Απόψεις για τη γυμναστική στο σπίτι

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
συμπληρωμα πρωτεινης? δν πιστευω να δημιουργησει καμια αντιδραση στον οργανισμο?αααα και στα φαρμακεια το πουλανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ειμαι 18 χρονων και ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω κιλα χωρις να χρειαστει να παω σε διατροφολογο....ειμαι 1.75 και 60 κιλα και θελω οπωσδηποτε να παχυνω και να παρω ογκο...ακομα θελω να κανω και γυμναστικη στο σπιτι...... αμα ξερετε καποιες ασκησεις που θα βοηθουσαν στην αυξση ογκου θα βοηθουσε πολυ ..ευχαριστω!!!

πρωτα απο ολα, για ογκο νομιζω πρεπει να καταναλωνεις πολυ πρωτεινη. για παραδειγμα,ενας γνωστος μου τρωει εξι ασπραδια αυγα το πρωι,μονο και μονο επειδη εχουν πρωτεινη και θελει να κανει ογκο. δες παρακατω καποια λινκς....

εδω
εδω
εδω
εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Να τρως πολλές πρωτείνες και να κάνεις γυμναστική (βάρη). Αμα τρως μόνο τις πρωτείνες χωρίς την άσκηση, θα κάνεις πατσοκοίλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι εννοείται πως θες βαρη για ογκο αλλά το παιδί ειπε,για γυμναστική στο σπίτι. Εγώ όταν είχα ξεκινήσει τη γυμναστικη με βάρη και με τον καιρό έκανα πλάτες και πήρα όγκο, με βοήθησε το συμπλήρωμα πρωτείνης και συγκεκριμένα η γουέι προτειν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ειμαι 18 χρονων και ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω κιλα χωρις να χρειαστει να παω σε διατροφολογο....ειμαι 1.75 και 60 κιλα και θελω οπωσδηποτε να παχυνω και να παρω ογκο...ακομα θελω να κανω και γυμναστικη στο σπιτι...... αμα ξερετε καποιες ασκησεις που θα βοηθουσαν στην αυξση ογκου θα βοηθουσε πολυ ..ευχαριστω!!!
Υποθέτω πως η γυμναστική που κάνεις στο σπίτι είναι ελαφριάς μορφής, μονόζυγο/ κάμψεις/κοιλιακούς/ραχιαίους.
Αν είναι όντως έτσι δε χρειάζεται να πλακωθείς στη πρωτεϊνη(να παίρνεις αυξημένη ποσότητα ωστόσο), καλύτερα να μπουκωθείς στους υδατάνθρακες. Απλά προσπάθησε να τρως ανά τακτά διαστήματα, έτσι ώστε να μην είναι ποτέ πεινασμένος αλλά ούτε πολύ φουσκωμένος. Το να μπουκωθείς στη πρωτεϊνη ενώ δε κάνεις ενταντική γυμναστική (βάρη), δεν έχει νόημα, η περίσσεια πρωτεΐνη αποβάλλεται δία της πίσω πόρτας. Αντίθετα οι υδατάνθρακες, αν δεν καούν, αποθηκεύονται υπό μορφή λίπους, που απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι ανύπαρκτο σε σένα. Άρα ουσιαστική, απλά φάε!

Αν έχεις βάρη στο σπίτι κάνε ότι ασκήσεις μπορείς/βρεις για χέρια/στήθος/πλάτη/πόδια και από διατροφή πάλι το ίδιο, τακτά γεύματα αλλά με έξτα πρωτείνη(αυγά στο πρωινό ή/και μετά τη προπόνηση, κανά τόνο και αρκετό γάλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Aπό τυρόγαλο δηλαδή...Και πάλι όμως, πρέπει να κάνεις ΠΑΡΑ πολλά βάρη για να σου χρησιμεύσει αυτό. Για απλή γυμναστική αρκεί να τρως παραπάνω πρωτείνες από φαγητά. Επίσης νομίζω πως πρέπει να φας κάτι με πρωτείνη γύρω στη μισή ώρα από το τέλος της γυμναστικής, τουλάχιστον μια γυμνάστρια που ξέρω αυτό μου είχε πει. Αμα το παρακάνεις όμως στην πρωτείνη, μπορεί να κάνεις ζημιά στα νεφρά σου και να πάθεις αφυδάτωση και διάφορα άλλα άσχημα.
Αυτά έχω ακούσει, αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας με διορθώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αυτό ισχύει για τη μισή ώρα μετά τη γυμναστική. Εννοείται πως θέλει προσοχή εγώ μια φορά την ημέρα το έπαιρνα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Βαρετή.....
Στό σπίτι έχω άλλες ασχολίες. Η γυμναστική μου θέλω να γίνεται εκτός σπιτιού...
Περπάτα, τρέχα κι ακολούθησε διατροφή, εφόσον δεν μπορείς να διαθέσεις χρήματα. Αν εμμένεις στην άποψη περί σπιτιού, 4 φορές εβδομαδιαίως απο 1-2 ώρες, χοροπήδα με μουσική, κάνε διατάσεις που θα βρεις στο ίντερνετ ή θα σου δείξει κάποιος αν δεν ξέρεις και σίγουρα θα δεις αποτέλεσμα.

