τα 16 και για αμαξι αργοτερα. Μηχανακι οδηγαω ηδη μια χαρα ανετα, και αμαξι οδηγαω πολη ανετα οταν μου το δεινει ο πατερας μου σε αλανες και σε πολυ ανοιχτους δρομους με καθολου κινιση, οποτε γιατι να μην τα καταφερω στης εξετασεις;
γιατι οι εξεταστες κατι θα βρουν να σε κοψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εχω παντος το βλεπω χαλαρα και για μηχανακι που θα δωσω τωρα, μολις κλεισω τα 16 και για αμαξι αργοτερα. Μηχανακι οδηγαω ηδη μια χαρα ανετα, και αμαξι οδηγαω πολη ανετα οταν μου το δεινει ο πατερας μου σε αλανες και σε πολυ ανοιχτους δρομους με καθολου κινιση, οποτε γιατι να μην τα καταφερω στης εξετασεις;


κοιτα δε θελω να στο παιξω δικηγορος του δγιαουλου, αλλα ειναι μεγαλοι μ@λακες και κανουν τα παντα για να σε κοψουν.
μπορουν να βρουν τις πιο απιστευτες δικαιολογιες!
ακομα και πχ, οτι δεν κοιταξες δεξια να δεις αν ερχεται αλλο αμαξι (ενω εσυ το εκανες!!!) απλα και μονο επειδη δε γυρισες το κεφαλι σου γυρω γυρω σα τιραμολας, 285 χιλιαδες φορες.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
σε εμενα μιλας?
προσεχε κοπελια, θα προσβληθω.



τι λαθη εκανες? ποσα μαθηματα εχεις κανει?
3 μαθηματα διπλα ομως,το φλας το ξεχναω αφηνω συμπλεκτη πολυ γρηγορα
στην ανηφορα με ξεκινημα δεν παταω πολυ γκαζι κ σβινει ....αυτο το παθενω μονο οταν ειμαι στην κινηση φαναρια κ τετεια μονη μια χαρα τα παω
αυτα βασικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
σε εμενα μιλας?
προσεχε κοπελια, θα προσβληθω.

Ναι, ξεχασα. :whistle:

το Ελληνικο συστημα ειναι για τα μπαζα κατα την γνωμη μου - εαν δεν λαδωσεις η ξερεις κανεναν δεν περνας που να χτυπιεσαι κατω χιλιες φορες.

Εγω ουτε λαδωσα ουτε χτυπηθηκα παντως.

κοιτα δε θελω να στο παιξω δικηγορος του δγιαουλου, αλλα ειναι μεγαλοι μ@λακες και κανουν τα παντα για να σε κοψουν.
μπορουν να βρουν τις πιο απιστευτες δικαιολογιες!
ακομα και πχ, οτι δεν κοιταξες δεξια να δεις αν ερχεται αλλο αμαξι (ενω εσυ το εκανες!!!) απλα και μονο επειδη δε γυρισες το κεφαλι σου γυρω γυρω σα τιραμολας, 285 χιλιαδες φορες.

Γεγονος! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
3 μαθηματα διπλα ομως,το φλας το ξεχναω αφηνω συμπλεκτη πολυ γρηγορα
στην ανηφορα με ξεκινημα δεν παταω πολυ γκαζι κ σβινει ....αυτο το παθενω μονο οταν ειμαι στην κινηση φαναρια κ τετεια μονη μια χαρα τα παω
αυτα βασικα

εισαι ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ.
μονο αυτο σου λεω.

θα τα καταφερεις σιγουρα καλυτερα με τον καιρο.

επισης να εχεισ στο νου σου οτι δε μετραει αν θα σου σβησει το αμαξι μια δυο φορες, αλλα αν οδηγεις ΑΣΧΗΜΑ και αυξανεις την πιθανοτητα προκλησης ατυχηματος. (παραβιαση προτεραιοτητας, στοπ και τετοια..)
κουλαρε καρδια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εισαι ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ.
μονο αυτο σου λεω.

θα τα καταφερεις σιγουρα καλυτερα με τον καιρο.

επισης να εχεισ στο νου σου οτι δε μετραει αν θα σου σβησει το αμαξι μια δυο φορες, αλλα αν οδηγεις ΑΣΧΗΜΑ και αυξανεις την πιθανοτητα προκλησης ατυχηματος. (παραβιαση προτεραιοτητας, στοπ και τετοια..)
κουλαρε καρδια μου!
εμενα ο δασκαλος μου ειπε οτι αν σου σβησει 2 φορες εμεινες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εγω το πηρα το 1988 εαν θυμαμαι καλα, στην Νοτια Αφρικη, εκει δεν ειχε τοτε μαθηματα και τετοια, πηγαινες εγραφες εξετασεις στα 17 σου, εαν περναγες μπορουσες να οδηγησεις με ατομο διπλα σου που ειχε διπλωμα, στα 18 σου πηγαινες για κανονικο (οδηγηση) σε ελεγχωμενο χωρο (οχι μεσα στο χαος) και εαν περναγες καλως αλλιως next year my dear.

το Ελληνικο συστημα ειναι για τα μπαζα κατα την γνωμη μου - εαν δεν λαδωσεις η ξερεις κανεναν δεν περνας που να χτυπιεσαι κατω χιλιες φορες.


Υπερβάλλεις.
Αυτό ισχυέι στις μεγάλες πόλεις, αλλά από ότι ξέρω σε μικρότερες είναι κανονικά τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ολα ειναι απιστευτα υποκειμενικα...και ειναι αναλογα και σε τι στραβοξυλο εξεταστη θα πεσεις.(γι'αυτο και βαζουν 2 εξεταστες)
Το αυτοκινητο πολλοι και 3 και 4 φορες να σου σβησει, δεν σε κοβουν.
Αλλοι μετα τις 2-3 σε κοβουν.
Υπαρχουν κι αλλοι που αν δεν παρκαρεις με "λιγες" κινησεις, παλι σε κοβουν.:confused:
Τα σιγουρα για κοψιμο ειναι, εαν περασεις χυμα στοπ,εαν σε οπισθογωνια τα κανεις μπαχαλο (καβαλησεις πεζοδρομιο,βγεις πολλα μετρα μακρια του),εαν πας αντιθετα σε μονοδρομο κτλ κτλ.
Τα πολυ χοντρα δηλαδη.

Μαλιστα υπαρχουν και εξεταστες που εαν μπεις κατευθειαν για να οδηγησεις, και δεν κανεις τον "τυπικο" ελεγχο (φλας,ροδες,φωτα κτλ κτλ) μπορει να στην πουν.Σε σουπερ-υπερβολικες περιπτωσεις να κοψουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμενα ο δασκαλος μου ειπε οτι αν σου σβησει 2 φορες εμεινες


σε ψαρωνει ρε.
σε βλεπει που αγχωνεσαι και θελει να σου φαει το 200αευρο, εκ των οποιων τα 100 δικα του.

αστον να λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εγώ πέρασα εξετάσεις στην Πάτρα και τα πράγματα ήταν πολύ πιο εύκολα από ότι στην Αθήνα (σύμφωνα με μαρτυρίες φίλων)

Να λαδώσω δεν χρειάστηκε... Η μόνη ζαβολιά ήταν ότι στο παρκάρισμα ο δάσκαλος μου πάταγε ελαφρά το φρένο για να καταλάβω που να σταματήσω (είχε πειράξει τους αισθητήρες της ηχητικής προείδοποίησης και αν το πάταγε λίγο δεν χτύπαγε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top