υσ. Στη faylav απάντησα αλλά καθώς είδα έπειτα απαντήσεις, μάλλον άργησα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

city

Νεοφερμένος

Ο city αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εμένα γνώμη μου είναι να πάτε σε γυμναστήριο. Εντάξει τα λεφτα δεν είναι και λίγα αλλά εκεί μόνο γίνεται σωστή δουλειά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Γεια σας παιδια εδω και 2 εβδομαδες εχω αρχισει γυμναστικη στο σπιτι..επειδη δεν εχω οργανα γυμναστικης ειπα να γυμνασω μονο τα χερια μου και του κοιλιακους μου...1ον πως μπορω να παρω και αλλο ογκο στα χερια?(εχω 8.5 κιλα βαρακια) και 2ον ειναι σωστο που κανω καθε μερα μονο χερια και κοιλιακους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γεια σας παιδια εδω και 2 εβδομαδες εχω αρχισει γυμναστικη στο σπιτι..επειδη δεν εχω οργανα γυμναστικης ειπα να γυμνασω μονο τα χερια μου και του κοιλιακους μου...1ον πως μπορω να παρω και αλλο ογκο στα χερια?(εχω 8.5 κιλα βαρακια) και 2ον ειναι σωστο που κανω καθε μερα μονο χερια και κοιλιακους?
1)Τρώγε αυγά και κάνε τις ασκήσεις σου σε αργό ρυθμό με 4 σετ των 15 ή 20 επαναλήψεων.
2)Όχι.Πρέπει να κάνεις και ραχιαίους,κάμψεις,ασκήσεις για στήθος και έλξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
ακριβως 4 σετ κανω των 15 επαναληψεων....δλδ μαζι με τα χερια να κανω και καμψεις και ραχαιους ? καθε μερα αλλο προγραμμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Τι λέτε μωρέ! Άντε βάλτε την κόμπρα και αρχίστε τον χορό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ακριβως 4 σετ κανω των 15 επαναληψεων....δλδ μαζι με τα χερια να κανω και καμψεις και ραχαιους ? καθε μερα αλλο προγραμμα?
Ναι
Ψάξε στο google για ασκήσεις στήθους και πόδια,μετά θα είσαι κομπλέ.
Το καλύτερο πάντως είναι οι έλξεις οπότε προσπάθησε να κάνεις.
Την μια μέρα θα δουλεύεις δικέφαλο,τρικέφαλο,στήθος και την άλλη πόδια,κοιλιακούς,ραχιαίους,έλξεις και κάμψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
1)Τρώγε αυγά και κάνε τις ασκήσεις σου σε αργό ρυθμό με 4 σετ των 15 ή 20 επαναλήψεων.
,κάμψεις,ασκήσεις για στήθος .
Αφου οι καμψεις γυμναζουν το στηθος:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ανάλογα. Εχεις τον χρόνο και την πειθαρχία να πηγαίνεις γημναστήριο? Εγώ έχω χάσει τα λεφτά μου πολλές φορές έτσι...γράφομαι και πάω τις πρώτες μέρες. Μετά σκεφτομαι τον χρόνο που κάνω να πάω και να γυρίσω, το ότι πρέπει να γυρίσω σπίτι να αλλάξω και να ξαναφύγω, το ότι βγαίνω στον δρόμο ιδρωμένη, το ότι πολλες φορές περιμένω για διάδρομο/ποδήλατο/ελλειπτικό να αδειάσει και δεν μπορώ να κάνω ζέσταμα για αρκετή ώρα, το ότι στην τελική ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ!! Δεν είναι για μένα, τίποτα εκεί μέσα δεν μου ταιριάζει.
Ελα μου ομως που τρώω σα γουρούνα και δεν θέλω να το κόψω. Τι θα κάνω για να μην γίνω τοφάλα? Ε, γράφτηκα σε pole dance, πήρα pole στο σπίτι (300 ευρώ) και μια χαρά όλα. Στα μαθήματα πάω σπάνια, πιό πολύ ασχολούμαι σπίτι όταν και όσο θέλω, χωρίς να νιώθω ότι κάνω άσκηση. Οπότε, για μένα πάντα, το καλύτερο είναι ο χορός. Αν σ' αρεσει κι εσένα οποιοδήποτε είδος χορού, ασχολήσου γιατί αξιζει. Μπορείς και από το σπίτι (με dvd ή freestyle κλπ) αλλά και σε στούντιο. Οχι μόνο γυμνάζεσαι αλλά μαθαίνεις και μια τέχνη. Πάνω από όλα, περνάς την ώρα σου ευχάριστα, δημιουργικά και δεν βαριέσαι κάνοντας επαναληψεις τα ίδια κάθε μέρα, οπως στο γυμναστήριο.
Ακριβώς! Ο χορός είναι η καλύτερη μορφή γυμναστικής.Μας διασκεδάζει,μας διώχνει τις σκοτούρες,μας ανοιγει την όρεξη αλλά και επειδή μας γυμνάζει δε μας αφήνει να παχύνουμε! Ακόμη προτιμώ εναλλακτικές μορφές άσκησης όπως περπάτημα έξω.ποδήλατο και κολύμπη (καιρού επιτρέποντως!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Γεια σας παιδια κανω καθε μερα γυμναστικη στο σπιτι και εγω μια ερωτηση...καταρχας ειμαι σαν σωματοτυπος αδυνατος αλλα ενω κανω 200 κοιλιακους την μερα οι 2 οι κατω οι κοιλιακοι δεν διαγραφονται ..ακομα κανω και 15 λεπτα διαδρομο αλλα δεν νομιζω να χρειαζομαι να χασω λιπος γτ δεν εχω...μηπως ξερετε τι μπορω να κανω για να δω αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top